Ako zabaviť 3a pol mesačné dieťatko?

denne73
6. máj 2011

Pomooooc moja 3 a pol mesačná dcérka nechce ani ležať, ani sedieť v sedačke max.tak 5min, no a začina mi už štrajkovať aj v kočiku na prechádzke.
Je to veeeĺmi čiperne dieťa a ked ju necham dlhšie bez toho aby som sa k nej prIhovorila taK sa začne ako keby hádať, sťažovať až to prerastie do plaču. Samozrejme najpokojnejšia je ked mi sedi na rukách, ale na ruky ju nechcem naučiť.Uvítam akékolvek rady, nápady, aktivity.

gabika7706
6. máj 2011

ja som svojho syna nosila, spolu sme napr. aj tortu piekli 😉 sup sup do manducy a bolo po probleme, ak ma potrebu byt pri mne, nevidim dovod, preco mu nevyhoviet (a tak male deti taketo potreby samozrejme maju ;)

sisaha
6. máj 2011

@denne73 ono to nie je tak, ze naucime na ruky, tvoje dietatko je este prilis male, aby pochopilo, ze u mamy na rukach byt nema, ale sa ma zacat spravat samostatnejsie... skus si kupit ergonomicky nosic a mat ju tak pri sebe.. Ona z toho vyrastie, len co zacne sediet, plazit sa.. Ani ty by si asi nevydrzala niekde sediet, odkial nemas ziaden vyhlad a je to o nicom.. 😅 . Potrebuje citit bezpecie a tvoju blizkost. A to sa da iba tak, ze je u teba.. 😉

ajkuska
6. máj 2011

ja môjho drobca dávam na deku s hrázdičkou a tam sa zabaví udieraním do hračiek na hrázdičke, niekedy tam aj zaspí, keď to nepomáha nosím ho v nosítku, alebo ho dám do kočíka a púšťam mu hrajúce hračky.

tina129
6. máj 2011

tak to ako keby si pisala o mojej malej, mame uz skoro pat mesiacov ale od troch mesiacov mi nechce byt v kociari, pospi pol hodiny a koniec, ideme s placom domov a doma rovnako, pospi pol hodiny a potom dve hodiny aktivita a zase pol hodiny spanku a takto to ide cely den, no ja som uz vymyslela vsetko mozne, chvilu na brusku, chvilu na posteli sa pohrame, vysypem vsetky hracky okolo nej, pustame si CD, take s detskymi pesnickami, tak jej spievam, no myslim, ze to je kazde dieta v tomto veku take aktivne, to moja uz kricala aj ked som isla len na WC 😀, teraz sa to uz trochu zlepsilo, uz vie v kociari aj chvilu popozerat 😀 a doma sa tiez chvilu aj sama pohra, no a chodime von aj s babyvakom, takze ak place v kociari dam do vaku a dojdeme aspon domov, kludne svoje babatko nos aj na rukach ak je spokojna, nasa niekedy ani na rukach nechce byt, ked nic nepomaha, tak ideme von, a to aj niekolkokrat denne

atrami
6. máj 2011

my sme sa poctivo nosili, mali sme babyvak. Nemyslím si , že ak sa dieťa dožaduje byť na rukách, je to prejav rozmaznanosti. Tiež sme spolu robili všetko. Keď nebol v babyvaku, tak v lehátku, kočíku. Veľa som mu rozprávala- čo robím, čo varím.....a podobne. Rád počúval rádio, to ľúbi doteraz. Máš možno aj trošku výhodu, že malinkú možeš ,,hodiť na krk" staším synom. 😉
Keď začne loziť, chodiť bude to lepšie.

dulkagabulka
6. máj 2011

oproti ostatnym cicavcom sa človek rodi omnoho menej vyvinuty -ostatne cicavce sa vedia napr. hned po porode postavit napriklad...a ktore nie, matka sa o ne velmi intenzivne stara..toto ale dietatko dosiahne ked ma cca 9-10 mesiacov / čo je 18 mesiacov od jeho počatia/ /časom sa ludom zvačšili lebky a ženam zmenšili panvy a preto by dietatko tak vyvinute ako by sa malo narodit, už cestami porodnymi neprešlo /..peto sa vravi, ze žena je tehotna nie 9 ale 18 mesiacov..z toho 9 mesiacov ma dietatko čo? no donosit predsa 😀
užívaj si maličkú...nie je pravda, že na rukách ju rozmaznávaš..kup šatku, alebo nošič /nie klokanku/ ako tu pisali baby..a užívajte si obe vrajomnu blizkost...
a skus prečitat toto

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

cherryblossomgirl
6. máj 2011

mali sme podobny problem, manduca to vyriesila. Dietatko potrebuje byt blizko.

m.i.r.i
6. máj 2011

tiez sme to mali podobne..ale to bola len taka faza u nas..presne tak okolo 3-4 mesiaca zacal strajkovat v kociku vonku, co dovtedy krasne spaval prave tam...a nam nepomahala hrazdicka, tam sa len strasne rozculil, tiez som mala lehatko a pustali sme pesnicky, hrakala som okolo neho hrkalkami a pozerala uz na hodinky nech prejde cas...a aj odbehnut na vecko bol problem..vonku som to ale tiez riesila tak, ze manduca bola so mnou, on trosku aj pospal, ale ked sa zobudil, tak uz ho to nebavilo a rumazgal, tak hned vtedy sup do manducy..a som kocik tlacila a on v nosici..a zvycajne potom este zas zaspal cestou domov v tej manduce.....ale uz o taky mesiac-dva bolo vsetko zas inak..zas zacal krasne spavat v kociku a dokonca uz aj doma v postielke bez problemov...stale sa to menilo..takze skus nejaky ten nosic, nech je stale pri tebe a urcite to nebude znamenat, ze si navykne alebo ju rozmaznas...ona z toho uz o chvilu vyrastie a bude chciet inak spoznavat svet 🙂

feb13
6. máj 2011

Deti mozu byt mrzutejsie a placlive aj pred nejakym dalsim krokom v motorickom vyvine. Pretoze nieco chcu urobit a este im to nejde a su z toho frustrovane. Mozno ich spravanie nejavy v konkretnej chvili suvislost s "cvicenim" ale kludne to tym moze byt. Trva to 2-3 tyzdne, az nastane vyvinovy skok a uz su na nejaky cas zase spokojne. Moj syn tiez taky bol asi tak po 3,5 mes., cely den sa jedoval, vobec som nemohla od neho odist, ziadne hracky ho nebavili ani tie dovtedy najoblubenejsie, ja som musela s hrackami hrat a on pozeral, ale najradsej sa nosil... bolo to riadne na nervy... par dni po 4. mesiaci sa pretocil na brusko, o niekolko dni neskor aj na chrbat a ide mu to kazdym dnom lepsie a lepsie, tak sa uz veselo pretaca na koberci a rozprava si a hra sa s hrackami sam aj celkom dlho. Podla mna to moze byt aj u vas tym pretacanim, to je take obdobie po tretom mesiaci to zacina. Rozhodne ju nedavaj do sedacky, nech ma volnost pohybu, a ked sa neda inak tak kludne aj zdvihni, tym ju nenaucis na ruky, ale ju to troska ukludni, ved ma stres z toho, ze sa snazi a nemoze... za 2-3 tyzdne to prejde uvidis, cim lepsie sa jej bude darit otacat tym spokojnejsia bude.

azarijka
7. máj 2011

u nas pomahalo: obmienanie hraciek, zmena prostredia (isli sme z obyvacky do detskej sa hrat) ... a ked uz nic nepomahalo tak presne ako pisu baby dala som ju do manduci (alebo satky) a spolu sme umyvali riad, varili, piekli .... je z toho uplne nadsena, lebo je pri mne a zaroven vidi vsetko co robim, je tu pre nu nove tak sa o to zaujima, vtedy cusi aj hodinu a len pozera, zabudne aj na to ze je unavena alebo ze jej treba spat 😀 😀 😀 najradsej ma umyvanie riadov to ked zbada ze umyvam bez nej ze na to nevidi, jooooj to su kriky 😀 😀 😀

tea333
7. máj 2011

manduca, babysatka, alebo akekolvek ine ergonomicke nositko.Nas maly bol presne ten isty pripad.mohla som sa aj rozdvojit a on sa hrat ani pozerat nevydrzal.Staci ak ju budes nosit, ukludni, sa, z nositka alebo satky bude pomaly spoznavat svet.a popritom si stihnes porobit veci 😉

ocino123
7. máj 2011

Ja mam podobny problem. Ale zabera ked im zavesim hracky nad postielku alebo len tak ked rozpravam a ani nemusim byt priamo pri nich. alebo do autosedacky a kolisat. Inak tiez uvitam nejake tipy

iwulka23
7. máj 2011

@denne73 presne viem o com pises,mala ma 3 mesaice a nieco a sme na tom preeesne tak isto....malinky rozdiel je v tom ze mala sa doma ,,pojeduje" aj 2hodiny a ked ju supnem do kociara tak aj 3 hodiny neviem ze mam dieta :D my sme mali obrovsky problem v case od 17:00 dokym sme nesli kupkat..a ked to bolo horsie tak som zacala skor kupkat..mala sice po kupani bola spokojna..napapana..ale potom sa natiahlo to uspavanie..niekedy aj hodinu zaspavala..no ale k veci..ako ju zabavit??u nas zabera obycajna plienka..alebo mantinel v postielke..ked len tak lezi a uz na nej vidim ze uz ju chytaju nejake tie nervicky tak jej dam ku ruckam,skoro na tvaricku plienku..ta ma z nej taku radost ze si ju natahuje pretahuje.proste sa snou hraje jedna radost..am okolo nej par hraciek a vsetko chyta a taha na seba..dokaze sa zabavit aj s vankusom.opriem vankusik niekde ku nej,taky fajny ,,škrabkaci"najprv jej po nom poškrabkam ja ..ju to zaujme a uz si po nom škarbka ona..
ja som sa snazila malu co najviac ucit na to aby vedela chvilku vydrzat aj bez mamky a tatina a zatial to funguje...nema problem chvliku vydrzat sama..ja si porobim co mi treba a mala je spokojna..stale sa k nej prihovaram,za aj ked ma nevidi tak ma aspon pocuje..
je to tazke,ja viem..presne aj my sme teraz v tom obdobi..ale to prejde...casom sa budeme my-mamky chciet s nasimi drobcami hrat ale uz nas nebudu ku hre potrebovať 🙂