Ako vysvetliť ženské veci 3,5 ročnej dcére?

ljarabek
7. máj 2019

Mamky ako ste svojim dievčatám vysvetlili ženské veci? Mam doma 3,5 ročnú veľmi zvedavu videla ma ako si na Nohavícky lepim intimku vysvetlila som jej na čo je a par hodín som našla intimku aj na jej nohavičkách... Ci nemám jej veci vysvetľovať?

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetlife001
7. máj 2019

No ja by som to pre teraz nechala tak. Keď si jej chcela niečo vysvetľovať tak si to mala spraviť hneď. Teraz čo ako? Zajtra prídeš za ňou a : pamätáš sa na to čo som si vcera dávala medzi nohy? To je taká a taká vec a blablabla.. 🤦Dávala by som si vacsi pozor aby má dieťa nevidelo keď si dávam vložku a pod. a odložila také veci aby to nemala v dosahu a nehrala sa s tým. Potom jej nebudeš musieť nič vysvetľovať. Fakt si myslím že 3 ročné decko má na také veci ešte čas.

belllinka
7. máj 2019

To si pre deckom lepis vlozku a ja neviem co este? To je uz dost prehnane a asi aj vymyslene.

bibih
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ljarabek
autor
7. máj 2019

@bibih presne...

veronikadomanova
7. máj 2019

@ljarabek a ako si jej to vysvetlila,keď si ju dala aj ona? Moja má 2,5 a tiež ma videlam, spýtala sa čo si to davam,tak som jej povedala,že lebo budem mať krvicku,a že to tak majú veľké baby,že aj ona keď bude veľká...viac sa nepýtala...deťom stačí veľmi jednoducho v rámci ich veku povedať na čo sa pýtajú,nič viac nemusis vravieť...
@bellinka prečo vymyslené? Moja dcéra so mnou chodí na wcko dosť často,nenechám ju revat pred dverami...je lepšie keď aj takéto veci dieťa vníma od malička,potom to nebererie ako niečo čo je zvláštne,divné, alebo o čom sa nerozpráva... A poznám viacero mám,ktoré sa tiež neskrývajú a deťom to vysvetlia keď sa pýtajú aj keď majú 3,5 roka... Šak netreba vysvetľovať celý mesntruacny cyklus...stači odpovedat jednoducho na otázku

belllinka
7. máj 2019

@veronikadomanova a kde skladuje tie intimky, ze si ich vie dieta hned zobrat a pouzit? Ja neviem, mne to pride byt prehnane, predvadzat lepenie vlozky pred 3 rocnym dietatom. Tak snad tu minutu vydrzi bez matky, ktora je na wecku

kiwi3
7. máj 2019

@veronikadomanova a preco by si ju nemohla dat aj ona? to je uplne normalna detska zvedavost, pripadne hra na dospelakov, nic to nema so zlym vysvetlenim

ljarabek
autor
7. máj 2019

@veronikadomanova podobne ze raz za čas maminka musí použiť vložku lebo krváca viac sa nepýtala...

kiwi3
7. máj 2019

@belllinka co je na tom kusku papiera s vatickou take pohorsujuce? 😒

ljarabek
autor
7. máj 2019

Niektoré Sa tu pohorsujete..... Ja to berem ako normálnu vec... Vám to príde asi divne mne nie...

belllinka
7. máj 2019

@kiwi3 to aj sulozite pred dietatom? A normalne vysvetlite o co ide?

ljarabek
autor
7. máj 2019

@belllinka nieje to žiletka ze by som to musela skladovať mimo deti...prehnane? Mne to príde ako súčasť života...

bibih
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
7. máj 2019

@belllinka aha, cize nabuduce sa asi treba nechat pri menstruacii izolovat alebo rovno zavolat exorcistu

katrin21
7. máj 2019

@ljarabek normalne... moja 3r pred par mesiacmi videla tiez ako splachujem atd,ze je tam cervene..pytala sa.. povedala som jej, ze to nic nenu, ze to dospele zeny mavaju kazdy mesiac a ze to je fajn, lebo to znamena,ze moze mat zena babatko..... viac sa nepytala,uspokojila sa s odpovedou.

veronikadomanova
7. máj 2019

@belllinka to sa nepýtajte mňa ale autorky, ja u nej nebývam 🙂 a vložky,intimky ani tampóny nie sú lieky ,že sa musia schovávať pred deťmi lebo keď ich použijú môžu zomriet,takže nevidím dôvod ich schovávať niekde kde ich dieťa nenájde...ani ja ich nemám 2 metre nad zemou schované kdesi pod uterkami😀😀 sú normálne vedľa decká v krabicke...
To nie je predvádzanie ale súčasť života....či si myslíte že bude lepšie keď to celý čas buďte pred dcérou tajiť a keď bude mať cca 9 rokov (najvyšší čas dcéram povedať o menzese keďže v dnešnej dobe menstruuju už 9-10 rocne) tak na ňu vybehneme s vysvetľovaním cyklu a potom jej to budete ukazovať? Tak to bude ešte len trápne...pre obe...

veronikadomanova
7. máj 2019

@kiwi3 ja nevravím že si ju nemohla dať,pýtam sa preto že ako to vysvetlila,keď je teraz taká prekvapená že si ju dala 😀

katrin21
7. máj 2019

@kuravesele
@sweetlife001 vy ked ste same doma tak sa vymknete na zachode pred dietatom? Lebo ja nie, nevnimala by to dobre, nechapala by, co sa zamykam..idem a ona obcas za mnou pride, nebudem sa zamykat predsa...ani robit z toho vedu..
Kym sa dalo, odpovedi sa clovek vyhne,zahovori, schova ale su situacie,ked sa neda...

belllinka
7. máj 2019

Nic neschovavam, vlozky nepouzivam. Len za mi zda byt na niektore veci dost casu, na co v 3 rokoch riesit menstruaciu a pod.? A ked uz ju aj dcera dostane, tak myslim, ze v dnesnej dobe, s dobrym pristupom k informaciam, z toho nebude prekvapena.
Ale pytala som sa na ten sexualny styk, ten je predsa tiez prirodzeny, normalny, tiez sa neskryvate?

veronikadomanova
7. máj 2019

@belllinka vy dávate sex a menenie si vložky na jednu úroveň? 😅 Uff...tak to je sila😅

belllinka
7. máj 2019

@veronikadomanova iba z toho dovodu, ze prirodzene je predsa jedno aj druhe, nie? Ufff

ljarabek
autor
7. máj 2019

@belllinka toto je úplne nieco iné...

veronikadomanova
7. máj 2019

@belllinka prirodzene to samozrejme je a deti sa tiež dosť skoro začnú pýtať ako vznikajú deti a pýtajú sa to aj 3-4 ročne ...takže ak niekto nemá zvládnute ani to že ženy raz za mesiac krvácajú a používajú vložky/tampony/ kalisok tak som zvedavá čo chcete tomu 3-4 ročnému dieťaťu povedať...že ich priniesol bocian? Alebo že z pusiniek?

belllinka
7. máj 2019

@ljarabek pouzijem tvoje slova “to je predsa uplne normalne”, “sucast zivota”, ci nie? 😂 toto tam uz nepatri? 🙂

ukulela
7. máj 2019

@belllinka schovávať vložky/tampóny/kalisky je ako schovávať toaletný papier. Môj synovec sa nimi oblepil celý, mal tri roky 😁 mimochodom, je z neho heterosexuál.

belllinka
7. máj 2019

@veronikadomanova je snad nieco ine odpovedat na otazku ako vznikaju deti a je ine ukazovat decku v priamom prenose krv a lepenie vlozky

ljarabek
autor
7. máj 2019

@belllinka máš nejaký komplex? Očividne áno riešim vložky nie sex...naco do tejto témy ťahať nieco iné...

ingrid2304
7. máj 2019

Moje dcéry vedia, čo je menštruácia, aj keď tento termín spočiatku nepoznali. Keď ma prvýkrát videli a pýtali sa, čo to mám, povedala som, že vložku. (teda spočiatku menštruácia=vložka). Keď videli v záchode krv, pýtali sa, či ma bolí "to dole". Povedala som, že niekedy bruško bolí, ale "to dole" nie. Teraz už vedia aj to, že keď mám menštruáciu, nie som tehotná, lebo maminkine vajíčko sa nestretlo s tatinovou spermiou. Samozrejme, sú staršie ako Vaša dcéra, ale o týchto veciach vedia už dlhšiu dobu.
@ljarabek

belllinka
7. máj 2019

@ukulela akoze mne uz pride byt uchylne ukazovat dietatu obsah zachoda, ktory idem splachnut, aby preskumalo, ci tam je krv, ci hovno, ako nehnevajte sa na mna, ale snad take velke dieta vie vydrzat chvilu same, kym som na tom wecku