Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

evka39
3. nov 2010

Jaaaaaaaaaaj, tu už nikohooooooooooooo ☹ Škodaaaaaa! Chcem sa len pochváliť.. Máme chlapčeka Tomáška a vyzerá to tak, že z neho je ešte väčší ciciačik ako bola Emka..Už teraz sa teším na odstavenie.. kto mi poradí, keď sem už nikto nechodíííííííííííí 😕

carodejnica
3. nov 2010

@evka39 máš trojmesačného chlapčeka a už rozmýšľaš nad odstavením 😲 😀 Tak ja mám 16mesačnú a ešte o tom neuvažujem ani náhodou.. kuk sem http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo... 😉 😉 😉

evka39
3. nov 2010

ja sa nechystám odstavit ani náhodou, len hovorím o budúcnosti, lebo som na tejto stránke bola stály návštevník pri odstavení dcérky, ktorá mala skoro dva roky...Tomáška plánujem kojiť minimálne tak dlho ako ju, dúfam, že sa mi to podaríííííííííííííííííííííííííííí 😉

amarelka
3. jan 2011

Ahojte milé mamičky,
ako ukončiť dlhodobé dojčenie? Malého som chcela dojčiť rok, potom dva a nakoniec tri, ale kedže som otehotnela, nejako mi to prestalo vyhovovať. Mám citlivé bradavky, nie je mi dojčenie velmi príjemné a za dalšie chcela by som, aby sa už malý naučil postupne sám zaspávať, kedže to máme ako "prostriedok" pri zaspávaní aj pri nočnom prebudení. Cítim, akoby ma to vyčerpávalo a som z toho nervozna.

spalka
3. jan 2011

@amarelka ja som malu nechala ked mala asi 16 mesiacov na 4 dni babine a sli sme s muzom na vylet (nebolo vtedy mojim planom uplne odstavit, vyvinulo sa to same zo situacie). Malu som vtedy kojila tak 1-2 za den a chutil jej aj nutrilon, u babiny nemala problem pit ten...na vylete sme sa kazdy den znicili chodenim, mala som nizsi prisun tekutin (neviem ci by sa dalo nieco take urobit aj v tvojom pripade, kedze si tehotna si mozno viac unavena) a ked sme sa po 4 dnoch vratili mliecko nebolo, mozno by sme to este rozbehali, ale nechala som to tak a aj krpana to celkom fajn pochopila, neplakala, skusila parkrat cuckat, ale mliecko jednoducho nebolo. So zaspavanim bol trosku problem, to som ju mojkala aj hodinu, kym na mne zaspala. Ale pomohol manzel a ked uz som bola so silami v koncoch tak som ju nechala aj trosku plackat, ale stala som za dverami pripravena vratit sa a ono ju tu po 3 minutach vzdy preslo a zaspala. Teraz zaspava v pohode sama v postielke, ma tam svoje spacie hracky, dame jej a vsetkym hrackam pred spanim pusinku, spravime papa a zaspava sama v izbicke, bez plakania, dudka si palcek, rozprava, spieva a prespi celu noc, je to uzasne! 🙂

amarelka
3. jan 2011

Spalka, tak to je ozaj užasné, ked tak pekne sama spinká...
Moj malý je asi tvrdší oriešok, v oktobri sme boli preč 11 dní, on bol u babky, hned ako sme prišli domov chcel cici,nezabudol a mne bolo luto mu nedať...teraz už asi nejakým vysvetlovaním snad , hoci to už skúšam dlhšie, že to je pre babatka a že on je velký atd...
Ešte ked mal rok, myslela som, že dnes 😒 /teda, ked má 2,5/ už bude odstavený a to tak, že sám nebude chcieť, ale..

spalka
4. jan 2011

@amarelka tak drzim palec, nech krpec pocuvne a prilis sa netrapi, deticky si podla mna najdu sposob ako si ten dobry pocit nahradit, alebo trosku priblizit...moja mala si odvtedy ako nekojim vzdy ked je zle alebo je unavena aspon chyti moj cicik, alebo niekedy aj svoj 😀, da palcek na druhej rucke do pusy, zlata je, ale srandovne to je, ked to robi pred cudzimi alebo na ulici 😉

peta.cz
17. jan 2011

Ahoj holky, tak dneska jsme začali odstavovat, prcek sice bumbal už jen při uspávání - v poledne, večer a v noci, když se vzbudil nebo k ránu, ale už jsem se rozhodla, že to utneme - prvního synka jsem přestala kojit kolem 20.měsíce a ten byl také závisláček a zvládl to naprosto v pohodě - plakal 3 noci a pak to vzdal a začal bumbat Sunárek. Zalepila jsem si prsa, že mám bebí a na Davídka to taky bezvadně funguje - sice mi při poledním spaní plakal půl hodiny, ale nakonec usnul - byla jsem s ním celou dobu a utěšovala ho (na to mi prděl, chtěl jen to prso 😀 ), no bylo to dost psychicky náročné, ale pak spal 2 hodinky v kuse...přes den se zeptal co bebí, ale cucnout nechtěl a na večerní uspávání si párkrát zaAAchal (aach=kojení), ale nebrečel ani po mě nijak nelezl a usnul bez problémů...nasadila jsem homeopatika, co jsem měla po Míšovi (bohužel mi zrovna došlo Lac caninum, tak snad to zítra budou někde mít)..tak držte palce, at´to v noci zvládneme bez velkýho řvaní 🙂

valika_val
10. feb 2011

ahojte, mozte mi prosim niekto poradit?

maly ma 9,5m a uz asi mesiac bojujeme s kojenim - nema zaujem. on si cely den nespomenie, samozrejme som mu ponukala, dokonca nutila ☹ pred tyzdnom som ako-tak kojila 5x/24hod., ale pred par dnami som usudila, ze to uz nema vyznam. aj ked som ho dala na prsnik, nikdy nemal cas, chut, stale sa metal, zaujimalo ho nieco ine. vyskusala som rozne casy, sposoby, vzdy jedno miesto, ticho, klud, ale marne. maximalne si cucol a hotovo. aj vecer pred spanim zacal vymyslat, co ma dost prekvapilo. zaspava v postielke pekne sam.
povodne som ho chcela odstavit iba od nocneho kojenia (teda presnejsie ponechat len jedno), ale ako mi 2x pocas dna odmietol bezne kojenie, vzdala som to. inak pije cez den len deci vody, max, posledne dni uz ale tlacim donho aspon UM.

jeden prsnik som mala slabsi od zaciatku, ten sa mi uz ani neplni. ten silnejsi prsnik sa este plni, tak z neho kojim nadranom. chcem sa opytat, ci je to pri odstavovani ok, nechat z nicoho nic stat prsnik, alebo ho mam dat aspon raz za 24-48 hodin? staci raz za 48? alebo netreba vobec? bojim sa upchatia mliekovodov, alebo zapalu, preto som sa prisla opytat, ci sa to moze stat aj v pripade, ze sa mi prsnik neplni - teda nie citelne. netlaci, ani to na nom nevidim.

a ako mam postupne odstavovat ten jeden prsnik? ak z neho budem kojit raz za 24 hod, je to ok? casom by som ho chcela vynechat uplne, nema zmysel (aspon pre mna) tahat nocne kojenie a este k tomu len s jednym prsnikom...
neviem, ako na to. teraz mi uz ide len o mna, o moje prsia, lebo maly mi na nich kasle. takze ohlad nanho vobec nemusim brat 😒 co je v podstate aj "vyhoda" 😒
dakujem za rady.

babulina
10. feb 2011

@valika_val - akurat pred tyzdnom som odstavila maleho, z jedneho dna na druhy, ziadne postupne - proste vsetky kojenia naraz, pijem salviovy caj a davam si homeo, presne ako si aj ty pisala jeden prsnik mam asi aktivnejsi lebo ten ma boli dost, po dvoch dnoch som si trosicku v sprche odstrekla ale len tak na ulavu odvtedy som uz nepotrebovala, aj ked teda citim ze su tam zatvrdliny, prve dni som si davala aj studene zabaly, najhorsie pre mna boli prve tri dni a potom uz sa to zacalo lepsit, takto isto som postupovala aj ked som odstavovala starsiu, inak pocit mlieka v prsnikoch som mala asi tri tyzdne, ale vytlacit kvapku sa mi podarilo aj polroka po odstaveni, vlastne zmizlo mi uplne az ked som znovu neotehotnela

valika_val
10. feb 2011

@babulina
a nepyta si?
a co s tym UM? kolko, ako, kedy???

babulina
10. feb 2011

nepyta si 🙂 , prve dve noci sa este budil podla stareho zvyku kazdych 40minut, ale dal sa celkom uspat co pocas kojenia neexistovalo bez prsa, od tretej noci sa budi len okolo polnoci - to dostane flasu a potom az nadranom o 5hod a to dostane dalsiu, potom potiahne este do 7 - 7.30, ja som mu zacala davat napr 60ml pocas prvej noci ked si zvykal na chut mlieka a flasu i tak som polku vylievala, ale na treti ci stvrty pokus flasu prijal a teraz po tyzdni vypije max 150ml na jednu ranu

katusradus
10. feb 2011

@valika_val ahoj no presne ten istý problém mám aj ja ešte ako 7mes. sa kojil 2-3 krát za den a detto v noci ako 8mes. cez den vôbec iba v noci a teraz ani ani ☹ ale mlieka som nemala bohviekolko,ale predsa aj to troška...dávala som aj UM nemám vôbec pocit plnosti,alepo vytlačení kvapká tak dúvam,že sa nezapalia,kedže drobcom máme rovkako starých tak mliečko mu môžeš dávať ráno a večer a ked si vypýta tak aj v noci (ja dávam 2krát) množstvo závisí od váhy,alebo od apetítu 😉 ale celkovo by to malo byť 500ml