Aký má mať denný režim 6 mesačné dieťa?

didi4
24. júl 2014

Ahojte maminky, som prvorodicka a tak sa stale ucim, no zaroven chcem pre svoje dieta to najlepsie ako vsetky maminky. Zaujimalo by ma, aky ma mat denny rezim take 6 mesacne babo, kolko casu potrebuje na hranie a ako sa mu spravne venovat ? Dakujem za vsetky rady. 🙂

veriiii
24. júl 2014

Mas na mysli,ako by mal "den" u takehoto babatka vyzerat?Kazde dieta je ine, a kazda mamicka si zariadi den inak,alebo ma inu predstavu...V tomto veku bol ju nas bezny den prevazne o krmeni,kedze este sme len zacali s prikrmami,bol o prechadzkach , hranie bolo vlastne nacahovanie sa za roznymi predmetami, uz to nebola mama co hrkala hrackami,ale mala ,ktora si ich sama vedela dociahnut, doplazit s ak nim,sama zistovala ak na tu hracku🙂 ako funguje/...) to len v skratke samozrejme..
Ak myslis rezim-tj tvorenie,formovanie urcitych navykov atd..v tomto veku sa dieta sa este len uci na nejaky rezim,mozno najuzitocnejsie v tomto veku je ho pomaly navykat na spravny spankovy rezim vecer-napr vzdy o tej istom case kupel, vecera(asi mliecko este v tomto veku?) ,a postielka, mozes citat,rozpravat atd, hlavne,aby to bola taka ukludnujuca " aktivita"...
Co sa tyka hrania sa,v tomto veku som hlavne prihliadala na prirodzeny rozvoj motorickych zrucnosti, teda prevalovanie sa, plazenie-urcite by som nic nesilila, tym myslim,ziade podsadzanie vankusmi aby dieta sedelo, ziadne davanie do choditok atd..)skor dieta z casu na cas motivuj..Moja mala si tomto veku velmi rada listovala knizky, hoci mnohe skoncili okusane 😵 nevadi,ale trenovala si koordinaciu-oci-ruky atd..

bahira1962012
24. júl 2014

si pamatám u oboch mojich detí okolo 6 mesiačka sme mali zaužívané hlavne hrazdičky,chytanie hračiek,časte pravidelné kočikovanie,začínalo prikrmovanie,v lete aj pravidelné kupanie pred spaním ,myslím aj naobed,ked boli horúčavy aj večer samozrejme,prehadzovala som detičky z kočíka do postielky ,pod hrazdu,pod kolotoč s hudbou 🙂 v lete aj pravidelné rozbalovanie s holou riťkou,to sa deti tešili a prevalovali 🙂 možno poobede raz do týždňa sme niekoho nevštívili alebo niekto prišiel k nám 🙂

monikad
25. júl 2014

Ahoj, my sme tak prave teraz, tiež by ma zaujimalo ako to maju ostatne mamičky a detičky, my sa rano hrame, tiež na koberci, kolotoč, hrazdička.. potom daka desiata šup na hodku spat, potom obed hranie a asi od 1-3 spi ak sa podari, potom sa zas hrame 🙂 a ak je mrzka tak este na pol hodku zaspi okolo pol 6 a inak o pol 8 kupanie, kojenie a spat 🙂

orlik4
25. júl 2014

@didi4 my mame 6 mesiacov, a viem ti to presne napisat. spinka vzdy 3x za den, rano pol hodku, na obed tak 2 hodiny (niekedy tiez len pol hodiny) a vecer este pol hodku. Na nocny spanok sa uklada tak medzi 18-20tou. Mam odsledovane, ze cca 2,5 hodiny od zobudenia je unavena, takze zalezi vsetko od toho, kedy vstane - o 2,5h neskor ide spat. Uz vyse mesiaca sa prevaluje z bruska a na brusko, takze sa sama hra na koberci, ale je strasne nervozna, lebo uz by chcela docahovat dalsie veci (najma hracky starsieho braceka), takze sa aj nosime na rukach, spievame si, davame hracky zvukove, hmatove alebo rozneho povrchu - plysak, knizka do vanicky, hryzatka...., steklime sa, atd. No a prikrmy mame uz od 4.mesiaca, takze papame 3x - rano varene jablcko, obed zeleninka a vecera ryzova kasa. A spinkame inak vzdy doma a von v kociku v sportaku chodime "sa vykukat" kazdy den, niekedy aj 2x, lezi tam na chrbte alebo na brusku a urobim jej "okno" (zrusim zadny kryt striesky a vidi von). Neboj, to tak rychlo ubehne, a uz bude chodit, ze sa ani nenazdas...

didi4
autor
28. júl 2014

@veriiii
@orlik4
@bahira1962012

Dakujem za super prispevky a skusenosti, u nas je to priblizne asi tak ako ste pisali. Zaujimalo by ma, ked ste pisali, ze babatka sa hrali s hrazdickami a pod., to znamenalo, ze ste sa hrali s nimi, ci ste nad nich len zavesili tu hrazdicku a vy ste si zatial nieco robili ? Lebo takto to ja niekedy riesim, ak chcem doma aj nieco urobit a potom mam vycitky, ci nie som sebecka mama, ze dieta len niekde polozim a ja si robim. Kolko take babo potrebuje pozornosti - hry s matkou,aby sa necitili odstrcene ?

@monikad my to mame tiez tak nejako podobne, iba ja nekojim 🙂

veriiii
28. júl 2014

@didi4 moja sa sama hravala s hrazdickou od okolo 3 .mesiaca, velmi ju to bavilo.Nie, nemaj vycitky,taketo male babo sa vie zabavit aj samo chvilku ,objavuje nove veci.. ak potrebujes si porobit, sem tam k nej moze s prist, okomentovat, ukazat, , pokial ju mas pod dohhladom , kludne, ona sa zahra sama.Neboj, az bude vacsia budes spominat na casy,ked sa vedela zahrat ja sama😀 ..to uz budes musiet byt ozaj "za zadkom" jej🙂 ja si myslim,ze je dobre, ked babo si pride pri takychot hrach na veci samo, rozvija sa mu fantazia ...

veriiii
28. júl 2014

@didi4 hry-ako som pisala, mala sa nacahovala za hrackami,pretacala, pozerali sme si knizky,listovala, citala som,,rozne riekanky,i ked v tom veku ju to este nejako nebavilo..chcela robit to co bolo v je veku osozne a potrebne-zlepsovat si pohybove schopnosti.... podla mna je dolezite s malou rozpravat, mozes je komentovat rozne cinnosti, napr ked som potrebovala navarit v jej veku, a uz s vedela plazit,radsej som ju dala do hracieho kresielka a komentovala som rozne cinnosti co robim, ona pozorovala, pocuvala, a aj hrala zaroven..uvids kolko casu este si najdete na spolocne hry,ked bude starsia... hry v parku, oklo domu atd..a bud rada,ze mas dieta, ktore takto chvilku mozes nechat, su deti, co nechu takto byt..neboj, neciti sa odstcene tu chvilku, bved ju nenechavas samu a stale.. aj aj som mala take pocity, ci sa dostaocne s nou hram,ci ju zabavim dostatocne, je to normalne.a okrem toho aj pri krmeni ukazujes nehu...

orlik4
28. júl 2014

@didi4 urcite to neber tak, ze je babo odstrcene. ta nasa je zasa super ziva, a kojena - to je velmi dolezite povedat, pretoze je na mna dost naviazana. uz sa nevie velmi zahrat sama. vie sa otocit, pozna vsetky svoje hracky, a chce nove a nove. spoznavat svet. cize ja mat dieta, ktore sa pohra same pod hrazdickou, tak skacem 2,5m... keby tvoje chcelo, aby si sa mu venovala, tak ti to ukaze. ked je spokojne same, tak je to super. este budete mat na seba more casu, neboj