Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
6. feb 2009

fukame, chorobky a zelame skore uzdravko 😵

mata78
9. feb 2009

Eli s tym spankom u sarky si nic nerob. u nas je to tak isto. kristinka teraz veľmi zle spava. a co bola chora ani nehovorim . neda sa to s nou vydržat. za všetko vresti. uz mi tecu nervi. včera som na nu narevala a len tak zo mna vyletelo, že ci je šibnuta že tak vreští. to ste mali vidieť mojho muža. tak sme sa chytili, lebo mi zacal vyčítať že jej nadavam do sibnutých. ale ja som to už fakt nedokazala straviť to jej jacanie. od minulej soboty sme celé dni doma, lebo este stale trosku teplotuju deti a kasleme este vsetky. tak si to asi viete predstavit ako to asi vyzera. lea reve, lebo je unavená a doma mi nevie zaspat a kristinka sa nudí tak vymysla hluposti a ja nic nerobim iba uspavam na prsiach leu, kojim a revem po kristinke. hotovy blazinec.normalne som suca na psychiatriu. uz aby bola jar a vonku teplo. tak budeme stale vonku.

aj vy ste niekedy také nervozne, alebo to iba ja nic nezvladam?

eliska7
autor
10. feb 2009

ahoj,zlatko stále 😀 😅 moja suseda si može mysleť,ale fakt len krik a hukanie cele dni,sara stale tiež piští,skučí,ked som pri nej nadherne sa hra,jakmile potrebujem len na vecko už ručí 😠 fakt než už je teplo.aspon zdravie keby bolo 🙄 a zase mi chmance cecky,stale musi držať bradavku-musim ponej kričať aby prestala,že tam nič neni a že ma to boli 😠 ako na psychiatrii 🙄

tonicka
10. feb 2009

mati, jasneeee... ja neznásam ked tak umravcane vsetko hovori, ako by som jej nechcela dat... 😅 karolik stale pyta didinku od kedy mala pokazeny zaludok, teda tyzden... a spi kazdy treti den takze noci su tazke, dnes riesila, didinky, rozpravku o lame chcela pozerat, potom chcela ist za babkou a dedkom, potom, chcela mackov, potom vodu, potom babiku, potom čokoladu,.... potom didinku a zas dookola... Takze asi je nieco vo vzduchu 😀 😀

evka39
12. feb 2009

Ahojte babulky, prepáčte, že vás zanedbávam ale mám čo som chcela...ešte mám dve skúšky za zimný semester a potom aspon trošku viac sa vám povenujem kým nezačne letný..Mám až 10skúšok za semester takže je toho dost ale celkom ma to baví tak dúfam, že mi to vydrží..Moj krpček je zlatý strašne sa chce všetko učit stále kreslí a velmi pekne chce čítať teraz ju držia farby stále mi vraví maminka nauč ma farby...len sa trošku míli ale nevadí naučí sa...Ked je zle počasko ako dnes strašne fučí u nás, že nejdeme von tak aj ona je umrnkana,ale už je to úplne iné ako niekedy..užili sme si svoje už nám asi svitlo na lepšie časy...Velmi sa teší do školky no neviem,či pojde už od mája, alebo od septembra...
Tak sa majte krásne pozdravujeme detičky a nezabudnite, že aj ked sem často teraz nechodím, myslím na vás:::: 😉 😉

monikaaerik
14. feb 2009

Ahojte dievcata,
aj ja som sa odmlcala, kvoli skole, tiez 7 skusok,ale chvalabohu vsetko uz mam,zimny semester ukonceny,bol to moj prvy,ale poviem vam, vydrela som si to. V piatok zacina letny semester 😖

No a my a kojenie,tak je to take vselijake, mala som pocas tohto obdobia chvile,ked sa emka nevedela docuckat mliecka, proste neslo. Cez den si da 1x ked ide spinkat a potom vecer tiez pred spanim, no dnes sa napapala kase a didky nechcela,tak neviem,co to, normalne ked som jej ponukla,odvratila hlavu. Ale potom sa v noci zobudi,tak bude zase on-line pripojena. Skusali sme jej davat aj umele, sunar a tiez aj KM,ale nepreslo. Ja by som aj odstavila, ale tiez mam obavy z toho,ci jej nebude mlieko chybat,jogurtov a syrom tiez velmi neublizi.
Najprv som povedala,ze bude kojit do 1 roku, potom ze do 18 mesiacov, a cim sa ten 18 mesiac blizi,tak tym mi je za tym smutno a velmi sa mi nechce. Tak ako pisala denisocka,ale v podstate baby viete o com pisem. Je mi uz teraz za tym smutno. Takze som nerozhodna. V utorok ideme na ockovanie Prevenar, tak sa skusim opytat pediatricky, aky ma ona na to nazor.

mata78
14. feb 2009

tak my sme uz konecne všetky zdrave. z chripky sme sa dostali, ale ja som stratila asi 10 rokov zo svojho zivota. bola to poriadna zaberačka celé dni doma. samozrejme že lea stale na prsniku, aby aspon chvilku spala.už ma tak bolia že ani si ich necitim. kamaratka sa mi smeje, že zachvilku budem mať bradavky ako gombiky na vytahu. 😀 😀 😀 😀 😀

ankam
15. feb 2009

ahojte dievcence
idem vas pozdravit po dlhsom case

Evi trebalo ti skolu?teraz zanedbavas kamosky 😀 😀 😀 (sice aj ja a bez skoly)Kedy sa ucis pri malej?

Toni takze uz vies co je to poriadne ceckovanie,ze?a co ste mali zo zaludockom?

Eli-nemam slov.Sarinka este stale nezabudla???A mas to mlieko este ci uz nie?To je ale tvrdy oriesok veru...
My sa mame super-snehu po krk pomaly tak sa len sankujeme...
😀 😉 myslim na vas baby
Mata78 ja by som to asi nezvladla-takto 2deticky,klobuk dole 😉

mata78
15. feb 2009

ankam a kto povedal, že to zvladam? 😀 😀 😀
baby ked boli vaše deti stale na prsniku kedy ich to preslo? ja sa bojim, že leuka sa nezlepsi. večer zaspi na prsniku a tak spi možno aj do rana. ked sa odtiahnem je hned hore. a ja si chcem aj trosku niečo porobiť. ale neviem ako ked sa hned zobudi , len co vstanem z postele.

eliska7
autor
16. feb 2009

ahojteee,my sme stale chorý na nervyyyyyy,posratá alergia+virusy 😠 ja berem 5 krat denne spreje na priedušky,sara 10 liekov!-muž dnes skoro kolaboval,ked videl kolko jej rano musi dať,kým som bola u dr. 🙄 ,danko to iste,nenavidim zimu 😠 ,
študentky chvalim,ste šikule,matka držsa,si bojovnička,ty zvladneš všetko.
no a sarka?ludkovia moji,dnes mala divny sen,ked sa zobudila tak my trhala pyžamo a prisavala sa na cecok,až ked som zhukla,že už mliečko nemam sa spamätala 😅 ta asi nikdy nezabudne a cez den barkedy dojde a musi si požmoliť bradavku 😀 pápá

tonicka
17. feb 2009

ankam, zjedli sme pokazenu polievku a blili sme jak...
mati, u nas sa to zlepsilo az okolo 8 mesiaca cez den a v noci az okolo roka a pol 😝

mata78
18. feb 2009

dievčata vy ma viete vždy tak pekne potešit. no tak si to predstavte ako rychlo rastieme. dnes sme už papali mrkvičku.dala som jej iba 4 lyž, ale jedla by aj viac. a mame prerezané dva zúbky.tak sa vytešujem. 😀 😀 😀

ankam
19. feb 2009

mata 😀 😀 😀
toni si si nevsimla.....juj tak to muselo byt 😖
eli ach jaaj 😉

tonicka
19. feb 2009

ankam , sama nechapem, este som ju pred tym aj prevarila, ci nahodou.. ale obbe sme po nej do 15 minut blili 🙄

mata78
20. feb 2009

neznasam zimu. to počasie mi už lezie na mozog. stale sneziiiiiiiiiiiiiiiii. v bratislave je to hrozne ked je sneh, lebo je to hrozna plačkanica. v byte plno spiny z kociara. des. a to obliekanie deti ani nehovorim. dnes som veľmi zle naladená, lebo ani jedna mi nespala tak ako by som chcela tak som tohozase veľa stihla.

aadula
20. feb 2009

eliska ahoj, tak čítam, že malá stále pýtal cecík? Ja som začala malého odstavovať dva týždne do zadu.. Najskôr cez deň..tak cez deň sa nám darí, ale v noci je potom prisatý v kuse, nechce mi nič piť, z fľašky to nehrozí, tak to nočné cuckanie ešte prežijem nejak. Horšie je, že pije minimum vodičky, dúfam, že do leta sa naučí a pekne sa napije

zuzana1981
20. feb 2009

Ahojte , aj mne sa po 14 1/2 mesacnom kojeni podarilo odstavit malu i ked mlieko sa mi stale tvorilo , doktorka mi povedala , ze mozem kojit aj najblizsich 5 rokov
Chcela som sa vsak spytat kedze som si vobec neodstrekovala mlieko, ci mozem mat este vytok po stlaceni z bradavky.
Mala ma 18 1/2 mesiaca

Dakujem

ankam
21. feb 2009

zuzana ja si myslim ze ano.Citala som ze niektore zeny mavaju este taky vytok z bradavky.Ja teda konkretne nemam nic. 😉

evka39
21. feb 2009

Zuzka ja mám ten žltý výtok ked si stlačím bradavku..malú som kojilla 22mesiacov...teraz ide mat tri rôčky v máji... 😉 😉

eliska7
autor
22. feb 2009

mne našťastie nič neteče a radšej nestlačam,lebo keby zbadala tak amen tma

riusik
22. feb 2009

eli: 😀
aj mne dllho tieklo...

mata78
23. feb 2009

baby moja mama má 56 nekoji už 26 rokov a pri stlaceni bradavky jej tiež vytečie taká vodicka 😀 😀 😀 😀 😀 to je vraj normalne

ankam
23. feb 2009

mata ccoooooooooooooooooooo???tomu nerozumiem
a mne netecie nic-ale pravdu povediac som si este ani nestlacala 😀 ani neskusam-naco 😀

vendy01
23. feb 2009

Ahoj holky, synovi bude 15 měsíců, stále kojíme, přes den minimálně nebo vůbec, v noci když nemůže spát, tak si cucne. To by bylo v pořádku, ale náš Filípek je hroznej závislák na prsu. Stačí mu ho držet 😀 , muchlat, mlíko už ani nechce. Pořád mi leze do výstřihu, když brečí, tak se tím uklidňuje..Jednu ruku ve výstřihu a paleček druhý ruky v puse 🙂 , dřív mi to nevadilo, ale jak už je větší, jsme někde na veřejnosti, pořád mi stahuje tričko...nemůžu ho to odnaučit...dostane se mi dokonce i pod rolák! Nemáte někdo podobnou zkušenost, jak ho to odnaučit??? 😀

eliska7
autor
23. feb 2009

vendy-trpezlivosť,nič ine,alebo neustale zabavať niečim inym-pozname to dobre.
Holky zlate mojej malej asi švihlo z kojenia-cele dni si priklada babiku na cecky a koji-ked je chvilu ticho ideme pozreť kde je ,už sedi na sedačke a koji-dokaže aj 20min takto byť-čo mam robiť????(nejdu mi smajlici)

eliska7
autor
24. feb 2009

vložila som nove fotky

mata78
24. feb 2009

Eli u nas je to tak isto. kristinka ma zajka ktorého koji. a najnovšie aj moja 3 rocna neterka pomenovala babiku leuska a stale ju ma priloženu na prsniku. su take zlatučké 😀 😀 😀 😀 a najnovšie kristinka zacala vyťahovať moje podprseny. a dnes zahlasila že aj ona si musí obliecť taku " napršienku" ako mam ja. super nie? no povedzte nie sú tie deti užasné? 😀 😀 😀

eliska7
autor
25. feb 2009

no ,su teda,dnes som si musela nadranom knej lahnuť,mam velky vystrih,už našmatrala a ťahala bradavku do ust 😅 ,hrozne,stale sa pyta kedy sa mi urobi mliečko 😖 ,či v lete?

kacenqa
26. feb 2009

ahoj kocky, prisla som si po radu.

mala mala 24.2. rok. kojim uz len vecer pred spanim z oboch prs naraz a rano hned po zobudeni z jedneho a cca po hodine z druheho (aj ked posledne dni si uz len parkrat cucne a uz je fuc, zlezie z postele a smejdi po byte). noc mi na 98% prespi celu, velmi zriedka sa stane, ze sa okolo stvrtej zobudi, tak vtedy jej dam cucnut. ale to su fakt ze vynimky.

chceli by sme druhe, ale doktor mi na zaklade mojej a rodinnej anamnezy odporucil najprv skoncit kojenie. tak sa na to teraz chystam, asi od buduceho tyzdna. uz teraz mi je za tym smutno, ale som pevne rozhodnuta. no a teraz od vas by som chcela dake rady, resp. odpovede.

1. ake mlieko? vravi sa, ze sunar je najpodobnejsi MM, zas nasa pediatricka nam odporucila nutrilon, zevraj ten znasa najviac deticiek...

2. aka flaska? zda sa mi blbe ucit rocne dieta na flasku s cumlom, vodu pije z lovi nekvapkajucej flasky (aj ked my z nej mame kvapkajucu, lebo ten ventil sme dali prec, lebo jej to strasne tazko islo, a celkovo s nim pocas dna vypila omnoho menej pri rovnakej intenzite ponukania, ako bez neho) planujeme ho ale v dohladnej dobe znovu nasadit. moze sa mlieko pit tiez z takejto flasky?

3. ako na to? rozmyslala som, ze by som zacala postupne nahradzovat to ranne kojenie najprv (par dni, kym si zvykne na mlieko) a ked uz nabehneme na riadnu davku rano, tak postupne odstavovat aj vecer. to je plan, no realita moze byt samozrejme ina. co v takom pripade? co ked odmietne flasu? a bude pytat rpso? aj ked teda ona nie je vobec zavislacka. cez den si na kojenie ani nespomenie, ani nie je taka, ze ked si ju vezmem na ruky, tak hned hlada prso...

4. ake davky mlieka? kolko ml jej zarobit? ja som este krabicu s UM ani v ruke nedrzala 😀 takze ani netusim, ako sa to zaraba. ale teda kolko ml by mala denne vypit? na ranajky dostava chlebik s maslom a/alebo syrom, a na olovrant jogurt alebo pribinacik, takze iste mliecne davky dostava....

5. co s laktaciou? nechat to plynut do stratena? moj dr. sa k tomu vyjadril, ze ako budem postupne odstavovat, aj tvorba sa bude znizovat...lenze co je to postupne odstavovanie? to akoze 1 den MM a druhy UM? boze nemyslela som si, ze odstavit dieta bude takato veda 😉 a ked odstavit zo dna na den, tak ako sa k tomu postavia moje prsia????

sorry za dlhokansky prispevok, ale naozaj mam v hlave strasne vela myslienok a obav z toho procesu a budem vdacna za kazdu radu.

tonicka
26. feb 2009

vendy, nemam, len mne to nerobi na verejnosti, len ked jaci........ale ked na nieco dojdes daj vediet, mne ladi fun radio a ja to neznasam 🙄