Ako zabaviť 16 mesačného syna v aute?

nela1979
29. okt 2014

Ahojte , mám syna,,z ktorým často sama cestujem cca 70 km k rodičom , malý mi v autosedačke nechce sedieť, naťahuje sa, plače, každú hračku hodí vedľa seba, chrumky, jedlo, proste nič na neho nezaberá. Mám staršie dve deti ,ale tie od mala sedeli v aute a kukali von, nemala som žiadny problémy s nimi ☹ Ešte keď idem cez obed a zaspí ,tak sa to dá ale ak náhodou niekde niečo ho vyruší, zobudí sa a ten istý kolotoč začína odznova. Avšak nie vždy sa mi dá ísť len cez obed . A najhoršie je, že mi to už začína robiť aj keď idem na "kratšiu" trasu, či len do mesta k lekárovi alebo na nákup :-/ Ani neviem čo by som mu mala dať ako "zábavku" do auta, rozprávky a pesničky ho ešte nezaujímajú ,hračku ma tak cca 5 minút pri sebe ,potom ju odhodí a začne sa jedovať ☹ keď ju tam priviažem aby ju nehodil o zem, tak sa jeduje, že ju o tu zem nemôže hodiť ☹ Ďakujem za každú radu 🙂

pupavka123
29. okt 2014

@nela1979 Skus si ho absolutne nevsimat,aj ked to bude tazke,ignoruj ho a mozno ho to prestane bavit...mozno 🙂

sammy
29. okt 2014

Ja mam starsiu dceru a tiez to robi a neviem co s tym 😒 Ked ideme vsetci spolu, sedim pri nej, vtedy je ako-tak spokojna, ale ked ja soferujem a sedi vzadu sama alebo so sestrami, je to des, lebo reve ako zmyslov zbavena. Takze cesty obmedzujem na 5-10 minutove nevyhnutne a cakam, kedy ju to prejde, inak sa neda 😖 Nezvladam aj soferovat aj pocuvat ten vresk ☹

standu
29. okt 2014

my sme to mali s maldsou ale hadam len do roka. zvykla si a dost skoro ju uz bavili pesnicky, fiha... mame na cd celu podhradsku-canaky pre deti a to je klud aj z HE do BA 500km. sem tam ma take chvilky, ale rychlo ju to prejde. je pravda ale ze na dlhe trasy soferuje manzel, ja len po meste cize sedim s nou vzadu, nakojim ju, dam jedlo, zapnem na tablete spievankovo alebo fihutralalu...

didi51100
12. nov 2014

@nela1979 nas syn je od malicka zvyknuty na to, ze vzadu sedi sam. mame velke stastie, ze sa mu cestovanei paci a okrem hrania sa dokaze cestou pozerat aj v klude von oknom. samozrejme, aj on ma obcas mrzute chvilky, kedy sa mu snazim vymysliet nejaku zabavku. ked nic nepomaha, tak zaberie nevsimanie si ho. treba k tomu sice trocha trpezlivosti, ale mozno to pomoze. 🙂