Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
4. apr 2008

neviem, tu to kočky tak volaju, tak som aj ja na to presla 😀 je bez anti 😀

tonicka
4. apr 2008

uz sme mali prechadzaciu prestavku, snad noc bude lepsia 🙂

tonicka
4. apr 2008

idem spinkat... ideme zajtra na dovcu do Cierneho balogu, ale nebojte PC beriem 😀

loren
5. apr 2008

ahojte tak mi sme este furt chory sara nechce nic jest len prso prso prso spi s nami cele noci lebo to by som ju po 5 min chodila vyberata strasne ju dusi az tak ze si sadne zo spanku a lapa po dychu ked jej to zacne v noci sa jej trocha ulavy
evi aj sara ma taky fliacik slabo zlty na zubku prednom ze to moze byt s hocicohoak odlomene s neho ma stipku rauchla sa alebo do dacoho zahryzla ta dava vseeeetko do ust
bystri no dufam ze je ti uz lepsie nezavidim ti aj maly je uz na tom lepsie?

eliska7
autor
5. apr 2008

dobre ranko,vyspate ako vždy 😖 celu noc na cecku,som ztoho zufala.evi s tymi zubkami ma mrzi,viemčo to je s dankom sme chodili po zubaroch od roka,mal same kazy,trhali mu zubky-des,sarka je natomzatim ok,neberie tolko liekov ako malý

bystricanka
5. apr 2008

ahojte....
my sme mali otras noc. Krpec sa zobudil, spravil si den a 3 hod. som sa s ním hrala. Ked som ho chcela uložiť nech už kooonečne spí, reval ako besný. Tak o pol 3 konečne zaspal. A o 6 zase plač. ☹

....zdá sa že nie som jediná, čo som v noci nespala. Eli zase didovala 😒

...loren. Bože tak to ste na tom podstatne horšie ako my sme boli pred týždňom. Chúďatko Sárka - strašne ju ľutujem. Rýchlo sa vyzdravte. Inak nám na noc pomáhal ten olynth do zásuvky. Lepšie sa mu dýcha. Len je to dosť drahé a jedna nápln vydrží len na jednu noc.

....loren...už mi je fajn aj malý zatial v pohode. Ráno som zase krpcovi kukla do pusy a asi mu ide horná dvojka. Tak zase ďalšie plače budú 🙄 Jedno sa skončí a druhé začne... ☹

bystricanka
5. apr 2008

zase tu nikto nie je? Tak teda idem variť dieťaťu ryžu s mrkvou. Už vidím ako mi to bude jesť 😠
a dnes pôjdeme vonku. Pôjdem kuknúť aj na náš domček, lebo nám privezú gaučovku a postel. Už sa teším 😀

Tak zatial pa a užite si slnečný dníček. 🙂 😉

ankam
5. apr 2008

ahojte my sme mali noc otras ale ku koncu som aj ostala prekvapena......ked uz polhodinu dindala a nechcela pustit,tak som sa otocila na druhy bok a nedala jej.Pomrncala na prekvapenie nie velmi a zaspala.Tak som to skusila aj 2krat.Dnes skusim zase,ved uz mam prelezany bok 😀
tonickaMS to som tiez nevedela ze co je.vy akoze vobec nemate???Nerozumiem,lebo ja uz mam
a este tonicka ked idete na taky vyletik,tak ake papkanie beries malinkej?ci len dindu? 😀
Mozno este preto nemas MS lebo casto kojis cez den,neviem

my dnes ideme poobede na 80tku.ale uz budem max tak do 20.00 ziadne ponocovanie,lebo som zistila na svadbe ze malej to nerobi dobre 😒

evka39
5. apr 2008

ahojte naša noc bola jedna katastrofa,nespali sme s mužom celú noc,len sa prehadzovala stále o nejakom ujovi rozprávala asi sen a nedajbože z nej ruku zložit hned bol plač a ....Tak celú noc nespí,berie lieky a ona mi nechce teraz spat.To je hrôza...ja už neviem z čoho chce spat ked ju ani choraba neskolí...Tak revala,že už ani hlas nemala nos plný soplou,tak som to vzdala,aby si ešte horšie nenarobila....ja neviem na čom ona funguje.Teraz je tu kráááááááásny smrad,pokakala sa ale samo,že prebalit sa mi nechce dať....To je tada dieta...asi si idem spravit poriadnu kávyu,aby som nejak dnešný den vydržala... ☹ ☹ ☹ ale ako čítam,všetky detičky zle spali,tak čo je to zase nejaký vírus ktorý nedá spat???Zase mi je do plaču,baby ja už asi naozaj potrebujem pomoc odbornú...Loren,čo dávaš malej na soplíky a kašlík::::Dúfam,že už je lepšie...tak skoré uzdravenie všetkým 😉

evka39
5. apr 2008

ach babulky,kde ste...Ja zase potrebujem pomoc..Emka mala predchvílkou normálne záchcatový rev a viete kôli čomu????Po mesiaci a pol si zmyslela,že chce cici 😕 Ja som skoro odpadla..Vôbec si už ani nespomenula a zrazu toto..Je strašne podráždená a tie hystérie jej ma až desia.Normálne s mužom sme sa teraz rozprávali,či by sme s nou nemali íst k Dr...Eli,myslím,že ty si bola so Sarinkou u dr.aj na nerologii,prosím,vy ste išlikoli tomu zlému spánku k lekárovi,alebo mávala tiež takéto nervové záchvaty a koli tomu ste išli???prosím,poradte mi,ja už som zúfalá...Pripadám si ako totálne neschopná mama,ktorá nedokáže uspokojit svoje jediné dieta...Stále je u nás len plač aj pre maličkosti a ja už naozaj s nervami nevládzem....keby ste tu aspon boli ale vy máte tiež svoje starosti....Nikdy by som si nemyslela,že byt mamou je niekedy tak ťažké ☹ ☹ Aspon som sa vypísala

eliska7
autor
5. apr 2008

ahojky,Eviiiii 😢 čo sa deje,nejdu jej len zubky?vieš poviem pravdu,u lekarov sme boli aj koli spanku-to suvisi,alebo suviselo jedno z druhym-zachvaty sebapoškodzovanie a neustaly plač,reflux a poruchy spanku+alergia=to sa všetko pomieša a preto nevie spinkať.No lekari jedine čo možu len skušať lieky,či nejake nezaberu,bohužial u nas mali opačny efekt,ešte viac bola agresivna,uplne ako pometena a spala dve hodiny vkuse a potom vrieskala celu noc-preto sme išli k dalšiemu neurologovi,ten nam povedal že mal take iste dieťa a nepomože nič len počkať kym vyrastie a skušať zmeny polohy spanku,vymeniť izby,polohu postele a tak.Koli tomuto všetkemu sme vlastne uplne zbyťočne prerabali byt,lebo teraz mame všetko hore nohami,danko ma ružovu izbu a my modru 😒 hrozne.Evi skusila si davať pravidelne rano+večer SEDALIA-homeopaticky sirup?ten si vela žien chvali.Nam jeden den zabral ale dalši už mal opačny učinok,tak sme vysadili.Ak sa normalne vyvija,začina rozpravať zbytočne pojdeš k lekarom,lebo jedine čo ti povedia,že fakt to je take zle?a budeš sa citiť akokeby siis vymyšlala,velmi dobre poznam tieto rozhovory s dr.Ak maš pocit že je moc agresivna,akokeby až šialena,daj jej 1/4 paralenu,alebo niečo od bolesti ak to prejde,ono sa to same urovna,ak nebude žiadna zmena,skus sa poradiť s det.lekarkou.

eliska7
autor
5. apr 2008

inač dnešny den bol super,sarka po dlhej dobe cez den plakala len raz aj to ked išla na obed spať,bola taka unavena že nevedela dočkať kym ju prebalim,len didi 😖 ale celkovo didovala 5 krat čo je dosť,nejako sa nam nedari odstavovať,vždy niekto pride a jej obrana reakcia mamine didi 😠 začnem nenavidieť navštevy,stale nadavam:do šlaka a mala to pomne tak kraaasne zopakuje,dokonca už vie aj sama kde to použiť 😉
chorym skore zdravičko a ako čitam všetkym pokojnu noc 🙂

eliska7
autor
5. apr 2008

no vidim že tu nikoho idem hajať,lebo sarka od 19.50-21 spala a od 21 bola hore už 5krat 😅 len raz sme dindovali,inač len ččč a hladkať niečo zle sa jej sniva-zase stone skuči a tak ,ako každu noc ☹

maca66
5. apr 2008

ahojte.no kamaratka mala taketo problemy.chlapca nervozneho o zem sa buchal.vrieskal.ze na to je njlepsie si dieta nevsimat.ked zbada,ze si takynto sposobom pozornost nevynuti prestane,ale moze to trvat.a niekedy veru ani ona nevydrzala.my sme tiez stravili noci neprespate,stokrat hore a len dudlat a dudlat.mna uz to aj steklilo,svrbelo a ked som vytiahla revu az na siedme poschodie(byvame na prvom)odkedy som maleho odstavila uz to robi len obcas,ale to mu strcim caj.ale nie je pravda,ze prespi celu noc.min trikrat je hore a max.veru aj 5krat.ale ked sa mi aj ako malicky zobudil a nechcelo sa mu spat som sa robila,ze ja spim.poreval a zaspal aj on.casom to vsetko prejde,len kde je zaruka,ze s toho dovtedy nezosedivieme🙂evi drzim ti palce ,aby si to este vydrzala.......

......ja som dostala MS az po jedenastich mesiacoch.vraj ked sa koji aj ked iba dvakrat za den nemusi byt.to zalezi od zeny.kamaratka mala hned po dvoch mesiacoh a kojila vyse roka.ine telo.ale bolo to fajn,tak bez 😀

evka39
5. apr 2008

dakujem vám peekne moje...Potom ked sa zobudila bola veeeelmi umrnkana a len nosit sa chcela na rukách nikto sa jej nemohol ani dotknút len maminka potm postupne ožívala a nakoiec robila čertoviny...Ja s mužom sme išli dometra kúpit Emke pieskovisko 🙂 tak bola so svokrou ,vraj revala za mnou dvakrát velmi ale ked sme prišli domov až doteraz kým nezaspinkala bola ako anjelik zlatá......................
Ja som prvé mrchy dostala ked mala Emka asi rok a pol...To bol pokoj odvtedy pravidelné návštevy každý mesiac ☹ A ináč dostala som ich v tom čase,ked sme obmedzili denné kojenie z milion na jedno 😀

petova
5. apr 2008

Evka, možno ťa poteším aj tým, že náš Oli je tiež teraz poriadne umrnkaný a len mama a mama, tiež som s nervami v koncoch a do toho ešte staršia dcéra so svojimi starosťami... ☹ Aj noci máme úžasné 😖 , ale včera som mu dala Ibalgin, tak spal kľudne, takže zrejme zúbky.
A v žiadnom prípade si neni zlá matka, dieťa ako rastie, tak aj v psychike sa vyvýja a rôzne prejavy agresie a negatívnej energie patria k zdravému rozvoju osobnosti. Dieťa si čoraz viac uvedomuje samé seba, svoj vzťah k matke a ku ostatným. To všetko sa nejak musi prejaviť, kým to ten ich mozoček spracuje. Moja dcéra bola občas tiež taká hrozná, líhala na zem, hádzala bábami a pod. Je dobré si nevšímať alebo len objať a čakať v náručí s ňou, kým sa neutíši. Ale zbytočne ju nemazni, Drž ju na rukách a mlč, nech iba cíti, že si pri nej. Tú agresiu som sa ja snažila riešiť ignoráciou a potom to dosť rýchlo odoznelo. Keď podrastú, tak sa ustália budú v pohode, ale musia si prejsť aj takým to obdobím. Len kto to má každý deň vydržať, že? 😅

tonicka
6. apr 2008

ahojte baby 😀 Hlasim sa z Balogu. 🙂 Noc bola relativne dobra, ale ta pred tým sa pridavame k vam 😀 Zelam vam krasnu nedeľu 🙂

ankam
6. apr 2008

ahojte,peknu nedelu vam prajem.my uz spime,neviem co sa stalo,ale vcera vobec nespala 😒

Evka vydrz-mozno sa stretneme niekde v sanatoriu 😀 ake ste kupili pieskovisko??U nas maju v tescu Lienku cervenu a aj smykalku cervenu-tak pokukujem a neviem ako na manzela 😀

Toni a co tam robite v balogu?neprsi vam??Tam su take vlaciky ci co?raz som tam bola

evka39
6. apr 2008

Ahojtemy sme c noci spali super od večera 21:30 až do 8:30 rána ,celú noc...Asi pochopila moje zúfalstvo a zlutovala sa nadomnou 😀 Ďakujem vám všetkým za povzbudenie...ankam ,my sme objavili v metre v akcii pieskovisko z dreva aj na zakritie?čo je pre mna dôležité koli mačkám, je farebné v tvare kocky aj na sedenie sú tam dve lavičky.Stálo okolo 1000,-ale nie je tam dno ale to muž spraví,,,ved to bude na dvore...Mužovi odkáž že nech kúpi aby si mala trošku klud...Moja Emka sa vie tak prehrat na piesku,že min.polhodinku o nej neviem...Zatial vždy len na návštevách,ale už máme vlastné...ešte piesok kúpit a môže sa hrajkat...No a jedna maličkost ešte,pekné počasie....Toni,koho máte v Balogu????

eliska7
autor
6. apr 2008

ahojte,evi som rada že je už lepšie,asi jeto tak všade lepšie a zle dni,my sme spali ako vždy 😀 -cecky napuchnute,dnes sme ostali variť doma-pardon muž vari 🙂 a ja len didi a rev,mala skuči zas jej šibka,na zahrade ani nevieme že ju mame,cele dni sa hra s hlinou,ešte nema pieskovisko a s havinkom,nahana ho 😉 tam my aj zaspala okolo 12.40,dnes zaspala doma o 11.15 uvidime dokedy,na zahrade sa už trikrat stalo že spala 1.5 hod vkuse bez didi,čo ma teši,zato tam chodim verim že tam sa odnauči aspon toto denne didovanie.toni užisi dovolenku a napiš jak bolo
Petova ,ta terapia s objatim je učinna,to maš pravdu,len dovtdy treba držať dieťa kym sa neupokoji a to niekedy rva aj pol hod čo je dosť stresujuce pre matku 😒 Chore detičky ako sa maju?
ešte som chcela že sara je taka prešpekulovana,ked drží didi,poviem aby pustila že už neni mliečko,tak pusti a vypluje mlieko aby som videla že je 😅 😀 hrozne neda sa ju oklamať 😠

petova
6. apr 2008

Eli, to máš pravdu a keď to trvá tak dlho, už chytáš nervy ty, lebo všetky dobré úmysli postupne padajú do zabudnutia. A to drobca ešte viac vytočí. Náš dnes v noci spal super, ten Ibalgin asi fakt pomáha a ďasná nebolia. Ale ráno vsta hore riťou, až som mu ťapla po zadku-mrzí ma to ešte teraz, ale pomohlo a zrazu bol v pohode. Tak, aj to je asi niekedy dobrá terapia, ale fakt len výnimočne. 😒 Potom sa pekne hral, aj Rebeka pomohla a ja som mohla variť, ocko je v robote, takže zas všetko okolo detí na mne ☹ . Ale zvládli sme to. Poobede ideme ku svokrovcom, to už aj ocino ide s nami, prejdeme sa, je celkom pekne a u nich si posedíme, pokecáme a veľa sa nasmejeme. S nimi je vždy prdel.
Myslím, že všetkým nám pomôže, keď už bude pekné počasko, aj my budeme veselšie aj deti sa lepšie vyblbnú. 😀
Peknú nedeľu, maminy. 🙂

alenik
6. apr 2008

ahojky mamulky,ako sa mi mate? vidim,ze Evka uz bola s nervami v koncoch(ako aj ja),ale uz je to lepsie.Kamilik po dlhsom case dnes chcela ist sama spat,takze som ju ulozila a spinka.Muz nam spravil kafe,tak mame trosku klidek(neviem na ako dlho,ale aj to mi staci 😉 )V noci sme spali dobre,takze ok.Eliska a vy vlastne ako s tym kojenim?Odstavujete,ci uz ani nie? 😕 Evka,co sa stalo malej s tym zubkom?Chudatko.Mliecak by nemal boliet,ze?U nas pocasko o nicom,ale pojdeme von,ked s mala zobudi,aspon trosku sa vyvencit.Nech uz je konecne letooooo!Tie,co byvate v dome ste zase vo vyhode,lebo mate pieskoviska,bazeniky.A co my?Vanicka s vodou na balkone a vonku pieskovisko,ktore sa ani pri velkej odvahe neda nazvat pieskoviskom.Ankam,ty si blizsie ako Evka,takze asi prideme na navstevu 😀 .Krasnu nedelku vam vsetkym prajem 😉

loren
6. apr 2008

ahojte vsetky 😉
no sare uz kasel prechadza kupili sme hedelix ale sople ma stale riadne a nechce si dat odsavat 😒
dufam ze uz bude lepsie pocasko slniecko lebo sa tie nase deti s tohto premenliveho pocasia nikdy nepreliecia raz horuco potom zima dazd vietor este nech snezi a sme kompletka 😉
chcem sa vas opytat ma vyznam kupovat odrazadlo alebo ten bicykel co sa tlaci

evka39
6. apr 2008

loren ja vrelo odporúčam ten bicykel,s rúčkou pre rodiča...My ho teda max využívame a ked ideme po dedine len vyhrávame pesničky...Velmi sa jej páči...Máme aj odrážadlo také autíčko,ale to si začala všímat len teraz aj to vtedy ked je tu neter a klbčia sa on.... 😉 Super,že je už lepšie..Emka zase nespinká ale je celkom v pohode oproti včerajšku je až výborná...Aj s nou chcem íst trošku von ked jej je už lepšie aj váham...Keby aspon slniečko svietilo.... 😠

tonicka
6. apr 2008

Ahojte slniečka. Evi nikoho sme tu na jednej chate, manzel potreboval vypadnut... ale kusom odtialto by sa aj daka rodina nasla, ale vzdialena.. Ja mam rodinu vsade 😀 My sme zdriemli od pol1 do 3:15 ale dudlovala celu dobu(ale taka som bola unavko, ze som proste spala) 😀 , prebralo ju kotkodak, tak isli s manzelom kuknut a ja som sa napapala obedika od manzelika a zavislacim 😀

ankam
6. apr 2008

no ahojte-mozte dat rady co s tym bicyklom,lebo manzel chcel dnes kupit malej a ja som nechcela......neviem ci to vobec vyuzijeme.ten podstavec pod nohy-tak na tom uz mala velmi skrcene nozky a na pedaly zase este nedostala a ani by nevedela tocit-tak neviem poradte
evka dnes mali aj pieskovisko nove v tescu taky stvorec nie lienka a len 500sk aj s krytom.tak asi ten kupim.lienka je otroska vecsia a este raz tolko stoji
Alenik aj baze kupime na leto tak v pohode mozte prist na dovcu k nam.deticky sa pohraju-mate u nas cerstvy vzduch a pecivko 😀 cakam vas

bystricanka
6. apr 2008

ahojte...
baby. Teraz mangelík dostal kakačku a zvracia. Hnusný vírus tu je 😠 Muž vyzeral dosť biedne. Ešte som ho za 7 rokov takého nevidela. Normálne som až plakala,, keď som sa len naňho kukla. Radšej som šla na 3 hodky s malým von a vyvolávala som mu, či je OK.

bystricanka
6. apr 2008

..loren..tak super, že malej kašlík prechádza.Aj nám zabral Hedelix - to by pil na litre 😀 A soplíky odsávaj aj nasilu. Ani môj malý si nedá strašne plače....Ale silu má teda riadnu 🙂

aj ja rozmýšľam nad tým byciklom, že malému kúpime. Ale nebude ešte na to malý?

eliska7
autor
6. apr 2008

no normalne som dnes hotova cez obed spala po prvy raz v byte vkuse 1.5 hod,potom sme bol na zahrade ,kde bolo super,hrali sme sa v hline 😀 ešte nieje pieskovisko,tak bolo dobre,bez vetra a teplučko.Večer sa vypytala o 19 haji a za 20min čo vyťahala obidva didi zaspala 😅 tak som na ihlach že dokedy bude spať,bože len nechneni rano od 4 hore lebo ma porazi 😖
Ankam ja mam ten bicy s ručkou od 8 mes a nedam ho zanič,sara ho zbožňuje,tiež stale vyhravame,ja jej ešte aj spievam dotoho a tak,musiš pozrieť rozne,lebo niektore su take maličke že sa fakt neoplatia kupiť,my mame dosť velky bicy,aj kolesa oproti inym a segra ho kupila v blave v obchode pre motorky 😀 je aj medzi fotkami-taky ružovy 😉
Alenik snažim sa teraz opačnym systemom,odstavovať cez deň-no niekedy to ide ,dnes bola na cecku aj so spankom tušim 4krat čo je uspech kedže inokedy je aj 10-14krat 😒 ,no noci su hrozne tam som bezmocna a velmi som olitovala že som to po tých 18 dnoch vzdala,pretože už sa opakujem nakojila sa večer a potom až rano okolo 4-5,akurat pomrčavala celu noc.Teraz je jak prisavnik a reve aj tak 😠 takže jej plač v noci vobec nesuvisi s ceckami a to ma serie že som to vzdala,mala som vydržať ....teraz neviem či sa po 4raz odhodlam natake niečo-to bol horor tých 18 noci 😒

evka39
6. apr 2008

bystr. my sme ten bicyklík Emke kúpili na prvé narodky/teda svokra/ takže si myslím,že malý nebude malý 😀 Malá bola dbes zlatá,nato že nespala tak až výborná no uspávaním mi to všetko vynahradila...Asi prišlo na nu zase a potom nedaj bože zaspat..Revala a skučala až mi to išlo na nervy,Odkašlala si a revala,lebo kašlík išiel preč....Takže mi reveme pre takéto hlúpostičky...Ale už spí,len som zvedavá ako bude v noci..Boli sme aj von ale v zimnej bunde v zimných topánkach,aj čiapke a iné deti v teniskách,ale nechcela som aby sa jej to vrátilo alebo zhoršilo..takže bolo super boli sme na futbala pozriet ocika,tak sa tam so starkým vyhrajkala...Eli,neboj Sárka časom pochopí ked bude väčšia a zlutuje sa nad tebou...tak vám prajem dobrú nocku aby ste si oddýchli aj vaše cecule 😀 😀 a samo aj naše pokladíky...Zajtra ideme j tej zubárke,som zvedavá,čo nám povie ,tak pa