Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

eliska7
autor
19. jan 2009

ahoj,mati pozname,štipance a tak 😀 no podla mna tvoja mama nema pravdu,každe dieťa ked dovrší 3 a nie je často chore patri a potrebuje kolektiv!okrem toho ty si už vyťažena ako kon,po psychickej strane ani nevravim,takže stoj si za svojim,mala do školky,tebe sa ulavi(iked ranne obliekanie a taak),budeš mať čas na leu a ked pride kristinka poobede aj nanu,lebo nebudeš taka nervozna a vystresovana 😉 ,drž sa ?naša sara určite pojde,ano evi ,už som ju zahlasila,mame aj prihlašku doma,no a ja začinam uvažovať o robote,chcela by som sa vratiť do zdravotnicvta,lenže pri sarke jedine na oddelenie,aby som medzi službami mohla behať po lekaroch 😖 mam teraz aj so sebou patalie,vysoky očny tlak,beham po lekaroch,musim isť aj na interne,takže robiť len na jednu smenu nemožne-to by som nemohla nič vybaviť, 😠 tažko sama neveim čo robiť,do byvalej roboty,neviem či by som to fyzicky zvladla,tam sa robi na % a ked chceš zarobiť a vlastne aj musiš,lebo inač letiš musiš spraviť denne aspon170%,takže chapeš 😖 🙄

eliska7
autor
19. jan 2009

velmi doležite,použila som radu od nejakej maminy a sarka už raz vypila mlieko-kakao z jupikovej flaše-tak som sa tešila,takže skušam dalej

eliska7
autor
19. jan 2009

vložila som par fotiek 😉

eliska7
autor
20. jan 2009

jaj baby kde ste padame dolu 😅 no sarka dnes zas vypila mliečko-kakao z jupik.flaše,tak sa teškam 😵 snad to pojdea teraz chodim po lekaroch-vovec si nespomenie na didinky,zistila som,že jej nesmiem dať priležitosť 😉 aby zaclivela 🙂

eliska7
autor
21. jan 2009

pišem si sama 😕 včera som prestrlila-dnes rano šmatrala didinky a skučala-no len chvilu 😀

mata78
21. jan 2009

ahojte.
včera som bola s leuskou v poradni a ockovali ju.dostala druhu davku prevenaru a hexu. no a od včera večera teplotujeme a placeme. a samozrejme nespime. takže sme stale na prsniku. je to fuska. uz si ani neviem spomenut ako som fungovala predtým kým sa leuska narodila a ja som nekojila. ale muselo to byt celkom faj nemat bolave a doskrabane prsia.

eli to sarka byva tak casto chorucka, alebo to koli tym zachvatom? a zistili jej uz niečo?

mata78
21. jan 2009

baby kde ste všetky? co už ste odstavili? sklamali ste ma, lebo som si myslela, že ma počkate. takže este takých 6 mesiacov ste mohli pockat

eliska7
autor
22. jan 2009

matka od septembra je dosť chora,každy mesiac ATB,ale je alergička ,prieduškarka,takže to suvisi aj stým a toto počasko len pridava tomu 😖 snad ked sa otepli bude lepšie.momentalne davam seba dokopy 😀 dennodene som na poliklinike,dnes ma konečne zaočkovali proti tetanu,zajtra odbery,sono brucha,maternice,klby davam dokopy,proste cele telo,zajtra mi 3 znamienka vyberu-no a muž si uživa malej-ma jej plne zuby aka je zla 😀 aspon vie čo to je 😝

mata78
23. jan 2009

tak to mas aspon trosku klud od malej ty. na mna od včera asi lezie chripka. boli ma celý čťlovek a aj priedusky citim. zacinam aj kaslat. no dufam, že to nedostanu aj deti.
to sme tu zostali iba my dve? Eli aspon ty ma neopustaj.

ankam
23. jan 2009

cavte babenky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 soplikujeme a ja mam ATB
Mati aj ja sem tam 😉

potvora1
23. jan 2009

Ahojte, mozem sa pridat?nahodou som nasla tuto temu...Ja som sa tiez snazila maleho odstavit, marne...nakoniec ma tak doriadil, ze mi museli mlieko liekmi odstavit...uz nikdy viac...tyzden som o sebe nevedela, ale mame to za sebou....prajem Vsetkym pevne nervy...

monikaaerik
23. jan 2009

Ahojte bambulky,
Matka78, nie neodstavili, nemam nejako cas,mam skuskove, a dnes som mala tiez skusku,tak som si povedala,ze sa vecer neucim,pozriem si dobry film a pocitam konika 😵
Co sa tyka nasho kojenia,tak sa to trocha zlepsilo v tych intervaloch, sem - tam sa stane, ze po kojeni pred spanim sa zobudi o 1,to ju utesim a potom kojim medz 3-4,ale nie je to pravidlo.
A od vcerajska mame nejake zmeny, preto sa chcem aj s vami poradit. Neviem co sa deje s mojimi didinkami,ale nejako sa nespusta tak casto mliecko ako predtym,taha, taha,ale nejde. Vcera pred spanim,tiez neslo,tak sme skusali umele,aj normalne ciste prevarene,aj kakavko,ale Emka ked vidi flasu,tak radsej ziadne ako umele. Tak zaspala bez didinky,ale nakoniec o 10 vecer sa dockala,ale to tahala asi 10 minut,kym nieco vyslo,a potom az o 4,ale rano o 7 uz som zase nemala,neviem co sa deje. Som zvedava ako to cele skonci.Nedbala by som keby mliecko celkom doslo,vsak uz nie je zase taka malinka, ved uvidim ako sa to bude dalej odvijat. Vy nemate rovnake skusenosti. Mozem prist sama o mlieko,ked aktivne pije? Diky za rady- 😉

mata78
24. jan 2009

no,,,,,,,, tak ja sám chripku ako hrom. všetko ma boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. dufam, že to nechytia aj deti.predstavte si, že leuška bola zase celú noc na prsníku. manžel mi už najnovšie hovorí dojka, lebo v noci ked vstane tak lea ma prsník v puse a tak spime obe. super. ale asi jej idu zubky, lebo je aj velmi nepokojna.

grevab
25. jan 2009

Ahojte,
tiez uz uvazujem o odstaveni - dcerka bude mat 2 a pol roka... Chce mliecko deň - noc, hocikolko krat, zaspava na prsniku ... Ked jej nedam, tak plačeeeeeeee ☹
Som mäkká, vzdy ustúpim ☹
Ale už treba začať aspoň obmedzovať, neviem sa na to odhodlať...

maťa, ak máš chrípku a nechceš, aby ju deti chytili, mala by si asi poctivo nosiť rúšku na ústach a často vetrať byt. Držím palce, ale u nás choroby vždy dostali obidve deti... ☹

katarinka1107
26. jan 2009

ahojte maminky-odstavovacky.Sme cerstvo odstaveni a je co sa tyka spania v noci parada.Kojili sme sa 25mes a pri prvorodenej dcerke 29mes.Niekomu sa mozno zdame"chore" a neviem ako vy ,ja som uz vypocula par "dobrych "rad ,ze to mlicko nema ziadnu vyz.hodnotu, ale to si moze kazdy vyjadrit svoj nazor.Takze zelam Vam pevne nervy a ako som si hovorila ja "Do skoly si to neponesie" 🙂 🙂 kazda mamina vie, co je pre jej babo dobre. 🙂

tonicka
26. jan 2009

monikaerik, mozes podla mna... aj kvoli skuskam, aj kvoli tomu "ze sa pohravas" s myslienkou prestat kojit 😉 inak mne sa mlieko tiez spusta az po 5 hodine rannej, ale to preto, ze uz sa vacsinou v noci nekojime 😉
Mati ja budem kojit pravdepodobne aj tych dalsich 6 mesiacov 😀 😀

eliska7
autor
26. jan 2009

ahojte,choručkých fukame,aj my sme zase chore,zas berie spreje a kopec liekov-vetko z alergie,neznašam taketo počasie 😠 nemam čas nanič,ale myslim navas-teraz sarka didinkuje babiky-keby ste to videli,strči si ich do trička,oluží na bradavku a tak chodi 😅 jej ztoho asi preskočilo,potom da mne že ja mam kojiť 😅 a takto dookola-potom skuči a trha mi tričko,lebo aj ona chce 😠 ,samo že len provokuje,razne zahučim a je lkud 😀 ale supiš uspech dnes vypila 70ml mlieka z flaše 😉 držte sa
monikaerik suhlasim z tonickou

denisocka
27. jan 2009

baby,tak ja čerstvo zaryta "dojka" sa pomaly rozhodujem,že už by sme mohli aj odstaviť.Dospela som k tomu zaveru,že vdaka kojeniu,som ja na prisnej diete,kedže maly sa z kadečoho vyhadzuje,beztak ma malu imunitu, a ja som už 2mesiace chora,bo mi nemožu dať antibiotika,ked kojim.Dnes som už nakoniec isla k dokyne a mam hnisavu anginu,ATB a veru,asi ja som ten bacil,čo maleho od decembra už 3x nakazil,kedže som sa neliečila tak on darmo bral 3x antibiotika :(

podla mna už nema v tom cuckani a v mlieku tolko živin,aby mu to pokrilo potreby ake na svoj vek potrebuje

tonicka
27. jan 2009

denisocka, to si nemyslim.s tymi zivinami... ale pokial viem atb ti mozu dat aj ked kojiš(teda okrem špecialnych bacilov), su aj take co nejdu do mlieka 😉

tonicka
27. jan 2009

eliška, my kojime mackov, krtka , oslika a podobne a samozrejme najprva da ona didi a potom dokoji maminka 😀 😀

denisocka
27. jan 2009

toni,no su aj take ,samozrejme,ale maly bral od decembra ATB 3x,tak som už velmi nechcela aj sebe davať,vykupila som všetko homeo a prirodne a prdlajs

ankam
27. jan 2009

ahojte
Toni-tak vy uz ked nekojite v noci-azda spinkate?tak to heeeeeej take kojenie-brala by som 😀
Eli a aj teplotu ste mali?
My uz mame sople 2 tyzdne a nie sa ich zbavit-ale teplota nieje ani kasel-tak neviem teda ci ist k lekarke ci nie 😒
ale popocuvat asi zajdeme

My si uz na kojenie ani nespomenieme
Toni takze mate maniu kojenia??? 😀

tonicka
29. jan 2009

ankam, ako kedy 😀 dnes moc nespala a potom este aj vstala o 4 a az teraz zaspava 😅
a ja by som k dr. s malou nesla,ked len sopli a nic ine... aby ste si neodniesli nejaky horsi suvenir 😝

ankam
29. jan 2009

no toni ani sme neboli.Vies co nam pomohlo????
Ja som s nou isla na chvilku vonku a sople zmizli.............vbec som sa ich nemohla zbavit a reku sak ju vezmem na prechadzku-nemozme byt len doma.a soplov niet 😀 😀 😀

eliska7
autor
29. jan 2009

ahojte,veru najlepšie isť von 😉 .sara nema ani teplotu ani sople,len sa dusi a je zahlienena-strašne až ju na vracanie napina,alergo ma nepotešil skor zas vystrašil,zvýšil jej davky ako na kona a poslal nas na testy-chloridy,či sa nejedna o cysticku fibrozu(slane deti)takže mam naladu pod psa 🙄

radka.m.
29. jan 2009

eliško ahoj,tak to je mi vás líto,že jste nemocný,taky se z toho nemůžete nějak vyhrabat,vid?jinak tě snad alespon trochu uklidním,nám ty testy na cf taky dělali,děti,které jsou vedeny v alergologických poradnách,tak těm všem se testy dělají na cf pro jistotu.u každého alergika,astmatika je dělá alergolog dříve,nebo později.tak snad vám dopadnou dobře.taky jsem měla strach,až pak nám alergolog vysvětlil,že je opravdu dělají všem,tak pak mně to trochu uklidnilo.a hlavní příznak je extrémní pocení a hlavně hodně slaný pot,tak si myslím,že jako zkušená mamina by jsi to už dávno poznala,kdyby se něco takového dělo,tak to bude určitě v pořádku,tak pak dej vědět,jak vám testy dopadly a sárince posílám brzké uzdravení. 🙂

gabou
29. jan 2009

Ahojky..písnu ještě i sem, protože na dvou diskusích o odstavení mně zatím nikdo neodepisuje..Já zrovna odstavuju..co děláte, aby se vám už netvořilo mléko?? Děkuji za odpověď 😉

ankam
30. jan 2009

ahojte.Eli,vela sil ti prajem a sarinke skore uzdravenie 😉

gabou: tak ja ked som odstavovala-tak len poriadne treba stiahnut plienkou-alebo obvezom aby sa dalsie mlieko netvorilo.A vobec nevytlacat ani nemasirovat.Ja som takto bola stiahnuta asi 4 dni a preslo to.Je to silna bolest ked sa ti velmi naleju prsniky-ale musis vydrzat 😉

gabou
30. jan 2009

Moc díky, Ankam..takže nic jiného vážně není? Hmm..bolest je to velká, to vím..měla jsem to vždy, když jsem vynechávala postupně kojení..teď už kojím jenom večer v 8 a pak už vůbec..právě jako vynechávám noční kojení a prsa bolí..takže zatím se ještě nestahuju..ještě chvilku to večerní nechám a pak vynechám i to..ale jiné mléko mi moc nechce, potvůrka jedna 😅 😉

denisocka
30. jan 2009

tak aj ja npíšem aj sem teda,mne dnes odstavenie odobrila aj pediatrička a navrhla mi BEBU HA3. ale ja si to nejak tak predstavujem,že mu dám ochutnať,či mu to pojde a skusim aspon na večer davať bebu,potom trebars po čase rano,a takto nejak pomaly pozvolne odstaviť,hadam aj mliečko sa samo prestane tvoriť-čo vy nato?je to realne či si velmi fandím?