Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

bystricanka
26. mar 2008

ježiš evi tebe som chcela niečo napísať a vidíš to? Dieťa mi búcha po klávesnici a potom bludy posielam 😀 😀

evka39
26. mar 2008

bystr,asi nechápem,to mi píše malý?????????

evka39
26. mar 2008

no hlavne,že som pochopila 😀

riusik
26. mar 2008

joooj, dufam, ze stihnem 😕

eli, aj ja si to myslim, vacsie deti su vnimavejsie, vedia si skor vydobit svoje... ja som tiez bola ako na trnoch, ze co este bude. a to som mala ovela jednoduchsie ako ty...
stale premyslam, co je pre tie deti lepsie - to materske mliecko co najdlhsie, ale menej stresujuce skorsie odstavenie a lahsie nabehnutie na umele. neviem. dokonca, co som tu citala, vela mamiciek dava detom uz aj od roka kravske. neodcudzujem, ale nemyslim, ze je to dobre. v dnesnej dobe... znecistenie vsetkeho... ekzemy, alergie,... ja sa to bojim este dat. a, vdakabohu, aj manzelik ma taky nazor ako ja...

bystricanka
26. mar 2008

evi...ja som začala malý "dokončil" a ja som to omylom poslala 😅

bystricanka
26. mar 2008

riusik..maš pravdu o tom kravskom mlieku. Aj keď to umelé ide fajne do peňazí, ale čo neurobíme pre zdravie a pohodičku naších ratolestí. Radšej ja jesť nebudem, len aby bábo malo, čo potrebuje. 😉

riusik
26. mar 2008

bystricanka, tak tak... ale co ked ten moj krpec nechceeeeeeee to umele ☹ ale ako som pisala - nasli sme take, co neodmieta.

evka39
26. mar 2008

riušik,kedy sa malý narodil???asi sme rovesníci

riusik
26. mar 2008

evi, mrkla som fotky, kraaaasna eminka 🙂
ale ma zaujala jedna fotka - pozerame rozpravky. mame rovnako stare deticky, ale tomasa telka vobec nezaujima. teda pokial nemyslim zapinat-vypinat a tak 😀

bystricanka
26. mar 2008

keď sa malý sám odstavil pred 3 týždňami, dala som mu bebu. Všéétko vyzvracal. Tak som skúsila sunar. Ten je chutnejší a sladký. Tak odvtedy len ten. Vy ste skúsili všetky? Aj keď pravda je tá, že kúpiš napr. nutrilon za 400 korún, on ti ho odmietne a môžeš ho vyhodiť. 😒

riusik
26. mar 2008

evi 😀 presne 1. maj

riusik
26. mar 2008

bystricanka, zacala som bebou - podla nasej dr, ze najlepsia. potom nutrilon, sunar,... nechcel. a ako pises, kupis a vyhodis. ale aby som nemala az tak blby pocit z vyhadzovania, priniesla som to vsetko nasim, nech to daju aspon prasiatkam 😀 snad si pochutili....

bystricanka
26. mar 2008

riu....joooj 1.5.? Je to pre mňa najsmutnejšie obdobie. ☹ Ale nejdem tu o tom písať. Nehodí sa to do tejto témy

riusik
26. mar 2008

a este mame problem - ako to pit. tomas totiz pije zasadne iba zo slamky 😕

evka39
26. mar 2008

my sme 4.máj a rozprávky u nás idú stále...vidíš,každé dietatko je iné...Ale Emka pozerá tak 10min aj to s niekym aby sa o tom mohla rozprávat ale som aj rada,nechcem aby len na telku čumela ale aj ked nepozerá,pustené to musí byt 😀

bystricanka
26. mar 2008

baby idem ja...dieťa mi tu kňučí. Asi je hladný. Tak mu idem niečo nachystať a neskôr kuknem. Zatial papa. 🙂

riusik
26. mar 2008

😕 😕 bystricanka to ma mrzi. pre mna je to jeden z najkrajsich dni, logicky... ak chces, napis do ip

riusik
26. mar 2008

evi, mas pravdu. ved ja som rada, ze necumi do telky. ale zasa na chvilku by to nebolo zle. ja pustam malemu bebetv - to je super. pekne obrazky, pomale pohyby a prijemna hudba. normalne, aj mna upokoji 😅

riusik
26. mar 2008

papa, bystricanka 🙂

evka39
26. mar 2008

babule,ja som Emku odstavila pred mesiacom a ona od narodenia nechcela UM len ked mala mesiac a ja som bola v nemocnici ale to bola malá a teraz som jej dala kravské,ale ona sa len trošku napije a dost..Vôbec nevipije za flašu alebo tak pred spanim si pocická ani nie deci,tak dúfam,že nerobím zle,,,tiež sa bojím kadečoho...Ale papa vela jogurtíkov ako náhradu za mliečko a dr.povedala,že to stačí,že časom sa naučí pit aj mliečko...Moja švagriná dáva kravské malej ešte pred rokom ,teraz má mala rok aj 8mes.aa spravil sa jej at.exem ☹

evka39
26. mar 2008

bože,zase tie chyby,píšem rýchlo a nerozmýšlam ako,tak mi prepáčte

riusik
26. mar 2008

evi, je tu toho popisaneho vela na temu kravske mlieko a tak isto atop. ekzem... ekzem bud mas alebo nemas. ak ho mas ide o to kedy a cim ho vyvolas... ale ja si osobne myslim, ze ani z hladiska travenia este nie je dobre to kravske... ale ako som pisala nesudim nikoho. ja sa bojim, a preto ho nedavam.
ale som aj citala, ze dieta, organizmus, sam vie, co nie je prenho dobre, takze ak odmieta mlieko, je dost mozne, ze ma predispozicu na alergiu, a preto ho odmieta...

riusik
26. mar 2008

prepacujeme 😉

eliska7
autor
26. mar 2008

no za kravske mlieko niesom ani ja-vec nazoru,myslim si že detičky by mali dostavať len to čo je pre nich-problemy sa nemusia ukazať hned ale v neskoršom veku,dospelosti 😉 že evi ako mala neterka 😖 My sme skušali všetky značky a vždy som ich bud vyhodila alebo dala kamoške pre maleho ten vypije všetko 😀 teraz už dlhšiu dobu davam sojove mliko-do varenia a skušame miesto mojho,toto akotak akceptuje a vlastne ine ani nemože kedže je alergicka na bielkovinu krav.mliaka 😒 danko sa hra s malou,tak rychle pišem čitam neviem čo skor 😅

riusik
26. mar 2008

eli, sojove - nejake specialne pre deti? alebo klasika ako napriklad taka zelena krabica so zajacom?
blba otazka??? 😨

eliska7
autor
26. mar 2008

no ine ani nenajdeš,teraz v tescu je lepši vyber-z pridavkom calcia,bez laktozy a tak,ale všetko je zaklad zeleny zajac 😀 momentalne mame doma aj take aj take,lebo teraz čo ma multivitaminove,je oranžove od karotenu 😕 čo ma dosť zaskočilo,ked som jej to davala 😖 ale jedine toto trošku vypije-ale stejne to nevymeni za moje,ked som jej vnoci chcela dať tak najprv 1.5 hod chuda revala až potom to od smadu vypila 😖

riusik
26. mar 2008

aha, tak to skusim aj ja. mozno sa mu zapaci. lebo zatial sme nasli iba take, co musime kupovat v rakusku. nemame to sice daleko, ale predsa...
a chudatko, hodinu a pol plakala?? ☹ ☹ ☹

bystricanka
26. mar 2008

no, už som tu. Dieťa napapané. Teraz ho ešte kŕmim rožtekom, aby čušal 😀
skúsila som mu dať pribináček - vybodol sa mi naň. On také fajnotky vôbec nemá rád. Nezje ani výživu. 😒

riusik
26. mar 2008

ani tomas, nemusi pribinaka... i ked niekedy ho zje ze az zaprasi 😅

bystricanka
26. mar 2008

možnože mu časom príde na chuť...ale je to dobrá dražoba. 😠