Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

mata78
13. mar 2009

eli tebe sa to povie, ale kedy to prestane????????????? ani si nevieš predstaviť aka je to pre mna zaťaž, lebo aj počas dna je na mne nalepená a kristinka ma tiež potrebuje.

mata78
13. mar 2009

toni, ale to by stale revala a muž sa tiež potrebuje vyspať.

eliska7
autor
14. mar 2009

no ved ked maš jedno všetko vydržíš,ale pri dvoch deťoch sa musiš rozdeliť a to je velmi tažke,ked su obe take malinke 😖 ,jedine čo ti poradiť skus ju teraz kým je mala obmedzovať v kojeni aj za cenu plaču,lebo potom už to bude horšie 🙄 spomeň si na mna 😢

tonicka
14. mar 2009

mati, ved ja viem, u nas to bolo rovnake 😔 , preto este cakam z druhym... karolinka bola na mne nonstop nalepena, ona cez den spala len na mne a na dide az od roka aj 2 mesiace zacala spavat aspon chvilu be zomna a nacucla sa a zase chvilu bezo mna 😒 a musela som by stale s nou ked bola hore a venovat sa jej nonstop.. a aj to cucala kazdých 20 minut. A aj karolik plakala cez noc ked som jej nedala, ale ked som sa uz odhodlala tak to pochopila rychlo, tusim za 2 alebo 3 noci, ked som len skusala, tak to bolo desne. Mati viem ze to mas tazke, ale liga za dusevne zdravie mi hovori, ze pokial mas 2 deticky a chces sa im venovat musis sa vyspat a nie len byt mliekaren a cumel pre jedno z nich. Držím palec. A kludne sa prid vykecat, pripadne do IP 😉

ankam
14. mar 2009

toni aj ja preto cakam s druhym?a ty dokedy chces cakat?
mne sa paci ako to ma eliska.......ale tolko az cakat nebudem
no 3roky este urcite 😉

tonicka
14. mar 2009

Ankam, ja by som chcela ze ked bude mat karolik 3 roky aj nieco sa zacat snazit, nech ma karolik 4 roky... a viac. My by sme totiz chceli potom este jedno nase a dalsie adoptovat... A aby som uz nebola moc stara 😝

ankam
14. mar 2009

ozaj adoptovat???takze este jedno tvoje?ci este 2tvoje a to 4 adoptovat?to je mile 😉
tak to uz zachvilku si snazilka 🙂
dnes som bola na porodnici pozriet svagrinu-ma malu Alexandru.........no keby v tom momente bol manzel pri mne,tak asi idem hned na vec 😀 😀 😀 😀
ale nie uz som z toho pretriezvela ked som doma pri mojej certici 😀

tonicka
15. mar 2009

ankam, povodny plan bol 3 nase a 3 adoptovat, ale uvidime , aky velky dom budeme mat 😀
inak , asi som to zakríkla s tym nocnym kojenim..uz 3 noc pyta asi 6 x, ale pripisujem to zatial zubom, lebo je aj cez den uplakana a besna, strasne vymysla.. tak vymyslala pri poslednych zuboch..nestiham ju sledovat, 3 sekundy bez dozoru a uz skace dole z vrchu gauča, alebo je v umyvacke... a pod. 😅
ankam 😀 😀 , u nas to bolo naopak, manzel sa furt pytal, ze kedy bude dalsie, ja som sa drzala 😀 😀

ankam
15. mar 2009

oooooooo panabeka tak to potrebujete vilu a s domacou skolkou 🙂 je to pekne

bublinka9
15. mar 2009

zdravím...
omlouvám se že jsem sem tak vpadla...
10.03.2009 se nám narodila holčička prosím o pomoc v hlasování...
budeme z toho mít jen to že bude vytisklá v novinách jako miminko týdne a schovám jí to na památku...

http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina2009031... - hlasuj pro kristýnka roušalová 😉

eliska7
autor
16. mar 2009

ahojky,jaj idem sa chvaliť sara spala po prvy raz u našich,budila sa sice,trocha mrnkla,poskučala ale vraj inač v pohode,ešte vyskušame v utorok a snad odidem s mužom na ren welnnes pobyt 😉
tonička aj my sme sa volakedy zamtšlali nad adopciou,maš moje sympatie 🙂

ankam
16. mar 2009

eli takze uz na prazdniny ju davas?to je super nie?my by sme aj dali ale nasa babka co je nablizku nejako........... 😖

eliska7
autor
16. mar 2009

tak to maš smolu,moja mama je vtomto ok.

ankam
16. mar 2009

moja mamina by bola happy kebyze jej dam malu-ale je daleko a este aj pracuje a mala neni moc na nu zvyknuta-ked tam casto nechodime.........a ta co moze tak si to neceni 😒

alenik
16. mar 2009

Ahojte kocky...tak moja mama sa od nas odstahovala pred mesiacom a mala k nej stale chodila na "paždniny",ale teraz ju mama vzala na vikend a o 21:00 sme sli pre nu,lebo tam nechcela ostat,ze ona radsej pojde spinkak domov a k babke pride rano...tak uz sme sa dotesili 😝 .No uvidime,lebo babke velmi chyba a ked sme kamču dali na noc k nej,tak sme mohli aspon trochu vypadnut von...

mata78
17. mar 2009

ahojte. tak sme dopadli aj my. jednu noc kristinka spala u našich uplne super a na dalsikrat nam ju mama priviezla presne o 12 v noci celú uplakanú, že ona chce mamku. chudatkao moje tak sa ma chytila, že ani pustit ma nechcela.potom este raz spala u svokrovcov. vraj v pohode. svokra si ju chcela zobrať tweraz v nedelu na noc, ale nedala som im ju. viete možno so mnou nebudete suhlasiť, ale ja sii myslím, že su este ,malinké aby takto chodili na noc preč. podla mna kristinka este potrebuje mat istý rituál a rovnaké prostredie.

eliska7
autor
17. mar 2009

jaj nestrašte 😅 my to chceme ešte raz vyskušať,lebo muž už zaplatil welnnes vikend,teraz saobavam ako to zvladne,lebo aj včera hysakovala,ked bola cele poobedie bezomna a musel ju ocko uspať 😖
rano prve mi chmantala cecky 🙄

alenik
17. mar 2009

Kazde dieta je ine...ja nasu tiez uz tak skoro nedam,lebo viem,ze bude chciet prist domov...deti su nevyspytatelne v tom,ze maju tie svoje obdobia,ze raz chcu to a inokedy zase nieco ine...ved casom ju to urcite prejde.Moja vobec nespi cez den(to uz davno) a vecer ju dam spat okolo 19:3é.Zaspi bez problemov pri rozpravke a,ale v noci vzdy pride pre mna,aby som sla k nej do jej izby,lebo tam je vraj lepsia postel...neviem,kedy sa jej ten spanok zlepsi,ale az sa obavam,ked budeme mat druhe babo a budem v noci vstavat na striedacku k obom...to bude fuska,ze Mati? 😀 😀 😀

zade
17. mar 2009

Ahojte, tak my sme sa konecne uspesne odstavili. Presne na den sme sa "tutulkovali" 20 mesiacov.
Zda sa mi to nekonecne dlhy ale nadherny cas.... Rodila som neplanovanou sekciou a mliecko sa nechcelo rozbehnut, prezila som si nadmernu tvorbu nasledne na to zapal, ragady a neskutocne bolesti. Mliecko sa mi tvorilo ako dive, neustale sa mi tvorili hrcky jaaaaj.... po prvom roku som sa snazila o odstavenie, no zistili nam atopicky ekzem a pri nom sa odporuca vydrzat co najdlhsie.
Som stastna, ze sme to vydrzali tak dlho, i ked posledne dva mesiace boli uz iba vydieranim a odstavenie sa nam vobec nedarilo. Este stale neprespime celu noc a uspavenie sa problematicke, ale .... stalo to za to. A hlavne za tie nepochopitelne okale, ked som hrdo vravela, ANO, JA STALE DOJCIM 🙂

tonicka
17. mar 2009

Zade, gratulujeeeem 🙂 🙂 🙂
No, ja ani nesnivam, ze by sme karolik dali niekam na noc, to by mala dozivotnu traumu 😅 aspon zatial. Minulu nedelu sme ju nechali u babky prvy krat dlhsie samu ako na pol hodky a to od pol 9 do pol1, ale bola v pohode. Ale spinkat ani nahodou, to by bol velky plac uz aj na obedny spanok.. Raz som sla vecer s kočkami si sadnut, som myslela , ze bude spat ako do vtedy zvykla od 21:45 do 01:00, tak ze skocim, no ona sa zobudila uz za necelu pol Hodku a to ste mali pocut... mi manzel volal chudatko ze sa to neda zvladnut a potom ma v noci kontrolovala dalsie 3 mesiace 😝

monikaaerik
17. mar 2009

Ahojte dievcata,
dosla som si po odpoved, neviete mi prosim poradit ako sa volaju tie homeopatika, ktore vraj maju znechutit babatkam mliecko? A ci to vobec ucinne? Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem velmi pekne.
Inak mame sa celkom fajn, ja noha v sadre, Emka bola chora,manzel problemy v praci, aj nas zastihla financna kriza, hladam si nejaku brigadu, v noci vstavame min.3x na kojenie ale tiez som hrda na to ze este kojim, ale viem,ze sa blizi cas, ze budem musiet to ukoncit,len ked este sa mi do toho nehce. Aj by som sa rada vyspala, ale na druhej strane, nie je nic krajsie 😵

mata78
17. mar 2009

alenik tak tomu ver, že je to fuška, ale teraz pre mojho mužicka, lebo tým , že leuska je stale pricucnutá ako prisavka tak ja nemožem vstavať. tak vstava on, aj ked sa robi , že nepocuje tak ho tak kopnem do nohy, že už hned vie, že ma ist ku kristinke 😀 😀 😀 chudacik ma to tažke

tonicka
17. mar 2009

monikaerik veselo sa mate, my podobne len v bledomodrom... ale neklesaj na duchu , Karel Gott ti specha na pomoc ...do 2 týdnu musi dorazit 😀 😀 😀
mata, ja kopem manzela ked chrape a dieta je na mna nacucnute a budi ju to 😀 😀

monikaaerik
17. mar 2009

Jej Mati, tak to mate pestre, za to moj muz, dostava pecky od Emky,lebo spava medzi nami a ked sa vrti,tak ho stale kopne patickami 😀 Inak ma tvrdy spanok, tak ked rano vstane tak stale komenuje, ze: ,,spali ste celu noc,vsak?" no jasne, ako vzdy 😀

alenik
18. mar 2009

Mati,viem si tu fusku predstavit,ale aspon nevyjdeme z cviku 😀 😀 😀 .ja si neviem predstavit,ako nas mala moja mama tri deti za 4 roky...a vzdy mi vravi,ze ako nas dala spat o 19:00,tak sme vkuse spali az do rana...ja sa toho asi nedozijem,ale nestracam nadej 😅 Aj to druhe babo,co cakame,tak je nejake moc aktivne na moj vkus...Take kopance som necitila ani pri Kami...pri druhom si to asi zariadim inak.ked bude Kamča v skolke,tak ja budem spat cez den s babatkom 😉

lujzik
18. mar 2009

Jeej....Pekný deň Vám prajem!Dúfam,že Vám nebude vadiť,že som sa votrela do Vašej diskusie,ale ani neviete,ako mi pomohla!!! 😅 😅 😅
Práve som si ráno absolútne zúfala,keďže naša 14,5mes.Lujza znovu prespala noc na didiku a ja som z toho už úplne vykoľajená.V poslednom čase ma ešte celkom slušne kuše-myslela som si,že to len ja som slabá a "mäkká"odstaviť krpatú od mlieka.... ☹ a teraz čítam,že takýchto statočných mamičiek je veľa 😀

mata78
18. mar 2009

alenik. ver tomu, že pri druhom to bude uplne iné. už nebudes taká uzkostliva ako pri kami. dopisem neskor, lebo lea mi neda pokoj a stale sa vrtigfh

tonicka
18. mar 2009

Lujzik, vitaj v klube 😀 😀 😀 Kludne sa zaraď 😎 🙂
Alenik, ja cez den spavam s malou dodnes, ale zeby som sa citila vyspata povedat nemozem 😀 😀 😀

alenik
19. mar 2009

toni,si ma veru nepotesila s tym spankom... 😀 😀 😀 .ja som tip cloveka,co cez den nezaspi ani za nic...a v noci mi staci tiez par hodin...a z dcery by som chcela mat akeho spachtosa,xixi 😅

mata78
19. mar 2009

ahojte. co sa tyka troho spanku, tak prave sme si dnes rano o 5 tej s mužíčkom hovorili, aké to asi bude ked budeme mocť prespať celú noc a este aj rano si dlhšie polenosiť. ale neviem ci sa toho dožijeme. ale zase na druhej strane to skoré vstavanie ma aj svoje plus hlavne v lete. ked som tak skoro hore stihnem navariť kým je muž doma a potom môžem ist s detmi skor von . minulé leto sme už od 8 boli vonku. bolo to super. už aby bolo zase teplo.

alenik neboj sa ta fuska sa da zvladnuť. niekedy budes mať pocit, že si súca na psychiatriu, ale inac pohodička 😀 😀 😀 😀 ved co by si robila s jedným? začala by si sa nudiť. 😀 😀 😀 jééj prave som sa pozerala, že máš termím pôrodu ako som mala ja pri leuške minulý ror. ale nakoniec sa narodila 19.8 presne na ockove narodky. pekný darček nie?