Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
7. aug 2008

ankam, s kym by som si potom pisala 😀 😀 😀 a eliska? 😀 😀

eliska7
autor
7. aug 2008

ahojte,konečne som sa sem dostala.potom čiernom dni sarka bola mrzujavascript:addEmoticon('😖','vBody')ta urevana,strach a hroza,viac reve ako je normalna 😠 jedine čo vie didinky-krava ma cecky,maminka ma didinky 😀 každy boži den vrieska koli ceckom,ale snažim sa nedavať 😠 😒 ked je velmi zle dostane ked sa zobudi naobed po 20min spanku revom,aby ešte trošku spala 😖 ale to je už ozaj malokedy,ale čo robi vnoci je des,vrieska ako šibnuta,až hysteriči ked sa jej chcem ditknuť a privinuť,pri slovach teraz si mala didinky,až omodrava od revu,muž je už hotovy,nechape tu zavislosť 😅 ked ju chcem on stiskať-vtedy ho uplne odmieta-absolutne sa nemože dotknuť,ked sa postavi že ide len na wc už hysači,lebo si mysli že ide knej a takto bojujeme stale každu noc.....až som dostala ako inač od nervou a vyčerpania moje oblubene žaludočnočrevne bolesti(volakedz som mala vredz)a yvijala som sa dva dni v bolestiach,dopovala liekmi,dnes mi lepšie,tak som len oddzchovala s mužom na rzbach,on bol cely happy lebo sarka len chytať ryby chcela a hladkať 😀 ,tojejeho sen mať aj znej rybarku 😠 chlapi tam ostali aj nanoc a my so sarkom zas same 😖
zgurka -držim palce a nepolav ako ja 😉 ,evi skore uzdravenie,mata--kliešte strašne,určite trvaj aby jej potom krv vyšetrili ked ich mala tolko 😅 neviem kto sa pýtal zčoho vracala-ale zrejme ešte reakcia z pichnutia 😖 na ten den nikdy nezabudnem.kamoška volala či ideme podhajska2 😀 reku-zabudni 😀 všetkzm pekne chvile na slnku a šťastne odstavovanie-ja asi neodstavim nikdy,aj my povie,že už tam neni,nech dam druhy 😅 -ked poviem že dam do flašky-reve a reve,lebo predsa troška tam je-maličko-to stači 😅 nočo snou mam robiť 😅 neuveritelne dieta.aspon ju troška pochvalim-dokaže povedať tri verše basničky a 4basničky po sebe tak že nejake slova vynechava-to akože čita babikam 😉

loren
8. aug 2008

ahojte mne sa tiez nepodarilo odstavit saru 😉 prestala hryzt tak znovu zaspavame na ciciku
v septembri pojdeme asi do egyptu bez nej tak som zvedava ci zabudne no neviem ci mam odsavat alebo nechat tak nech mi mlieko zmyzne

tonicka
8. aug 2008

eliska, aj my mame "zazracnu " vetu nedam didinku, alebo ved teraz si mala..ten plaaaaaaac.. desona to ma vecer ked je unavena 😝

ankam
10. aug 2008

ahojte
Tak ja ked poviem ze si teraz mala..............to by ste mali vidiet.A najnovsie si uz len rozkaze ze DAJ.A ja na nu ze kde je prosim???To este nepozna,len ------daj mnam mnam----- 😀
Toni neboj budes si tu so mnou pisat aj s eliskou do 6rokov deticiek 😀 😀 😀 😀 😀 to uz budem asi aj stara baba 😀 😀 😀

tonicka
10. aug 2008

ankam 😀
inak, co s tym stretkom?

😎

jana.1
12. aug 2008

Ahoj holky, supr téma, nevěděla jsem o něm.. ráda bych poprosila o radu ohledně toho odstavování. Kojím tak 7x/24 hod (z toho 2x v noci). Tomáškovi je 13 měsíců. Řekla jsem si, že obkojení vždy vynechám, pak vychází pauza cca na 5 - 6 hodin. Jenže to pak mám prsa - nepříjemně - těžká a přelitá takže jsem ráda za výcuc, příp. to pak doodsaju. Bojím se totiž zánětu (mám bohužel několik stresujících a neblahých zkušeností ). Také bych to zredukovala nejradši v co nejkratším možném čase. Ale bojím no.. Mohly byste mi napsat, jak rychle a jakým způsobem jste to utnuly/omezily?
Jestli jste pak dělaly nějaké delší pauzy nebo místo kojení odsávaly a postupně míň a míň - ale co je to postupně a co je to míň?
Aby to netrvalo 100 let, resp. jak se všude radí 1 kojení rušit 1 měsíc - to fakt neee 😅 😀 😝

O psychickou závislost mi nejde, v tom nemáme problém. Spíš v tom, že nechce pít nic z ničeho, umí to, ale vzteká se nebo si dělá srandu a dělá chrlič a nechává to stékat po bradě na tričko 😅 Pijeme tak, že dělám finty. Po pár lžičkách mu naliju lok z hrnku. Nebo mu to vrazím stříkačkou a dám mu zároveň křupku. To pak polkne. On umí z dudlíku, z pítka, z hrnku i ze stříkačky. Ale nějak nemá moc potřebu. Je to o nerva, ale zas ne nějaká hrůza. Čůrá dost, takže úplně zoufalá nejsem 😉 😀

mata78
12. aug 2008

ahojte. vy ma tu asi važne čakáte. aspon dufam, že budem kojiť. pani už sa mi to poriadne krati. dnes som bola v podadni a povedal, že som už otvorená na dva prsty. a podla sona mi urcil najnovšie termin na tuto nedeľu. neviem ci sa viacej bojim alebo ci to chcem mať už za sebou. držte mi palce, aby tento porod bol bez komplikácií.

zgurkaa
13. aug 2008

Matka, nech vsetko prebehne rychlo a bez komplikacii. Drzim palceky.
Eliska, nevzdam to. Uz to ani nechce. Vcera vecer som jej ponukla cicku, sa potesila, tahala chvilu a nic neslo, tak ho vyplula a smiala sa mi. Keby tahala o cosi dlhsie urcite by mliecko vytiahla. Ale aj tak som rada. Aspon sa presvedcila ze tam fakt nic nie je 😀

ankam
13. aug 2008

ahojky
Matia Kristinku si kojila?ako si prestala,alebo este kojis???Drzim prsteky nech ti prebehne vsetko hladko a bez komplikacii a nech je malinka zdravucka

Zgurka-super uz to mas za sebou a bez vecsich komplikacii 🙂

eliska7
autor
13. aug 2008

čaute,malo pišete 😀 no ako sa mame-didinkujeme ostošešť 😅 ja snad zošaliem 😀 dnes som ju musela nechať naobed revať 20min,kým pochopila a zaspala že nedostane 🙄 a večer to iste,najprv som jej dala ked išla hajať,ale vyťahala oba dva a potom len didinkovala 20 min,tak som vybrala a revala a revala prosim si dididinky,lubim ta a tak dookola,nakoniec zaspala teraz bez-pochopila že nedostane 😉 ale je to hrozne,inač cez den pravidelne doobeda musi raz mať,ked vstane poobede tiež a večer ked zaspava a celu noc-zase som tam kde som bola všetko ma boli,cele klby 😠
zajtra ideme na krv-to bude rodeo,robia jej komplet vyšetko koli tej intolerancie laktozy,
moimentalne mame obdobie vzdoru,v obchode jej musim otvoriť čo chce a k pokladni chodime len s papierikmi a prazdnimi obalmi 😖 na cely obchod huka-otvoriť,budem papať sarka chce papať-prosim daj a takto hučiiiii-hambim sa jak pes,ešte aj povie sarka nadava,nebavi sa s maminkou 😀 dnes rano ked sa pes teperil mužovi dopostele-kuva dole kuva dole a ťahala ju za obojok 😀 nevedeli sme či plakať,či smiať sa 🙂 no padam sa chystať na zajtra,držte sa 🙂

tonicka
13. aug 2008

ahojte kočky. 🙂
jani, pokial viem, tak jedno kojenie treba vynechavat 1 týdeň nie mesiac 😉
ale ja viem len teoreticky 😀 , ze ankam,eliska 😀 😀 (my totiz budeme asi kojit navzdy) 😀

bilushka
14. aug 2008

Ahojte,
tak som sa vam tu chcela postazovat a vidim, ze nemam komu, ked vy ste na tom este "horsie" 😀 😀 😀
Citala som zatial len poslednu stranku, ale Eliska, Tonicka, mate moj obdiv 😵

Ja som si vzdy vravela, ze vydrzim aspon do roka a potom mi to je jedno, ale u nas presne plati to oklepane, ze kojit sa ma pokial to vyhovuje matke aj dietatu, u nas som samozrejme ja ta, co jej to nevyhovuje, kedze celu noc lezim na boku a "kojim", maly odmieta cumel, flasku s vodou, mliekom...vsetko(cez den v pohode vypije aj vodicku, ale v noci nechce, resp. ked uz si da z tej flasky, tak ho to aj tak neuspokoji a pyta sa este na prso, aby vedel zaspat). Kojenie som dala preto do uvodzoviek, lebo samozrejme maly len potrebuje mat bradavku v ustach, netaha celu noc 😔
Tak sa pytam, ci mate niektora podobny problem a ci viete aj o inom rieseni, ako nechat vyplakat, skusala som to pred dvomi tyzdnami a maly sa mi z toho hysterickeho revu az dovracal ☹

mata78
14. aug 2008

Ahojte.
Ankam ja som iba odsavala, lebo mala sa mi necgcela prisať na prsník, takže som nekojila ani jeden deň. ale mlieka som mala veľmi veľa, takže som vydržala odsavať rovných 15 mesiacov. a možno by som odsavala este aj teraz, ale ked som zistila že som tehotná tak som prestala. a pravda je aj taká, že kristinka pila cim dalej tým menej mojho mlieka. takže veľa som vylievala.dufam, že maličká sa teraz pekne prisaje, lebo neviem ako by som zvladala dve deti a odsavať.

tonicka
14. aug 2008

ahojte.
Bilushka, dakujeme 🙂 Pozeram, ze mate rok. V tom obdobi aj karolinka chcela v noci dudlat, postupne ju to preslo, obcas som proste zobrala a hotovo,lebo som uz mala pluzgier na bradavke... a vacsinou sa zobudila, alebo to pochopila...vsimla som si, ze ked som rozhodnuta ja, ze bude ako poviem, tak zazracne neprotestuje, ale ked vaham ci ano, alebo nie, tak to vzdy vyuzije. Karolik najviac dudle a je prisata, ked jej idu zuby. Ale kludne sa nam tu stazuj, aj my sa stazujeme 😀 aspon vieme, ze nie sme same 😀 😀

eliska7
autor
15. aug 2008

ahojteeeee,no dalšia bilushka s rovnakými problemami-vitajjjjj 😀 veru celý bok a klb ma boli od toho večneho ležania na boku 😠 😠 alečo spraviť,ked tak revu 😅 čakajme snad sa odstavia sami 😖

bilushka
15. aug 2008

Tonicka a Eliska, vy si zo mna snad robite srandu 😠 😀 😀 😀
Tak ja tu pridem s malou dusickou pre radu a vy akoze foriky, ze pluzgier na bradavke a ze normalka,
ze aj vy tak spavate? 😲
No ja mam tolko mlieka este stale, maly bol teraz chory a 3 dni bol len na mojom mlieku, ostatne odmietal jest a v pohode sa mi stihalo tvorit a stacilo mu to, takze o tom, ze sa mi prestane len tak tvorit ani nesnivam...

Este vas stale nemam cele preluskane, tak neviem, co vsetko ste uz vyskusali a ako uspesne, len prva strana, ako napisala Eliska Zuz, ze ked sa ti napaci, tak nas necitaj ma az rozplakala, ako som sa smiala 😀 😀 😀

ankam
16. aug 2008

ahojte
baby stalo sa mi to dnes po druhy krat ze mala mi zaspala raz vecer a dnes na obed Bez Didinky........a dokonca nie pri mne ale svagrina si ju vzala k nej domov a uz mi vola ze ona spi.No a vtedy vecer bola u nas a lahla si s nou a ona bez reptania a bez toho ze chce mnam mnam zaspala.
Az mi je cudne ze ma nepotrebuje
a to len dokazuje ze Vie a da sa zaspat aj bez Dindy,len nemozem bit ja pri nej a tak by sa aj oducila a bez placu.Lebo pri mne len reve ked jej nechcem dat
Asi ju dam svagrine domov na noc........a ja budem vo vedlajsej izbe spat-co vy na to???
Som zvedava ked ma uvidi ze ci po mne skoci 😀 😀 😀 a vycicia ma 😀

eliska7
autor
17. aug 2008

ahojky,no ankam skus,ved ked neplače asi to bude ok 😉 my sme od piatku s mužom na zahrade aj s malou,danko išiel so starkymi do Blavy na vylet na tri dni.no sarka ma terorizuje odznova-tak mi treba,neviem kde nastala chyba,že sme sa zas vratili k tolkemu ceckovaniu ☹ naobed včera chcela didi stým že potom pojde do kočika spať,ale ked som jej dvakrat vytiahla cecok-revala ako najväčšia hysterka a to spala ked som ju pokladala do koča 😠 navrieskala som odišla s chaty,poslala knej muža-ludkovia táčo robila-kopala hadzala sa a tak vrieskala až stratila hlas 😅 tak som tam po 20min išla ,pritulila ,dala spať do kočika a revala až kym nezaspala 🙄 a takto to je skoro každy den naobed 😠 .večer,to akotak ujde vyceckuje obadva a potom ju uspavam v kočiku-doma musi isť spať až ked je total unavena a zaspi na cecku 😖 jedine plus,dnes vnoci podllllllllhej dobe(a prvý raz na zahrade)spala OK-večer o 21.10 zaspala ,o 23:30som ju prenašala do postele,dala didi a spala do 4.35,potom na cecku do 7.45 😀 takže sa citim vyspata.
no a ešte cele poobedie bojujeme-didinky,čoti šije ved je slniečko a takto všeliak zahovarame,total ju musime zaujať niečim aby nachvilu zabudla 😒 takže bilisha,takto to snami je 😉 včera som mala ukrutne bolesti klbov-všetko vysledok nočneho didinkovania

ankam
17. aug 2008

eliska dnes mam ja bolesti laveho ramena a klbu a cela lava strana ma boli.ved to v kuse som celu noc ceckovala.A ked som vytiahla-to bolo revu-az sa mi zda zachripnuta od tolkeho pistania
asi skusim s tou svagrinou nieco vymysliet
Eli ja som kojila uz len raz denne a sama neviem kde nastala chyba ze tolko kojime
niekedy si uz z toho ani nic nerobim ale niekedy ma to tak vytoci........ 😠

evka39
17. aug 2008

Aahojte po dlhom čase prispievam proste nestíhačky...baby ja ani nekojím a ráno som vstala seknutá a aj ked nemá emka didi v puse/chvalabohu 😀 /musím byt k nej otočená a mat cez nu ruku a líce na líci...akonáhle sa otočím chrbtom už mrnčí 😠 ach tie deti ale už konečne vie byt aj bezomna napr.u starkých bez toho aby za mnou revčala...načase,ked už má dva roky aj tri mes...prajem vám peknú nedelu 😉

eliska7
autor
18. aug 2008

pridala som fotky 😉

tonicka
18. aug 2008

eli,pekne fotkyy 🙂
my sme tiez obvykle menej kojace, ale ked nam idu zuby,des a hruza... dnes som objavila dalsiu trojku... takze preto ten pluzgier 😅
biluschka.... 😀 😀 zvyknes si 😀 ale nie, zvykne to byt aj lepsie 😀 ale mali sme aj strasne obdobie,ked okrem pluzgierov som bola aj dohryzena 😅 a ceckovali sme 20h z 24h 😅 dufam ze je to uz za nami. A v juni sa mi prihodilo,ze mala za vikend, teda 48 hodin pila 4x a potom som mala zapal,ktorý som vyliecila zemiakom... takze mame bohate skusenost...
evi, ja tiez musim byt na malej nalepena, idealne je ked ju objimam rukou okolo hlavicky a telicka a nohy ma na mne vylozene...takze ju vlastne celu "drzim" 😉

riusik
19. aug 2008

bilushka, mne po piatich mesiacoch od odstavenia po stlaceni bradavky mlieko ide... ale nemala som nikdy ziadne problemy - pekne postupne sa mi vytracalo. cim menej tomas tahal, tym ho bolo menej. sa cudujem, ze este by sa to asi nastartovalo... asi je to signal, ze mam mat este jedneho drobca 😀

tonicka
19. aug 2008

caute, prave sa stal zazrak... nedozehlila som,lebo karolik sa tvarila unavene,tak som dala jedno prso,uz vyzerala ze zaspava,potom druhe,potom vyzerala ze sa prebrala,tak znova prve... a ona sa po chvilke zdvihla, isla k tatinkovi na gauc, lahla si mu do narucia a zaspala 😕 😵 😵

jesssie
19. aug 2008

ahojte babenky
ja k vám sem-tam nakuknem a čítam ako sa vám darí a popritom rozmýšlam čo asi tak čaká mňa 😀
Ja moje bábo stále kojím a zatiaľ sa z toho vytešujem 🙂. Ale kedy ju mám odstaviť a ako na to.... 😅

katka76
20. aug 2008

ahojte zienky, tak my sa kojime uz len v noci, cez den si sem-tam vypyta na zapitie. ale uzasna poloha, uz sa nechce drzat v naruci, ale sedi obkrocmo na mne a taha ako z flasky 😀
vsjo zatial prebieha tak akosi same od seba, este odnaucit to nocne kojenie a bolo by super.

evka39
20. aug 2008

Eli pekné fotočky 😉

tonicka
21. aug 2008

ahojte.
jessie, v zasade platri, ze okial vam to obom vyhovuje, tak treba kojit. Ja v podstate este nechcem uplne prestat kojit, len karolik mala obdobia, celonocneho dudlania a ozuzlavania a cez den pila kazdych 10 min a to bolo v celu na nervy... teraz sa kojime nak 2 az 5 x za den, vo vacsine, hned rano, potom ked ide na obed spat...obcas ma ze pocas spanku aj 3 x chce, potom ked sa vyspi a vecer.... v noci vacsinou 1x, pokial jej nejdu zuby 😝 😀 Takto je to v pohode a nevadi mi to...inak ona sa pomaly odstavuje sama...aj v noci... tak pred 4 mesiacmi sa sa kojili v noci ze o 22:00, o1:00, o pol 3, o5 a potom nonstop do pol 8...

katka tesime sa s tebou 😉

bilushka
21. aug 2008

Ahojte,
takze som to uzavrela aj ja, ze nejdem ti silit, v noci som si lahla do obyvacky a pri malom bol muz, maly sa o druhej zobudil, ze chce mna, manzel mu dal flasu so Sunarom-vypil a blacal do piatej...
Tak som to nevydrzala a prisla za nimi, za minutu ako som si ho prilozila spal 😔
Ja na to nemam nervy, viem (teda myslim si), ze keby sme vydrzali, tak snad uz po tyzdni by prestal vrieskat 3 hodiny vkuse, no ale ako som napisala, nemam na to zaludok a hlavne ja sa chcem tiez vyspat, takze radsej nech spi prilepeny na mne, akoby nemal spat vobec 🤐

Tonicka, tak presne toto je nas pripad, ako popisujes, ze ste fungovali pred 4 mesiacmi...nad ranom je uz tiez len prilepeny na mne...a vy ste spavali tak, ze mala vo vasej posteli, ci si si ju stale prekladala?

Inak aj mne kojenie maximalne vyhovuje, lebo v noci je pre mna velka namaha ist urobit to UM 😀
Keby sme sa kojili tak 2x za noc, tak sem ani nepisem, ale tak nonstop lezat na jednom alebo druhom boku 😠