Ako vysvetliť ženské veci 3,5 ročnej dcére?

ljarabek
7. máj 2019

Mamky ako ste svojim dievčatám vysvetlili ženské veci? Mam doma 3,5 ročnú veľmi zvedavu videla ma ako si na Nohavícky lepim intimku vysvetlila som jej na čo je a par hodín som našla intimku aj na jej nohavičkách... Ci nemám jej veci vysvetľovať?

jajka_98
4. jún 2019

@belllinka aby si tu asi riešila čo je normálne a čo nie , každý vysvetli ako chce a to, že ty svojmu decku nevysvetlíš a je ti všetko nechutne a nenormálne je tvoj problém. Namiesto komentovania čo sa môže a čo nie a čo je správne a čo nie si mala pustiť svoje decko na wc s tebou a možno by sa aj pýtalo, že čo je načo a prečo ;)

nunik25
4. jún 2019

Moja dcera ma 4,5 vie co je menstruacia videla tiez krv a ak ako sk davam vlozku a vie aj ako vznikaju deti (fuuu este ze to nevidela) 😂😂😂 🤔 vlozky mam zarovno zachodu fuuu neviem neviem no mala by som sa ist hanbit do kuta 😂

nunik25
4. jún 2019

Sme proste kamosky s dcerou a vsetko jej vysvetlim presne tak ako to je a tak aby to pochopila

jajka_98
6. jún 2019

@nunik25 no akurát 😁

rainbow82
7. jún 2019

Tak ja keď som išla na wc meniť vlozky dvere sa vždy za mnou zatvorili a vložky som mala schované tak aby ich nikto okrem mňa nevidel a nenašiel!Je to intímna vec ženy a nie ukazovať krv 3 ročnému decku!!! Hnusne niečo.moju som učila o menstruacii okolo 8 roka!Lebo skoro dospela a svoje dni začala mávať v 9- tich rokoch.Ja hovorím za seba že je nechutna vec pre 3 ročne deti!Ale každý si robí ako uzná za vhodné!

bh8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bh8
7. jún 2019

Dcera 2,5 roku taky se mnou chodi na zachod a ted rikala na hristi, rozbila si koleno a tekla ji krev, ze mamince kdyz tece krev z pipiny tak si tam dava sampon.. 🙈🙈 (davam si tam samozrejme tampon) nevim proc techto temat delat tabu.. jsou soucasti zivota

rainbow82
7. jún 2019

@bh8 veď áno ale nie tak vekovo foremne.Si neviem predstaviť aby moja 3 ročná kukala ako si pcham tampón do pipiny!Veď uznajte že je to ujete! potom človek pôjde von s dcérou ani neviete kde jej to vyletí z úst ako videla že si mama pcha niečo do pipiny!ja bych sa od hanby prepadla pod zem!

bh8
7. jún 2019

@rainbow82 no, kazdy to ma jinak.. je to pro me prirozena soucast zivota, jsem zena a zeny od jakziva maji menstruaci.. a i ona ji bude mit, pamatuju jak moje mati v kosiku na nakupu schovala vlozky pod ostatni veci.. stejne jako kojit, vymesovat, menstruovat je naprosto prirozene a potrebne pro nasi existenci.. kazdemu pripada ujete neco jineho.. jsem zena a matka a zachranar a mam to proste jinak, videla jsem umirat deti, videla jsem rodit deti, videla jsem vsechny hruzu.. takze to, ze moje dcera vidi moji pipinu, z ktere vylezla.. me prijde ujete neco zatajovat a delat z toho tabu

6mia6
7. jún 2019

@lubiss presne tiež nechápem čo je tam na vysvetľovanie.

0silvia0
8. jún 2019

@bh8 myslím, že tu nejde o tabu, ale o zachovanie istej intímnej zóny. Ved tampóny si nepcháme do pipiny pred mamou, otcom, mužom, bratom, tak prečo dieťa má byť svedkom takejto intímnej záležitosti? Véd si to môže nejako zle vysvetliť, hoci mama mu povie o co ide... mne by nebolo príjemné curat, kadit a vymieňať tampóny pred nikým, nieto ešte pred dieťaťom. Myslím, že tieto záležitosti sa dajú vysvetliť aj bez názorných ukážok..

rainbow82
8. jún 2019

@0silvia0 presne tak!!!!

derdia
8. jún 2019

Ako pardon ale toto je už pekne trápne...to aj sex by si jej vysvetľovala,keby vás nachytal?to čo je za rozum...veď normálne jej nepovieš nič a je to...zaujmes ju inak a ide sa ďalej...ona zabudne a nabudúce dáš pozor na to,aby nevidela niečo čo jej zatiaľ k životu netreba...ach jaj.

rainbow82
8. jún 2019

@derdia aj ja hovorím toto je úplne choré,veď ako tomu ešte môže rozumieť? Na všetko raz príde ale s týmto by som určite ešte pár rokov počkala

bh8
8. jún 2019

Je to na kazde z Vas, kdyz se mala zepta, nebudu se vyhybat odpovedi a odvadet pozornost jinam.. tim vznika to tabu.. ne intimita.. delejte si to jak chcete.. ja na tom nevidim nic divneho.. hezky vikend vsem

bh8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
8. jún 2019

@bh8 keď ta dieťa pri chytí pri pohlavnom styku alebo masturbacii, budeš pokracovat alebo odvedies pozornosť inam? Véd toto je rovnako prirodzene ako vkladanie tampónu do pipiny 🙄
Ja nie som žiadna prudérna žena, ale načo trojročnému decku ukazovať všetko? Stačí vysvetliť primerane veku, ale už krv, moc a výkaly záchode nemusí fakt vidieť...

bh8
8. jún 2019

@0silvia0 tady ale neresime styk, ale menstruaci.. to je zas jabka a hrusky.. ne? Ja Ti nerikam co mas delat, ale sve dceri to proste vysvetlim.. to ze mam menstruaci je proste fakt a ja se za to nestydim.. ale nikomu ji necpu.. dcera se ptala, tak jsem ji odpovedela.. takze klidne si odvadej pozornost od ceho chces, Ty uznas sama jake tema je pro Tvoje deti ok a jake ne.. delej si to tak jak chces.. ja to delam tak, jak si myslim, ze je to pro dceru nejlepsi.. menstruace pro me neni trapne tema
Proste je, jako smrt, sex, hemeroid 😀 proste TABU spolecnosti, hezky vecer damy

0silvia0
9. jún 2019

@bh8 ach jaj, tváris sa, že nerozumieš co píšem, ale ok. Samozrejme každý nech si robí ako chce, keď ti nevadí, že potom tvoja dcéra na ihrisku rozpráva o šampóne ktorý sa dava do pipiny, mne to vtipne nepripadá, ak to tebe nevadí, tak je to v poriadku 🙄

bh8
9. jún 2019

@0silvia0 jako cemu nerozumim? Koitus je snad neco jineho, to dokazu ovlivnit, kdyz dostanu menstruaci to asi ne, ne? A musim to resit.. ne nevadi.. a ano prijde mi to vtipne.. nedelej ze me blbku, ktera nechape co pises.. kazda ma jiny nazor na vec a to, ze nesouhlasim s Tebou, neznamena, ze nerozumim🤦‍♀️

rainbow82
9. jún 2019

@bh8 Ja si myslím že deti do určitého veku majú na to ešte čas!To je vse! 3 ročná aj tak nepochopí čo to je aj keď jej to vysvetlite.😂😂😂.

0silvia0
9. jún 2019

@bh8 nerobím z nikoho blbku, jedine, co chcem povedať je, že vysvetliť primerane veku a nerobiť z menštruácie tabu sa dá aj bez názorných ukážok na záchode. Chápeme sa? Menis si tampóny aj pred manželom? Ak áno, tak asi nemáš potrebu intímnej zóny. Ja mam dcéru 15 ročnú a nikdy som z ničoho nerobila tabu, všetko sa dalo vysvetliť aj bez toho, aby to polopatisticky videla. Ja pri akychkolvek záchodovych činnostiach chcem byt sama😉