Aktivity pre 15 mesačné dieťa

tetadanielka
22. apr 2013

Ahojte 🙂
chodim sa starat o moju malu neter a uz mi dochadzaju napady ako spolu vyuzivat cas .. ak by ste mohli nejake aktivitky poradit bola by som velmi vdacna 🙂
uz sme aj kreslili, aj s krediami, citali knizky, stavali kocky stavebnice, ... dakujem pekne 🙂

katkaseiner
22. apr 2013

a co tak piesok a formicky? pocasie je nadherne, ako stvorene na vonkajsie hry (samozrejme v spravnom case). a tiez uz bazenik na balkonik a to unavi aj slona :D
bude potom pekne buvat :D

ichbinich
22. apr 2013

@tetadanielka:

Uz mozte ist aj do pieskoviska. Nakupte si lopatky, formicky, kybliky, a mozes sa realizovat 😀 Ale rataj s tym, ze budes tie kolaciky robit ty a neterka ti ich bude burat 😉 😀

Ak je poprsane, daj jej gumene cizmy a gumene nohavice a chodte skakat do kaluzi. Snad neexistuje dieta, ktore by to nemalo rado 😉 😀 Aj ked moj syn sa dokaze zamocit aj popod gumene oblecenie 😲

Vyskusajte vsetky hojdacky, preliezky a prevazovacky v okoli 🙂

Ak ma nejake odrazadlo alebo auticko, tak ho zober von alebo zorganizuj nejake na vonok. Moj syn ma od jeho 13 mesiacov bobbycar a stale ho vyuziva, teraz ma 3 roky a 4 mesiace. To bobbycar ma vyhodu, ze je z umelej hmoty. Vezmem pod sprchu a potom zase moze jazdit aj v byte.

Mozes skusit spievat, resp. pocuvat CDcko, ale nauc sa texty a spievaj aj ty, to je jedno, ako falosne 😉 Najdi si rozne versiky, basnicky, rozpravaj jej to. Deti maju rady, ked sa niekde tlieska, ukazuje. Mozte spolu tancovat, bud ju drz na rukach a krut sa s nou ku hudbe, alebo spolu tancujte postojacky. Hlavne, ze sa budete zabavat.

Ak ju zvyknes aj krmit, tak ju zapoj do pripravy jedla. Nech sa pozera, daj jej misky a lyzicky alebo varechy, pripadne trosku ryze, nech si to presypa a tiez "vari".

Chodte spolu "iba" na prechadzku. Asi daleko nezajdete, lebo budete obzerat a komentovat kazdy kvietok, kamienok a chrobaka 😀 Vysvetluj jej, pomenuj veci, ukazuj vsetko, co vidis. Ak to rodicia dovolia, vezmi ju na zmrzlinu 😉

A nadalej robit to, co pises 😀 Tvoja neterka ma stastie, ze ma taku dobru tetu, ktora sa jej tak pekne venuje 🙂

katkanova
22. apr 2013

nasho v tom obdobi straaaaaasne bavilo prelievanie vody - dala som na stolicku uterak, tri - styri pohariky, nadobky, lyzicky a trosku vody a s tym sa prezabaval aj hodinu ;)

tetadanielka
autor
23. apr 2013

chodime uz aj na pieskoviska, trampolinu, na deke sa hrame s vedierkom a formickami, mame hombalku 🙂
a taktiez aj auticko mame - odrazadlo ale to sa kus povozi a uz ju to nebavi,
a ano uz sme si aj spievali :D tancovali ze mala bola na rukach a ja som predvadzala svoje tanecne kreacie 😀 aj sme si spievali uz aj spieva da da da ( od police) alebo buva baba (vlastna pesnicka :D )
pri jedeni uz sama pouziva lyzicku aj vidlicku ma pred sebou tanierik a z neho sama je :D plus samozrejme ju krmim tiez
na prechadzkach tiez uz vsetko komentujeme uz davno :D plus si uz odtrhava kvietky chyta konariky palicky,
ale dakujem ze taku dlhu odpoved 🙂
a to s vodou vyskusam ked bude teplejsie a bude moct na zahrade sa hrat v lavoriku :D dakujem 🙂