Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

mata78
17. jún 2008

ahojte.
konečne som si našla čas a trošku si Vás tu čítam a nedalo mi nezareagovať. všetkým Vám musím povedať, že Vás obdivujem za to ako to odstavovanie detičiek zvládate. ja som to mala jednoduchšie, lebo som odsavala a malá bola naučená na fľašu. ale aj tak viem čo prežívate, lebo ja som sa tak pokúšala ukončiť odsavanie. vždy som si povedala, že už to skončím, lebo bolo to veľmi naročné, ale akosi som to nedokázala urobiť. vždy som si našla dôvod prečo nemôžem prestať odsavať. jednoducho som nebola na takýto krok psychicky pripravená. vieťe, podľa mňa je veľmi dôležité, aby ste boli hlavne vy s tým psychicky vyrovnané a pevne rozhodnuté. ak to tak nebude budete sa iba trapiť a možno nakoniec aj tak Vášmu dieťatku ten prsník dáte. nechcem aby ste si mysleli, že mudrujem, ale je to môj nazor. Všetkým Vam držím palce. a nech Vas ani len nenapadne myslieť si, že ste zlé matky. ste stie najlepšie matky aké vaše dieťa môže mať. držím vam palce. 🙂

evka39
17. jún 2008

eli,tak ako?????????????si v pohode????napísala som dlhý príspevok a bác,vyhodila ma to mám najradšej.
eli naše posledné kojenie bolo tiež hrozné rupli mi nervy vrieskala malá a aj ja od zlosti a vtedy som si vlastne povedala A DOSŤ! ale ked mi je smutno,tak si spomeniem na tie krásne kojenia,ktoré boli len a len naše a nikto iný to nemohol..Ešte aj teraz mi je smutno za kojením je to krásne a som vďačná,že som mohla kojiť...A aj ked to už bolo o nervy a odstavovanie hrozne ťažké,ked budem mať druhé dieta ak budem,tak ho budem tiež kojiť ako sa bude dať..
Eli,je to normálne,že si smutná ty si velmi emocialne založená/aspon zatial ta tak poznám/ tak ako ja všetko velmi intenzívne prežívame a naše detičky to cítia..Neboj,raz to muselo prísť a ked to prišlo,tak neprepas šancu...ešte bude kopec vecí za ktorými ti bude ľúto....a robíš to pre VAŠE dobro ved už ste obe trpeli už ta to kojenie velmi obťažovalo a sarka je kapitola ssama o sebe 😀 uvidíš,že to prejde a časom si ani nespomeniete a budeme sa len nad tým usmievať..držím palce aj Sarinke...
riušik,všetko po starom...tieto dva dni bola Emka dobručká ona je ako aprílové počasie ale ešte viac premenlivejšie....a máme ocikovské obdobie čo mi celkom vyhovuje len mužík už večer postenkáva lebo sú majstrovstvá vo futbale Chi chi 😀
dobrú nocku všetkým

tonicka
17. jún 2008

evka, ja to robim teraz tak,ze ked napisem velky prispevok, tak si to okopcim(ctrl C) a ak to zblbne tak to len znovu vlozim 😀
eli, myslime na teba.Pa

evka39
18. jún 2008

Toni,ďakujem za radu 😉
eli,tak ako,žijete????

riusik
18. jún 2008

joj, evi, my mame mamickovske... ale ked nie som doma (co je velmi ojedinele, ale chodim na anglictinu), zvlada to v pohode, ale inak vsetko musi maminka... 🙂

eliska, tak ako dalsi den? dufam, ze sa dostavas z najhorsieho, ver ze vsetky, co sme tak dlho kojili sme si tym presli. aj mne manzelik povedal, ze asi nie som normalna, ked som mu vyplakavala ako mi chyba ten pocit prisatia sa maleho... ale to mozeme pochopit iba my, zeny, milujuce matky...........

pekny dnik vam vsetkym 😵

eliska7
autor
18. jún 2008

čauky,no mame za sebou včera celý den a celu noc bez didinky!!den sa da vydržať,už neskuči a nepýta didi,len koli tomu radšej nechce isť spať,až ked pada od unavy,musim ju zovreť v naruči,plače,drži ma za cecok a ja plačem nad nou a tak mi zaspi,aj dnes až o 13:15,už aj plakala,našťastie som tam bola a postačilo čččč.No ale noc hrozna,zaspala s plačom zase v naručí.Sara sa zobudila musim ist. 😒

eliska7
autor
18. jún 2008

ani som nestihla dopisať a strašn e začala plakať 😅 po 25 min revom panebože nedokazala som ju utišiť,stale len opakovala-hajkať hajkať,totalne bola vyčerpana po dnesšnej noci-ja som to nezvladla a dala som jej didi-prebehlo to bez slova-pozrela na mna či može ,prisala a druhou rukou ma hladkala a zaspala.....potom po 20min vsatala,nepýtala didi,neplakala,uplne v pohode,aj teraz spokojna kludna.raz sa pozrela do vystrihu a povedala skovame a zakryla mi didi 😕 dufam že som to neposrala uplne budem vas info,snažim sa, aj večer pojde spať až ked bude padať od unavy,dojde krstný pozreť tak snad ju vyčerpa 😖 vobec som neni silna ako si niektore myslite,keby chcela len rano a večer tak by som kojila dalej.....no uvidime čo ako bude,snad pochopila že skončilo to večne prisavanie,za každu blbosť,rozhodne je cez den kludnejšia ako doteraz ked nonstop didovala. 😉
takže ked zhrniem:za Po-Ut-st sme kojili len dva krat!!!!!takže sa uspokojujem toje uspech ako svet 😀 a dnes som už neplakala od 14 😀 všetkým dakujem za podporu.len tak o 17 som bola v spravach na markize ako idem s kamoškou po parku 😵

tretulka
18. jún 2008

eli to je super, gratulujem 😵 😵 😵 ...len tak dalej...takze si tv hviezda, idem kuk do archivu 😉

ankam
18. jún 2008

Och Eli myslim ze by to uz bolo za tebou-to najhorsie???Super ked len 2krat si kojila za 3dni
ale viem si predstavit tie noci
No uz by malo byt len lepsie a lepsie nie??? 😉
Drzim palce a cely cas na teba myslim
My sme dnes cez den len 2krat

eliska7
autor
18. jún 2008

no to je tiež uspech ankam 😉 musim povedať že mam trošku lepšiu naladu,poobede bola dobručka,večer o 20 chytila cecok a povedala po 3 dnoch didinky-vravim jej čo si zabudla ved su zalepene a bolo 🙂 teraz o 2120 už bola moc unavena pýtala sa spať,konečne vypila mleko z flaše,ale ja tava som len 1OO zarobila,reku aj tak vylejem 😖 a bolo jej malo,dala si dudušku,dvakrat sa pokusila prisať-to bolo na moje city 😢 odolala som a tak zaspala už treti den bez didi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 zčoho mam obrovsku radosť,myslim že toto už je za nami,že už bude sice dosť neskoro podla mojich predstav zaspavať,ale sama 😉 dakujem vam ešte storaz že ma držite a vobec tomu kto vymyslel tuto stranku 😵

eliska7
autor
19. jún 2008

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 PRESPALA celu noc do 5.45 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bez didinky,potom začala plakať že papať na otazku čo chce,len ukazala na didi,tak som jej dala,spokojne sa nakojila,usmiala,povedala že bolo dobro a všetko v pohode 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak uvidime čo bude dalej-som taka šťastna-asi fakt pochopila že už je konec vydieraniu na maminku 😀.ak sa mi podari takto to udržať dalej budem najšťastnejšia na svete,vlastne ju aj odstavim a budem aj kojiť-ved raz za 24 hod je super 😉 krasny den všetkým. 🙂

bystricanka
19. jún 2008

ahoj eli...gratulujéééém....super, super...ide vám to skvele 😉 🙂 🙂 😉
a kukla som správy a videla som ťa....na konci reportáže si išla s kámoškou, že? 😉

evka39
19. jún 2008

eli,super,teším sa s tebou,,,sarinke povec,že už len ráno je mliečko,alebo kedy chceš aby papala a v tom vytrvaj...no a hviezda aj zakývat si nám mohla v tej telke..kukla som si ta v archive... 😀

evka39
19. jún 2008

ináč moje dieta spalo strašne už nej je von ten posledný zub lebo koniec..Tak strašne ma bolí hlava aj tabletku som si u dala a nič....tak pekný den holubičky 😉 u nás konečne svieti slniečko

bystricanka
19. jún 2008

evi...malej vylezie zúbok a už bude dobručká jak med...ani ju sama nespoznáš aká bude dobrá..uvidíš 😉 😉

evka39
19. jún 2008

bystri,jaaaaaaaaaaaaaaaaaj,keby si mala pravdu 😖

ankam
19. jún 2008

Eli super az ti aj zavidim ze si to takto zvladla.Gratulujem a Sarinka je poslusna a zlata velmi 😉

ankam
19. jún 2008

evi esteze jej ten zubok chyba,aspon sa mame na co postazovat 😀
Eliska cely den si nenapisala ako vam prebiehal..........ozvi sa,ci ste vydrzali pri jednom kojeni,paaaaaaaaa
dobru nocinku vsetkym

tonicka
19. jún 2008

eli, to je uuuuuzasneeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tesime sa mooooc s tebou 🙂 🙂 🙂

eliska7
autor
19. jún 2008

ahojte,držime sa statočne,iked dnes to bolo tažke 😢 bola som s mužom na rybach,nevedela na obed zaspať,na otazku kedy pojde spať odpovedala nasrato:večer 😀 nakoniec po hod som ju ukolisala v kočiku 🙄 potom kým som vladala chodiť spala(1.45 hod)potom som to vzdala a išla kamoške lebo som skoro zdochla natom slnku.Tam dostala krizu,pýtala didi,povedala som že su zalepene-vykrivila usta a odchadzala preč plakať,tak som rýchlo zahrala že jej dam cukrik(aj ked nerada koli zubkom)to ju upokojilo a zabudla,no a teraz večer strašne nevedela zaspať,mlieko odmietla,stale mi pchala ruku za cecky,striedavo spala a plakala-uuž už som skoro zlyhala,ale nakoniec po 40min zaspala.čakam čo bude vnoci 😖 takže lahke to nebude,nechce sa vzdať 😒 😒
jaj tie nešťastne zubky,trapia čo evi 😖 ja som sa v telke ešte nevidela,vo večerných nas vystrihli 😀

tonicka
19. jún 2008

verim,eli, ale vydrz 😉 sme tu. ked nebudes vladat, kludne mi zavolaj 😉

eliska7
autor
20. jún 2008

😢 jaj asi som sa predčasne tešila,od 23 revala do 00 tak som jej dala didi,potom striedavo spala revala á5min,o 4 som jej dala zase a rano o 5,3o zas,muž je hotový celu noc hore a teraz odišiel na 36 hod službu,mala ma kruhy pod očami akoby sme ju týrali,strašne,potom bol klud povedalasom že su zalepene a hotovo,na obed som ju hodinu uspavala,kočiku a nakoniec na rukách bez didi,ale už aj plakala po 30min.neviem čito neposrali zase zuby,totižto ked revala som zbadala rano že jej vyšli na špičky posledne dve stoličky naraz,toto dite je tak naročne že keby sa muž nehanbil určite by zo zufalstva reval aj on,nevie akomy ma pomocť,keby mohol da jej svoje cecky 😀 dnes pojde malý spať spať našim,budem sama tak ju necham vnoci dlhšie plakať,snad ked sa unavý zas bude spať lepšie,to je na h....že ked je muž doma,viem že sa musi aspon ako tak vyspať a ja nemam srdce nechať herečku vrieskať,jednak mam strach zo zachvatou a potom viete akoto je ked ste nevyspatý a musite rozmýšlať,keby robil z lopatou tak ju necham revať do rana-mohol by sa v robote podopreť o loparu a drichmať-haha ale som vtipna,prave som ožehlila 11 košiel,stihla som to za tých 30min,ešte zaspala tak idem ešte žehliť.zajtra chceme isť so starkými na podhajsku-termal,ale ked bude zla noc ostanem radšej v zahrade.tonička diky 😉 sarka cez den pochopila že didi nedostane,ale vidite vnoci ked je mozog prispatý jej to nevysvetlim 😖

evka39
20. jún 2008

elik moj,vieš tvoje dieta proste neoklameš možno že ked si jej dala didi tak to bola chyba a ona dostala impulz a vie,že revat do nemoty je cesta ako ju dostat....Srdiečko,ale neodsudzujem to aby si si nemyslela ty vieš čo na tvoju sarku platí takže neboj máš proste doma inteligenta,ktorý skúša za každú cenu dosiahnut svoje...a je len na tebe,či ta zlomí alebo nie....Stoj si za svojim že LEN ráno a hotove nedaj sa presvedčit ja viem,že sa lahko o tom píše ale tiež som tým prešla a mne by pomohlo,keby ma niekto podporoval...velmi držím palce je to neskutočne náročné hlavne na nervy a ešte ked sarinka má trošku aj problémy aby sa niečo nestalo,ked tak plače velmi že????nezávidím ti eli ale už si v tom kolotoči tak to dobojuj dokonca ja verím,že to zvládnete....
Ináč dnes som mala prijímačky na tú výšku 😖 už viem,že som spravila,teraz počkat,či ma zoberú..čakám,kým dajú výsledky na net 😕

janka196
20. jún 2008

ahojte maminy, vidim ze uz tu mate rozbehnutu riadnu diskusiu, ja len otazocku, mala uz ma rok a ja pomaly rozmyslam ze by som ju odstavila. nas problem vsak je ze je naucena na cici zaspavat ako v noci tak aj cez den. mate niektora tiez takyto problem? ak ano ako ste to riesili? dakujem za odpovede 🙂

ankam
20. jún 2008

eli sama neviem ako to zvladnete,drzim palceky-ja by som uz jej dala a pockaj ako my z tonickou na to Vysvetlenie 😀 😀 😀 nie len srandujem,uz ked si zacala tak si stoj za svojim
Napr.viete co???Mne ten ocot asi zabral,lebo uz nepyta cez den vobec,len jej dam naobed ked ideme spat a vecer tiez no a v noci.Len som zvedava dokedy takto vydrzi.Akonahle sadneme do auta hned to bude.... 😉
Janka196 takto to robim aj ja,tak ti neporadim a hlavne toho sa bojim najviac ked by som prestala,ze ako bude zaspavat.
Ale teraz som uz spokojna,ked cez den nepyta-tak to nechavam tak a kojime sa dalej
Ale oni si pytaju asi podla nalady,ze? 😀
Toni aj ja ti mozem zavolat??? 😀

Evka -klobuk dole-ja by som ani nad prijimackami nerozmyslala a teraz uz vobec nie ked mam malu 😀 Drzim palceky

DOBRU NOC 🙂 😉 🙂

eliska7
autor
20. jún 2008

eevi na vyšku?klobuk dole,ja obdivujem všetky ženy,čo pri detoch a domacnosti zvladaju aj školu 🙂 ale bohužial život to vyžaduje,aj mna čaka ešte zdelavať sa inač skončim na smetisku 😀 no holky,poobede bola zlatulinka,cez den nepýta didi je uplne v pohode,večer sme sa rozpravali ako dve kamaratky-to bolo take krasne,spravili sme dohodu,večer ked išla spať začala vymýšlať,že hrať a tak dalej lebo vie že nedostane na zaspatie didi,nechcela som aby zase išla spať vyrevana a vyšťavena až neskoro večer,tak sme sa dohodli že vypije flašu mliečka a potom jej dam troška didi,bože ťahala flašu ako o život so zavretými očami a potom sa vrhla na mna že teaz maminkine mlečko-ale ukazala som jej že su zalepene,že ich msime odlepiť-hrozne sa toho boji,začala plakať že bo no potom slastne zaspala s usmevom na tvari 🙂 takže tak.uvidime či som velmi pochybila,ale skusim tuto verziu,nadalej nosiť zalepene a až po dohode jej teda večer dam 😖 😖 som asi strelena,ale chcem len dobre pre nu,od zajtra už nebudem brať ani antikoncepciu,možno bude aj mlieko ine,predsa suto hormony 😒 zajtra idem od rana do zahrady a naši pojdu z dankom na termalne kupko,ja radšej zostanem,lebo bez muža mi je ťažko,on my vela pomaha a naši nevladzu,tak by som nemala z kupania nič.na zahrade napustime bazenik,dojde kamoška s malým a večer muž z roboty,bdeme aj spať po prvý raz v chate tento rok 😉 takže pekný vikend 🙂

tonicka
20. jún 2008

Jasne, kedy kolvek ankam...vlastne vsetky...ak nemate cilo, dam do IP 😀 😀 😀

ankam
21. jún 2008

baby zatial si nepytala didiy,len pred spanim som jej dala.Dufam ze do vecera ju to nenapadne.Teda uz ju napadlo teraz ale zabral ocot a bez velkeho placu sa vykrutila a isla prec,hi
Eli super pocasko vam vyslo na chatku
Tonicka 😀 😉 🙂

evka39
21. jún 2008

baby,ja som zistila,že mám doma perpetum mobile 😒 celý den sa nezastavila samo,že nespala cez den a poobede sme išli na ihrisko,kde vystupovali súbory a tak som sa teda za nou nabehala ako dostihový kon necátim si nohy a ona krpana o deviatej večer ani počut o spaní....ach jaj................. ☹ 😒 🙂

mata78
21. jún 2008

evka poteší ťa ak ti poviem, že doma máme presne to isté. už tretí deň po sebe mi nespala cez deň ani minutku a večer samozrejme, že skor ako o 21.30 nezaspala. ja by som spala až by som plakala a ona nič. a to bud rada, že nie si v 32 tt. ako ja. je to na zbláznenie.

dievcata neviete mi poradit niečo na zlatu zilu.?