Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

eliska7
autor
28. okt 2008

ankam podarená-aby to patrilo do temy 😀 no sarka dostala kopu hračiek,ani sme ich všetky neodfotili zabudlo sa,takže na foto chyba vajičko pre babiky,mala motorka,tu si vybrala sama.vyzera na nej ako šiši,mama hukala žejej je mala,ale ona je total spokojna,beha po byte ako fitipaldi,ved do jari jej to stači a potom bude mať bicykel.dostala zimne boty,vetrovka oteplovačky,pančušky,mikiny,trička,šatky,čiapku,točo proste potrebuje 😉 najviac sa jej rata pračka,vyzlečie nam ponožky a už pere,v kavovare vari kavu-deda už dvakrat obliala 😀 mne každe rano mixuje nesku a na doske so sekačokom kraja banany a konzumuje 😉

sammy
28. okt 2008

Hlasim, ze sme uz 3. noc bez mliecka 🙂
Neviem, kto to tu pisal, ze tak male dieta nepochopi preco cez den dostane a v noci nie, no bola to blbost (alebo mam nadmieru inteligentne dieta). Totiz v noci uz nepyta a cez den sa ide utrhnut, ked jej poviem, ze dame si mliecko 😀

ankam
28. okt 2008

no asi mas teda inteligentne dietatko.....super tesim sa s tebou.napr moja bola taka zavislacka ze by som takto nepochodila.my sme museli naraz

ankam
28. okt 2008

ja som chcela KUCHYNKU-ale sa bojim ze sa s nou nebude hrat a ja sa napocuvam od manzela"hlavna vec ze sme ju kupili"

tonicka
28. okt 2008

Ahojte, tiez si myslim, ze si nemala zavislacika a tesim sa s tebou... 😉
ankam, tak kojena karolinka ma narodky 27 a na narodky dostane izbičku, stolick a stolik a truhličku a vsetko co patri k izbičke 😉 a na vianoce kuchynku, ja dufam, ze hrat sa s nou bude, u kamosky som o nej hodinku nevedela, okrem toho ze som stale nieco "jedla" 😀 a mam este v zalohe take veci ako stojan s tabulou na jednej strane na kriedu, z druhej fixky a je tam aj drziak na rolku papiera maju to v ikea ,stupienok k umyvadlu, vykrajovatka k plasteline a podobne 😉 dufam ze som pomohla aj ostatnym kojacim mamičkam 😀 😀

ankam
28. okt 2008

no ved tie drobnosti ani som nepisala 😀 😀 😀 len ta kuchynka co ja viem kd uz je "nekojena"ci sa s nou bude hrat 😀 😀 😀 😀 😀 babiku isto nie od nas-lebo tych dostane aj tak dost 😀 😀 😀
my este zatial nemame kde urobit izbicku,ale velmi by som chcela

tonicka
28. okt 2008

ankam ja som babiky zatrhla, resp. ked kupia odlozim, mala sa babik boji 😅

eliska7
autor
28. okt 2008

toni aj my mame niektore skovane ,lebo sa ich boji-neznaša barie 😅 a kuchynka je super vec sarka ju zbožnuje 😉
no sammy ,zrejme nemaš ani si nemala zavislaka,lebo zavislak nepochopi prečo raz daš a zay nie-tosom pisala ja 😀 no a moja sara je až priliš inteligentna-prepač aj testy to potvdili 😀 proste je len zavisla 😖 takže sa tešim s tebou a zavidim ti že to u teba funguje 😉 drž sa a daj vedieť ako idete dalej.
my sme dnes odolavali didinkam,darilo sa dostala len na obed ked išla spať ked vstala a večer ked išla spať,aj to som jej vybrala lebo už spala len dudlovala-zvyšila som hlas,že stačilo-zamrmlala a zaspala-takže dnes noc a den celkom fain,uvidime čo bude dnes vnoci-je doma muž takže nemožem ju nechať jedovať-plakať aby sa vyspal do roboty 😠

eliska7
autor
29. okt 2008

ahojky,no do tej 4 bola pohoda,nakojila a spala asi 4 krat,no potom revala,lebo som odmietla byť ako dudel,takže otras 😖 doobeda pokušala,ale nedostala,až ked išla hajať.prišerne tu fuka,neda sa ani von isť,tak ju dam poobede našim aby zabudla na didi 😉 a ja budem žehliť 😝

ankam
29. okt 2008

jaaaj eli tak ty sa teda mas s tym cicinkovanim 😉
baby som prekvapena,lebo my sa s babikami hrame stale-cese-dava na nicnik(keby si radsej sama sadla) 😀 kocikuje-uspava.Krasne sa hra s nimi.
Eli ja som dozehlila a mala si zmyslela ze chce chodit po zehliacej doske 😀 😀 😀 to tu este nebolo.
prave mi spi na rukach 😀

tonicka
29. okt 2008

ankam, my to mame z medvedikmi 😀 tych dokonca aj koji 😀 😀 My dnes nespime

ankam
29. okt 2008

No my sme dnes po dlllllllllllllllllllllllllllllllhej dobe spali cez den.cca 45 min. 😉

eliska7
autor
29. okt 2008

no super aspon si si odychla-a to spala cely čas na rukách 😕 sara je u babky,mna zase boli žaludok tak relaxujem a nežehlim,dopujem sa liekmi 😒 my sa hrame tiež s babikami,aj kojime-ešte im aj povie-lavy ti nedam mam zalepený 😀 len sa boji barbie a takych babik divných,napr.suseda mala taku velku ako ja skoro zošalela ked ju zbadala 😀 ma oblubene babätka bez vlasov,rozpravajuce 😉

ankam
29. okt 2008

nie eliska na rukach len zaspala a prelozim ju do postele
a spinkal aj tatinko-tak som mala heeeeeeeeeeeej 😀

evka39
30. okt 2008

ja nestiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiham ☹ ☹ pozdravujeme vás a myslíme na vás....... 😉

tonicka
30. okt 2008

napodobne evi 🙂

eliska7
autor
1. nov 2008

ahojky,bože ženy sara huka už vyše týždna ako besna cele noci,zato že jej obmedzujem cecky 😠 už sme uplne hotový,cecky ma bolia ako šlak,ona je hrozná ☹

eliska7
autor
3. nov 2008

😅 kde ste???no vonku je krasne tak sa nečudujem.aj my sme od rana do večera v zahrade,je tak nadherne a sarka je užasna už dva dni,tak dufam že jej to vydrží aj na zajtra 😉 tak pomaha-burinku trha,kope jamy na nove stromky,dedovi pomaha opravovať a tak ,proste zlatá-no a didinky?ked ide spať a ked vstane,potom večer ked ide spať-takže toto zvladam 😉 Tých svadobných fotiek sa dočkame hadam na dochodku 😀 polepši sa 😉

ankam
4. nov 2008

oooooooooooooo eli tak to je super-tesim sa s tebou 😉
co uz ked vonku je pekne,musime to este vyuzit.potom tu si budeme pisat nonstop 😉

tonicka
4. nov 2008

eliska, aspon budeme mat co robit na tom dochodku... veru, aj ja som bola kraaaaaaasna nevesta 😀

eliska7
autor
5. nov 2008

a zase tak krasne,dnes som malu šupla babke nedalo so snou vydržať a uporatujuem žehlim,ešte som stihla isť ako kojaca poradkyna ku kamoške 😀 ,chvalaboho som prišla včas ma uplne plne prsia a maly len dudluje a spi-nečudo nevedel to vytiahnuť,má len týžden a ona si nevie rady,tak prišla eliška 😵 ako my to dobre padlo 😉 poučovať 😀
zato sarka huka cele noci-didinky mi daj len troška maličko-vobec ju to neopušťa 😢

ankam
5. nov 2008

eli mozno nakoniec budes kojaca poradkyna.........vies kazdy sa uci na sebe a ty uz kojis dlho-teda aj dost toho vies 😀

tonicka
5. nov 2008

eli,asi to na sarku nebude fungovat, ale ja som karolinke zvysila cez den davku mliecnych vyrobkov a v noci uz potom nepýta az okolo 6... neskusala si nieco taketo? Lebo nam isiel posledny ocak teraz a ona mi visela na dide v noci a cez den potom nic mliecne nechcela,len didu a dalsiu noc to iste... tak som jej dala na vyber mliecne svedske stoly a z toho sa najedla, nieco si vybrala, cez kidiboo lizatka, tycinky syrove az po jogurty a napoje a v noci bol po 5 dnoch konecne klud...som spala 6 hodin v kuse 😀

zuzana76
5. nov 2008

ahojteeee

aj ja zacinam odstavovat maleho, teda najskor oducam od zaspavania na prsniku, to sa nam uz druhy den podarilo, ale co s nocnym dudlovanim? on pyta aj 5x za noc, to je strasne.

cez den nepyta uz vobec, ale raz za den mu musim dat, lebo mi idu prasknut prsniky.

Co mate odskusane na tu noc? ako ho oducit od nocneho jedenia?
dakujem

eliska7
autor
6. nov 2008

čaute,Tonička problem je vtom že sarka ma alergiu na laktozu,takže mliečne vyrobky nesmie,momentalne skušame potroške,ale kedže to nejadavala tak jej jogurty nechutia a ked zje tak raz za mesiac polku-vtedy oslavujem.Pribinačik jej chuti,ale ak zje polku tri dni po sebe hned ma krče a hlieny v stolici 😖 vieš mi mame každu p....takže to mam z každej strany na h.....fuj ale som neslušna 😅 čo robila dnes vnoci koli didinkam-vrieskala ako šibnuta a ked ho už mala v ustach tak ho nechcela pustiť,pokusala ma na prst pri pokuse vybrať 😠 ,vieš zuzana 76,jedine čo by pomohlo je nechať vyrevať,až zaspi od unavy-ale bohužial ja ani to nesmiem,lebo z vyčerpania mamva zachvaty podobne epilepsii 😖 ,cez den ked ju dam mame od 9-do 18 vydrží bez,len mame chyta cecky a žmoli-tak sa ukludnuje,no ked sa objavim nalepi sa dindi a di rana nepusti 🙄

tonicka
6. nov 2008

zuzana 76, dat len kazdy druhy raz a tak postupne naucit ze v noci sa nepapa... tak sme na to isli my...i ked tuto noc to vobec nevyzeralo... 🙄 prezrad ako ucis zaspavat bez didy... to nam nejde...len v turecku sama nechcela zaspat na prse len sa najedla, postazuvala, tak som ju dala na postel a do 4 minut spala... doma ani za svet...jaciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

mata78
6. nov 2008

ahojte dievčence.

dlho som tu nebola, ale aspon som si vas teraz prečítala. baby ja už meliem z posledného. lea je v noci stale na prsníku. už ma aj poriadne bolia. myslím si, že už jej ani nič nemôže tiecť. ja som jej nahrada za cumlík. 😖 ☹ 😢 a kristinka je tiež hrozna. dnes v noci vstala o 3.00, že chce papať mäsko a ryžu. bola hore do 4.30 no a presne ked ona zaspala tak vstala leuka. des.

tonicka
7. nov 2008

Mati, fuuukam 😵 to prejde, karolinka bola tento typ 😉 len ona aj cez den aj v noci...ak spala cez den 2 alebo 3 hodiny, tak to len preto, ze spala na mne a obcas si cucla 😅

Ja sa vam dnes hlasim o rok krajsia, mladsia a mudrejšia 😀 😀 😀

radka.m.
7. nov 2008

mata78-tvoje holčička je ještě moc malá,aby tě měla místo dudlíku,to určitě ne.ale určitě ji nech,i když je to pro tebe náročné,protože si myslím,když ted častěji vyžaduje noční kojení,tak zcela určitě procházíte růstovým spurtem,ten trvá týden.max.2 týdny,takže by to za chvíli mělo ustat.

eliska7
autor
7. nov 2008

toni,všetko najlepšie 😵 Mata vydrž iked je to tažke,ale ak citiš velke vyčerpanie neuvažuješ nasadiť malej umele mlieko a radšej vzdať kojenie ako sa takto ničiť?stoji to vobec zato?skus sa zamyslieť aj týmto smerom-aj ked ja velmi propagujem kojenie.bohužial su chvile ked to nejde.Kojenie je krasne a učelne ak prinaša radosť obidvom stranam-ak si vyčerpana a nervozna mala to citi a vysledok poznaš.tz sa trapiš už viac ako dva mesiace a
ako som pisala bola som radiť mojej kamoške a takmer dvojtýž.babätko ako kojiť a tak-ona ma dnes stretla a vzdala to,stiahla sa elesťakom ☹ tak som jej nadala,že sa vzdala priliš skoro a nebojovala,dala na rady kamošiek ako sa ma nato vykašlať.Ale ty si spravila všetko čo si vladala a z vlastných skusenosti viem čo je to takto sa trapiť.my sme dnes zase prerevali celu noc,už neratam kolku,už aj muž nanu nakričal nech prestane-ja si nedokažem predstaviť že by som mala isť robiť a toto preživať vnoci.cez den to viem ako tak ovladať,ale odstaviť nehrozi,ešte počkam na vysledky tej magnetickej rezonancie a ked bude všetko ok,tak ju necham pri mame na noc a budem čakať vysledok.