Ako uspať 8 mesačné miminko?

muca1212
11. feb 2012

Ahojte chcela by som sa Vás opýtať na to, ako ste uspávali Vaše ratolesti približne v tomto veku, keď ste v tomto období prestali kojiť a dovtedy bolo miminko zvyknuté zaspávať na dide. Nechcem ju naučiť na ruky a podobne. Keď ju dám do postielky tak sa postaví a kričí na celý dom 🙂 dikes moc vopred za odpovede.

vefi89
11. feb 2012

@muca1212 ľahnúť si k nej a chytiť jej rúčku? u nás to fungovalo 🙂

muca1212
autor
11. feb 2012

@vefi89 no už som skúšala, ale ale je tvrdohlavaaaaaa 🙂 minule pomohlo keď som ju hladkala po chrbátiku ale aj tak nervačila 🙂 tvoj hneď zaspinkal bez nervičiek?

vefi89
11. feb 2012

@muca1212 ale kdeže 😀 no my to už máme dávnejšie absolvované, ale skúšalo sa kadečo 🙂
on ma musel držať za bradavku (sprostý zvyk a nedá sa odučiť! 😀 ) a ja som mu palcom šúchala rúčku.. niekedy tlapkala po zadku, niekedy šúchať chrbátik 🙂
neterku som naučila hladkanie po čele, ponad očká, a synovca uspávalo hladkanie za uškom 🙂
treba skúšať 🙂

muca1212
autor
11. feb 2012

@vefi89 keby len chcela ležkať by som jej hladkala čo by len chcela 🙂 ale to moje šidlo mi pochoduje po postielke a nechce ležkať a ked ju položím tak nervyyyyyyyyyy 🙂 no musím vydržať inak sa nedá, ved ja ju aj tak uspim, ale vždy s nervičkami som bola zvedava či sa to daj inak 🙂

vefi89
11. feb 2012

@muca1212 chce to trpezlivosť, mne zaspal cca do 15 minút 🙂 a potom sa to lepšilo každým dňom 🙂

muca1212
autor
11. feb 2012

@vefi89 a si prestala kojiť zo dňa na den? lebo ja ju kojím hlavne v noci ked sa zobudí tak ju uspim.. a to bola blbosť asi.. lebo sa mi budí každé dve hodiny (niekedy aj každú) a musím ísť ku nej a uspať ju, a toto už nevládzem, chcela by som ju naučiť zaspávať samú,a by som nemusela vstávať 🙂

vefi89
11. feb 2012

@muca1212 nie, ja som kojila do roka, a potom sa odstavil sám...ale tiež mi išlo o to, aby zaspával sám, lebo my sme spali tak, že som mala celú noc cecky vonku a vkuse, vkuse bol nalepený

bamb27
11. feb 2012

@muca1212 my zaspavame s flaskou, bud cajik alebo mlieko,, v 10mesiacoch odhodil cumel a ziadna ina metoda nefungovala, revat by bol schopny hodiny, nehovoriac o tom ze sa vzpinal utekal, nervacil, ziadne ukludnovacky nezaberali,, viem ze to nie je asi najlepsi sposob, ale ono ta flaska troska upokoji, niekedy zaspi na nej, niekedy dopije, otoci sa a pomaly zaspi, niekedy nepomoze ani to,,, verim ze neskor si necha vysvetlit ze ked treba spat, treba lezkat a nie odchadzat prec,,, v pohybe sa zaspinkat neda, ale to nase cudo nevie len tak lezkat,, a nie som fanusik samozaspavacich metod,, u nas to proste nefunguje

muca1212
autor
11. feb 2012

@vefi89 hahahahhaa 🙂)) no ja ju dávam do postielky a som ju odmalička nedávala ani do našej postele 🙂 aby si nezvykla , musím to asi vydržať , musí pochopiť že sa už v noci nepapa... no uvidíme 🙂)) tvoj muž musel byť rááád každú noc doma ťa mať v plnej paráde 🙂))

muca1212
autor
11. feb 2012

@bamb27 no ty máš asi niečo podobné ako my doma 🙂 len naša pochoduje po postielke a nechce ležkať, musím ju furt pokladať 🙂 flašku jej nechať nemôžem, lebo ona sa celá poblieva, neviem ako to robí, ale ked sa s nou hrá tak je celá od vody 🙂 by sa naučila aj plávať 🙂

vefi89
11. feb 2012

@muca1212 😀 😀 😀 ten keď zaspí, tak ho ani rana do hlavy nezobudí 😀 a ja som ako posledná zaspala a ako prvá vstávala 😀
no ale jedno ti poviem, asi týždeň po tom, čo sa odstavil od mlieka, začal spávať celú noc

muca1212
autor
11. feb 2012

@vefi89 jaaaj o toto prišiel 🙂 🙂 no len ona sa nejako neodstavuje furt, ako nepýta si ju sama, cez deň keby som jej sama od seba nedala si ani nevypýta..no to bude možno tým že nevie rozprávať, jaaj keby sa aj moja chcela odstaviť 🙂

vefi89
11. feb 2012

@muca1212 ale ešte má čas 🙂 mne prestal piť cez deň nejak okolo 10mes., potom som ho už len v noci 🙂 a keď sa odstavil, tak sme nabehli na cumle a dodnes ich nezahodil 😀 😀

muca1212
autor
11. feb 2012

@vefi89 no moja cumle úplne odmieta, takže to už som vzdala a už má 4 zuby tak ani nechcem moc aby ich mala.. no ved sa už chystám že minimálne zarazím nočné kojenia, ale furt si hovorím, OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA OD ZAJTRA 🙂 🙂

vefi89
11. feb 2012

@muca1212 toto poznááám 😀 musíš prísť na niečo 🙂 čajík nepomáha? ako balamutenie 😀