Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

riusik
4. apr 2008

avka, je mi luto eminky a vlastne aj teba ☹ musite to nejak prezit a naozaj radsej byt dnu ako ist na ten silny vietor. je to o nervy, to poznam 😠
my sa chystame kupovat papucky. len sa mi akosi nechce vytrepat sa von, tiez tu dost fuka...

riusik
4. apr 2008

evka nie avka 😵

riusik
4. apr 2008

inak k tomasovmu dnesnemu spanku - v podstate ok, samozrejme ze s nami v posteli, ale asi o jednej obrovsky vykrik, taky hororovy 😕 ale stacilo ho pohladkat a spal dalej. mna vdaka tymto jeho nocnym vykrikom a revom raz vyvezu.....
ked si pomyslim, ako krasne zaspaval sam a spal sam v postielke do jeho 20 mesiacov, ako keby to uz ani prvda nebola ☹

riusik
4. apr 2008

kde ste??
my zatial doma, pretoze som varila fazulu a ked tomas zbadal ako ju ochutnavam, ci uz je makka, tak stale mnam-mnam, tak som mu dala na tanierik a on ju pekne po jednej papa...uz asi stvrtu lyzicu...takze von pojdeme az ked sa tou fazulou prepcha 😅

tonicka
4. apr 2008

ja som uz tu, dnes je strasne umrncana a uceckovana nic nebolo dobre, tak som ju dala spat, tak prececkovala uspesne 2 a pol hodky 😒 ale aspon bola ticho 😀

loren
4. apr 2008

evka tak to sme aj mi takto na tom sara tak kasle ze ju az dusi co jej zatekaju sopliky

evka39
4. apr 2008

Ahoj aj moja spí,velmi sa jej nechcelo. ale trvala som na tom aby spala.ved v noci sa navyspala berie lieky tak musíš a veru aj zaspala.baby ja som našla Emke pokazený zúbok-stoličku a som z toho taká neštestná.Ešte nemá ani dva roky a už má pokazený zub.Musím s nou zase íst k zubárke to tam bude sranda zase. ☹ ☹ ☹ Som taká smutná...Sople kašlík teraz zúbok....asi idem plakat 😖

riusik
4. apr 2008

evka, chuda malinke ☹ a veru si poplac, ono to malej sice moc nepomoze, ale tebe ano. a vlastne tym padom aj malej, ti nasi krpci hlavne potrebuju kludne maminky...
a ako zasa k zubarke? uz si bola? moj povedal, ze mam prist po dvoch rokoch aj to iba na to, aby sa zzival s prostredim... sa smu snazim kontrolovat chrup, ale ked si vsimne, ze zamerne mu okukavam zubky, tak hned zatvara usta 😠 ale cistime poctivo kazdy den min. dvakrat od piatich mesiacov....

evka39
4. apr 2008

ano už som s nou bola.Vrchnú dvojku mala takú zažltnutú,tak som bola či sa jej nekazí,tak jej to potiera takou vodičkou aby sa zúbok nekazil ale stoličku vzadu neviem ako jej pozrie,Ja som si to všimla len ked sa smiala velmi teraz a najskor som myslela,že ho má od jedla špinavý ale nie.dala si ho potom pekne pozriet výnimočne a je to na 100%kaz.Aj my čistíme a toto.. ☹ Dúfam,že ju nebolká.Riušik dost sa tu píše o tom očkovaní proti pneumokokom.Naše deti sú v rovnakom veku,ty ideš dat malého zaočkovat??????

riusik
4. apr 2008

evka, premyslam nad tym. ale asi ano. pre istotu... este si co-to precitam na odbornych forach a poradim s nasou lekarkou. ona to myslim odporuca, ale vzdy je tu nejake to "ale".

evka39
4. apr 2008

ved práve,nám to doporúča ked pojde do tej školky,ale počula som,že po dvoch rokoch sa viac dopláca tak neviem,či to nedat ešte pred dovŕšením dvoch rôčkov.Ale rozhodla som sa,v pondelok volam dr. aspýtam sa .. 😉

riusik
4. apr 2008

no, ja som tiez citala o tom udajnom neplateni do dvoch rokov. ak som spravne pochopila, nie je to take jasne, ze vsetky deti zadara... ze na odporucanie, ci co. aj ja chcem volat v pondelok 🙂 spytam sa a uvidim. ale viac som naklonena tomu, ze ano

zuzana222
4. apr 2008

ahojte dievcata,ja Vas obcas citam,lebo tato tema sa nas "dotyka" 🙂 no my sme na tom asi tak,ze v noci sa kojime 1x, niekedy ju ukecam na caj a niekedy ju len tak oblbnem , ale zvacsa 1x. Cez den sa kojime 2x. Pyta si niekedy aj viackrat ale ideme rychlo nieco robit a zabudne. Ked som napr.u mamy tak si cely den ani nespomenie ale vecer si ma odchyti 🙂 ja este nieco vydrzim.. ale uz ma taky tah ze niekedy je to neprijemne.. Najviac ma to stve v noci,lebo by som sa uz rada vyspala. konecne niekedy...

alenik
4. apr 2008

ahojte kocky.ked uz sa tu bavite o tom ockovni,dnes rano som v spravach pozerala,ze vraj teraz to zvyhodnili a to tak,ze dieta do dvoch rokov ma moznost byt zaockovane za tusim nejakych 70-80 korun.Tiez som o tom uvazovala,ale treba sa poradit s dokinou.My sme spali hrozne,celu noc plakala a dobreze ma nevytlacila z poszele...rano sa zobudila ako certica,len mrncala,nikoho ani vidiet nechcela,len mamka,mamka.V jednom kuse na rukach...chrbat ma boli jak slak,dobre,ze idem od pondelka na procedurky...hlava vas neboli?Mna hrozne.Musim sa aj pochvalit,ze mala dnes cez obed pol hodky pospala,takze v tomto smere super 😉

ankam
4. apr 2008

ahojte.my sme uz zaockovani proti pneumokokom.este v maji mame poslednu 3davku.ale my mame vakcinu len za 80sk koli tomu ze sme nedonoseni.inac stoji 3500alebo 2500neviem presne.ale aj keby sme nemali tu zlavu tak aj tak by som ju dala zaockovat..... 🙂 myslim ze detickam vo veku 2rockov stacia 2vakciny

ankam
4. apr 2008

eliska nemala som rozmocene bradavky od cicania ale od horcice.....hi.na spinkanie vecer chcela,ale dnes sme isli autom a nechcela.uz len zase na spanie naobed som jej dala,tak uvidime dovecera.ale nemam uz horcicu,je to neprakticke a zamazane vsetko.....do kelu ako inac sa to da???
evi a tiez mi je jej luto,ale co robit?

evka39
4. apr 2008

Dakujem za infošky,aj ja chcem dat zaočkovat zavolám jej a dohodnem sa snou s Dr. Alenik ,chválim Kamilku,že buvinkala a čože si ty robila tú polhodinku,enudila sisa??? 😀

ankam
4. apr 2008

alenik www.pneumokok.sk
tam je to vsetko rozpisane,ktore deticky maju na tu vakcinu narok za tych 84sk

ankam
4. apr 2008

no co cecane? 😀 😀 😀

tonicka
4. apr 2008

caute. My dnes mame tazky den
😝

bystricanka
4. apr 2008

ahojte baby...
dnes sme mali hrôzostrašný den. Malý bol zlatý, ale ja som nevládala okolo neho pobehovať, bo som zvracala kade som chodila. Ale už ma to dúfam prešlo. Malý spinká, tak reku že si vás prečítam. 😉

inak aj ja vážne uvažujem nad tým očkovaním - pneumokoky.

ankam...to su tri dávky v akých mesačných intervaloch? Lebo ho majú o 3 mes.očkovať ani neviem na čo, a aby toho nemal veľa 😖

bystricanka
4. apr 2008

evi..tak aj vy ste soplíkoví... 😢

aj loren má choré bábätko... 😢

bože čo sa to robí...? Žeby zmeny počasia až tak vplývali na naše deti?

eliska7
autor
4. apr 2008

ahojte a čože tonička 😕 plačkame?my sme spali ako vždy-otras,muž počul ako kriči ako zo strachu a vkuse prisata,ked trocha zvyšim hlas na chvilu pusti a dookola,ja už lutujem že som vtedy dala na rady poradkyne,mala som to nechať tak-sice mrnčala celu noc,ale didovala až rano o 4 😠 toto je vyslovene chorobne čo stvara.cez den ako tak dokial moja mati jej didi nepripomenula-šibnuta skoro som ju zabila,bola z nej nervozna tak jedine čo ju napadlo chceš didi? 😠
To očkovanie som dnes pozerala v telke a do 2 rokov to mame za nejakych 80 sk ,tak že treba,lebo v kolektive bar čo dostanu -do 2 rokov musia dostať dve vakciny a po 2 rokoch len jednu,tak treba zistiť že po dvoch rokoch kolko zaplatime aby nemuseli byť dvakrat pichane 😖
EViiii,moje chuda,tak kašle?ked vlhko solmucol sirup je nejlepši 😉
ankam hlava aj mna desne od rana bolela,ešte aj ten otrasny vietor,už aj hrdlo citim,dufam že mala mi neprechladla.

eliska7
autor
4. apr 2008

jaj aj lorenkinu sarku fukame aby nekašlala,bystri,že by si chytila od maleho brušnu chripku?alebo druhe mimi 😀

bystricanka
4. apr 2008

eli...asi som fakt niečo od malého chytila. Vraj po celej NR vírus šarapatí. A tehotná nie som. Však ledva jedno zvládam. Na druhé je ešte čas 😵

díky za info o očkovaní...hádam zbehnem k lekárke a popýtam sa o tom viac 🙂

tonicka
4. apr 2008

eli od noci asi ako vas bezný den, didi, place, nosime sa...teda teraz uz spime 😉 Inak ja som pred 2 týzdnami kupila este drahu tu vakcinu, uz druhu, ale nevadí co uz 😉
Jaj chcela som sa spýtat, mate uz vsetky MS, ja este ee. uz 2 roky 😀

eliska7
autor
4. apr 2008

😕 a čo to je to MS?

tonicka
4. apr 2008

menstruacia 😀

tonicka
4. apr 2008

menzes, kramy, mesiaciky 😀

eliska7
autor
4. apr 2008

ty dora,prečo taka skratka 😀 ani ja nemam,beriem anti,tak aj zato-chvalabohu akoto je fain 😉