Ako si naplánovať deň a celý týždeň s 2 - ročým drobcom?

lulufon
25. jan 2008

Bo ja nic nestiham pri malej, ako si naplanovat den, ci cely tyzden?
a este sa chcem opytat, co dokaze vase dieta?teda ked ma 2roky?co uz rozprava a tak. Bo moja, len tie zakladne veci, mama, tata...si myslim, ze sa jej nechce velmi rozpravat, zato vsetkemu rozumie. A serblik tiez neuznavame, zatial, sa mi az od placu zanasa, ked pocuje ze ideme na serblik alebo ho len vidi 😠

sara2
25. jan 2008

ahoj,
my máme dievčatko 2roky2mesiace.Tiež máme ešte plienku,ale kaká už do nočníčka.Tiež ho odmietala,ale vždy to robím tak,že ju vždy pri sedení na nočníčku zabavám.To znamená,že vopred nachystám knižky a napr.aj kocky a tak ide....a v poslednom čase už dôjde sama a pýta sa na nočník.Je to individuálne.Jedno dieťa je bez plienky od roka iné od troch-štyroch.Nutiť a s plačom nemá vyznam lebo si to dieťa spojí s niečím čo preň nieje príjemné 😠 .
A čo sa týka plánovania,žiadne nerobím.Veľakrát som už večer malej nahučala pôjdeme tam a tam a nevyšlo to a to bol problém.A varím večer na nasledujuci deň a tak doobedie môžeme tráviť hrou.A vysávam pri nej a tiež trošku polietam s prachovkou.A dostala ako darček detský vysávač,a ja mám po problém.Keď zapnem riadný ona beží po svoj a vysávame obe 🙂 .
Naša začala rozprávať keď mala 15 mesiacov a je to riadna držka.Hovorí uplne všetko.Ale mám trojročné krsniatko-chlapčeka a nehovorí nič...to je tiež individuálne.
A keď dám malu večer spať tak si upracem napr kupelňu i wc,pozmývam podlahy a pod.Kedysi som to tak nerobila a mala bola dosť nervozna,nič ju nebavilo lebo som na ňu nemala toľko času.Tak som to začala riešiť inak.

lulufon
autor
25. jan 2008

Tak to mas fajn, ze ti aspon na serblik chodi kakat...Moju som davala na serblik ked mala 11mesiacov, pol roka v pohode chodila, chcela sediet a tak, aj sa vycikala a vykakala, a potom akokeby utal, proste nic, nechce ani pocut. To svokrovci uz mi hovoria, ale Ivanka je velka, uz by mala chodit na serblik....a bla bla. No uf.
A ako davas malu spinkat?Spinka ti sama, bo ja musim pri mojej lezat, a ked zaspi az potom si mozem ist robit svoje roboty, upratovat a tak...aj poobede nechce sama spat, jednoducho ju dam do postele, poviem, ze ma spinkat, ona lezi, a ked zavriem dvere, tak uz hibaj von z postele....proste si musim ku nej lahnut. Zaspavanie nam trva tak pol hodinky. A co davas malej papat, co ranajky, obed a olovrant a vecera? Bo mne sa zdat, ze ta moja toho az tak vela nezje, a predsa je z nej kus 😀 ona len krupicu a krupicu. Obed spapa polievku, druhe uz nezje, ked sa zobudi tak flasu kakaa, potom nejake ovocie a vecer opat krupicu. A co vy?

lenka0005
25. jan 2008

ahoj lulufon,ked mala moja dcéra 2 roky,začala som ju dávať na 4 hodiny do škôlky,mala som veľa času na seba,upratať,navariť a dokonca aj na kávu.A malej to len prospelo,odučila sa od dudlíkov,začala piť z pohára a naučila sa rýchlo rozprávať.Teraz má 8 rokov,je úplna samostatná a keby som sa mala rozhodnúť znova urobila by som to isté. 🙂 😉

geegee
25. jan 2008

my mame este len 1,5 roka, ale moj svokor zakazdym pinda, ci ma maly este plienky. Ignorujem tieto reci 😀 Obcas sa maly vycika do poharika, potom ho necham bez plienky a vacsinou o chvilu vsetko vyzliekam pocikane 😀
K domacim pracam - vysavame spolu, spolu utierame prach, davame riad do umyvacky - akurat umyvam dlazku ked spi, aby sa nesmykol. A varim o takomto case, ked zaspi. Okolo pol 1 chodi manzel na obed, tak dovtedy stiham v pohode a po zobudeni sa naobeduje aj maly.
Zaspava sam, vo svojej postielke, ale tiez bol nauceny najskor pri kojeni, potom so mnou v posteli.

kukona1
25. jan 2008

ahoj lulufon,ja mám obdobný problé s m,alou,ked mala 7 mesiacov dávala som ju na nočník a v pohode a od jedného roka ani za svet,strááášne plače..
a čo sa týka spinkania,aj ja som vždy pri nej musela ležat pokým nezaspala a niekedy to trvalo aj 2 hodiny fakt na nervy a niekedy iba 5 minút.Teraz už skoro 2 týždne spí sama v detskej izbe na velkej posteli a ked ju uložím,tak jej poviem že za chvílu prídem a za 5 minút spí.Moja mama si myslela,že to neni vhodné aby bola sama v detskej,lebo ju budú rozptylovat hračky,ale práve naopak,ešte som jej polepila aj na stenu obrázky psíkov,sloníkov a lahšie sa jej zaspáva.
a čo sa týka papania,asi mesiac papá v pohode.Dovtedy nič,iba čajík,voda,mlieko a sem tam keksík.Tak som jej kúpila v lekárni Vitamín B,ten užívala týžden a potom začala asi po 4 dnoch papat normálne.A hlavne pomohlo,že sama sedí na svojej ,,dospeláckej" stoličke a sama papá.Tos i pýta každú chvílu ham.Na ranajky jej dávam čo si vypýta,chlebík,praženicu a niekedy si hned ráno vypýta polie´vku.O jogurte nechce ani počut.

kukona1
25. jan 2008

a čo sa týka programu-tiež niekedy neviem čo s nou,ráno sa zobudí,pozrie si rozprávku vypije mlieko,potom sa naranajkuje ideme von na nákup alebo s detmi zo školky von,školku máme pod oknami,alebo to maxy na vláčik,potom sa ideme naobedovat a ispat.Ked sa zobudí ideme zasa von do piatej a potom sa hráme s kockami,čítame knihu alebo kreslíme,varíme....ale všetko záleží od počasia.
ale aj ja príjmem nejakú inšpiráciu,niečo nové čo by sme mohli robit...poradte,prosím 😎

ela.masa
25. jan 2008

ahoj tak teraz uz mam druhe dieta a vraj viac skusenosti ale skor by som povedala ze pri prvom som si to lepsie zorganizovala aj som upratala aj navarila stihla som ist von neviem ako to bolo mozne.Teraz som rada ak mam navarene a vecer este doupratujem.Mozno to bude tym ze predtym sme mali 2izb byt a teraz 4izb a tak stale len odkladam a odkladam a odkladam 😀 😀 geegee je super ze sa deti daju zapojit do prace aspon potom je vacsia sranda ak nieco schovaju pripaddne iniciativne nieco robia sami.

geegee
25. jan 2008

ela.masa...ano, sranda je...dnes si moje dieta odhryzlo zo spongie, co ma on vyclenenu na upratovanie 😀

lefika
25. jan 2008

ahojte, moja dcerka tiez toho vela nespapa. rada ma akurat jogurty a cestoviny. asi tak raz za tyzden ju chyti"zraci zachvat", zasadne vecer, napr. vcera zjedla 4 taniere polievky 😕 😕 😕 a dnes uz zas nic nechce ☹
s nocnikom sme na tom my tak, ze doma v pohode, ale von jej davam plienku: neviem si predstavit ju v tejto zime vyzliekat 😖
doobedia travime bud v materskom centre alebo vonku, v parku, na nakupoch a tak a poobede sa hrame doma. upratujeme spolu, ona vie uz sama zapnut pracku 🙂 , ma vlastnu prachovku, a vysavanie som delegovala na manzela 😀 akurat varenie je problem, to robim po veceroch 😒
z veci, co ju teraz bavia: asi najviac puzzle, potom lego, knizky a kreslenie....

aponchie
25. jan 2008

ve 2letech to byl des bes neumela si jeste hrat sama porad me chtela mit za zadkem no des navic je desne akcni od roka nespala pres den v noci malo takze zuzo bez kocarku zasadne chodit ven takze mala v pohode ja totalne unavena z ni pac nase madam neumi chodit ona jen bezi a porad takze ja za ni ale postupem casu se to zlepsovalo a po pul roce sla do skolky sice lepsi ale porad ma nejake obdobi ted naposledy obdobi vzdoru jo a taky se od roku a pul nepocurala nemela plinky vubec!sice to bylo desne pac chtela porad curat a furt ji vyslekat ale budiz nechtela je strhavala je porad a ted ?zase zacala ale v noci prej je to skolkou tak cekame az se to zpravi ale cim je starsi tim je lepsi

julia225
25. jan 2008

nasa mala je vacsinou uplne samostatna od paania cez hranie po obliekanie, dakedy na nervy... 🙂
rano vstavame o osmej do 9sa hrame, kreslime, ucime sa atd potom zuby tvar, ranajky a cystame sa na prechadzku 10-11 sme von, potom ja varim mala sa hra ide spinkat do max 15tej potom: ideme pozriet kamaratov,ideme plavat, ideme sa prejst, ideme do mesta, mame anglictinu2X tyzdenne a tanecnu soboty zaciname... 😉 pomedzito cikame kakame a papame samozrejme pijeme... 🙂

marse
25. jan 2008

Ahoj my mame dcerku 2 roky a 2 mesiace staru, s rozpravanim problem nie je, v tomto sa snazi, co sa tyka plienok, mame ich ked ideme spinkat vecer a ked ideme na dlhsie von, inak pekne cely den doma chodi na serblik, lôen problem je ze ja ju vzdy musim zobrat a dat ju nan, alebo sa musim stale pytat ci nechce piskat. ked sa nahodou pozabudnem tak sa mi pocika. co sa tyka papania zje vsetko, teda ak ma svoj den, niekedy sa zatne a nechce obedik alebo tak, ale inak je to v poriadku, rano a vecer ma este UM ale inak jogurty, zemiakovu kasu, kuracie masko, polievocky to zje, len s ovocim je to horsie to pomenej.

a den nas vyzera asi takto, rano vstaneme dostane mliecko, pozrie si rozpravku, ideme bud na postu, na nakup, a pod. potom daco rychle spolu navarime (velmi rada pomaha v kuchyni) potom to spapame 😅 , ide spinkat, po prebudeni do stane opat nieco papat a potom uz podla pocasia, ak je pekne ide sa von, ak je skaredo tak sa hrame,
a pod. vecer klasika, vana, pyzamo, mliecko a rozpravka 🙂

lucy999
25. jan 2008

ahojte. aj ja mam 2,5 rocnu dcerku a neviem co s nou. rano vstaneme naranajkujeme sa ona si vzdy potom najde nejaku zabavu ci sa hra z babikou alebo s kockami s hocicim. potom okolo desiatej ideme vonku sa poprechadzat ale teraz v zime len trochu lebo sama mi hovori ze je jej zima okolo 12:00 ide spinkat aj ked teraz v poslednej dobe sa jej velmi nechce kazdy treti den zaspi. ked vstane tak sa naobeduje a zasa sa hrame alebo jej pustim pesnicky detske od podhradskej su velmi pekne. niekedy jej pustim rozpravku aj ked nie som rada ked dlho sedi pri telke tak ideme zasa niekde bud von alebo na navstevu k babke alebo k mojim braskom ktory maju tiez take deti. vecer ideme spat okolo osmej az pol deviatej. ale niekedy sa nudime uz keby bolo leto tak by sme boli stale na dvore lebo byvame v rod.dome. a v lete je to super vyblazni sa a neni s nou ziadni problem . a este s tym piskanim mi piskame uz pol roka krasne do nocnicka alebo zachodika nemame ziadny problem ani vonku nenosime plienku len ked v noci spinka. ked niekam ideme do mesta tak sa vipiska ked ideme a vydrzi aj dva hodinky. alebo povie ze chce piska a vydrzi pokial sa nejdeme dakde vypiskat. drzte sa mamicky lebo aj mne niekedy treba povzbudit lebo nie kazdy den je lahky.

katuska26
25. jan 2008

Ahojte,tak my máme 2 roky 3 mesiace. Vikinka je bez plienok od 22 mes. a aj cez noc asi 2 mesiace, pravdaže keď bola prechorená tak sme sa na noc k plienkam vrátili, ale ináč už bez. Kecá teda riadne, niekedy ju už musíme krotiť, je veľmi živá 😕 , uspávali sme ju my s mužom, ale už toho na nás bolo dosť, lebo sme pri nej preležali aj hodinu kým zaspala a potom spala najviac1,5 hod. Tak som sa rozhodla a Vikinka začala zaspávať sama. Na moje veľké prekvapenie a psychické pripravovanie seba a malú na to že už je veľká a musí sa naučiť zaspávať sama, to zvládla sama hneď od začiatku, fakt s maličkými problémami. Ale už začína vymýšľať, vystrkujú jej rožky a zisťuje že z postieľky môže zísť, tak keď zaspí a prídem ju skontrolovať, zisťujem že izba je trošku v inom stave ako keď zaspávala, no ale hlavné že zaspí a sama tak do pol hodinky. 😵 No Viki zje všetko no nezje ju,neviem kde to dáva, ale bruško má trošku väčšie 😀 Ona strašne ľúbi na raňajky hrianku so syrokrémom, omeletu alebo chlebík vo vajíčku, polievky miluje, aj mäsko, no proste skoro všetko. A cukríky priam zbožňuje 😖
My chodíme doobeda von, alebo do MC na krúžky pre detičky Prvé krôčiky k hudbe, alebo na šikovné rúčky , je to dobré pre detičky v jej veku, učia sa pomaly v kolektíve detí a je to dobré aj pre ich vývoj. 🙂 Ale najradšej sa chodíme von vybehať keď svieti slniečko, už nech je jar.

katuska26
25. jan 2008

A ešte som zabudla ,najobľúbenejšie hračky sú knižky,samozrejme rozprávky v telke a veľmi veľa čítame od 10 mes., no maminka číta 😀 a u starkej objavila čaro klavíru a vymýšľa si k tomu aj vlastné pesničky 🙂

lulufon
autor
25. jan 2008

lenka0005, to by aj mne prospelo dat malu do skolky, ale u nas dieta vezmu do skolky aj skor ako ma 3roky, ale podmienka je aby sa aspon pytalo na serblik, takze to u mna nehrozi.... ja mam pre seba tiez chvilku aj na kavicku, ked mi mala spi, inak sa snazim vsetko urobit, ked sme spolu, navarit, poupratovat, ist na prechadzku a tak...

kukona, tak ja by som tiez uvitala pre malu samostatnu detsku izbu, viem, ze je to pre dieta lepsie, ked sa nauci samo spat, ale zatial ju mame u nas v spalni, bo nemame pre nu detsku izbu, mame iba spalnu, kuchynu a v kuchyni taku mensiu obyvacku, takze maloooo miesta.....
Ja uz asi rok davam malej Pikovit, je to taky sirup, super chuti, je to na chut do jedla, tak to jej davam kazdy den 1lyzicku, a celkom jej to chuti, a si myslim, ze aj pomaha...velmi rada papa kiwi, zje na posedenie aj 3, potom pomarance a mandarinky, no proste co je kysle tak to je jej...ale ked potom sa takeho lepsieho nenaje alebo tak, proste obed, len tu polievku spapa, alebo par suchych zemiacikov.

julia225, tak vam sa zije, ze anglictina, to som este nepocula, pre take male deti...ako to tam prebieha?musi uz aspon dieta dobre rozpravat ze?

Zavidim vam vsetkym co vam drobci uz chodia na serblik alebo velke WC, fakt super!!!

😀 a to moje nie a nie naucit!

lulufon
autor
25. jan 2008

Este jedna otazocka, co take zvyknete varit vasim drobcom, polievka je u nas ok, ale druhy chod?
Hladala som v temach Recepty, ale nenasla som.

sunny6
25. jan 2008

Moj ma 2 roky a 3 mesiace,v skolke je uz od roka na par dni do tyzdna,akurat teraz byva na 2 dni jeden tyzden a 3 dni druhy,je to prenho super,je v kontakte z detmi,pekne papa,viac rozprava,a dufam,ze nam to pomoze aj pri cikani,lebo mame este plienky.Malemu som kupila taky decky dekel na zachod,lebo on na nocnik nechce,aj ked je velmi pekny spievajuci,a na zachode aspon posedi,potom sa akoze utre a splachne....sa mu to aspon paci.Ale nechcem ho teraz drezurovat ked je zima,uvidim ako bude na jar,vtedy sa moze aj zacikat ak bude teplo.
Co sa tyka jedenia ma 2 flase kakaa rano a vecer,mava ranajky vacsinou toust zo syrom,alebo vlocky z mliekom,obed ma v skolke ,ked sme doma ma najradsej cestoviny aj ciste,alebo z vajcom,so syrom....a vecer to co mame mi,kura,ryby,bravcove,zelenina,zapekane,parky ....ako sa mi chce varit,alebo len pizzu co dam do rury.,alebo si dame take away....inak papa vela ovocia,sem tam sladkosti a slane,to vacsinou ked s nim idem na nakup ,aby nerobil huncuctva dostane maly balik keksov a ja si v klude nakupim.
Spavat chodi pekne,da si mliecko ,ja mu precitam rozpravku a hned je v posteli bez protestov...aaaaale este spi v postielke.Planujeme toto leto mu kupit postel,tak som zvedava co to bude.
Ked sme doma vela chodim s nim na prechadzky,do mesta ci do prirody,alebo do parku.Ocko mu minule kupil pingu 3 dvdcka a tie zboznuje,proste ma pingu velmi rad,takze ked si chcem spravit odych pustim mu dvd na pol.hodinku a ja si navarim,alebo si porobim co potrebujem.
Potom sa hravame z plastelinou k tomu ma vseliake vyrezavatka,mlyncek a tak,alebo kresli a tiez sa vie aj sam zahrat z autami.

katuska26
25. jan 2008

ahoj lulufon, no ja dávam malej na obed vždy len jeden chod, buď polievočku, alebo druhé, keď vstane tak zase bude papať, ona celý deň drží niečo v ruke a je. či je to ovocie,alebo kukuričný chlebík- to jej veľmi chutí,alebo keksík- snažím sa obmedzovať, no čo keď vidí maminu papať aj ona chce. A neboj s tým šerblíkom, každý má svoj čas, ešte ťa prekvapí, neskúšala si na záchod tú detskú dosku? Alebo ju nejak motivovať, my zase pije,me s fľašky s cumlom. Minule somjej ho vzala, v pohode týždeň ho nevidela, lenže ona do kopy nevypila nič, takže sme sa vrátili k fľaške 😖 , ale zase veľa z nej vypije. Každé dieťa má svoj čas, kedy začne či už so šerblíkom, s cumlíkom alebo pohárikom. 😉
A Vikinka je to čo my, snažím sa také väčšinou prírodné mäsá, rizoto, zapekaný karfiól, ryby, šošovicový prívarok ten miluje a neviem ešťe čo. Hádam som pomohla 😉

digysa
25. jan 2008

Tak my mame 2 problemy....maly sam nezaspi, iba s ocinom, lebo ten mu povie: zober si havinka, decku a zavri ocka....
Ked som doma ja...tak to je horor-hyperaktivita prveho stupna...ale 3 dni po sebe sa mi ho podarilo uspat a to tak, ze pri nom sedim a hladkam ho na chrbat a opisujem mu vsetky casti jeho tela, na co su potrebne...normalne to funguje....trva mi to tak 20 min.

A druhy problem: serblik-nocnik. Ja som teda baby zufala....uz sa za to aj hanbim. Viem,ze chlapcom to trva dlhsie...ale my uz mame 2 roky a 4 mesiace a ja nevie, co mam robit, ako ho naucit....on dokaze byt v dokakanej plienke aj hodinu a ak to ja necitim, tak ma zadok cely cerveny a place a place...Uz sa nam vela krat podarilo ist cikat aj kakat na nocnik, nikdy pri nom neplace, ma ho rad...ale musi chodit po dome z holym zadkom, aby si tam sam sadol. To jedine nam funguje...ked nema plienku, ani trenky a citi, ze to ide, tak sam uteka....To ho mam nechat chodit holeho cely den???? CO mam robit???

Vidis, lulufon nie si sama s tymto problemom.....a mne uz aj mama hovori, ze aby som s tym zacala nieco robit....ale ked my chodime do parku a do obchodu a idem do banky atd....to ho musim zobrat so sebou a dat mu plienku a nas proces "holeho zadku" sa tym porusi.... ☹ 😒
Fakt neviem ako ho to naucit...a 2 mesiace pride dalsi dosrany zadok 😵 😵 😵

digysa
25. jan 2008

Jedla: rano jogurt s bananom, cerealie s mliekom, alebo chlieb z arasidovym maslom a dzemom

Obedy: 3 krat do tyzdna ich mava v skole, ale inak ak nemam cas, tak obycajny sendvic so sunkou, rajcinou a cibulou...moj syn miluje cibulu a chrenovu horcicu (divne)
A snazim sa aby mal k sendvicu polievku- ked nevarim, tak musim kupit hotovu v obchode

Vecere: omackove jedla-ako napr. kura na smotane, lebo on samotne maso nezje...okrem morcacej sunky by mi nezjedol ziadne maso....musi to by na omackovy sposob, alebo v polievke, gulas, paprikas, cestoviny, (zatial neje moc hovadzieho ani bravcoveho) a celkom mu chuti zelenina nad parou.

A pred a pocas hlavnych jedal mame: hrozno, broskyne, zlty melon, ananas, pomarance....to striedame
A samozrejme musime mat keksiky, gummene cukriky a lizatko

lulufon
autor
25. jan 2008

digysa, no ked u nas ani holy zadok neplati, ked jej dam dole plienku, tak normalne stoji a kuka co jej to crci po nozkach a sa tomu samozrejme smeje...
a ked sa pokaka do plienky, tak viem presne kedy, to sa tak ucupi a tlaci, a ked jej poviem, alebo donesiem serblik tak prestane a horzne place, proste sa mi uplne nevykaka....tak ju radsej necham naraz vykakat. potom mi povie, mama aaa, a lahne si do postele, to znamena: Mama prebal!

A babeny, zacali ste uz svojim drobcom cistit zubky???ako na to, ona mi da kefku do ust, a len tak skrabe si tie zuby, ale neviem si predstavit, dat jej na nu pastu a tak...

iwa000
25. jan 2008

ahojte.u nas sa mala rano budi a hned si vyzadaje dat dole plienku alebo si ju uz vie aj rozlepit sama.pita sa uz od 20mesiaca tak som tomu rada.len ked niekde ideme von tak jej viem dat plienku.lebo v tej zime neviem kde by som ju vyzliekala.ja som ju na silu na wc nenutila.jednoducho som jej kazde rano dala dole plienku a nechala som ju bez plienky kym nesla cez obed buvat.vela krat boli kaluze na dlazke ale ved sme to utreli a bolo.nocnika sa bala ani starsia mi v nom nechcela byt tak sme pri starsej kupili sedak na..a teraz uz aj nocnik je niekedy dobry ked je wc plne. wc.a odvtedy bez problemove pitanie ved ako mama tak aj ja nie.a teraz uz je aj nocnik dobry ked je wc plne a mala este tak nevydrzi ako dospely.u nas su najhorsie noci stale sa budi na mliecko.alebo aj zo sna place.skusali sme uz kadeco a nic.......u nas sa s kefkou len tak hra dava si ju do pusi pastu som este neskusala asi by ju vycumlala a zas pitala..ETE..

kukona1
25. jan 2008

ja dávam malej aj pastu ale len tak máličko,lebo ona ide ešte aj na duplu aspon 4 krát.Sama si len tak s kefkou hrabká škrabká zúbiky ale ráno jej vždy aj nasilu umývam.niekedy aj večer.Ale nerada to riešim násilím,musí to pochopit sama,že zúbiky si musí umývat sama.

danulka2
25. jan 2008

my mame len rok a takmer 7mesiacov, ale nemozem nechat maleho stotinu sekundy sameho 😀 😀 😝 Hned nieco vyvedie. Vcera vecer napr.zhodil tlaciaren 😖 ,ale nastastie si neublizil ani maly a ani tlaciaren 😀 .Ale vysavame spolu, ustielame postele spolu, vesiame,pripadne zbierame pradlo, vynimocne aj stihnem uvarit. Ale inak varim cez obed,ked maly spi alebo vecer,ked je doma dcera aj muz a mozu trosku na maleho dozriet /hoci vacsinou je zaveseny na mne 😀 😀 😀 /

iwa000
25. jan 2008

TA JA JA SI S NOU RANO UMYVAM KED AJ JA TAK CHCE AJ ONA PRETO JEJ NEDAVAM PASTU LEBO JU LEN PAPAA KEFKOU ASPON NECH SI VYSKRABKA TIE NECISTOTY.VED ONI NA TO PRIDU AKO TO TREBA PRESNE ROBIT

digysa
26. jan 2008

lulufon: no tak to mas asi este horsie ako ja....tak ked nocnik nepomaha, tak by som ho preskocila a zacala hned do zachoda. Je vela takych pripadov. Treba kupit tu podlozku na zachodovu mysu. Skus to.

A so zubkami....mala ma uz 2 roky, to uz aj neskoro zacinas....treba ist na to...neviem ci na slovensku zozenies zubne pasty pre deticky, ale tu maju zubne pasty, ktore deti mozu prehltnut. Nemusia ich vypluvat, takze mam to trosku zjednodusene...My sme zacali umyvat zubky, ked prisli zubky...ale najskor takym naprstkom a teraz si sam umyva, ale tak, ze 10 sekund a velice sa chvali ake ma biele zubky...takze ja musim vzdy docistit vsetko.
Ale treba zacat s technikou a navykom hned....aj ked prvy rok je taky, ze to ani nie je umyvanie zubov, to je len "zoznamenie sa s kefkou"....

tara
23. jan 2013

@lulufon ahoj, nasla som tvoj prispevok z roku 2008 😀 o chodeni na nocnik. uz je to teda par rokov, ale vies mi prosim teraz s odstupom casu napisat, ako a kedy sa Vam podarilo chodit bez plienky. nas alex ma 2roky1mes a tiez este nechce o nocniku ani pocut. ked som ho nechala holeho, alebo len v pancuskach, tak cikal a dival sa nam zem, co to tecie. nechcem ho teda nutit, vsetko ma svoj cas, ale len tak zo zvedavosti by som chcela vediet, ako to u vas skoncilo. 😉 vdaka