Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tretulka
16. apr 2008

eliska, Ty sa natrapis...co nove v LV? 😉

tonicka
16. apr 2008

eliska, mne zehli kočka čo mi upratuje alebo ako včera..prisiel svagor s priatelkou 😀

riusik
16. apr 2008

eliska: prave som zapla zehlicku, posli aj tie tvoje kosele... 😎 ja naozaj rada zehlim, iba niekedy nestiham 😠 a teraz nestiham dost dlho a mam toho veeeeelmi vela. ale musim a hlavne tie kosele, vikend tu nie sme a buduci tyzden ide manzelik na sluzobku, tak musi mat nazehlene. a zajtra mam anglictinu a v piatok cestujeme...
a inak ako sarka? popoludni bolo lepsie alebo ani nie? 😕

tretulka: som zvedava na to tvoje odstavovanie, nechcem byt zlym prorokom, ale aj tvoj martinko ma uz dost mesiacikov, a tym padom dost rozumu... ale nedaj sa 😉

tonicka: taaaak, niekto si to vie zariadit 😵

evulik: ako bojuje mala s chorobkou??

a vobec, kde ste zasa vsetky? ja uz zehlim, ale budem sem mrkat... pekny vecer vam vsetkym 🙂

petova
16. apr 2008

Ahojte, čo máte s tým žehlením, aj mne treba pár vecí prebehnúť žehličkou. 😖 Vidím, že to tu je u každej veselé 😉
Tonicka, to máš super, takú pomoc by asi každá potrebovala.
Eliska, tá masáž vyzerá účinná, podľa toho, čo si písala, dúfajme, že dlhodobo. Možno po čase aj masáž pomôže pri tom odstavovaní, keďže sa malá ukľudní. A ešte, keď aj teba vymasíruje, tak z vás obidvoch vyženie negat. energiu.
Som zvedavá, čo bude ďalej, informuj.
Riusik, aj ja ti môžem poslať moje handry na žehlenie? 😀 Urobila by som ti asi radosť, keď to rada robíš.
Evka, som rada, že ste už ok, ale malá teraz teplotuje? Chúďa malé. Hádam to už skončí a budete sa tešiť zdravíčku a behať po vonku. 🙂
Pekný večer.

tonicka
16. apr 2008

no, to ma na to muz ukecal ked som bola rizikovka a zvykli sme si 😀 Je to super 🙂 Dufam, ze bude lepsia noc ako minula...inak po dlhsej dobe este nespime, snad v noci bude 🙂

petova
16. apr 2008

No tak sa dobre vyspi, nech ťa nechá vyspať. Dúfam, že aj nás čaká kľudná noc. Ostatné asi spia, keď tu nik nie je. 😕

riusik
16. apr 2008

ale nie, aj ja som tu. sice zehlim, ale aj sem mrkam 😉 pred chvilkou mi kamaratka posielala fotky trojtyzdnoveho krstniatka, normalne som zatuzila po babatku 😅 ale po par sekundach ma to preslo. neviem si to celkom presne predstavit, mat pri tomasovi dalsie dietatko. on je sice celkom dobry, ale aj tak. asi este nejaky ten rok pockam.

riusik
16. apr 2008

petova: a nic mi neprislo - neveris v moje zehliace schopnosti? 😉

riusik
16. apr 2008

tonicka: na dobre sa lahko zvyka, vsak? a dobre ste urobili s tou pomocou pri rizikovom, ja by som to riesila tak isto. moj brat boli na tom podobne, ale on je taky cudny 😕 , radsej on zacal s domacimi pracami, ako by niekoho najal. a nebolo to o peniazoch, on jednoducho ma take svoje muchy. obrovkse musiska... ale tak mu treba 😀

riusik
16. apr 2008

ja zasa vypisujem, ked tu nikto nie je. klasika 🙂
tak vam vsetkym prajem dobru kludnu nvocku!

tonicka
17. apr 2008

veru hej riusik, a ked sa mala narodila, zrazu nebolo nikoho kto by mi pomohol...tak sme si ju nechali 😀 a ja idem trebars radsej s malou na plavanie a ked sa vratim, mame upratane 🙂 inak noc taka priemerna,ale lepsia nez predtým... 😎

evka39
17. apr 2008

ahojte,včera na obed mala Emka už 39teploty,bola taká nanič dala som jej brufen,zrazil teplotu a ani večer ani v noci a ani teraz ráno nemá teplotu...Nechápem že jej tak vystúpila zrazu a teraz nič..Ale samo som rada,že nemá...dúfam,že už bude dobre.papá tie atb každých 12hod.najhoršie je to v noci o druhej nešla som ju zobudit...ale inač spíme celú noc..Dúfam,že sme tie choroby už prekonali už toho bolo vela a myslela som ,že už to nezvládnem..Padam k hrncom niečo varit,hm,len zase čo...tak pekný slnečný den cmuk 😉

riusik
17. apr 2008

evka ahoj, tesim sa s tebou 😵 ja dnes robim spenat a hraskovu polievku... a slnecny dnik? u nas prsi ☹ ale to nas dvoch neodradi 😀

tonicka: to poznam, zrazu nikto,kto by pomohol a mam to doteraz 😒 ale najviac ma hneva, ked kazdy mi slubuje ako mi povaruje maleho, ked budem potrebovat a ked pride na lamanie chleba, zrazu nikto nemoze 😠

eliska7
autor
17. apr 2008

ahojte,trošku opoždene,ale čitam vas,len odpisať nestiham.noc prišerna od 20 do 23 spala a potom rodeo až do rana,od5 vrieskala jak šalena,až maly ju ukludnil-toho už fakt lutujem,je znej hotovy ani na wc mu nedovoli,tak ako mne 😖 bože a tie kruhy pod očkami 😢 teraz spi tak trpnem dokedy.Inač včera poobede bola dobra,aj unašich vpohode,len tie nočne mory 😅 evi som rada že ti je lepšie,neboj malej sa tiež ulavi.Nerozumiem prečo ju o 2 vnoci budiš 😕 ved ked berie á 12 hod antibiotika,presun si to na rano a večer,to nevadi ked jej daš jeden den večernu davku skor 😉 aby ti to vychadzalo 🙂

tonicka
17. apr 2008

riusik, u nas uz nik ani neslubuje... iba ked prideme niekam na navstevu, tak sa vsetci divia preco mala s nimi nechce byt 😠
eli my mame tiez teraz 2 dni v noci nocne mory 😒 na dovolenke bolo lepsie..asi sa tam vratim 😀 😀

eliska7
autor
17. apr 2008

tonicka ja stale spominam s mužom ako sme boli minuly rok v juli,ked boli tie 40 cna stanovačke,sme rybari a sarka sa zobudila dvakrat za celu noc 😕 zrejme ten vzuch jej robil dobre 😉 to bolo prvy krat čo tak spala a dufam že nie posledný 😖

tretulka
17. apr 2008

ahojte...tak mame za sebou prvych 24hod bez kojenia, teda uz je to viac...vecer maly vobec nechcel jest, urobila sm mu potom mlieko, nutrilon, cudoval, sa ze co to je, ale stiahol nejakych 30ml, potom zacal vymyslat, pytal si mnam, ale som mu povedala, ze mam bo, ze mliecko co ma vo flasi pije aj jeho kamaratka Emka a proste sme ho balamutili ako sme vedeli, no viac uz nevypil...prsniky som si natrela ciernym korenim a ukazala som mu, ze mam bo...najprv sa divne pozeral, potom prstekom chytil a olizol, potom druhy krat a vtedy ho zastipalo a zacal strasne plakat, tak mi ho bolo luto 😔 , vravela som mu, ze sa mliecko pokazilo a tak dokola...nakoniec o 21,00 zaspal, spal do 3,05 /ale cez den spal 40min, tak bol iste unaveny/ a vtedy urobil riadny bengal, vrieskal ako najaty, sme mu obaja s muzom hovorilo, ze mliecko nie je, onmi len ukazoval na postel mama tam, mnam, Boze, tak som sa musela ovladat aby som mu nedala prsnik...nevedeli sme ho utisit, tak som si isla prelepit bradavky leukoplastom a ukazala som mu, ze mam bo, ked chytil prsnik aj som zjojkla, ze ma to boli, nakoniec zaspal medzi nami, mrnkal, stale kontroloval, ci sme tam, mama tato,mama, tato, rano sa zobudil o 5,30 s velkym krikom mnam, zas som mu povedala, ze mam bo...spytala som sa ho, ci chce mliecko do flase, tak najprv ze ano, potom nie...isiel so mnou do kuchyne a ked som mu ukazala flasu, ci chce mlieko, tak ho az striaslo a hned mi povedal ze NIE...tak si dal vianocku s maslom a vanilkove acidko...cez den si pytal cicku, ale som mu zas ukazala, ze mam bo a vcelku kludne to prijal...teraz zaspal a ja si idem odstiekat mlieko, mam strasne naliate prsniky, ale len tak trochu, nech sa mi ulavi...uvidime ako to pojde dalej...myslela som, ze to bude horsie...ked v noci zaspal, tak mi az slzy vybehli, ze co som to za mamu, ze mu nedam cicku, som si pripadala ako schizofrenik...na jednej strane ho chcem odstavit a na druhej strane mi je to luto...ale viem, ze som sa rozhodla spravne...dufam, ze to zvladneme rychlo a pomerne bez bolesti...drzte nam palce...a prepacte, ze som sa tak rozpisala... 😔

alenik
17. apr 2008

ahojky,tretulka,za co to prepacte.Ved my chceme vediet kazdy detail,vsak maminy?Som rada,ze sa vam dari a dufam,ze sa to nezvrtne 😉 .Reakcia na ten Nutrilon,presne ako moja mala 😖 ...Ajkamca ma rada acidko 😵 EVKA drzim prsty,aby uz teplotka nebola,ELISKA,chudak Danko...pri tej malej nezbednici 😅 .Kocky,ohladom tej pomoci,som v klube...Tiez som na malu sama a dnes som potrebovala postrazit malu,lebo idem k zubke a bohuzial,nikto nema cas.Mama chcela,aby som ju priniesla do prace,ale tam sa jej vzdy nieco stane.Je ich tam vela bab a nevedia ju ustrazit...Takze,beriem ju so sebou.Uvidime,ako mi bude blombovat zub.Mala bude asistovat.Muz je na sluzobke v Polsku,takze som slamena vdova ☹ .Inac,noc sme mali otrasnu,mala furt plakala a rano o 5 sa zobudila s takym revom,ze som ju utisit nemohla.Od vtedy bola hore a teraz spi.

tretulka
17. apr 2008

alenik - dakujem 🙂 ...no ja som na tom s pomocou rovnako, ked chcem ist ku kadernicke alebo nebodaj k dr., tak si musi manzel vziat dovolenku...svokrovci sice byvaju v DK,ale su uz starsi, tam maleho nechcem nechat...teraz uz je to o nieco lepsie, ze ho mozem na chvilu nechat u kamaratky, ma o tyzden mladsiu dcerku a maju sa s Martinkom velmi radi 😵
dnes skusim dat malemu zas nutrilon, mam este Bebu a ak mu nebude chutit tak skusim ten vanilkovy sunar alebo francuzske mlieko...

tretulka
17. apr 2008

alenik - pozrela som si album, mala je rozkosna 😵

eliska7
autor
17. apr 2008

jaj tretulka drž sa,lahke to neni,snad ten tvoj sa podda 😖 ,alenik tak aj vy tak plačkate, 😢 tvoja ma už všetky zubky?

alenik
17. apr 2008

treti,dikes.Eliska,mala uz ma vsetky zubky,ale ta posledne stolicka ...sice je uz vonku,ale nie uplne,tak neviem,ci to ju boli.Fakt neviem.Strasne dlho jej rastie 😠

eliska7
autor
17. apr 2008

my sme už inač hore,od 11 do 11.45 s ceckovanim 😅 a potom strašny rev,spytala som sa či chce do kočika,bola nadšena tak som ju pol hod vozila po byte aby nedudlovala didi 😅

loren
17. apr 2008

boze dievky skusali ste uspat dieta bez ceckovania poobede lebo mne sa to neda ona jednoducho nezaspi bez neho to by som ju musela v kociku uspat a to nechcem

riusik
17. apr 2008

jajaj, posledna noc bola rusna u vsetkych ako tak citam 😠 hned som kludnejsia, rano som bola dost podrazdena po takej hroznej noci. mrnkal, mrnkal a este aj vstal o siestej a uz nezaspal 😠

loren: my sme sice uz odstaveni, ale nezaspal by, ak by nebol na mne nalepeny. on si da svoje oko na moje, tym padom sa mi neda dychat a tak zaspava 😒 to je asi nahrada za kojenie.....

riusik
17. apr 2008

aaaa tretulka, zatial super, tesim sa s tebou 😵 len tak dalej!

loren
17. apr 2008

no nazdar ja chcem aspon cez den odstavit ale nejde to koly tomuto zaspavaniu 😒

eliska7
autor
17. apr 2008

no veru riusik,ked jej nechcem dať vnoci didi,tak si jej tvar narazí na moju a tak zaspi-čonatom že ja sa dusim a nemožem sa pohnuť 😀 .ked ju položím vrieska.loren ešte do zimy sa mi darilo že na obed zaspala bez didi-ale vonku v kočíku,no od marca neexistuje,všetko ju ruší,zaujima a doma bez didi nezaspi,to by som ju musela nechať vyrevať do odpadnutia-toto nikdy nezvladnem,hrozne stale ten isty začarovany kruh.Niežeby som bola škodoradostna,ale hned je mi lahšie,ked ani vy ste nemali onič lepšie noci 😀

riusik
17. apr 2008

tak nie sme sami s tou maleho "uchylkou"... na jednej strane ma to tesi, chapes eli, ako to myslim, vsak? ale musim priznat, ze pokial som kojila, tak maly zaspaval sam - dala som ho do postielky a ked sa chcela este chvilku nim kochat 😉, tak mi ukazal na dvere a daval mi papa - jednoducho ma posielal prec, ci to bolo cez den alebo v noci. zato, ked sme prestali kojit, automaticky si zacal vynucovat poroznost tym, ze nezaspi sam. aj som s nim bojovala - aj sa mi darilo, ale vzdy do toho nieco voslo - boli sme odcestovani, vysoka teplota, hnacky - jednoducho som ho vzdy kvoli niecomu lutovala... asi som nemala. ale to by som bola co za matka?????? tak teraz zaspavame ako dve macata 😀 ale aspon sme nasli aky-taky kompromis, nezaspi sice sam, ale zaspi rychlo 😵 vecer je to vacsinou dlhsie a tiez to zavisi od toho, kto s nim zaspava - s tatnom je to ovela dlhsie, asi sa ho nevie nabazit, kedze je furt prec...

loren
17. apr 2008

ja nechapem ci by sa sara hrala az do odpodnutia od unavy alebo ci by vobec zaspala ale asi by to bolo s revom a poriadnym a vecer ked ju uspavam na didiku ako inak tak som rada ze zaspi a ja mam hodinu popripade dve pokoj konecne tak a ak by som mala aj o tie dve hodiny prist tak dovi dopo 😉