Balenie na široko u 3-mesačných detí

nikuska845
16. jan 2020

Ahojte Mamičky. Chcem sa vás spýtať ako ste ti mali vy s balením na široko? Moj ma čoskoro 3 mesiace a dnes sme boli u Dr a povedal ze klbiky ma v poriadku na teraz. Nevyjadril sa ohľadom balenia na široko.. Potom som sa spýtala sestričky a tá mi povedala ze sa odporúča do pol roka. Tak treba baliť ci nie? Alebo aspoň sem tam? Lebo niekedy mám pocit z neho že mu to vadí. Ďakujem za každú odpoveď. 😊

lula313
16. jan 2020

Už sa po “novom” balit nemá. Ani dceru pred dvoma rokmi som nebalila, narodila sa v AT a ani tam sa nebalia.

nikuska845
autor
16. jan 2020

@lula313 hej toto po"novom"a "starom".. To človek sám dakedy nevie 😂 ale tak myslím ze keď pri prebaľovani mu budem cvičiť s nozkami tak by to nemal byt problém či?

lula313
16. jan 2020

No veď práve.. ešte pripadne mozes brnknut tomu ortopédovi, ale keď ti nič nepovedal, babo by malo byt v poriadku a nemusis balit

nikuska845
autor
16. jan 2020

Dobre ďakujem 😁

petra2019
17. jan 2020

@nikuska845 ja som balila od narodenia do prvej kontroly a doktor povedal ze už netreba ze už malú len zbytočne obmedzujem v pohybe... Mala má 8t

nikuska845
autor
17. jan 2020

@petra2019 jasne moj drobec mal tiež na prvej kontrole všetko v pohode ale som si povedala ze ešte budem baliť a včera som sa modlila aby mi povedal ci baliť ci nie ale nevyjadril sa.. Len sestrička mi to povedala ze sa tak odporúča tak teraz neviem ze ako či hej ci ne.. Mam pocit ze bude mat z toho viacej krivé nohy než v pohode klbiky 😂😂😂

veronikaszabova
17. jan 2020

@nikuska845 synovia maju 10 a 5 rokov. Ani jedneho som nebalila na siroko.

aksuram
17. jan 2020

Moji synovia sa narodili v Holandsku a tam sa nebali na siroko, ale v troch mesiacoch sa zistilo u mladsieho ze ma jeden klbik nevyvinuty a aj mimo jamky. Ja som z toho bola dost na prasky a tak som sa ortopeda na SK pytala, ze keby som ho od narodenia balila nasiroko, tak ci by to nebolo lepsie. On mi doslova povedal, ze v jeho pripade bolo uplne jedno akoby som ho balila. Ze sice by mu to neuskodilo ale ani nepomohlo. Musel cvicit a nozicky sme davali do speci polohy ktoru balenia nasiroko nezabezpeci.

dejka77
17. jan 2020

Ja som nebalila. Ved dieta ma aj tak nozky od seba.

tosomja
17. jan 2020

Staci balit na noc.

dzejsik
17. jan 2020

@nikuska845 keby bolo treba povedia ti ... nam kazali napr. po prvej kontrole tak balit 2 mesiace a potom po dalsej kontrole vsetko bolo ok, tak uz sme nemuseli

smejko25
17. jan 2020

@nikuska845 My sme balili a isli sme na kontrolu ked mala mesiac 🙂 Doktor povedal ze este mesiac balit a tak netreba 🙂 Zachvilku ideme na kontrolu tak som zvedava 🙂

pininka1
17. jan 2020

Určite treba minimálne tri mesiace, pri problémoch pol roka. Slovania maju predispozíciu na zlý vývin kĺbov, preto v krajinách iných už nemusia baliť. Ja s sa rozprávala s rôznymi ortopédmi a všetci mi potvrdili že sa vôbec neznižuje počet detí ktoré majú problém s klbikmi.

kika831
17. jan 2020

@nikuska845 nie netreba. Keby bolo treba, tak to lekar povie a samozrejme aj odovodni.

nikuska845
autor
17. jan 2020

No lebo keď sme boli na prvej kontrole tak mala som tam napísané že poučenia o balení a cvičení ale teraz som to nemala.. Tak asi to ma nejaký dôvod ci? Ďakujem pekne za odpovede 😁