Ako vysvetliť 2,5 ročnej dcérke tehotenstvo a pôrod?

zuziq8
13. jan 2014

Ahojte, moja dcérka má 2 roky a 8 mesiacov, je veľmi vnímavá a všetko "nové" so mnou hneď konzultuje, jednoducho nič jej neujde. Ale dnes ma zaskočila otázkami ako sa dostane bábätko do bruška a ako sa narodí? Vedela som, že aj také otázky prídu, ale nečakala som ich tak skoro. Nechcem ju nechať bez odpovede, poradíte mi nejakú knižku kde by boli vhodne pre jej vek vysvetlené odpovede? Alebo ako ste to vašim deťom vysvetlili vy? Ďakujem za všetky odpovede 🙂

maribell
13. jan 2014

@zuziq8 ja planujem nasmu synovi povedat ze tatino ma semiacko ktore zasadi do maminy a to rastie mamine ako stromcek 😀 ale ako sa dostane von tak to netusim 😀 neviem na nic dobre prist

maribell
13. jan 2014

@zuziq8 ja planujem nasim detom povedat ze ked sa dvaja ludia lubia a ked sa silno obymaju tak tatino ma v sebe semiacko ktore zasadi do maminho bruska a ono tam zacne rast ako ked zasadime stromcek 🙂 😀 ale ako sa dostane von este premyslene nemame skor to nechame na odpoved " to ja neviem.. musis sa opytat pana doktora " 😀 ( aha ja som si myslela ze prvy krat mi to neodoslalo ..pardon )

zuziq8
autor
13. jan 2014

@maribell Ďakujem 🙂 aj ja som malej povedala že keď sa dvaja ľúbia a mojkajú.. atď, ale na viac ako deň je taká odpoveď asi nebude stačiť 😀

astonka
13. jan 2014

@zuziq8 hm skus niekde najst rozpravku bol raz jeden život...myslim,že aj tam take bolo...nejak obrazkami proste aby chapala ako sa babatko dostne dnu a von z bruška primerane jej veku 🙂

ja_nka
13. jan 2014

@zuziq8 No ak to chces riesit cez knizku, tak je to podla mna celkom vhodne...problem moze byt v tom, ze nie vsetky knihy su vyhovujuce....treba chodit a pohladat nieco, co sa ti bude zdat vhodne....na ukazku posielam linky:

http://www.martinus.sk/?uItem=75003
http://www.martinus.sk/?uItem=102022
http://www.martinus.sk/?uItem=143290

katy2
13. jan 2014

@zuziq8 s tym semiackom je to myslim vhodne vysvetlenie... a s tym ako sa babo dostane von ja problem nemam, mala som sekcie a dokonca mala asistovala svokrovi, ked mi vyberal stehy.... takze pre nu je to uplne normalna vec, ze babo vyberie z bruska pan doktor 😉

zuziq8
autor
13. jan 2014

@ja_nka ďakujem, už som pokukovala skôr po takých knižkách, ale presne ako píšeš, zatiaľ som nenašla takú, ktorá by mi bola po vôli, asi sa vydám na prieskum 🙂

mimake
13. jan 2014

@zuziq8 serial bol raz jeden zivot je naozaj krasny a tiez myslim ze aj toto tam bolo znazornene. Ked nie tak tak by som mozno skusila formou zvieratiek. Neviem ako to budem vysvetlovat malej ja ale pamatam si ze moja neterka v tom veku bola u nas a na animal planet chodieval serial o steniatkach a ukazali aj porod psika, ju to zaujalo, nijak sa jej to nehnusilo ( ani nema ziadne traumy) a velmi sa z toho tesila. Ale jej mladsej sestricke ked sa ma pytala ako sa babo dostalo do mojho bruska tak som povedala tiez nieco v tom zmysle o lubeni a semiacku a na otazku ako vide von som povedala ze to vedia len doktori, ze ja dostanem inekciu zaspinkam a babatko mi z bruska vyberu. V danej chvili mi nic ine nenapadlo

dadushe
13. jan 2014

@zuziq8 Fůůha, ty máš ale zvědavou dcerku, mám doma 3 a půl letou a otázku jak se dostalo miminko do bříška se mě neptala 😀 Natož otázku o porodu, to už vůůůůůbec, prostě maminka odjede do porodnice a vrátí se s miminkem, bere to jako jasnou páku 😉
Asi bych za sebe o sexu jako takovém zatím nezačínala, prostě bych to okomentovala tak, že když se mají tatínek s maminkou velmi rádi a chtějí miminko, mamince začne v bříšku růst. A jak se dostane ven? Maminka odjede do porodnice a tam páni doktoři miminku z bříška pomohou na svět. Hotovo, konkrétní detaily až vysloveně na požádání (př. kudy konkrétně to miminko vyleze ven) a klidně věci nazvat pravým jménem 🙂

kvetinka245
13. jan 2014

Ahoj, vyskúšaj to s knihou - "Budeme mať malého súrodenca", predávali ju aj v Tesco. a na vysvetlenie vzniku bábätka je fajn pesnička od Fiha tralala -

https://www.youtube.com/watch?v=p4rthPz9qak

Bunka plus Bunka ...z toho sa už dá pekne vysvetliť....

misaelka
13. jan 2014

ja by som povedala, ze dietatko sa narodi tak ze otecko da mamine spermiu, a ze dietatko sa vyvija vnutri tela matky v maternici. otecko da mamine spermiu ked ju lubi a preto sa to vola milovanie :D neboj sa co deti nezaujme na to rychlo zaujmu. a v pripade takehoto vysvetlenia sa mozes opriet aj o bol raz jeden zivot .D

kvetinka245
13. jan 2014

@zuziq8 Ahoj, vyskúšaj to s knihou - "Budeme mať malého súrodenca", predávali ju aj v Tesco. a na vysvetlenie vzniku bábätka je fajn pesnička od Fiha tralala -

https://www.youtube.com/watch?v=p4rthPz9qak

Bunka plus Bunka ...z toho sa už dá pekne vysvetliť....

zuziq8
autor
13. jan 2014

@dadushe To teda áno, s ňou sa nikdy nenudím a oprášila som už veľa vedomostí 🙂

zuzanockamt
13. jan 2014

@zuziq8 moj sa pytal tiez uz taketo otazky - povedala som mu normalne, ze v maternici, ktoru ma zena vnutri v brusku sa spoja dve bunky a z nich sa vyvinie babätko a narodi sa ... hned sa pytal, ze ako sa dostane von z bruska - tak som mu vysvetlila, ze tak ako on ma otvor na cikanie a kakanie, podobne to maju aj maminky a medzi nimi maju treti, odkial vychadzaju babätka 🙂 ... stacilo mu to ako vysvetlenie 🙂 ... mozno prilis realisticke, ale ja sa nebudem hrat na vcelicky a motylikov a bocianov 😝 ... tiez sa to pytal zhruba v takom veku ... a pozerava aj serial Bol raz jeden zivot

misaelka
13. jan 2014

@zuzanockamt velmi dobre si mu to vysvetlila podla mna

googlinqa
13. jan 2014

ja svojej ak sa nieco take zacne pytat poviem pravdu a nebudem jej hovorit hluposti o bocianoch a pod., samozrejme tak prijatelne k jej veku

flower2
14. jan 2014

V jednej knizke som citala , ze dieta sa touto otazkou pyta nie tak na telo, ale skor na podstatu toho svojho ja.....syn ma 3 roky a nedavno ma touto otazkou zaskocil.....prve co mi teda napadlo bolo, ze aj on bol v brusku a ze sa tam spojili 2 bunky, a potom uz len rastol az sa narodil, povedala som ze pan doktor ho vybral maminke z bruska.... ze brusko rozrezal a potom zasil a potom sa to zahojilo ( poevdal som alternativu sekcie) ....k druhej som sa zatial nedostala, ja som sekciou nerodila, ale vzal to v pohode....
co je jazva zatial nevie, ked mal nejaku bolacku nezostalo mu po nej nic, takze si mysli ze sa to asi zahojilo tak ako jemu ta bolacia, chrasticka odpadla a terza uz ani nevieme kde bola🙂)) ako vysvetlit tu druhu alternativu porodu, to neviem, uvitam tiez nejake rady🙂
ale syna potom zaujali tie 2 bunky.... ako to ze sa spojili a preco sa nespoja teraz , ci je aj teraz bracek v brusku a podobne.... tak som mu povedala ze to je taky zazrak, ze Pan Boh ich spojil....

sea23
14. jan 2014

Ja to riesim inak,som veriaca,a maly ma 2,5 a od teraz mu vravim,ze ked sme sa s tatkom moc lubili,modlili sme sa k Jeziskovi aby nam dal male babatko,a dal nam Timka,zacal rast v maminkinom brusku,kde bol v bezpeci a mohol rast....neriesim,ako sa tam dostal,to je na tom pekne....tajomno modlitby 🙂 drzim palceky ;)

luciko
14. jan 2014

ja jsem malemu rekla, ze maminka a tatinko sa lubili a v mamince zacalo rust v brusku babo, ze i on takto rastol. ukazovala jsem mu i fotky z ultrazvuku. a se dostane ven? maminka pujde k panu doktorovi, ten ji rozrizne brusko a braska vyskoci a bude se na nej tesit 🙂 potom ukazoval, ze maminka ma na brusku bo, tak jsem ho uklidnila, ze to maminku vubec neboli, ze to bo tam byt musi, protoze tudy spravil Matko i Risko kuk. 😀 rodila sem oba sekciou, takze vysvetlovani bylo snadne, ale takovym malym detem asi toto vysvetleni postaci. jak zacnou chodit do skolky, hned si s ostatnima detma vymeni nazory a budou chytrejsi nez my 😀 😀 😀 ale jestli chces vysvetlil i druhou alternativu porodu, tak ji pust krtek a maminka 🙂

abbie
14. jan 2014

najviac dieta pochopi cez obrazky, tak odporucam tuto knihu http://www.martinus.sk/?uItem=125446