Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

radka.m.
30. jan 2009

denisocka-to záleží fakt na dítěti,pokud to tak přijme,tak to bude v pohodě,ale jsou děti,které jsou potřeba odstavit naráz,tak uvidíš,jak ten tvůj prcek.jinak ne každé mamině tak dlouhodobé kojení vyhovuje,někomu opravdu po tom roce na zdraví nepřidá a to pak nemá cenu zbytečně lámat přes koleno,pokud máš takové zdravotní problémy,jak jsi psala,tak je opravdu lepší prcka odstavit,vždyt to nejdůležitější jsi mu už dala. 🙂

denisocka
30. jan 2009

radka,to hej. U mna v hlave sa biju dva nazory - odstaviť a dať mu niečo plnohodnotne ,vyživne, nealergizujuce a aby ho to zasýtilo a druhy, že kojim velmi rada,najradšej by som kojila ešte minimálne rok - takže fakt neviem čo mam robiť.Pravda je,že takto sa nevyliečiom ani ja,a ani on, a čo može mať za zdrave mlieko,ked mam aj ja ako matka taku istu prisnu dietu ako on,kedže je atopik a ma potravinove alergie? No fak neviem 😔

ankam
30. jan 2009

denisocka,ano mozes aj postupne-ale nie u kazdeho dietatka to funguje.
Napr.ja som vedela ze moju malu postupne neodstavim.my sme museli naraz.Ty budes sama vidiet-ako vam to pojde 😉 drzim palce

ankam
30. jan 2009

gabou-ty ked chces odstavit postupne,tak mozno aj mliecko sa ti samo vytrati-neviem...ak by nie-tak si stiahnes
😉
ani my mliecko nepijeme-len sem tam si vypyta-ale papame vela jogurtov,syrov atd... 🙂

ankam
30. jan 2009

denisocka-este ma napadlo-len ci ti maly bude chciet tu bebu-vecsina kojenych deticiek nece mlieko
aj v nasom pripade to tak bolo

denisocka
30. jan 2009

ankan,no to neviem či bude chcieť,šak to nemam ako zistiť kým to UM nebudem mať doma 😅

ankam
30. jan 2009

jasne ved preto.Mne dala kamoska skusit-tak som nemusela kupovat.Mala rozne druhy......

denisocka
30. jan 2009

oje kamošky by mi dali akurat KM 😝

ankam
30. jan 2009

😀 😀 😀 😀
mne jedna dala sunar,dalsia bebu-a ine som potom ani neskusala

denisocka
30. jan 2009

ak zozeniem nie HA ale obyčko,tak to nevadi na vyskušanie?

denisocka
30. jan 2009

jaj ešte,a ak zoženiem trebare 1. alebo 2. a potrebujem 3,tak to tiež nevadi na skušku?

ankam
30. jan 2009

no podla mna to na skusku nevadi-to si myslim ja
ja len aby si zbytocne nekupovala,ked to nevypije

radka.m.
30. jan 2009

denisocka-nekupuj celé balení um,ale zeptej se v lékárně,tam mají vzorky,tak at ti něco dají,já jsem to taky tak udělala.a kdyby ti prcek um nechtěl,tak už vážně po roce není nutné,stačí ho nahradit mléčnýma výrobkama.

ankam
30. jan 2009

no vidis tie vzorky by sa mali tiez dat zohnat v lekarni
dobry napad radka.m.
ja som tiez len nahradzala mliecnymi vyrobkami 😉

denisocka
30. jan 2009

no hned idem pisať švagrine,robi v lekarni

martina46
30. jan 2009

ale ak ma simon alergie a kadeco, nie je riziko davat mliecne vyrobky z KM?

marianka8004
30. jan 2009

ahojte.možem sa k vam pridať.mam 2ročnu dceru(10.02.)ešte sa kojime.už pomyšlam na odstaveni,ale bude to asi problem,mala je dost zaňuňana(ked sa chce kojit pyta ňuňu).v noci spi s nami v posteli,a skoro celu noc na prsniku.vraj ked sa deti odstavia,spia lepšie.a čo vaše deti?

ankam
31. jan 2009

marianka8004-odkedy sme my odstavili-spinkame celu noc,.ja si to neviem vynachvalit.kojila som 20 mesiacov-ale musela som odstavit naraz-lebo inac by to neslo postupne.......Tiez bola moja dcera zavislacka ako hrom.Nonstop

ankam
31. jan 2009

martina ano enmala by davat-ja som sa pozabudla 😉
denisocka nedavaj 😉

radka.m.
31. jan 2009

holky,i když má prcek alergii,tak mléčné výrobky je nutné v tomto věku dávat!!!pokud nemá alergii přímo na bkm,tak není důvod,proč nedávat mléčné výrobky.bílkovin a km je obsažena i v jiných výrobcích,takže to by nesměl ani pečivo,mouku...takže výrobky z km pokud není prokázána alergie přímo na bkm se dávat musí,toho se denisocka nemusí bát.

eliska7
autor
31. jan 2009

radka ,niekedy pečivo,chlieb nerobi žiadne problemy,len požitie vyrobkov mliečnych(ako u nas)mne povedali lekari že nemusi mliečne vyrobky,bielkovina sa da nahradiť aj inou stravou,takže to je zase vec nazoru a osobných skusenosti.mne sara nesmie nič,ani syry,tvaroh,acidko, je len jogutr aktivia-jeden denne a tu je,vysledky na vapnik a ine hodnoty ma ok 😉 pretože jej stravu vyvažujem inými potravinami.no a momentalne občas vypije bezlaktozove mliečko-sice len tak 150 ml ale aspon niečo 😖 (2krat za tyž)
deni ja som držala sarka prisnu dietu bez mliečných vyrobkov,zeleniny a ovocie len jabko,banan,neskor hruška,melon a predsav si všetky vysledky mam tiež ok 😅 po 26 mes omedzovania 😖

denisocka
31. jan 2009

AKOSI SOM SA TU ZAMOTALA 😅 dnes som nakupila aj ine smotanove jogurty,tak uvidim,je pravda že odkedy berieme biogaiu tak nema riedke kakanice,pravda-ani jogurtoch sme vtedy vela nejedli,ale SABI určite je pre nas zabijak

no a z odstavovanim som zas teraz na tom tak,že sa mi do toho nechce,maly si dožaduje cicu,a mne je luto ho odstaviť 😀

mata78
3. feb 2009

ahojte. tak ta hnusna chripka nas vsetkych dostala. v sobotu zacala teplotovat leuska. rovno 40 však co bude trocharit. ja od nedele 40 a to som si myslela , že som uz chripku mala. od včera večera kristinka 38 a dnes vecer uz aj muz. super. ani si neviete predstavit ake to je desne kojit pri 40 a ked vas trasie zimnica.ale nastastie leuska je uz ok. uz iba mi traja sa musime z toho dostat

denisocka
4. feb 2009

námmsa rapidne zhoršili lička,tak uvažujem či nie z tých jogurtoch 😖 ale to je mimo temy

eliska7
autor
4. feb 2009

ahojte,my sme boli na vyšetrenie chloridov z potu,budu zisťovať či nema cysticku fybrozu,kašle jak šlak,začala mi tam chytať didinky 😅 a len žmolila žmolila 😀 ,doma si dnes poplakala,ale nepovedala že chce,len ich držala ato bolo jasne 😢 ja mam tiež zapal priedušnice,berem antibiotika,počasko na dve veci 😠 ,chorým skore zdravičko a držte sa.deni,tak ich vysad,nedavaj žiadne nove veci a ked sa to zlepši,tak to mohlo byť od nich 😉 mam zoznam potravin čo by mohli alergizovať,ak chceš pošlem Ip(dnes som si doniesla z nemocnice nove letaky 😉

denisocka
4. feb 2009

eli,prosim pošli 😵

kubko
4. feb 2009

Ahojte kocky, neviete, ci tehotna mozem ricinus communis 30ch? Nebude sa to bit v mojom tele, ze chcem skoncit s kojenim a moje telo sa na kojenie opat pripravuje?

fifinna
4. feb 2009

kubko, môzes napisat na boiron@boiron.sk , to je stranka tej firmy, co vyraba homeopatika, oni ti poradia.

ankam
4. feb 2009

ahojte
eli co je to s vami????drzim prsteky 😉

eliska7
autor
5. feb 2009

deni posielam Ip,ja sa mam na h.... celu noc som sa dusila,sara je upišťaná-určite aj preto počasko,prezmenu kašle cez den,aspon vnoci sa nedusi,ale nespava dobre,pravidelne medzi 3-4 vrieska ,že chce čaj,musim vstať zohriať a už nespim,lebo kym zaspim vstava muž do prace a jeto,potom začne výťah chodiť hore dole aje po spaní 🙄
volako naše stare kamošky zmýzajú,alenik my stale vrta hlavou čo tak bez rozlučky odišla 😕 ja ked sem už nezavýtam aspon vam dam velke zbohom 😀 teraz budem chodiť malinko,lebo budem robiť nechty,takže času bude malinko,ale aspon sem tam niečo napišem 😉