Ako sa dá predchádzať pádom detí?

lenka1977
15. okt 2008

Je tu mamicka ktorej nikdy nespadlo dieta? Ja mam takmer rocnu dcerku a stalo sa nam to tri krat. strasne si to vycitam ze ju neustriehnem. Da sa vobec predist tomu aby deti neopadali? ja uz neviem co robit. naposledy padla tak nestastne z postele. zaspala, bola oblozena paplonmi aj vankusmi a predsa sa nejako dostala von. Tak sme teraz prirazlili postielku k posteli ale ona si aj tak najde miesto ako sa z nej dostat. Neviete poradit ako sa to da riesit?Nejaku zabranu? A ako sa da zistit ci ma prasknutu lebku ? Len ctckom? Nehovoriac o tom ze sa stale prasti niekde hlavou. Ach jo.

gucz
16. okt 2008

lenka našťastie deti majú pružnú hlaávku, lebo padajú často. Ja stále behám za malou a aj tam spadne. Treaz má modrinu na líčku, potkla sa a zletela tváričkou rovna na nohu stolíka v obyvačke. Stála som meter za ňou a nestihla som ju chytiť. Po páde dieťatko sleduj, či nezvracia, či nieje malátne, ale myslím, že pádom nezabrániš, ani keby si veľmi chcela. Jediné čo môžeš spraviť, že drobca po páde pomojkáš, prezrieš, zotrieš slzičky a pofúkaš bóó

nevesta
16. okt 2008

Padom sa zabranit neda, moja zacina chodit a pada jak hruska 😉 Oni su odolnejsie aj hlavicka je tomu usposobena, neboj, fakt len sledovat a pripadne riesit nasledky, ale uplne tomu nezabranis 😉

shela
16. okt 2008

lenka...podla mna neexistuje dieta ktore ani raz nespadlo...mne mala spadla 3krat ale tak ze mi az zle prislo... sedkala si a potom zrazu bum dozadu 😔 vies to sa neda ustrazit...a este teraz ked mi chodi tak jak pisala gucz..pada ako hruska a to hlavne na prahoch..niekedy malinke ani nestihnes zachytit.. nerob si z toho nic.. 😉

adulenka
16. okt 2008

☹ ahoj lenka presne dnes rano sa to stalo aj mne uz 2krat mi padol tiez som ho oblozila paplonmi a neviem ako sa cez to dostal,

titkovamiriam
16. okt 2008

neboj deti sa naucia padat 😀 ,netreba im v tom branilt,lebo sa nenaucia padat 🙂-myslim pri chodzi,na pady z vysok treba davat pozor,zabradlie-prekazky. ☹

junovka
16. okt 2008

Moja Nely mala roztatu uzdicku v puse nad hornymi zubkami...vyzeralo to strasne, ale co uz narobime.Ked tie deticky volajako nemaju cas, stale musia len pobehovat 🙂 ....deti s padmi rastu 😉

janina77
16. okt 2008

Nas maly je tiez ako hruska, vecne niekde pada. Pri nedavnom pade si vyrazil predny zub, takze sme bez hornej jednotky na 5 rokov ☹. Revala som kvoli tomu dva dni, lebo som bola uplne pri nom a nezachytila som ho ako sa posmykol, v puse drzal cutlik zo stolicky ktory prave obhryzal a nepustil ho, takze zub isiel von. No dnes si poviem, ze nastastie len zub, horsie by bolo oko 😒 . Na cele ma vecne nejaku krcu alebo modrinku, no proste je to zivel, a skutocne odmietam nechat ho cely den len v ohradke alebo stolicke kde si nemoze ublizit. Deti proste s urazmi rastu, hlavne nech tie urazy nie su privelke 🙂 a nech su bez nasledkov 🙂.

petrushka
16. okt 2008

ahoj, no jasan, aj nasa Romy pada. Z postele sa zgulala 2x, nastastie sa nic zle nestalo, len plac. A furt niekde buchne hlavou, bradou .... Ale co ju mam stale mat v ohradke, postielke alebo stolicke? Ona zacina chodit a strasne sa chce hybat, a tiez nemozem ju cely den pridrziavat. A ja som spadla v skolke, liezla som po skriniach a spadla som zo skrine na roh postele, vybila som si zub, bola som vraj cela spuchnuta. A som tu. No neustrazis proste. Je to normalne, ale radsej ju davam lozit na zem, zo zeme daleko nespadne.

zrzulka
16. okt 2008

des citat tuto diskusii🙂)) aj my sme spadli 3 krat. Najcerstvejsie vcera z postele:((( A taky pozor davam. Deti su vynaliezave. najlepsie je ich naucit padat tak aby si neublizili...🙂))

mybambulky
16. okt 2008

Tak konecne tema kde nebudeme vytrcat z radu - nasa mala tiez spadla z postele raz sa zgulala ked sa naucila otacat potom zliezla z postele pekne zadkom napred takze to sa nerata potom sa jej smykla rucka takze zas bum z postele a to vsetko rano ked som bola este ja zaspata - ale najhorsi bol pad ked sa postavila pri vankusi a ten sa s nou zgulal z postele a to padla rovno na hlavu - vtedy sme s nou utekali aj do nemocnice na rengen nastastie vsetko bolo ok uz len dufam ze sme si to najhorsie od osudu uz vybrali a uz budu len pady na zadok 😉

veva1
16. okt 2008

ahojte
nas Tomi je od 3 mes. cez den na zemi,na gauc sme ho skoro vobec nedavali a hned ako zacal lozit sme ho zacali ucit zliezat,od troch mes. chodim spavat s nim alebo lezi pri nom manzel a mam des ist v noci aj na zachod lebo on sa ani poriadne nepreberie a uz lezie dopredu,takze ked sa to vezme robim doslova maximum,obetovala som tomu moj vecerny veget s manzom pri telke,ci vecer s nejakou navstevou a co cert nechcel spadol mi Tomko nedavno z kocika.Stihla som ho zachytit a vystrel aj rucky tak si hlavku len oprel o zem a mal len trosku otlacenu od kamienkov.
Bola to len chvilka ,moment kym som ho stihla priputat,tak si mamky davajte na deticky pozor ale ked sa cosi prihodi si to nevycitajte ze ste ho neuchranili 😉 ,to jednoducho nejde.

zuka
16. okt 2008

Nam Dr. poradila Arnikovu mast na modriny a povedala, ze teraz ju budeme potrebovat castejsie 😀 Padom sa neda vyhnut, samozrejme, musime byt ostrazite, ale deti su deti 😉

sasiki
16. okt 2008

Odpovedam na otázku v názve témy: niéééééééééééééé 😖