Aky je váš názor na pozeranie dvd 2,5 ročným dieťaťom?

sylwi
17. jan 2013

Môj syn má 2,5 roka a miluje Krtka DVD aj Lolek a Bolek počula som, že je to skoro. Je to naozaj skoro? A ak tak hodina denne je vela? Kde je merítko? diky

jana576
30. jan 2013

@anjelicek26 A z coho ti sibalo? Ved pises ako rada sa venujes svojim detom tak ja ta nechapem! Ja si skor myslim ze si tu stale potrebujes podrypavat. Pozri mne je to fakt uplne jedno kde si a co robis, ja len neviem naco rypes do mna, ja som neodpisovala teba...

anjelicek26
30. jan 2013

@simca06022011 - on je taky od malinkata, dlho sme sa bali, ci aj nebude mat nejake autisticke sklony, ale nakoniec je fakt iba kludanko dieta a nic viac. Uz ako rocny si dokazal hodinu skladat vlacikovu trat v izbicke... proste cudny no 😀 Dcerka bola normalne tornado ako kazde ine dieta, tak zasa porovnanie mam, s nou sme to riesili najcastejsie pobytom vonku, v zime plavaren, indoorove ihriska, akvarium, muzeum, cokolvek xixi Vravim telka je u nas pase, ono to bude aj tym, ze ja s drahym vlastne ani nepozerame, mna to pustit nenapadne 😖 No a idem po tie moje ubohe deticky do skoly a k opatrovatelke, nech to este stiham 😀

onlika
31. jan 2013

Ako tu uz zaznelo, telka, DVD, preco nie, ale s rozmumom. Tiez nevidim nic zle na tom, ze si 2,5 rocne dieta pozrie Krtka. Urcite neuznavam telku ako kulisu 😝. A urcite nie 3 hodiny denne pre 2 rocne deti.
Moj syn v 2 rokoch zacal rozpravky este len objavovat a vydrzal tam tak cca 20 minut. A tiez frcal na Krtkovi. Potom Spievankovo. Cca v 3 rokoch zacal sledovat dlhe rozpravky - Nemo, Madagaskar, Ice Age, Toy Story. Zo zaciatku sme to tiez po pol hodine vypinali, lebo ho to uz nebavilo. Prvykrat vydrzal celu rozpravku asi v 3,5 rokoch. A tiez som bola vdacna, lebo ja mam teda obe deti narcne, ziadny super spavci to nie su a ani nikdy neboli. Samostatne hranie sice zvladaju obaja od mala a cim dalej lepsie, ale aktivity ako kreslenie a spol. u nas nikdy nefrcali. Prelievanie vody ano, hladanie pokladov vo fazuli ano. Cestoviny automaticky skusal jest, tie som rychlo zrusila 😅
A komunikacia, to je kapitola sama o sebe, syn zacal rozpravat velmi rychlo, skladal vety, suvetia, ale doteraz ma problem s niektorymi hlaskami a bojim sa, ze skoncime u logopeda. Citame si od mala, spievame a rozpravame sa kazdy jeden den, jemu sa pusa zavrie, len ked spi 😅

A co sa tyka dcerky, tak ta je na Spievankove zavisla, zbada DVD prehravac a krici "umta umta" (kto pozna Spievankovo 2, vie o co ide). Takze jej to pustim raz a hotovo. Zatial uvarim, co to upracem. Tiez mi rada so vsetkym pomaha, ale kedze chcem mat veci hotove, kym ideme pre syna do skolky, radsej si vacsinu urobim sama 😅. Tym nechcem povedat, ze jej to nechcem dovolit, ked pride za mnou, robime spolu, ked pozera, tak pozera.

A na margo debaty @jana576 vs. @anjelicek26, tak nie vsetky zeny su stavane na to, aby stravili 6 rokov doma s detmi, ci uz z financnych alebo osobnych dovodov. A nie je na tom nic zle, anjelicek chcela ist do prace, ma na to moznosti, tak sla, Ty chces byt doma, tak si. A verim tomu, ze ked pride domov, tak sa detom 100% venuje, lebo vypadla so stereotypu a tesi sa na ne. A nemozes, mila jana, povedat, ze jej na detoch nezalezi, nepoznas ju, nevies, ako zvysny cas po praci s nimi travi a ako travila ten, ked bola s nimi doma 😉.
Ja som bola so synom doma 2 roky a sla som do prace, on do jasli. Neuveris, tesila som sa do prace jak nikdy 😉. A teraz nastupujem do prace uz vo februari, dcerka bude u kamosky. Tiez sa tesim, aj ked mam trochu obavy, ako to vsetko bude, stale mi pripada hrozne mala. Ale viem, ze bude v dobrych rukach a ja s kludnym svedomim budem pracovat a potom si to spolu uzijeme 🙂