Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú váhu musí mať bábätko pri prepúšťaní z pôrodnice?

zuzanatataiova
16. júl 2015

Ahojte maminky aku vahu musi mat bábo pri prepustení z pôrodnice ja som to uz zabudla uz je to 7 rokov od pôrodu 🙂 Dakujem 😉

ichbinich
16. júl 2015

@zuzanatataiova
V nemocnici, kde som rodila ja, prepustali domov, ked malo babo minimalne porodnu vahu.

marylis
16. júl 2015

Moj mal pri narodeni 3450g a domov sme sli po 4 dnoch s vahou 3100g.

sardinka333
16. júl 2015

Podla mna to závisí od nemocnice kam ideš...v BA - Ružinov deti dva x kupali a važili, ak schudli na druhom važení bol to ,,problém,,. Moja samozrejme zase schudla, den pred možným odchodom z porodnice...povedali mi že pustia nás ak priberie a mam dieťa, odvažiť nakojiť, odvažiť...odo mna vypila málo tak som jej poslednu noc nasadila dokrm. Rano doktorka na vizite povedala že pojdeme domov len ak ma vyššiu vahu ako pri poslednom vazení pretože vraj može chudnuť aj koli nejakemu ochoreniu 😒 ...pribrala 30gr! Tak nas pustili...bolo to o chlp. Inak važila 3260gr a domov sme išli s vahou 3080gr.

pemizb
16. júl 2015

Nasi museli mat aspon dve kila. Ale nejako to neriesili....hlavne bolo aby prospievali.

pribinak
16. júl 2015

Ja som rodila na Kramaroch a vtedy ked som ta bola ja, tak sa narodilo strasne vela babatiek, baby boli ubytovane po celej nemocnici. Takze jakmile prestalo babatko chudnut a zacalo priberat mohlo ist domov. Stacilo, ze prestala ist vaha dole a sla aspon trosku hore, vobec neplatilo, ze museli mat babatka porodnu hmotnost, niektore babatka vratane mojho by tam asi potom pobudli dlhsie

bonaqa2013
16. júl 2015

Pri synovi - dieťa muselo dosahovať váhu 2400g - to tie z inkubátora - ale museli aj teplotu si udržať a pod. a dieťa môže stratiť po pôrode max. 10 perc. váhy. potom už by váha mala stúpať....

zuzanatataiova
autor
21. júl 2015

Dakujem vam žienky😉

monika23791
16. júl 2016

Moja malá sa narodila a vážila 2170g, z pôrodnice ma pustili hneď na druhý deň , keď malá schudla na 2090g. Rodila som v Taliansku, chodili sme potom pravidelne dva krát do týždňa na váženie, hneď o tie tri dni čo sme boli prvý krát pribrala 250g. Teraz má 3 mesiačiky aj týždeň a váži 6 kg 🙂

marseillka
16. júl 2016

@zuzanatataiova Ja som rodila vo Francuzsku, mala sa narodila v 40tt, mala 2384g pri narodeni, na 5 den mala 2225g a v pohode nas pustili. Prvy mesiac sme chodili raz do tyzdna na prevazovanie, potom uz normal raz mesacne.

monika23791
21. júl 2016

A papala dobre? Moja jedla ako zmyslov zbavena akoby vedela, ze musí nabrat vahu 🙂 Aj ja som dva dni pred termínom rodila , ale bohužial bola mensia ,,,, teraz uz viem ze na tom vobec nezalezi 🙂 Horsie by bolo keby nepapala

Tu začni písať odpoveď...

Odošli