Bábätko nechce papať. Poznáte niektorá dobrý trik?

tamia
25. jún 2007

Ahojte mamicky,

poznate niektora dobry trik ako nakrmit 3 mesacne dietatko. Moja mala nechce vobec papat, radsej sa bude rozpravat, smiat sa a hrat sa s flasou, spapa cca 40 - 50ml na jedno krmenie. Vazi 4700g /je predcasne narodena/.

nina_tn
14. dec 2016

@catrine ahoj,viem ze je to davno,ale ako sa vam vyriesilo to odmietanie flase? prezivame to iste a uz som zufala:(

nina_tn
14. dec 2016

prezivate niekto tiez to iste? potrebujem poradit:((

katka253111
14. dec 2016

@nina_tn ahoj nejdu zuby? Moj mal tiez v 3,5 nieco akostrajk, nechcel flasu (pil cez nu aj moje odsate na atriedacku s umelym), plakal pri jedeni a preslo to asi za tyzden... nabo vie kolko potrebuje... mojmu chvilu po tom vybehol prvy zubok... 🙂 a takto to bolo do 21 mes, kym nevysli vsetky...vzdy ked sli, nejedol...resp kolkokrat bol ako rok a pol stary aj 3tyzdne len na polievkach, vyzive a mlieku

dvp
14. dec 2016

@nina_tn ahoj, neviem, ake stare mas dieta, mne ked nechce flasu alebo pohar, tak skusim slamku a cez tu sa jej lepsie pije, ked jej idu zuby, o jedeni ani nevravim....

nika_17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_17
14. dec 2016

@nina_tn ahoj,moja mala takto strajkuje uz skoro mesiac.Tiez som bola zufala az som plakala.Mala by papat 150-180 ml a bolo to horsie,teraz papame na viackrat,ale aspon tych 150ml dame.Bola som tiez zufala,ale v prvom rade netreba stresovat aj ked viem,ze je to tazke,a potom ked zaspava alebo ma taky slabsi spanok tak jej dat papat.Moja vtedy tahala ako nic.Tiez cakame stale,ze to bude zubkami,ale zatial nevysiel ziadny..

nina_tn
15. dec 2016

@nika_17 a ty si uz v klude? mne mala papa aj hodinu a to ju treba zabavat, vrti sa,jeduje,toci jazyckom.. v polospanku vypije malo, max 120, zaspi a uz ani hlt..aku mas flasku? a mas dake finty?

nina_tn
15. dec 2016

@katka253111 no neviem ci idu zuby, jej to trva z par tyzdnov toto strajkovanie

nika_17
15. dec 2016

@nina_tn ja uz som sa trosku ukludnila,nasilim do nej nijak nedostanem,akurat jej to este viac znechutim.Musim to brat tak ako to je ,a niekedy ked uz naozaj chcem plakat,dam ju manzelovi ak je doma.Tiez jej to dlho trva,toci sa,niekedy sa s cumlom len hra..a ja jej v spanku nedavam viac nez 60 ml..flasiek aj cumlov mame viac.V spanku,rano a na noc jej stale davam cumlik 0m,cez den 1m+ aj ked ma uz takmer 4 a pol mesiaca.Fintu nemam ziadnu,akurat to papanie v polospanku a ked je hore tak jej stale skusam ponukat.A hovorim,nam to takto trva uz skoro mesiac,predtym spapala uplne vsetko a naraz.Ale ak predsa chces byt kludnejsia,chod s nou k lekarke,aby skontrolovala ci je vsetko ok.My sme tiez isli,mala nejaku zlu hodnotu v krvi,tak pojdeme znovu na kontrolu..Dufam vsak,ze to uz bude v poriadku

nika_17
15. dec 2016

@nina_tn a uz davas aj prikrmy?

nina_tn
15. dec 2016

@nika_17 uz sme boli u dr,aj na gastre a nic nepovedali..ja to nechapem cim to je, citala som vela for aj zahranicnych, babatka takto strajkuju ale preco.. prikrmy nedavam, ma zatial len 14tyzdnov..dufam ze to prejde,hoci nikde som sa nedocitala kedy

nika_17
15. dec 2016

tiez som toho vela precitala,niekomu to prejde za tyzden,niekomu to trva dlhsie,ale ved hlavne ze je zdrave a nic mu nechyba.a ake mlieko davas? a robila doktorka krvne testy ci len vysetrenia?

nina_tn
15. dec 2016

@nika_17 ma materske,ona sa nechcela chytit od zaciatku..boli sme v nemocnici, robili testy z krvi, mocu, stolice.. ved je to hlavne ze je zdrave ale ked boli chvile ze vobec nechcela pit, to ma clovek strach..vy uz davate prikrmy?

nika_17
16. dec 2016

Chapem ta,tiez som sa bala,ale vyzera tak,ze jej nic nechyba,tak snad bude vsetko v poriadku.S prikrmami sme zacali v pondelok,najprv som myslela,ze jej nechuti,lebo zakazdym plakala,ale asi to bolo lyžičkou,lebo ked som jej to dala z flasky,tak cucala jak diva 🙂 a ty jej mlieko davas z flasky alebo sa snazis ju prikladat?

dvp
5. jan 2017

dobry trik je v tom, aby jedlo, ked je hladne, takze vela pohybu, deti najcastejsie strajkuju, ked idu zuby, my sme malej ukazovali knizky, teraz ma skoro 2r. a pri zuboch sa nechcela najest, iba ak uz bola hladna ako tiger alebo pri Mashi, nasa vymyslala ....uz od narodenia bola slaby jedak, za tu dobu som sa naucila jedno.....ked dieta nechce, nenut ho, ponukni neskor, kazdy sa raz naje, je to fyziol.potreba, ibaze by bolo chore

dvp
5. jan 2017

no a s tym pitim babetiek do 6mes., my sme boli na flasi, skuste makksi latexovy cumlik, ak nekojite, my sme jej od 7.mes, nedavali v noci jest, najedla sa vecer kase a potom len caj, aby sa naucila jest len cez den a zaklopem, dieta sa naucilo normalne spat, aj jest

zdenkob
11. jan 2021

Ahojte babi,mam 2apol mesačnú pusinku ktora mi začala štrajkovať s papanim ,zo začiatku som ju kojila ale musela som prestať z mojich zdravotmych dvovodou,začala som ju chovať s nutriolom .Začiatky boli dobre len stim problemom že sa mi nevedela sama vikakat ,Dr.mi poradila nech jej pomaham s rektalnou rurkou tak som to robila kazdi druhi den.No nastali dalšie problemi pred asi 1,5tyžna .zo začiatku nam cez den spapala aj100 no dnes už ledva zobere do pusinky ,spapa najviac 30 aj to ledva ledva no ked buva tak spapa aj 80 cez den,no v noci je to lepšie vtedi spapa aj 100,120ale aj to musi spat abi to spapala inac mi nepapa len ked buva .Dnes som snu bola pri Dr.a povedala mi ze mala mi dostala hladouku neviem ako k tom došlo ked že som ju krmila tak ako mi ona kazala každe 3h .Usudila to podla farbi stolice mala ju tmavo zelenu .Nepovedala mi nič oklo toho ze ako sa to vyskituje a ani ako to mam a ščim napravit .Vie mi prosim vás niekto tu poradit ?co a ako mam postupovat? abi mi mala zacala papat normalne lebo cez den to neni snou normalne za celi den mi neni schopna spapat ani 120už neviem co mam robit.