Ako ste riešili cestovanie dieťaťa v postieľke v spánku?

franti
13. feb 2007

ahojte! mam rocneho syna, ktory cez den spava v postielke. aj vecer mi pekne zaspi v postielke, ale po takych dvoch, troch hodinach sa v nej zacne natolko krutit, ze si neskutocnym sposobom bucha o mreze hlavicku. mame v postielke aj taku tu farebnu vypln, ktora sa priviaze o mreze, ale velmi to nepomaha. niekedy su to take rany, ze to maleho budi, mna samozrejme tiez az to nakoniec nevydrzim a dam ho do nasej postele. tam sa krutit moze, do nicoho nenarazi. chcem sa spytat, ci mate aj niektora z vas skusenosti s cestovanim dietatka v postielke a ako ste to vyriesili, ci riesite? mam strach, ze si maly tym buchanim ublizi. a tiez ze si az privelmi zvykne na nasu postel a uz nebude chciet spinkat vo svojej.

wladka
3. aug 2007

mel 😀 ..zlateee

melory
3. aug 2007

zlate ked to citas, ale to budenie na tie zacviknute nohy 😖

wladka
3. aug 2007

a to hniezdo nepomaha?? my mame.. a myslim, ze je fajn..

melory
3. aug 2007

vidis, ja ho nemam po celej dlzke, dala si mi chrobaka do hlavy

wladka
3. aug 2007

sak to, aj my sme ho nemali.. ale potom som dala dve.. mamka usila, normalne latka a vypln.. rovnako hrube, a siroke.. a ma to po celej postielke.. emi si tiez lubila vykladat, strcit nohy medzi mriezky, sice sa nezacvikla,ale ja som sa bala.. ale odkedy som dala toto takto, jhe pokoj..

elliana
3. aug 2007

ojojooooj, ani sa uz nevzrusujem...u nas detto, Zoja cez den spi pekne a v noci hrozne. Obcas ju rano najdem, ako ma z paplona urobenu "gucu", na nej zadok a spi vlastne dole lavou a este aj zaborena nosom v matraci a o povykrucanych rukach ani nehovorim...neprijemne, ale nic s tym neurobim, aj ked som sa pokusala dat ju do normalnej polohy, o chvilu bola zase ako paragraf

vesi
4. aug 2007

😀 😀 😀 elliana, tak toto mám doma a dvojmo, ani staršia dcéra z toho nevyrástla 😝 😀

maruschka
9. aug 2007

čaute.tak som sa odhodlala a pekne-krásne som malej objednala krásne hniezdo do postieľky aj s návlečkami.Zistila som totiž,že malá si preto tlačí hlavičku do tyčiek na postieľke, lebo je maličká a ešte sa potrebuje k nám túliť.Takto sa bude túliť do mantinelu a nič si neotlačí.Ale predpokladám,že to cestovanie jej zostane.Ale zaujímavé je,že keď si ju dáme medzi seba do postele,tak krásne spinká do rána,ani sa nepohne.Chvala bohu,že sa už od 4 mesiaca v noci nebudí na kŕmenie,inak je všetko v pohode.

deankavel
9. aug 2007

Ahojte tak aj nasa v noci cestuje, kym nemala ani jeden zub, tak spala krasne celu noc v postielke, zobudila sa rano okolo 7.00 a bolo vsetko ok,odkedy ma zubky, tak spi medzi nami, lebo v postielke ked sa zobudi hned sa postavi a caka kedy ju zoberiem a zase ked je na posteli ja sa vobec nevyspim, lebo v noci sa budim nato ze ma mala vytlaca 😀 z mojej polovice 😀

milhaus
12. sep 2007

moju rano najdem niekedy otočenu naopak alebo nie po dlžke ale po širke hoci neviem ako sa tam zmesti a niekedy si natlači hlavu do tičiek, nemam hniezdo
inak spi dobre ked sa jej momentalne neprerezava zub, vtedy plače aj dva krat za noc a ked sa neda utišit dam jej panadol

bubulicek
3. nov 2007

ahojte ... nas maly ma necelych 5 mesiacov a asi pred mesiacom zacal pocas nocneho spanku dvihat nozicky ... je to des, hlavne ked lezi vedla mna tak som do rana cela dokopana .. tiez rozhadzuje rukami a ja neustale uhybam a on cestuje po posteli ... no ale ako citam, nie je to nic hrozne, az na to, ze sa budime v noci aj 6 krat :(
Je zaujimave, ze pocas denneho spanku ziadne dvihanie noh nemame

maca793
3. nov 2007

to je fakt, neviem si predstaviť, čo sa im môže v noci snívať, keď majú také bujaré sníčky v noci 😀 že nám behajú po celej postieľke 😝

milhaus
7. nov 2007

mojej kolkokrat trči noha z postielky a ona je po širke natlačena

majkac5
7. nov 2007

ahojte...neviem co sa snivalo nasmu malemu,no vypadol nam v noci z postielky.S trasne som sa zlakla,este ze sa mu nic nestalo ☹ .Vymenili sme mu drevenu postielku za cestovnu,ta je nizsia

melory
7. nov 2007

majka nechcel len zist dole z postielky?

majkac5
7. nov 2007

no neviem este nikdy nam to neurobil

milhaus
8. nov 2007

moja mi niekedy pripada ako namesačna, už sa par krat v noci postavila v postielke alebo si len tak sedela ale ked som ju polahla a dala dudu tak spala dalej

psyxooo
12. okt 2008

jej vidim ze sice stara tema, ale zaujimava, moj drobec robi to iste, hniezdo nepomahalo, preto som mu kupila cestovnu postielku a uz je vsetko ok, nema sa tam kde buchnut, akurat nas trapi iny problem, nedokaze spat pod paplonom a uz je zima, stale je odkopany, idem hladat nejaku temu k tomuto problemu 😉

pipi1211
12. okt 2008

ahojte tak so spankom a cestovanim v postielke mame aj my bohate skusenosti a uz som naozaj niekedy zufala.... 😅 😒 😒 ☹ ☹ ☹

o uspavani malej sa radsej ani nebudem rozspisovat lebo by to bolo nadlho. neustale cestuje v postielke, otaca sa, trieska si hlavicku a pod. ked sa prebudi zacne plakat a niekedy sa to takto opakuje aj 5krat za noc ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ma 1rok a 4 mesiace a myslela som si ze sa to zlepsi no stale sme na tom rovnako a naozaj nenachadzam vychodisko. neviem co je to kludny spanok ale co uz 😒

spantex
13. okt 2008

Ja by som potrebovala radu, ako odnaučiť malého od nočného jedenia. Má 18 mesiacov, a posledný mesiac sa zobúdza aj 2x v noci papať. O tom ani nehovorím, ako nekľudne spí. Tiež sa točí v postieľke. Dávam mu okolo 6-7 večer ešte párok s rohlíkom, alebo salám s rohlíkom potom o 8 3dcl krupicovej kaše. Zobúdza sa potom tak asi okolo jednej na mliečko, potom zase o 3 hodiny. A vstáva o pol siedmej ráno, predtým okolo ôsmej, pol deviatej.
Zdá sa mi, že čím je starší, tým je to horšie.

spantex
13. okt 2008

Ešte som zabudla. Poznáte homeopatiká na kľudnejší spánok? Máte s nimi skúsenosti? Už neviem ako ďalej.

sakura77
13. okt 2008

spantex,my sme mali toto iste a kedze cez den pekne jedol aj pred spanim sa napapal,tak som usudila,ze hladny byt nemoze a jednoducho som mu nedala a hotovo-prvu noc nejak tuho spal ze som mu len dala cumlik ked sa zacal mrvit,druhu noc okolo 3 to zacalo-randal na cely dom asi tak 20 minut,ked zistil ze fakt nic nebude zaspal a odvtedy na mlieko ano nepomyslel.takze skor je to tym ze je to zvyk pre tie deticky a my s tym mame vacsi problem ako oni.neboj,mozno sa bude par noci jedovat,ale rychlo si zvykne a ty sa konecne dobre vyspis 😉

a so vstavanim,ani u nas uz neplati ze o deviatej,ale ked to bude v kuse spat celu noc,tak aj do siedmej staci

anielik
13. okt 2008

ahojte,

tak my tiez cestujeme strasne dlho, az to dohnalo k tomu ze klasicku postielku sme zrusili a matko sa prestahoval do svojej izby a spi v cestovnej postielke. Tam sa aspon nebudi, ked sa treskne o drevo alebo ked ma nohy von z postielky. Zlepsilo sa to o 100 % sice cestuje po posteli ale spinka lebo mu nikde nic neyavadzia.

gabrielad
14. okt 2008

Ahoj, tak já se přidávám do klubu cestujících a neklidných dětí. Zrovna včera v noci jsme skončili i na pohotovosti. Vůbec nechápu jak mohla vypadnou z postele. Máme velkou manželskou a k ní máme přiraženou dětskou postýlku a z ní je sundaná jedna bočnice. To že cestuje po postýlce a občas je i u nás tak na to jsme si zvykli. Dokonce umí i sama slézt z velké postele. Ale včera se nějak odkutálela do nohou postele a v místě, kde končí dětská postýlka a kde normálně slézá sama tak ve spánku normálně žuchla na zem. Červený ucho a čevenou levou tvářičku, no vyděsila mě pořádne, takže jsme nakonec po půlnoci cestovali na pohotovost na radu dětský lékařky. Naštěstí je vše ok.
Jinak to že se mi budí, tak na to už jsem si zvykla. Jsou noci horší a lepší, vzbuzení 2x za noc je u nás zázrak. Doktorka si už s námi neví rady, takže teď zkoušíme s jinou doktorkou homeopatii. Ale moje matka mě vyloženě potěšila , já se prý budila do 10 let se strašným křikem, takže asi geny. Jinak k té homeopatii, myslím, že to trochu zabralo. Nebudí se mi v době do půlnoci, max. 1x, dřív i 5x. Teď už spí. Ale jsou i noci, kdy se vzbudí až nad ránem, zadudlá si a spí tak do 7 hodiny. Jenže v posledních 2 měsících jí stále rostou zuby, sice má jen 3, ale pořád se tam asi něco děje a tak je to znát i na spánku, který bývá nad ránem neklidný. Homeopatii mohu doporučit, ale nejlépe si jí nechat naordinovat lékařem. Oni se totiž homeopatika dají běžně koupit, ale když už jich pak berete víc tak je lepší, aby to odborník správně skombinoval.

dididi30
14. okt 2008

no to cestovanie ostalo mojej dcere do teraz a to u ma 5 rokov a je vo velkej posteli, uz kolko krad spadla zo sna , otriasla sa a lahla si naspat, ani o tom rano nevedela 😀

matica2
14. okt 2008

staršia bola taká cestovatelka /aj je/ tak ked mala skoro dva roky sme kúpili také rozkladacie dvojkreslo a naučila sa spat tam. a je to o polovicu nižšie ako postel tak aj ked spadla tak sa neudrela. a hocikedy ju nájdem spat aj na zemi tak ju len preložím.

gabrielad
14. okt 2008

no tak to já asi půjdu koupit nějaké matrace a dám je okolo postele 😅 , protože včerejší noc mi fakt dala zabrat.

danu
4. feb 2010

dara9402 • 1d • Dnes o 10:33
ahojte, mam rocneho chlapceka a mam s nim trosku problem. je velmi aktivny co je samozrejme dobre ale on je aktivny aj ked spi a to je problem. v postielke sa strasne mechri, je schopni sa v spanku postavit na styri zavrtat hlavu do podlozky a takto putovat po postielke, po chvili ho to prejde zvali sa buchne niektorou castou tela do postielky a chned je hore, a to sa nam vie zopakovat aj 3x 4x za noc a obcas to uz vzdam vezmem si ho ku sebe do postele a pol noci nespim aspon tie jeho pady usmernovla aby nezobudil manzela a vlastne ani seba ( manzel ma dost psychicky narocnu pracu a mame len dvojizbovy byt bez rozkladacieho gauca ) nemate niekto tip na to co spravit aby spal pokojnejsie?

dakujem

dara9402 • 1d • Dnes o 10:35
jezis sorry pisem jak madar, ale poznate to jedno oko na dieta jedno na obrazovku 😉

jankapiknova • 1d • Dnes o 11:05
Naš maly tiež putuje v poslednej dobe po posteli,spava snami ale niekedy ho najdem spat na opacnej strane. Tiez by som bola radsej keby pokojne spinka a ja tiez by som mohla spat v kuse celu noc,ale takto sa budim aj viac krat ked ho kontrolujem alebo citim ze sa moc mrvi 😒

zuzufek • 1d • Dnes o 11:07
toto pozná veľa mamičiek,moja má 2 roky a ešte v noci putuje v postielke,tak že ju musím v noci naprávať,ale nebudí sa už pri tom...keď bola menšia bolo to častejšie,aj pózy boli rôzne,hlavne cez šírku postielky s nohami von 🙂 a máš okolo postielky niečo čo by ho tlmilo?a v posteli je to potom lepšie?lebo ja som si ju nikdy nebrávala k sebe,keďže manžel spával v obývačke,lebo by sa tiež nevyspal....

lusyla
5. feb 2010

maminky ja som to hned na zaciatku tohto buchania o postielku riesila tak,ze sme dali do cestovnej posielky matrac a spinkavame tam do dnes a to mame 21mesiacou.nehrozi ziadne buchnutie a je to ok.

lulua777
12. jún 2020

Ja som kupila hniezdo okolo celej postielky 😊 Jedna z naj investicii 🤗