Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
15. jún 2008

asi ano,evi. uvidime ako bude zajtra,ked bude len so mnou 😉

eliska7
autor
16. jún 2008

ahojte,baby ste niektora na prijime????potrebujem surnu radu do 19 večer kým pojde spať!!!!!!PROSIM.
proste dnes vnoci povolili nervy,sara bola vkuse na ceckoch,už aj cez den aj vnoci,ked nemala v ustach nespala,len vrieskala,tak som jej vnoci nedala od 3,boli sme hore ,v kuchini sme sa hrali až kým nezaspala o 5 .20na cecku(len dudla a bolo),ked sa zobudila po 30 min! som jej povedala že som bola u lekara a zalepil mi didi že maju boo!-zalepila som si cecky a mam ich doteraz,na obed zaspala bez didi,som jej spievala,a dala dudušku do ust,ked vstala -rev,že didi,povedala som jej že su zalepene,či chce pozreť,začala kričať-ne skovaj a tak sme celý den bez didinky 😅

eliska7
autor
16. jún 2008

jaj odoslala som omylom.proste mam cecky ako balon a neviem či večer ju možem nakojiť,čičo mam robiť???uprimne ja nechcem odstaviť,mam čudne pocity-strach.zufalstvo,čo mam spraviť,už jej nedať vobec a čakať dokedy bude plakať čičo???poradte mo niekto???toto je životný uspech nekojim od 5.20 a už je pol 6 večer 😅 neverim že večer zaspi bez didi 😢 bojim sa že bude moc plakať-rano vrieskala až ju napinalo na vracanie 1.5 hod 😅 😅

eliska7
autor
16. jún 2008

evi Sedalia je dobra ale zabera tak na kludne deti,moja bola z toho oťapena,mala rozsirene zrenice,spala dve hod večer po zaspati a potom nič,na druhý den to malo opačný efekt,ešte ju to prebralo.Mata nam lekari dali všeliake lieky a vždy to končilo opačnými učinkami,takže sme povedali s mužom že nedovolime aby robili na sarke pokusy 😉 a trapime sa bez liekov 😖

lenca13
16. jún 2008

Neviem ci sa k vam mozem pridat ja tiez malu kojim a chcella by som ju odstavit ale nechce ziadne ine mlieko ☹

eliska7
autor
16. jún 2008

bože nikto tu???už zaspala bez didinky ☹ ,od pol osmej do teraz stale niečo ine,raz hrať,potom jesť s ocinom,ale odmieta všetkz tekutiny-nič,len trolinka čaju 😅 ,spievala som jej tak od unavy zaspala-ale čo ked sa zobudi v noci ???a čo mam robiť z ceckami????vobec mi to nejde odsať rukami,ked použijem odsavačku,zas mi prasknu bradavky-mam uplne tvrde hrče,nervy,strach depku,zošaliem.....
Lenca kludne sa pridaj,na každe zabera ine,moja nechce žiadne mlieko,navela vypije sojove ochutene vanilkovym koktailom,ale dnes nič!ani čo sa mi podarilo vytlačiť-30ml mojho-odmietla ho!! 😅

lenca13
16. jún 2008

Ja som uz skusala aj UM aj obycajne aj som jej tam dala granko a nic.Len chodi s flasou a vylieva ho a ked vydi ze to utieram tak opakuje po mne 😉

eliska7
autor
16. jún 2008

presne,len vyhodene peniaze do luftu a to umývanie-všetko sa lepi 😠 väčšinou čo poznam dlho kojene deti nechcu žiadnu nahradu-treba podavať viac mliečne vyrobky 😉

lenca13
16. jún 2008

Inak ona zje vsetko aj syry mi uz papa cez den sa uz nekojime vobec 😉

ankam
16. jún 2008

och Eli zeby ste mali to GRO za sebou?myslim aspavanie bez didinky?tak to ti uprimne zavidim a aj prajem a ak to zvladnete tak asi pojdem na to aj ja,hi 😒

ankam
16. jún 2008

eli tazke bolo ta zaspavanie????a ako sarka,velmi plakala???popis mi to

Lenca13 ak cez den uz nekojis,tak si myslim ze mas polku za sebou-super uz len to dotiahnut........
ja som kojila uz len raz na den a zrazu toto-ani neviem ako sa mi to vymklo z ruk a kojim nonstop

eliska7
autor
16. jún 2008

tak možeš byť kludna-my sme dnes prvy raz bez kojenia a ja revem neviem sa s tým nejako vyrovnať,nechcela som totakto odrazu-tá jej smutna tvarička,maminka troška didinky,maličko-ked som povedala že jej ukažem zalepene-odmietla aj mna,nechce sa ani objať nič a to ma zabíja 😢 ,ale čo som mala robiť ked za den bola už od 10-vzššie prisata a noc celu 😅 ved to je fakt chore,chcela som kojiť ale normalne-rano,večer a dosť,tak by som vydržala aj do 5 rokov 😀 idem hajať,kým spi,neviem čo ma čaka....

ankam
16. jún 2008

eli dobru nocku-budem na vas mysliet a az mi je do placu ked si predstavim sarku.Presne ako moja Viki.Ked si tak pekne spevavo prosi mnam mnam a nedaj jej ☹

tretulka
16. jún 2008

eliska moja, presne viem ako sa citis, ja som tiez mala strasne zmiesane pocity ked som maleho odstavila, vsak som to tu aj spominala, bucala som ako slonica 😔 , rozmyslala ci som spravila dobre, ci nie, lutovala maleho, nadavala sebe, ze co som to za matku, ked mu nedam ked tak velmi chce...ach jaj...ale nakoniec sme to zvladli obaja...strasne drzim palce, aby ste to zvladli aj vy dve so Sarkou, zasluzis si trosku kludu konecne, len vydrz...ja som tiez chcela kojit rano a vecer, ale moj maly to nevedel pochopit, proste to neslo...na tie prsia, skus si v sprche rozmasirovat, alebo teple obklady, musis s nimi nieco spravit, nech nedostanes zapal, ale to Ty predsa vies 😉 ....drzkaj sa 🙂 ...uvidis aj Sarka bude mozno kludnejsia a tie super prespate noci 😅 ...my sme sa uz dopracovali k tomu, ze cez den zaspi sam, nemusim mu spievat a dokonca aj niekedy vecer, napriklad dnes... 😵

eliska7
autor
16. jún 2008

ankam pomoc čo stými ceckami??až ma trha v nich,teraz som aspon troška vytlačila,ale stale mam hrče 😅 ??
uspavanie:od pol osmenj chcela spať tak mrnkala,didinky-hovorim jej ved su zalepene ukažem ti-preč,skovaj(zrejme sa toho boji 😅 )ja:dam ti mlečko do flašky,dudušku?neee(z nervami zufalstva 😢 )a takto až do 21 ked zaspala od unavy,už si očka šuchala-počuvala ma ako spievam,daj ruku ,držali sme sa ,troška si cucla čaju ale nič ine,ani dudel,len na prazdno mlaskala ustami pozrela na didinky-skovaj,potom smutno na mna slzičky-a ja som cez slzy spievala a bola kludna-prazdna,citila som hrozný smutok-aj citim,ked začne velmi plakať vnoci tak jej dam troška a rano hned zalepim- 😖 najhoršie to bolo rano od tej 3 vtedy tak plakala až ju napinalo vracať-1:5hod vydržala,potom ešte tak hodinku a ked som zalepila nstal relativny klud-muž bol do 10 doma,čital jej knižky,tak sa ukludnila 😖

eliska7
autor
16. jún 2008

dakujem vam za povzbudenia,budem sa snažiť vydržať teda,snad to zvladnem 😢

tretulka
16. jún 2008

elinka, neviem ci je to dobry napad, ze je chces dat cicku...bude to horsie 😔 , myslim... u nas tiez zabral len leukoplast, tiez sa ho maly bal 😔 ...drzim palce nech Sarka dobre spinka...

eliska7
autor
17. jún 2008

ahojte,no mame za sebou prvy den a noc,iked v noci začala strašne plakať-neviem okolkej to bolo,tak som jej dala didi ,zaspala a zobudila sa až rano o 5 tiež s plačom didinky,ale som povedala:zabudla si doktor zalepil didi,chceš sa pozrieť?poplakala a zaspala pri speve ešte do 5.50-potom našťastie bol ešte doma muž,tak prestala plakať,pytala,novu flašku(do nej davam odsate moje-30ml),staru,tam je sojove ,čaj a takto dookola,nakoniec sme sa išli hrať,všetko v klude,len ked som sa išla umyť zabudla som aby nevidela didi-zbadala že su neni zalepene,chuda male tak sa potešila:dobro didinky ☹ musela som jej vysvetlovať že je bo a musim rychla umyť-mam tam flaky červene od leukoplastu 😠 (papieroveho)tak prestala mrnčať,ale pri pohlade na didinky,je taka smutna.teraz nevie ani zaspať,total unavena,padla mi hlavou na dlažbu-hrozny plač a len didinky,zvladla som to ledva ledva,vypila 20ml odsate a nasilu som jej dala dudu a na rukach hojdala a tak zaspala,teraz vzlyka zo spanku,už sa desim ked sa zobudi čo bude.doobeda som bola v meste,kupiť si homeo na zastavenie laktacie,stale mam naliate,tvrde,mam moc mlieka,rukami to nejde a odsavačkou ledva-bože ktomu to som sa nechcela vratiť,pretože ja som tých 7 mes trpela -musela som si nie odsavať ale ždímať cecky,aby som dostala to mlieko von,bolia ma cele cecky ztoho mačkania a ťahania odsavačkou-najradšej by som zaspala a nech je povšetkom.Musim priznať ,že som sa po dlllllhej dobe zobudila bez bolesti celeho tela-ved som spala v podstate nadherne-miesto sto raz len raz 😵

evka39
17. jún 2008

Eli,srdiečko moje,prepáč nebola som tu ale už som...Súhlasím s tretulkou s tou didkou v noci....ale,uvidíš ako bude...CH8pem ako sa cítiš,pametáš čo som písala vp februári cez slzy aký rev som spustila ked ma poslala preč zo spálne a uspal ju ocko bez didi a za 5minút????myslela som,že sa s tým nikdy nevyrovnám...ale na druhý den ak ked kukala smutnými očkami že je mliečko pokazené už sa ku ne túlila a ja som jej stále opakovala,že ju velmi lubim aj ked už nemám mliečko a teraz ma stíska bozkáva hladká,proste to prebolelo..kojenie je velmi silné puto medzi matkou a dietatom teraz to možeš vidiet...Eli ak nechceš kojit naozaj do 12 tich,tak už to teraz nevzdaj lebo už ju potom nijak nepresvedčíš...A aj ked si smutná a máš pocit,že si zlá mama,NIE SI..si tá naj mama pod slnkom,lebo miluješ svoje dieťa a s láskou sa on staráš ..Možno,sa tým vyrieši teraz vela problemov budeš kludnejšia kojenie ta už nebude obťažovat a aj Sarinka to vycíti a ukludní sa....U nás sa vylepšilo spanie v noci na jednotku aj u vás sa to zlepší...a tekutiny,stále jej ponúkaj ona len trucuje teraz ale neboj napije sa a mlieko ked nechce ,nevadí nahrádzat mliečnymi výrobkami ako si sama napísala...
a Prsia si elik sprchuj teplou vodou/aku znesieš/ a vtedy pod sprchou si masíruj tie hrče a postupne aj vytláčaj začni pekne pod pazuchami alebo kde máš tie hrče a masíruj aj cez bolesť smerom k bradavkám....Ak boliasprchuj sa aj cez den,ked treba..ja odsávačku neodporúčam mna to hrozne bolelo /bradavky/a zbitočne sa ti bude dookola tvorit mlieko...ELi,myslím na vás,som stále s tebou tak DRŽÍM PALCE 😉

evka39
17. jún 2008

ospravedlnujem sa za chyby 🙂

tretulka
17. jún 2008

evka pekne si to napisala...a velku pravdu...eli drzim palce, nech to dobre pokracuje 🙂

eliska7
autor
17. jún 2008

bože evi normalne som sa zase rozplakala,tak som čakala čo napišeš,jeto take ťažke,revem ako debilna,a pritom viem že nesmiem cuvnuť,najhoršie je ked som sama nemožem si ani troška odstreknuť pri nej,lebo by pakala,tak musim čakať ako teraz kým zaspala,ešte si idem stiahnuť cecky,vraj aj to zabera

eliska7
autor
17. jún 2008

som taka nasrata na cely svet,prečo niektore ženy maju na ružiach ustlane a ja sa musim stale a stale trapiť,čím chcem lepšie,tak je horšie,už ma hlava boli čo revem ako trafena,ani som si nevychutnala posledne kojenie,ešte som na nu navrieskala--už sa to nikdy nevrati.... ☹

riusik
17. jún 2008

ahojte. tesim sa a zaroven sucitim s tebou, eliska...
a ako pisala evka, aj mne pomahala tepla, priam horuca voda, vtedy sa to mlieko spustalo samo. ale ak si dobre pamatam z porodnice, tam mi pri odchode vraveli, ze ak by som mala problem, ze velmi plne prsia, tak si mam pytat oxytocin - po jednej kvapke do kazdej nosnej dierky a po 15 min do sprchy, ze to pojde von same...
prajem vela stastia, myslim na teba, eliska 😵
a inak, naozaj sa ten spanok upravi sam a rychlo. ono to kojenie je na jednej strane dobre, ale na mnohych dalsich frontoch robi len galibu... akoze hrozny nocny ci denny spanok, odmietanie umeleho mlieka apod.

evi, co mate nove??? moj cert dnes celkom fajn, teda ak nepocitam to, ze sa cely ponatieral nejakym kremom co ani neviem kde nasiel... ale ako tak citam co pises, niekedy mam naozaj pocit, ze opisujes moje dieta 🙂

riusik
17. jún 2008

ale eliska, nebud smutnik!!! ty si uzasna maminka 😵
a to stahovanie - jooj, ze mí to skor nenapadlo, aj moja svagrinka takto "vyhrala" nad laktaciou... skus. len nebehaj tak pred navstevami, je to dost zvlastne, moja svagrinka ma tak privitala a normalne som ju poslala sa obliect 😀 bolo to tak antieroticke, ci ako to napisat, ze som asi tyzden nedostala chut na sex........

riusik
17. jún 2008

na vysvetlenie - prsia stiahnute elastickym obvazom a na tom uz nic...

tonicka
17. jún 2008

eliska, s hrcami bojujem ja teraz po tom vikendovom volne ceckovania. Daj si najlepsie na noc, ja si davam teraz aj cez den postruhany zemiak do plienky a priloz to tam... minimalne to prestane boliet a trhat, mne sa uz aj par hrci stratilo ak sa ti tam uz tvori zapal... a potom ten obväz 😉
drzim palce... ja by som to asi nezvladla, ale ty si velmi silna, myslim ze by si mala vydrzat,ak to bude co len trosku mozne... Ak by si sa mala z toho ale zblaznit...z vycitiek, bolesti a pod, tak jej radsej daj...vacsine deti sa to vraj v 3 a pol roku uz da vysvetlit 😖

ankam
17. jún 2008

eliska myslim na teba cely den a musim povedat ze si odvazna a silna.To iste by som asi aj ja prezivala ako ty,asi aj preto sa na to nemozem odhodlat.......som prilis mäkka.Drzim palceky a s cecinkami neporadim velmi......

Tonicka takze my dve si to nechame asi vysvetlit ze?? 😀

tonicka
17. jún 2008

ankam 😀 😀 😀

bystricanka
17. jún 2008

eli..ahoj moja...čítala som ťa a veeľmi som na teba myslela. Chcela som ti niečo napísať, ale nevedela som, že čo. Ja som to až tak neprežívala..Ty to máš veľmi ťažké,, ale ked si už začala, prosím ťa vydrž to!!!
evka... to veľmi dobre napísala. Evi klobúk dole...ja neviem takto ukľudnovať. Možno by som vedela, keby som to fakt zažila ako vy dve.
eli....tak sa drž a ver, že na teba všetky myslíme 😉 Ty to zvládneš...už veľa vecí si zvládla bravúrne 😉