Balenie naširoko. Stačí jeden mesiac?

janickova
19. nov 2008

Ahojte maminy,
mojho malejo som balila len prvy mesiac na širko, ortoped ho pozrel a povedal, ze uz nemusim, ze len ak chcem. Tak som este na noc par dni balila dalej.
o par tyzdnov mame prist na kontrolu a ja sa bojim, ci to balenie naozaj stacilo, lebo som pocula, ze po kratkom baleni boli zle vysledky a dieta sa nadalej muselo cele mesiace tak balit...
poradite nam?
dakujem za kazdu radu...

tarina
29. nov 2008

ja som prvu dcerku balila nasiroko len do prvej kontroly, kde nam doktor povedal ze ma klbiky aj jadierka vyvinute ako 8 mesacne babo takze ju uz nemusim balit nasiroko nech ma trocha pohybu a volne nozicky. no a nema ziadne problemi. u druhej dcerky to bolo to iste. balila som len mesiac.

maca793
29. nov 2008

ja som deti balila naširoko do 4 mesiacov, pokým nemali dobre vyvinuté jadierka, potom už nie. malo by sa baliť do prvej kontroly jadierok

tarina
29. nov 2008

no ale nechapem na aku kontrolu ste este museli ist, ked vam uz na tej prvej povedali ze nemusite balit nasiroko? nas uz nikam odvtedy nevolali....

maca793
29. nov 2008

prvá kontrola býva tak okolo 1,5-2 mesiacov, nie? dobre si pamätám? to záleží na doktorovi, čo povie. mne sa stalo, že jedno dvojča som mala na prvej kontrole v poriadku a to druhé nie a tak sme mali prísť o 1,5 mesiaca znova a mala som pokračovať v balení na široko. mala som to aj teraz pri Karolínke. a potom som už nebalila. ale nie som si istá, že do 6 mesiacov by sa malo baliť stále. 😉

mikalove
30. nov 2008

nám povedali v porodnici aby sme prišli na kontrolu po 4 mesiacoch.ale viem že niektoré baby chodili viac krat,možno ak sú si neni istý to sledujú častejšie.