Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

dajdarax
18. máj 2008

ankam nerieš to.. 🙂 keď sa budeš na to cítiť..pojde to,uvidíš 😅 aj ja som bola taká,....ako ju odučím,ako zaspí bez cicíka 🙂 a raz som si povedala dosť...ako som pred tým písala natrela cicíky octom...odvtedy pfffuuj..skazil sa.. 😵
už teraz po týždni sa len smeje,lebo jej vravím,že najbližšie bude z neho papkať sestrička,alebo braček 😉 ...pri zaspávaní ho už ani nespomenie...klop..klop 😎
máš ešte čas...ja som ju dojčila 23,5mesiacov.....a som rada.......no a dlhé kojenie zvyšuje inteligenciu u detičiek.....páááááá 😎

tretulka
18. máj 2008

ahojte...dnes sme ostrihali maleho, je z neho taky vojacik 😵 , potom sa okupal a spinkal 2hod 45min, som bola v nemom uzase, mohlo by sa z toho dlheho spania stat pravidlo 😉 ...
eli, ako dopadlo prijimanie? dufam, ze vsetko bolo ok a malemu srdecne blahozelam 🙂
toto Vam musim napisat...minule sme mali debatu o babatkach, maly velmi rad pozera fotky deti aj tu na MK, tak som mu hovorila, ze raz aj on bude mat sestricku alebo braceka, ze bude rast v mojom brusku, ze aj on tam bol a ze potom pojdem do porodnice a donesiem babatko domov a maly sa na mna zahladel, ukazal na prsia a spytal sa mnam? hovorim mu, ze ano, babatko bude pit moje mliecko, tak len pokrutil hlavickou, povedal, ze nie, vravim mu nechces mat braceka? nie, sestricku? nie...zabalil sa do paplona a povedal atin babo = Martin je babo 😀 😀 😀 jasne dal najavo svoj postoj, ked nemam ja mliecko od maminy nebude ho mat nikto 😎 ...

eliska7
autor
19. máj 2008

ahojte kočky,no vikend dopadol supiš,mala sa už konečne nebala krstnych 🙂 ,hned som využila a poslala malu von so segrou,ja som zatial po dvoch rokoch smažila rezne a obalovala 😀 ,tak som si odychla pri tom uplne sa mi ulavilo,poobede sme išli na zahradu piknikovať,tam sa hrala s každym a aj na didi zabudla 😀 🙂 to bola najväčšia radosť.V nedelu bola tiež malo na didi,a nebyť toho že nechcela ostať so susedou,ked nas videla všetkych do kostola isť,nasilu -blba som jej dala didi reku zaspi,lenže začali biť zvony a bolo,tak som jej dala korunky aby išli s luckou kupiť žuvačky a už bolo ok.sice som prišla o pol hod neskor do kostola,ale vklude až do konca som tam bola a vlastne potom bolo fain až do večera-za celu nedelu mala didi len 4 čo je uplne super. 🙂 neskor ponahadzujem aj foto,bolo to pekne.Dnes som bola taka unavena že ked sa zobudila na obed na didi tak som jej dala aby spala dalej a ja som zaspala snou-takže hod spala s didi v ustach až kym som sa nezobudila že mi je zima 😅 (spala teda 2 hod-do 13.30)no a potom dindala až o 17.30 na piesku 😀 bojim sa aj napisať že noci su troška lepšie,muž sa aj vyspal dve noci,ale mate všetky pravdu že ju odtavim jedine naraz-bud ona sama prestane s tym dindanim každu chvilu a bude ako ine deti,alebo hned v juli ako pojde danko do tabora ideme s mužom nato 😉 sme pevne rozhodnuty-Tonička čo jeto tá harmonizacia rodiny 😕 troška upresni 😀 ak mysliš psychologa,už aj nad tym uvažujem mame taku znamu,aj s dankom sme tam chodili,vždy mi psychicky pomohla,len mi je blbe s takou malou chodiť na psychologicke vyšetrenie 😀
tretulka maly je zlaty,vidiš prestal,ale tak lahko nezabudne,jeto proste ich 😉 oltar.. 😖 baby sarka ma pokazene všetky zubky-samu dierku a to som sa tu dočitala na konovi,že kojene deti maju viac pokazene zuby ako ine 😅 normalne jej vidieť dierky,čistime dvakrat denne aj niekedy cez obed.lebo jej tam ostava strava,no dostať ju k zubarovi nemožne,lebo ked zapne vrtačku-to je zvuk čo sa sarka boji stale(mixer,vysavač fen atd) 😖

alenik
19. máj 2008

ahojte,moje zlate.Dnes som sa cely den nemohla dostat na kona...som rada,ze sme podporili Elisku.Mala mi uz cez den nespi,uz som to aj vzdala.vecer ju dam skor a rano sa nam to posunulo,takze vstavame okolo 8,stvrt na 9.Vcera som si kupila kolieskove korcule,takze viete si predstavit,ako som dnes musela do nich malu obut a vlacit po byte sem a tam.Vrieskala ako diva,ked som ju vyzula.Korkiky,korkiky..."Konecne" sa mala zacala hanbit,ked ju oslovi niekto cudzi,usmieva sa a skryva sa za mna.neboji sa,len sa hanbi 😅 .som z toho v soku...ako vzdy,stale bludime po vonku,domov,ani za svet.V noci sa obcas zobudi,ale da sa to vydrzat.Zase mame novinku,ze kamča chce spat len v nasej posteli.Prelozim ju,az ked zaspi.Eliska,skoda,ze mala sa boji zubara.Moja tam rada chodi so mnou,raz bola uz aj na prehliadku,zubarka ju stale povozi v kresle...Sarka je ina povaha,neboj chce to cas.Vidis sama,ze casom sa jej fobie stracaju 😉

evka39
20. máj 2008

ahojte moje zlaté,no eli to ma mrzí s tými zúbkami,Emka má tri pokazené,jeden už zablombovaný a ten druhý si nechce dat ani za svet,dnes som chcela íst skúsit íst k zub.,ale leje tu no a tretí kaz má vpredu na dvojke hore ale to jej len každé tri mesiace potiera nejakým roztokom,aby ju nebolel..vieš eli mne zub.povedala,že po každom kojení treba dietatu vlhkou handričkou poutierat zúbky.....no,lenže určite mi dáte za pravdu,ked sa malá na didi budila aj 10krát za noc tak by som bola asi blbá,keby som ju budila otváraním pusky a čistením zúbkov....je to ale smutné,aj ja som bola hotová z toho,že má pokazené....alenik,my tiež chodíme po vonku ako ......niekedy ma večer taaaaak bolia nohy..eli,Dankovi blahoželáme 😉 dnes je škaredo,možno sa tu po dlhom čase stretneme aj naraz....to by bolo fajn tak sa majte krásne

eliska7
autor
20. máj 2008

ahojky,aj tu pršalo cele doobedie,sarka ručala ako šiši,vypytala si aj papalen 😀 videla že si davam lebo ma hlava bolelea,tak som jej dala-nezabralo.no včera som sa tešila že je lepšie,v noci som skoro odpadla kojili sme až o 23.30 prvy raz dovtedylen stonkala a prehadzovala sa,potom až o 2.30 😕 už som jasala super a potom vysela do 7 na dinde 😖 Evi veru tie zubky,no čo už fakt blbe utierať po kaž kojeni,ved to by som len dindala a utierala 😀 mame to starosti.dnes sa ideme stretnuť s jednou kamoškou,tiež ma zavislačku,urevanu,tak sa tešime,mame si čo povedať ako s vami.vykuka slniečko,tak aj nalada stupa,detom je najlepšie vonku 😉

tretulka
20. máj 2008

eli ako Ti zavidim sliecko, tu leje ako z krhly, pocasie akurat na spanie...vcera sa mlay prekonal, spinkal od 12tej do 15,30 😵 , som normalne nechapala...v noci sa mu asi nieco snivalo, lebo sa stale prehadzoval a stonkal, mrnkal, aj som si ho dala k sebe,...dufam,z e dnes tp bude lepsie...ja som tiez malemu zubky necistila po kojeni, dufam, ze sa mu nezacnu kazit 😠 ... k zubarke sa chystame v lete, tak uvidim ci aj maly si da pozriet do pusinky

bystricanka
20. máj 2008

ahojte....
no tak moje dieťa sa rozhodlo, že bude spať už len raz za den.Takže teraz nemám čas ani kedy mu uvariť. Vkuse mrnčí, lebo chce byť somnou.Nuž ale uvariť mu musím.Tak ho šupnem do postieľky,kde reve jak besny.
Noc stále ako vždy - zobudí sa,dám čaj, potom k sebe do postele a čakám kedy zaspí, aby som ho preniesla do postieľky.Už uvažujem, že ho začnem učiť zaspávať a spať podľa tej knihy, ale neviem ako vydržím jeho plač. Možno sa na to nakoniec ani nedám. Neviem... ☹

tretulka...tak malý riadne včera cez den spinkal. To ja môžem o tom len snívať. Mohli by byť také dni aj častešie, že?
🙂
eli...tak dnes stretko s kámoškou, ktorej dieťa tiež nervuje maminu? Aspon si pokvákate a poradíte si navzájom 😉

tonicka
20. máj 2008

ankam,ja to tiez neriesim,ja som chcela hlavne znizit pocet kojeni z 20x za den a 30x za noc 😀 co sa celkom dari 😉 v noci mame asi 2x. cez den viac, ale niekedy jej dam castejsie vedome, lebo som si vsimla ze ked dida len 4x tak, v noci dohana a visi mi aj hodinu na dide.A tiez som ju zacala k veceru viac "muckat" a objimat a noci su lepsie. Dovolenku neviem, manzel meni robotu...

eliska7
autor
20. máj 2008

hej ,tonička aj mne to radila poradkyna,že ju mam tolko stiskať a muckať,až sa jej zhnusim a nebude tolko dindať,ale tejto mojej opici je všetko fuk 😀 ale odsledovala som aj ja,že ked jej dam obidva naraz pri jednom kojeni vydrži dlhšie spať-vlastne ona sama nato prišla,lebo povie.duhý 😀 natože dnes doobeda vrieskala,cele poobedie sa smiala tak že až ja som sa musela.stretko sa nekonalo,nemala kam dať staršiu dceru,ale išla som susede na kevu a tam sa jašila s kamoškou.stala sa mi hrozna vec nechala som zvonka na bytovke kluče,samozrejme ktore zmyzli a ja som ostala na ulici,susedina dcera išla taxikom mojej mame do roboty pre nahradne kluče-našťastie a teraz do rana zblaznim či sa mi nebude niekto dobyjať do bytu,kym rano pride otec meniť zamky.už som dala aj nabytok k deveram,taka krava som až,ked som dvihla kočik dovnutra zabudla som že som tam pichla kluče 😠

tonicka
20. máj 2008

eli 😀 z toho si nic nerob...to sa stava 😉 do rana vydrzis...nenasiel ich niekto z bytovky? ja som takto nasla ked sme sa sem pristahovali, nechala som odkaz na schranke...a si predstav ze som sa trafila a nalepila som to rovno na schranku toho suseda, ktory ich tam nechal 😀 Nelepila som to na nasu, lebo som tam nechavala aj mobil na seba a bolo to vidiet z vonku 😀

tonicka
21. máj 2008

ahojte kocky. Tak vcera som to zakrikla s tymi kojeniami... len kym zaspala som mala bolave bradavky a v noci pila asi 10 krat 😖 som straaasne unavena... dufam, ze to mi len chcela ukazat aka je dobra,ked sa tolko nekoji 😀 😀 Zelam vam krasny, i ked uprsany dnik 🙂

eliska7
autor
21. máj 2008

ahoj,noc som prežila v strachu na každy šuch som sa triasla 😀 obehala som susedov no nikto nič 😖 ,no vidiš toni a my už druhu noc kojime celkom fdain,zaspala o 19.30 ,o 20.40 dindala a potom až o 00.00 😀 ,potom o 2.30 a potom až o 4 a do rana nonstop 😀 ,ale je to storaz lepšie ako pred masažami,zato ono to pomohlo,už nekriči vnoci a nedrži sa ma hystericky 🙂 ,bojim sa znova experimentovať aby som zase nevyvolala tie stavy cez noc plne strchu a kriku 😖

tonicka
21. máj 2008

eli, no tak nejako aj my,ale karolik mi visela na prse od pol 0 auz do 11 kym nezaspala... 😝

tonicka
21. máj 2008

pol 0=pol 9 😀

eliska7
autor
21. máj 2008

vieš čo ja som mala pocit že mi chce vysať aj mliekovody von,tak silno saje 😅 nemaš aj ty take skusenosti?normalne sa kontrolujem či mam mlieko,ked tak ťaha-ale zrejme mam ked cikanička je uplne priesvitna 😀

tonicka
21. máj 2008

hej,eli,ja si kontrolujem,ze ci ma este co tahat...a mllieko mi strieka ked si stisnem bradavku 😀

tonicka
21. máj 2008

dnes mam zly den...rozbila som auto... to je horsie alko tvoje kluce ☹ 😀

evka39
21. máj 2008

jeeeeeeeeej toni,si v poriadku????a malá bola s tebou??????????? 😕

evka39
21. máj 2008

mne minulý týžden odfrkla od predbiehajúceho auta skalka a puklo mi čelné sklo 😖 a puká sa dalej,čiže to musíme rýchlo vymeniť.
Toni,mrzí ma to ale hlavne,že sa vám nič nestalo.teda dúfam

eliska7
autor
21. máj 2008

ježiš,bože jeto važne,ste ok?bola si sama čo sa stalo 😕 😢
dnes ja mam dobrz den,zamok vymeneny,sara od 11.45 nebola na cecku 🙂 teraz je u našich,tak vydrží kym sa neobjavím,určite prve bude didinky 😀 ale už ma poriadne v nich trha 😖 dnes došla jednej znamej dcera,žije v zahraničí,bude tu cele leto,tiež koji a ma zavislačku,iked 10mes,ale tiež jej celu noc je prisata 😀 prajem pekny zvyšok dna,prave mam za sebou hod ťehlenie a cely den pere pračka,lebo sa predčasne vratili z rýb,chytili len dva kapre 😖

tonicka
21. máj 2008

Ahojte. sme v poriadku, bola som aj s malou. Bola som na parkovisku a vyparkovavala som a prislo mi zle a napalila som to do stlpu ,,,ľavý speťak, blatnik, dvere 😖 mala si to ani nevsimla, len mna ten naraz prebral 😝

pipi1211
22. máj 2008

ahojte mamulky, asi pred mesiacom som chcela malu odstavit ale akosi sa nepodarilo... preto vam pisem znovu a potrebujem vase rady. problem je v tom, ze mala sa mi v noci pomerne casto budi. kedze bude mat rok myslim ze by sa uz mala naucit spinkat pekne celu noc lebo to bude ulava nie len pre nu ale hlavne aj pre mna. vecer pred spinkanim jej davam UM a niekedy zaspi pri flasi a niekedy sa prebudi pri prenose do postielky a musim jej dat prsnik 😒 o hodku je hore a zasa chce prsnik. niekedy potom vydrzi aj 4 hodiny a okolo stvrtej nad ranom sa budi cca +-kazdu hodinu a potrebuje prsnik na zaspatie 😒 som z toho dost KO lebo ma uz aj bradavky zacinaju pobolievat a neviem si rady ako ju odnaucit od prsnika lebo uz nechcem kojit 😒 chcem sa este aj spytat ci ked ste odstavili ci sa upravil spanok babatka a prespali vam deti celu noc a ako ju vlastne odnaucit od takehoto budenia a zaspavania na prsniku. prosim poradte lebo uz som zufala ☹

tretulka
22. máj 2008

tonicka, to ma mrzi, hlavne, ze sa Tebe ani malej nic nestalo 😔 ...a co Ti prislo zle?
mne je dnes nejako blbo, ma hlava boli a toci sa mi...aj tlak som si zmerala, mam nizky, tak si asi dalsiu kavu spravim...maly ma dnes prekvapil, spinkal az do pol siedmej, co sa teda dobre davno nestalo 😵 , teraz od 12tej spinka, som zvedava ako dlho potiahne...vecer sa mu muselo nieco snivat, lebo zaspal okolo 20,45 a o 23,00 spustil taky strasny plac, nevedela som ho utisit, len kopal okolo seba nozickami a vykrikoval nie, nie, ked som ho vzala na ruky tak ma odtlacal a ked som ho pustila zas krical mama, mama....ja som taka nestastna, ked ho neviem utisit...nastastie to trvalo asi 10min a potom uz spinkal krasne az do rana...
pipi1211 - toto si uzila asi kazda mamina na tomto fore, pripadne si to este "uziva"...par stran dozadu som ja pisala ako som odstavila maleho, tak si precitaj 😉 ... a k tomu spanku po odstaveni...odstavila som maleho 16.4. a 1x prespal celu noc 8.5., stane sa, ze sa tak 1x v oci zobudi, dam mu napit vodz, alebo ide ma chvilku ku nam do postele ak sa velmi pyta a potom zaspinka a buva az do rana...kazde dietatko je ine, tak uvidis ako to Tvoja mala bude zvladat...drzim palce 🙂

evka39
22. máj 2008

ahojte,
pipi,neviem ako si ju skúšala odstavit pred mesiacom ale ja by som ti poradila toto:

skús najskôr postupne obmädzovat kojenia najskor denne a ked sa to podarí,tak potom prejdi na nočné...nedaj jej zakaždým ked v noci začne plakat ale len každý druhý krát a postupne to obmedzit na jedno dve kojenia ale ak tvoj poklad je silnú oriešok ako napr.eliškina sarka tak to ti poradím to čo jej odstavit proste naraz ale musíš vydržat ten krik....u mna to bola vlastne kombinácia najskor som ta obmedzovala ako som písala a potom bol problém ako jej nedat pred spaním tak som si dala horčicu a jednoducho som trvala na svojom,že sa mliečko pokazilo.aj skúsila a nechutilo jej veru,viac ho do úst nedala aj ked si poplakala že chce mliečko,stačilo,že som jej spomenula ako jej to nechutilo a ako ju puska štípala aukludnila sa...Neviem aké je tvoje dieta a aká si ty,či si citlivejšia mamina a nedokážeš nechat dieta vyplakat musíte si vy nájst ten správny sposob ktorý vám obom bude vyhovovat ale kým nevyskúšaš,nevieš ktorý je ten pravý................tak skúšaj a pevné nervy to je základ 😀
a s tým spinkaním u nás to veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pomohla pri kojení sa budila aj 10krát za noc a teraz ju prespí celú 😀 samo sú výnimky ked sa niečo sníva ale stačí ju pohladkat a buva dalej ale spí s nami v posteli 😀
pekný dník maminky dnes máme pekne /aspon my tu/ 😉

ankam
22. máj 2008

cavte babenky
tonicka som rada ze ste ok.esteze to bol stlp a nie ine auto,ze si neurobila vecsiu skodu.a coze coze ti prislo zle???zeby si bola v pozehnanom stave? 😀 😀 😀 a co
manzel na auto??

ankam
22. máj 2008

pipi ja ti moc neporadim lebo este kojim tiez
a uz som si zvykla na nocne kojenie-zvyknes aj ty kebyze sa ti nepodari odstavit 😀 😀 😀

ankam
22. máj 2008

baby a dnes som stastna,lebo som bola na kontrolu a velmi som sa bala ze mi povie ze mam prestat kojit,ale nepovedal chvalabohu no lieky musim dalej brat.Lebo fakt neviem keby som musela prestat ako by som to urobila
vysledky mam OK
paaaaaaaaaaaaa

eliska7
autor
22. máj 2008

ahojte kočenky,toni som rada že si ok,asi si vyčerpana 😢 ja sa koli tomuto bojim sama šoferovať,ked je muž v aute mam pocit bezpečia.no noc ,bola som uplne šokovana od 19.50 spala až do 00:45!! 🙂 🙂 až vtedz som kojila,takže supeeer,ale potom o 2.3o a potom vysela na cecku do rana 6.45otrasne,nedovolimi vybrať dindi,uplne sa zahryzne a pomedyi zuby kričí neee eťe 😠 ,toto robila aj cez den´=zistila som že jej idu naraz stoličky dole,ale nechapem lebo su to v poradi dole už 11-12 zub 😕 (čiže tretie stoličky jej idu dole)hore ma 8 zubov-to akože hore bude menej ako dole,alebo toto dite bude mať viac ako 20 zubov? 😅
cez den spala len 30 min aj s ceckom a do večera hore,ešte beha,nechapem čojej je.poobede sme sa stretli s kamoškami a detmi vonku,bolo tak fain,aspon som sa odreagovala.

pipi1211
22. máj 2008

baby dakujem,ja cez den nekojim uz cca 2 mesiace len v noci... teraz som jej dala UM a nezaspala po nom tak som sa ju pokusala uspat v posteli no bud plakala alebo sa chcela hrat-no tak som sa nastvala a uspala som ju v kociku a preniesla do postielky som zvedava co bude ked sa zobudi 😅 😒