Ako zistím či sú moje deti rozmaznané?

kamajka
13. jan 2008

Baby, ako zistím, či sú moje deti rozmaznané?
Myslím, že žiadna mamina si nemyslí, že má rozmaznané deti, je to asi ťažko na vlastných rozpoznať, nemám sa koho opýtať uprimne čo si o mojich deťoch myslia, keďže sa velmi s nikým nekamarátim a navštevy nemavame a ani my nikam nechodíme......

A druhá otázka - čo s rozmaznanými deťmi? ako ich ešte môžem "dať na poriadok" ?
Lebo už som niekedy v koncoch, neviem, či sú len také prešpekulované, alebo fakt sa chyba stala v mojej vychove - píšem mojej, lebo manžel pracuje v BA (my sme z okr.RS), takže doma je strašne máličko...

Táto téma ma napadla preto, lebo sme robili večerné upratovanie hračiek - teda lepšie povedané robila som ho ja - ako vždy, malá sa hrala aj ked som jej milionkrat povedala nech mi pomôže, kopala do takeho dekorativneho okruhleho vankuša a erdžala ako kôň, že hrá futbal, no a nešťastne kopla do postele namiesto do vankúša čo znamená že si parádne udrela prsty na nohe, s revom odišla do obyvačky za mužom, a žalovala mu, že som ju strčila, že ona pekne pomaličky išla, a že ja som ju naschvál strčila. Myslela som že ju pretrhnem, nie preto, že by mi muž niečo vyčítal, ale preto, že klame a vymýšla si, muž sa samozrejme rehotal ako keby neviem čo bolo, no už mám nervy že by som vraždila.... Potom sa ešte začal somnou hádať, že on keď bol malý, tak že ani on si neriadil hračky, že to vždy robila jeho mamka - takže to podla neho znamená, že decko sa mi bude len hrať celý deň a robiť bordel, a ja budem za ním ako slúžka riadiť až do jeho 30-tky, a ked som mu povedala, že aj on je rodič, tak nech teda riadi on (čo sa ešte ani raz nestalo) tak mi ironicky oznámil, že on nemúže lebo pozerá televízor. Samozrejme, všetko pred malou, a nijako mu neviem vysvetliť, že nech nepodryva moju autoritu, možno aj preto su potom deti jak z divych vajec, poradte mi prosim čo mám robiť, to je taky tupy chlap, ja neviem kde som mala oči, ked som si ho brala.....

kamajka
autor
13. jan 2008

hm...no asi to prešlo do uplne inaj temy............ 😅

magg
13. jan 2008

No ja sa snatzim malu uz teraz viest k tomu, aby pomahala, teraz ked je uz unavena, sama zacina odkladat hracky, ked operiem, podava mi pradlo na susenie, ked cistim zemiaky, tak mi ich tiez po jednom podava, ak su na zemi nejake papiere (teraz rada trha) tak ked donesiem vrecko na odpad, sama ich don pozbera, ale prefikana je uz teraz, tiez vie zahrat na ocka, ked nieco vyvedie a hnevam sa na nu. Ale nastastie manzel drzi pri mne, my sme sa este pred jej narodenim dohodli, ze sa budeme vo vychove podporovat a ak nieco zakazem, tak to zakaze aj on a naopak, zatial to funguje 😉

lenka78
14. jan 2008

kamajka,nechapem,preco robis nieco,co nechces?Pises ,ze upratujes stale len ty.Mojmu betarovi sa tiez niekedy nechce upratovat,no musi.Niekedy upratuje rad,lebo sa vytesuje,ked pridem do izby a ho vychvalim a postiskam akeho mam sikovneho chlapa.Tu v Irsku deti za kazdu jednu malickost chvalia,dobry chlapec,dobre dievca.To vlastne aj deti motivuje,ked je na nich rodic hrdy a chvali ich,ze ma z nich radost.No niekedy sa mu ozaj nechce,tak som nan aj velmi prisna.No a pravdaze,niekedy nechame neporiadok tak a poupratuje si az na druhy den vecer.Alebo ked mam naladu,tak upratujeme spolu.
Ohladom presadzovania svojho zdraveho usudku u manzela neviem poradit,lebo to su chlapi.
A ze dieta klame,tak to neviem,ked Chris zaklame,tak mu poviem velmi vazne pri pohlade do oci,ze ma velmi sklamal a ze sa to nerobi.Je chvilu smutny,no ci to zabera a je to spravne,tak neviem.
Inac pri problemoch vacsinou zabera pretriedenie hraciek,zakaz pozerania rozpravok,sladke,...Raz nas Chris mal iba tyzden zakazane rozpravky a si mala vidiet ako posluchal,ked sme mu ich po dobrom spravani povolili,a potom pri vyboceni z normalu sme mu pripomenuli,ze bude mat zase zakaz.Chrisovi casto triedime hracky,ked ich ma vela,tak mu vezmeme tie,ktore ho nebavia a po mesiaci mu ich menime.Pozera na nich akoby mal nove a ani tie hracky tak nerozhadzuje,ale sa s nimi pekne hra.
Neviem,ci Ti to pomoze,no u nas to takto funguje.No s manzelom drzime spolu. 😉

seki
14. jan 2008

kamajka ak dcera nahodou este nia je rozmaznana manzel ju tym sposobom isto rozmazna.
musite drzat spolu. Ale porozpravaj sa s nim na tuto temu bez deti. Ak aj potom porusi dohodnute pravidla, urcite to neuprac ty sama. - vysla by si z toho ako hlupak ty.
ak ti viktorka nepomoze nechaj to neupratane. skus na druhy den rano. mozno ked nebude unavena a trcovita sa jej bude chciet pomoct aby mala poriadoka mohla sa pekne pohrat.
potom ju chval chval a bude sa tesit ked to urobi znova a budes ju chvalit sa bude tesit. a nauci sa to 😉
drzim palce.
lebo lahko sa to pise a tazko sa dosahuju vysledky. len musis byt neustupna a vydrzat aj za cenu neporiadku. ale neupratuj to sama -lebo ty si jej mama a nie jej otrok.
🙂

kamajka
autor
14. jan 2008

Velmi pekne dakujem za odpovede, s tým rozhovorom - hm to sa mi nepodarí, to mi hned muž povie, že čítam na nete blbosti a že potom mudrujem 😠
Baby, ak máte nejaku literaturu ohladne vychovy (prevychovy) detí, poraďte mi prosím, čo si mám prečítať, nikdy som si nemyslela, že k tomuto dospejem, myslela som, že spolu s manželom sa nám podarí vychovať deti bez knižiek, ale asi som sa mylila, a sama to nezvládam (kedže manželovi ide hlavne o to, aby boli deti nachovane a čiste - ale ja z nich chcem mať mudre a dobre detičky)
díky

lenka78
15. jan 2008

urcite aj mne by sa nejaka ta knizka zisla
no su dobre casopisy,kde radia,napr.ma.. a j.
jedno pravidlo som si zapamatala!ked nieco poviete,tak na tom musite trvat a neustupit,lebo potom dieta vie,ze s vami moze manipulovat
takze rozmyslajme aj nad tym,co povieme 😉

lul
16. jan 2008

dobra bola aj chuva v akci alebo pestunka, neviem, preco to uz nedavaju... 😒

danu
16. jan 2008

suhlasim s lenka78 my smesa tiez s partnerom dohodli ze budeme drzat spolu tak uvidime ako nam to pojde kedze Ella ma zatial len 7 mesiacov ale urcite ju naucim si odkladat hracky sama alebo obcas spolu. A ked si ich neodlozi? jeden den ich jej tak necham a na druhy jej poviem ze ak si ich neodlozi na dalsi den ich nedostane

rosi
16. jan 2008

mne spontanne napadlo, co na mna zaberalo, ked som este bola mala: ked sa mi valali hracky po zemi, tak mi mama hrozila tym, ze ked si to neupracem do hodiny, tak to vsetko poleti von oknom 😲 na mna to zaberalo.. 😅 aj ked okno bolo nasmerovane na dvor (nasi maju rodinny dom- bez poschodia) 😀 😀 takze by sa tie hracky vlastne ani len nepokazili a nikto by ich nemohol zobrat...
A tuto metodu som pouzila na viacerych detoch aj ja 😉 a celkom sa mi osvedcila, ked som si popri studiu zarabala peniazky. Detom som hrozila igelitkou, ze to tam vsetko nacpem, co si neupracu..a poslem detom, ktore si to vedia lepsie vazit...a super to zabralo 😵
No na zaciatku to treba detom ukazat a s nimi upratovat....nema zmysel nechat male dieta samo v izbe: ze uprac si...
treba ist na to aj takou metodou...kto bude prvy a podobne 😉 Nakoniec moze byt upratovanie aj zabavne 😵

michalag
16. jan 2008

Ahojte 🙂 ,
tak my nastastie problem s neporiadkom nemame. Cez den malemu poviem ci mi pomoze poukladat kocky do obalu, stipce do kosika, a obcas ked vidi, ze nieco robim, tak si aj sam pyta ze to chce zahodit, dokonca aj plienku si zahodi ked chce (pocikanu, pokakanu mu nedavam) ....
Vecer vacsinou odkladam ja, kedze on sa ide kupat, ale cez den to mame tak ako som pisala
Deti treba naozaj chvalit ked sa im nieco podari, alebo vam pomozu 😉 , urcite to dobre padne 🙂

Ale chcela by som sa spytat co si myslite o tomto: dnes som bola s malym v hrackarni, lebo som mu chcela kupit jednu hracku a on chcel auto za 700,- a ked som mu pekne vysvetlila ze nie, nemam dost koruniek... tak mi zacal tak revat, ze ... Ale ked som sa ho spytala ci sa nehambi pred dievcatkom, ktore tam stalo (mohlo mat 5 rokov), tak sa na nu pozrel a pomaly prestal (idu nam aj ocne tak moze byt trosku precitliveny, ale...)
Co si myslite je to rozmaznanost, alebo len skusa pokial mu povolime

lul
16. jan 2008

pomoc a triky na upratovanie pre deti je aj tu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...