Ako vyzerajú detské "hlísty"?

adda
17. jan 2007

prosím Vás ako vyzerajú detské hlísty, môžu byť dlhé a priesvitné, môj syn také niečo už dvakrát vykakal, ale nehýbalo sa to. ☹

dadis
17. nov 2009

katka si robis srandu?take male babatko ma papat len materske mliecko alebo umele mliecko 😕 😕 tvaroh v pribinackovi sa moze az po roku, krupica ako lepok najskor po 6.mesiaci...puding??? prosim ta porad sa s detskou lekarkou ako krmit dieta, lebo mu mozes velmi uskodit ☹

katkazabka
18. nov 2009

ahoj Dadis moja švagrova davala svojej dcere pribinacek ked mala 2.5 mesiaca aj pudink a nic jej nieje to my ona poradila .a kamoska davala v 4 mesiaci zemiakove pire z masom rozmixovane. a nasemu malemu uz mlieko nestaci je stale hladny davam mu sunar ked mu dam pribinacek tak sa pekne stoho napapa a nieje hladny a strasne mu chuti zje celi na posedenie ale on je aj velky uz mu musime kupovat vetci od 6 do 9 mesiacov je akosi celi dopredu aj chovanim papa z lyzickou ako keby mal rok a stale sa stavia na nohy 🙂))

dadis
19. nov 2009

katka aj moj syn bol velky (v 3.mesiaci ma 6.600g) ale do 6.mesiaca mu stacilo materske mliecko. Puding - prvy problem ak je vareny z bezneho kravskeho mlieka + ak ten prasok mas z obchodu, napr.Dr.Oetker - same umele prichute a farbiva a o pridanom cukre ani nehovorim. Je jedno ci tvoj maly je "velky" -ale takuto zataz nemusi zvladnut - nemusis to vidiet teraz - ale aj neskor mozu nastupit rozne alergie a ine ochorenie (obliciek, cukrovka, celiakia). Tvaroh v pribinaciku je nevhodny - pretoze tvaroh su zrazene mliecne bielkoviny - velka zataz pre detske oblicky + zase tie cukry a Ecka. Ak je hladny, radsej mu daj viacej UM. Od dovrseneho 4.mesiaca uz mozes zacat davat prikrmy ako zeleninka, zemiacik, neskor masko a uz aj ryzove a ine bezlepkove kase. Oevno nie vzdy ked dieta place, je hladne. Moja dcerka nevydrzi sama lezat ani minutu, hned si placom vynuti ist na ruky - hladna pritom nie je.

biba12
23. nov 2009

Preboha Katkazabka, pribinak sa naozaj takemu malemu dietatu davat nemoze. Moze iba mlieko, ako uz pisala Dadis. Skus sa spytat pediatricky. Alebo si kup casopis napr. Dieta, Mama a ja.... a tam je kopu rad k stravovaniu deticiek, ked si nevedia maminy rady.... Este som nepocula, aby niekto daval 2,35 mesacnemu dietatu pribinak! Ved mu mozes ublizit, aj ked to teraz nie je viditelne. Je to Tvoje dieta, nikto Ti do toho nemoze kafrat,ale ako uz pisala Dadys, mozes mu sposobit do buducna alergie, ochorenia oblieciek.....
Nedavaj na radu kamosky.... A skus si nieco precitat,a lebo sa spytat pediatra.

kisska
23. nov 2009

Katkazabka - moj maly zacal jest Pribinaka az po roku, najprv opatrne a ked som si myslela, ze mu nic nie je a kupila som ich karton a zacala mu davat kazdy den, tak ho zacalo tak prehanat, ze som myslela ze ma nejaku virozu... ktora zahadne zmizla, ked som Pribinaka vysadila (a zase vratila, ked ho jedol znovu)... a to uz bol poriadne rozjedeny inou stravou a jogurty ani ine mliecne vyrobky mu problem nerobia... Vazne sa skus porozpravat s lekarkou. Ja viem, ze je pohodlnejsie mat od dietata par hodin pokoj, ked do neho natlacis dospelacku stravu, ale zeby to bolo 2x zdrave.. 😒 . Ale zase je na kazdej mame, aby sa rozhodla, aku buducnost nachysta svojmu dietatu...

saska.t
23. nov 2009

fuha kocky - nad niektorymi mamickami sa mi rozum zastavuje ☹ je take tazke si nieco nastudovat a papkani babätiek a vymenit to za svoju pohodlnost 😅 , nechapem ...

leka323
24. nov 2009

Ahojte, tiež by som také "veci" do tých malých bábatiek nepchala.

mukky
28. nov 2009

dufam ze ta katka si len vymýšla 😲 😠
krupica je vhodna od troch rokov,je ťazko stravitelna...

katkazabka
14. dec 2009

na vy ste daky pozadovy. keby som sa drzala DR. tak by som sa ja zblaznila a maly by odhladu umrel. robite steho vedu a pritom to neni taky problem. moja cela rodina aj kamosky to tak robili a vsetko je ok. teraz maju uz velke deti a nic im neni. tak v tom nevidim ziadny problem ako vy. a nas maly je zdravy a papa jak divy aj polievky.teda uz vsetko.a nevymyslam si. skuste dat aj vy. je krasny smeje sa stolicu ma pekne hustu jak ma mat.takze nema ziadny problem.dokonca to povedala aj jeho DR.ja si aj tak urobim co budem chcet. ak to malemu chuti tak mu to nebudem odtrhat od huby.

dadis
15. dec 2009

no my sme asi ozaj "pozadovy" 😅 ...rob si teda co chces, ja budem mat radsej dieta "pozadu", ale zdrave.

mukky
15. dec 2009

dadis 😀 ,pekne si to povedala 😉 ,suhlasím

zidulka1
7. jan 2010

Ahojte. ja by som sa chcela spýtať či je nejaký liek proti hlístam pre 10 mesačné babatká. dakujem

lizatko1009
7. jan 2010

zidula a to ako dostalo 10 mesacne hlisty? najlepsie je ist k lekarovi, kamoskyn maly dostal tiez hlisty, ma rok a myslim ze sa dava nato wermox, alebo ako sa to vola.

marketka1
7. jan 2010

zidula ja našim dávam preventívne rozpučený cesnak s medom.Keď sme boli deti mi tak nám mama dávala v takýchto prípadoch tiež cesnak a netrebalo lieky. 😉

monikaaerik
7. jan 2010

Ahojte,
na tie hlisty sa na predpis dava Vermox, ale odporucala by som dat stolicu na rozbor, pretoze to moze byt aj iny parazit a tam vermox nemusi pomoct.
K parazitom sa da velmi lahko prist, vyskytuju sa vsade na kluckach, chytite klucku niekde v obchodnom centre, nachytate vajicka, pohladkate dieta na pusinku a vajicka ma v puse, prenasa sa to v stolici a potom cez ruky do pusy,takze nic ine neostava iba si pravidelne a poctivo umyvat rucky,vzdy a vsade. a samozrejme pravidelne dezinfikovat vecko, vypierat postelne,zehlit gatky, lebo tie sv..e su vsade.
Velmi sa mi paci prispevok marketky1, s tym cesnakom a medom, zaradim aj ja do jedalicka 🙂
Este by som chcela upozornit, ze ja by som nechala preliecit celu rodinu, mozte mat vy nejako parazita a roznasat dalej, moj nazor. drzte sa

bocenka
30. jún 2010

a ak sme boli u kamaráta ktorý ma hlisty môžme to tiež chytiť? všade sa píše kde sa to a ako dá chytiť ale či sa to dá aj z človeka na človeka preniesť som sa nedočítala
ďakujem za každú odpoveď 🙂

misa123456
6. júl 2010

Prosím vás,aký liek predpíše a ako sa užíva?Berie aj výtery?

misa123456
6. júl 2010

Prosím vás píšte,doktor vám predpíše vraj vermox,ako sa uziva?

gargamel3333
14. aug 2010

STRAšNE VAS CHCEM Poprosiť mam už asi 2mesiace v rovnakých intervaloch bolesti žalúdka a pocit zvracania ale iba ráno a večer cez den sa cítim ako rybička ,,, môžu to mať podla vás na svedomí parazity? ak ma niekto s takýmito problémami skúsenosti prosím napíšte... v minulosti som už hlísty mal...

lenkasvagerkova
1. feb 2011

dobry den chcela by som vediet ako skoro sa vyliecia hlisty s pomocou vermoxu
dakujem

ludka140281
1. feb 2011

@misa123456 su to tri tabletky..jedna na jeden den 🙂 ja som mala mrle od deti zo skolky,pocas tehotenstva...len som mu povedala,ze mam v stolici drobne biele hybajuce sa ciarky a nic mi nerobil...dal mi vermox a je rovnaky pre deti aj pre dospelych....nehambi sa,postihuje to hocikoho 😉

lentiel
25. mar 2011

Kočky, chcem Vám poradiť. Dostala som typ ako sa zbaviť mrlí a to KORIANDROM. Da sa to normalne kupit v obchode v sačku ako korenie. Date si jednu malu lyžičku do trištvrte litra vody a necháte to prevreť. Trošku si to môžte osladiť medom a tak vypiť ako čajik. ZABERÁ 🙂 Máme odskúšané. Je to účinnejšie dokonca ako cesnak. 😉

natali_pn
26. apr 2011

Ahojte, my berieme tretiu tabletku vermoxu, ale moze ist mala zajtra do skolky a musim to nahlasit aj ucitelke ? po dvoch tyzdnoch sa ma liečba zopakovat, to ma byt mala doma? A nam dospelým
nedali ziadne lieky...mam ist aj ja s manzelom doktorovi?

realka420
7. máj 2011

Dobrý deň, poprosím o radu. Mám 4 ročného synčeka a dva dni na ňom už pozorujem, že je unavený, nehravý, ospalý hlavne a odmieta mi jedenie. Momentálne od pondelka užíva Megamox - antibiotika, pretože mal zrazu vysoké horúčky a pospinkával. Po ´dvoch dňoch horúčky ustúpili, bol zrazu taký čulý a aj spapal čo som mu dala, ale len da dni a potom zrazu prišiel kašeľ a soplíky, zase som išla ku doktorke a tá nám predpísala sirup od kašľa + pamycom na noštek. A doma sa správa tak ospalo, strašne zívka a nechce papať, a všimla som si , že si škrabká riťku stále. Dala som dole slipky a zbadala som také biele šmolky v zadočky, ako potrela som mu to rybacou mastičkou, nech mu to škrabkanie utlmí. Ale nevidela som tam žiadne hlisty, mrle....Ako doma sa stretáva so zajačikom malým, so psíkami a aj vtáčikami. Neviem či mohol niečo od nich zrazu dostať, ale máme ich od narodenia takže na testoch bol či nemá niečo s ních, a krvné testy boli čisté. Teraz sme ale neboli na krvných testov. Ďakujem veľmi za všetky rady.

zuzanocka11
7. máj 2011

@realka420
Ahoj,skúsila by som pridat probiotiká,acidko (trosku napraví skody v crievkach po atb) a odober z tej stolice a odnes dr,nech to dá vysetrit a opýtaj sa,ci to nemoze mat z liekov.parazity moze dostat aj z ihriska z piesku,ak tam chodíte.a precítaj leták k atb-mozné vedlajsie úcinky.

denisko199999
24. nov 2011

Dobry den mam 12 rokov a asi mam hlisty,pls ako sa toho zbavit a mozem ist do školy alebo radsej ostat doma prosim odpiste mi dovidenia!!!

lenka178
28. nov 2011

doobry den ja by som sa chcela len spitat co to znamena ked ma boli brucho a este aj pod bruchom a vcera veceer som si v stolici nasla cervika ale nevyzeralo to ako hlista ani ako mrla .. co by to mohlo byt idm sa zblaznit od bolesti prosim odpiste mi nato dakujem ☹ ☹ ☹ ☹

smutnababa
28. mar 2012

Ahojte....ja mám 11 rokov mám v zadku nejaké biele červíky asi 0.5 cm velmi sa bojím a večer ked idem spat tak ma to svrbi alebo ako to povedat...prosim poradte bojim sa ist doktorovi ☹

dokocaidovoza
29. mar 2012

@smutnababa biele male cervicky je mrla detska. treba ist pekne k lekarovi, nehanbit sa, povedat, co ta trapi - ked mu to opises, nebude ta nejak extra vysetrovat. predpise tabletky a o par dni bude pokoj. babske recepty vyskusat mozes (napr. cesnak), ale pomoct to nemusi, resp. mrle sa mozu vratit. .. a treba si poriadne umyvat ruky, po wc a pred jedlom!!!