Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
10. jún 2008

evka,myslim,ze som na tok rovnako,zatial si to neviem predstavit,ale tesila by som sa. 🙂 A my si ani pozor nedavame 😀 spoliehame na to,ze este nemam menzes 😀 odvazne,ale co uz 😝 😅 😀

riusik
10. jún 2008

toni, naozaj odvazne 😉 poznam dost deti, ktore su na tomto svete vdaka takemu spoliehaniu sa 🙂 ale ja vravim, ze ked to ma byt, tak to bude a ak nie, tak nie...

bystri, utekaj, lebo casto to nie je dobre ☹

eliska7
autor
11. jún 2008

ahojte,smejem sa lebo mi sme si davali pozor a naodila sa sarka 😀 teraz beriem cerazet,ale od 18 mes mam velke problemy,toto balenie doberem a skusim vysadiť,či neprestane krvacanie,a ak nie potom musim sist k dokine 😠 rozhodne nejaku anti nasadim,lebo ja už !!!!nechcem žiadne deti,mam dosť na tri životy 😖 😵
včera sme boli na rybach cely den,bolo mi hrozne strašna migrena,poobede troška lepšie prišla tehu kamoška.sarka napriek čerst.vzduchu spala 30min a ja som dostala hysterický zachvat,keby tam nebol muž asi rozbijem kočik od zufalstva 😅 ,samo že večer už ledva vydržala cez slzy do 19.30 a rano od 5 hore,teraz zaspala o 9.30 tak zas večer nevydrži,určite bude chceť už o 18 spať,skušam ju davť spať dvakrat cez den-ale akurat didikuje a nezaspi,takže oničom.Evi naše hyper detičky su užasne,neboj ale vyrastu z toho,danielko teraz tak rad spinká 😉 pekný den všetkým-aj mne je zle trasem sa ako vy,ale to je všetko z prečerpania 😉 Tonička a tie stavy čo maš možu suvisieť z kramami,aj mne začalo smrdeť mäso a dostala som kramy 😠 po tých 18 mes,teraz nemožem bravčove citiť 😅 stale citim svine 😀

riusik
11. jún 2008

eli, pamatam si, ze ked som pred sto rokmi nasadila anti ja, tak sa mi rozhodil cely cyklus, veeeelmi vela som krvacala, ale naozaj velmi... potom som skusila este asi dve a bolo to o tom istom, tak som bola bez a cyklus nabehol na stare dobre kolaje. vsetky mozne aj nemozne vysetrenia mi porobili, vsetko bolo ok, iba moj organizmus odmieta anti. mozno teraz, po porode a po rokoch sa to zmenilo, ale nechcem riskovat. tak dufam, ze ty skor najdes nejake riesenie 😉

inak, moje dieta dva dni nespalo popoludni, dufam, ze sa to nestane pravidlom ☹ tolko som ho nutila vcera aspon lezat pri mne, az sa nahnevany postavil, otvoril dvere a zakrical "mama, pod tu!" a ukazal na obyvacku... no, uz mi rozkazuje, to ma teda caka zivot 🙂

prajem vam vsetkym pekny dnik 😵

bystricanka
11. jún 2008

riu...malý jaký zlatý, že mama pod tu. Ale zase by si mohol trošku cez den pospinkať. Aspon aby si mamina oddýchla. Však taká výchová je náročná aj pre koňa 😖

ankam
11. jún 2008

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 cavesko baby 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
pekny pozdrav vam zasielam z dalekeho zapadakova 😀 😀 😀
nemame nic noveho-stale didlujeme a opalujeme sa po dvore tak nemame cas na vas-sorry,ale myslim na vas stale

Dnes ma mala tak vytocila ze som bola z nervami v koncoch a isla som namiesto manzela do prace aspon na 6hodin sa odreagovat a nekojit hlavne
😀 😀
nechce mi noc papat len didlovat a pyta si mnam mnam.Samo ze ked nedam tak je rev hrozny a to ma strasne vytaca
neviem neviem ci sa nam podari odstavit bez psychyckej ujmy 😀

ankam
11. jún 2008

vidim ze rozmyslate nad dalsimi ratolestami????lebo ja ani nahodou........
lieky neberiem-Moj manzel povedal-ved naco ked nechces sexovat 😀 😀 😀 a ked raz za cas tak to si davame pozor
u ans je prave taka burka

riusik
11. jún 2008

bystri, mas pravdu s tou vychovou... no, dnes to vyzeralo tiez, ze nebude spat, tak som si povedala, ze nech si aspon polezi a ja s nim. len ma zacalo velmi uspavat a tomas mi skakal po hlave, stale cosi rozpraval, tak som trocha vyraznejsie povedala nech si zatvori oci, usta a spi a on sa chudatko male zlakol, zatvoril oci a zaspal 😀 a spal tri hodiny... uzasneeeeeee

inak, dnes som si vsimla, ze uz ma komplet chrup. uz velmi dlho mal posledne dve stolicky len do polovice, ale uz ich ma von uplne.

bystricanka
12. jún 2008

riu... tak zúbky už máte všetky...slepo závidím...my len 6 "kusov" 😒

Tak asi tak treba naňho...skríknuť, zaveliť a hned je kľud 😀

ankam...ani mne dieťa voláko nechce jesť. On bol vždy taký jedák, ale asi mu nechutí ked sú také horúčavy. Prso už nedávam, tak dám čajík. No čo už 😅

riusik
12. jún 2008

cely den nikto 😕

bystri, ano zubky nam isli rychlo a lahko. teda pri niektorych sme vedeli, ze idu zubky, bol taky mrzutejsi a daval vsetko do ust, ale inak bez problemov... normalne som vytiahla hryzatko, ked ho to chytilo, bol taky smiesny taky velky a hryzatko ako pre babatko 😉 a neboj, ved oni vylezu 😅

tonicka
12. jún 2008

ja vas posledne dni tusim len citam 😕 nejaka som unavko 😅

mata78
12. jún 2008

ktoré by ste brali už druhé dieťa? rada by som to s vami menila, pretože čím menej času mi zostava do pôrodu tým väčšia panika ma chytá. neviem si predstaviť ako zvladnem naše hyperaktívne dieťa a malé babätko. ale zase na druhej strane je aj dobre, že som otehotnela neplanovane, lebo podľa mň by asi ten spravny čas na druhé ieťa nenastal nikdy. vždy by som si našla dôvod prečo este nie. asi to tak malo byť.
a čo sa týka antikoncepcie, tiež som nič nebrala 😀 😀 😀 ( to vam muselo byť jasné), lebo som sa spoliehala na lekárov. podľa nich som nemala nikdy otehotnieť bez hormonalnej liečby. pri kristinke im to vyslo , ale v tom druhom pripade sa sekli. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
čo sa spanku týka, tak kristinka mi spinka aj 3 hodiny, ale to iba vtedy ak ležím vedľa nej čo mi teraz maximalne vyhovuje. ak ju necham spať v postielke tak je to tak maximalne hodinku a ak spi sama v našej posteli ( samozrejme musi mať natiahnute pyžamo jedného z nas) tak spi 2 hodinky.davam ju spať až vtedy ked už melie z posledného. v poslednom čase jeto az okolo 15 hodiny.

tonicka
13. jún 2008

mati, ja som namala otehotniet vobec 😀 😀 a zadarilo sa nam vlastne hned ako sme chceli,resp. 1a pol mesiaca to trvalo 😵 😵

tretulka
13. jún 2008

ja by som uz brala druhe dietatko 😉 , len nas maly ked mu povieme, ze budeme raz mat aj my babo doma, najma ked obdivuje deticky v casopise alebo na prechadzke v kociku, tak razne povie "mama nie babo, atin babo" 😀

tonicka
13. jún 2008

ved to je jeden z dovodov,preco aj ja vaham je ze karolik strasne ziarli a kedze este kojim...no neviem ako by som ju odstavila.My tie zuby znasame v relativnom klude len preto ze jej davam celu noc didu 😉

bystricanka
13. jún 2008

tretulka..jééj foto si konečne dala? Zlatučká si. 😉

aj moje dieťa žiarli.Ked chytím za rúčku nejaké iné dieťa a rozprávam sa s ním, tak malý vytrčí spodnú peru a už aj má slzy v očiach. Si neviem predstaviť, žeby som mala druhe 😔

riusik
13. jún 2008

ahojte. tak som sa spytala tomasa, ci chce braceka alebo sestricku a povedal ze "ano" 😀 som fakt zvedava, co by robil, ak by k tomu doslo 😅
dnes je mimoriadne zly 😠 dufa, ze iba z toho pocasia, ze nebude chory, jeho najlepsia kamaratka lezi s teplotami 😢

syrael
13. jún 2008

Holky, poradte mi prosim, jakou formou davate um pri odstavovani...Mame 13 mesicu, lahev jsme nikdy nepouzivali a Kuba pije caj z hrnku s brckem. Jenze toho caje da desne malo, tak ten hrnek(250ml) za den.
Mam docela strach, jak mu nahradim ten objem tekutin, az ho uplne odstavim☹ Prosim poradte, hledam jak diva, ale nikde se to neresi...Diky!!!

tonicka
13. jún 2008

syrael, no bud ti to mlieko bude pit,alebo nebude 😅 moja nebude,takze ja mam smolu...ale zvykne sa davat aj tak ze si mamina mliecko odstrieka a krmi dieta z flasky, na druhy krat prida do toho mliecka troska umeleho, na dalsi krat viac...az napokon takymto sposobom sa materske nahradi umelym mlieckom.... Ale vacsinou ak nechce mit s flasky, treba to nahradit inymi mliecnymi vyrobkami 😉
bystri moja zacne plakat, obcas jacat 😀

eliska7
autor
13. jún 2008

ahojte,jejžiš vobec nemam čas na vas ☹ ,ale aspon myslim 🙂 .sara je ako sto čertov,cez den spava len 30 min,najnajvyš hodinku 😖 aj dnes sme boli z nej všetci na nervy,danko chudak aj schytal odomna facku,hadam po roku 😅 uplne spontane mi vyletela ruka 😢 ale potom sa hned ukludnil,a už rozpraval normalne,žiadna agresia-zrejme šokova terapia-nečakal 😀 didinkovanie?ked jej nechcem dať,reve ,aj dnes v kauflande:maminka,troška didinky,maličko,len troška 😀 na celý obchod a ruku držala na cecku.-vystrih natiahnutý,strašne 😠 snažime sa čo najmenej,ale to mi musia všetci pomahať,zabavať ju potom to ide,ked začne pýtať,stale musime rychle odputavať pozornosť-jeto take ťažke 😅 inač je zlata,ma novu buginu,všade ju musime teperiť,tak sa vie krasne zahrať s babikami,rozprava sa s nimi(neplač,papaj,bud ticho 😀 )radosť sledovať.zajtra ideme na hody kamoške ,tak som zvedava ako zvladneme didi v cudzom prostredi,budeme tam celý den,tak sa majte a držte sa 😉

evka39
13. jún 2008

aaahojte,aj moja Ema je ako sto čertov,dnes doobeda priam neznesitelná...propisujem to počasiu a modlím sa aby bolo pekne 😀 ale musím ju teakto verejne pochváliť,dúfam že to nezarieknem...tri dni namáme plienku a vôbec sa nepocikala aj ráno je suchá a ide pekne na záchodík tak sa vytešujem ako malá...aj dnes sme bol v meste /cca 20min.cesty/ avydržala až domov a prvá cesta na záchod a tam trónila 😀
Emka nežiarli asi vďaka krsniatku,ktorá je o dva mes.mladšia/ a sú od malička každý den spolu...takže v tomto u nás problém nebude skor sa budem báť ako popri tomto čertovi zvládnuť malinké bábo...a ešte aby mu neublížila ked robí somarinky ...

tretulka
14. jún 2008

bystricanka, dakujem 🙂
ja som minule nechala maleho bez plienky a mali sme ocikany cely byt, len v nocniku nic 😀 , potom som mu dala plienku a podarene tlacil a pozeral na zem a prekvapene mi hovoril "neni" 😀 - hladal na zemi mlacku, vcera mal nejaky blby den, isiel spinkat okolo 12tej, zobudil sa po hodine spanku a urobil taky cirkus, ze ho isto bolo pocut az na prizemie, som myslela, ze ho roztrhnem, nijako som ho nevedela utisit, videla som na nom, ze len nervaci 😠 to bola riadna ulava, ked konecne prestal, potom mi zlomil cinsku ruzu, moju srdcovku ☹ a podobne vylomeniny mal na programe az do vecera...a ked som ho isla ulozit ukazoval na postielku a dokola mi opakoval, ze tam plakal - zareval aaaa a ukazal na postielku s poznamkou Atin 😎 , no proste je to riadne cislo 😀

mata78
14. jún 2008

tonicka, moja mala začala odmietať MM ked som otehotnela. velmi mi to bolo čudné, lebo dovtedy nič iné nechcela piť. a ja som este ani netusila, že som tehotná. vraj ked je žena tehotná tak MM je ovela horkejšie a det ho potom odmietaju piť. tak by sa mozno tvoj malý odstavil aj sam. 😀 😀 😀

eli s tým spankom malej si nerob tažku hlavu. možno sa to časom zmení ako u nas. kristinka od 3 mes do 1 roka vobec cez deň nespala. po roku sa to pomali začalo upravovať. spala najskor 30 min. nie viac. mohla som si podľa nej nastaviť hodinky. ale posledné dva mesiace mi začala spať aj 3 hodiny. včera to bolo dokonca viac ako 4 hod. myslím si, že každé dieťa ma taká obdobie, že menej spí. kamoška malému istý čas daval na spanie diazepan, lebo jej nechcel spať cez deň. ja by som to nerobila, ale ona to riešila tak. ked mi malá nechcela spať tak doktorka mi poradila, aby som jej skusila davať homeopatiká - SEDALIA. je to sirup. neviem ci zabera, lebo som to neskúšala, lebo som sa bala. ved mala iba tri mesiace. tak som to nechala tak a upravilo sa to samo. teraz ked ju davam spať tak si ľahneme na našu posteľ a spolu pekne spime. skus to budeš oveľa kludnejšia. a aj malá ked uvidí že si ty v pohodičke tak bude lepšia. aspon unas to tak je.

ankam
15. jún 2008

ahojte
tak mata78 zeby sme mali otehotniet?myslim tonicka,eliska a ja???ach jaj asi by som radsej kojila dalej 😀 😀 😀

Viete co som robila posledne dni?uz ked si pytala kazdu chvilku didinku tak som si dala na nu ocot a potom nechcela
No a dnes ma dojala k slzam-prisla za mnou s flasou octu a vravi:maminka mnam mnam-no a samo ze som jej dala bez octu......... 😉

tonicka
15. jún 2008

Ahojte babulky. My sme boli cez vikend u svokier, babiek, dedkov tiet a ujov... asi nebol dobrý tlak 😅 Ale musim vam povedat ze som v lahkom soku zo svojej dcery 😕 😀 V sobotu mala didinku o 6 ráno a spala do 8, potom sme sli po rodine a mala si pytala didinku az o pol1,ked chcela spinkat 😕 (obvykle chce chvilku po zobudeni,alebo v aute na 100 %) a potom ked sme sa nalozili do auta a zaspala a potom az vecer pri spani a to iste dnes 😕 😕 😕 😎 a nocne kojenie si pridala len 1 takze aj s vecernym a rannym 3 😉 Vcera som sa citila oki,napriek tomu, dnes ma velmi boli prsnik a mam triasku,ale dufam ze uz to mala rozsala 😉

tonicka
15. jún 2008

tak uvidime zajtra 🙂 ankam a to ta mala videla? ja by som si to ked uz tak tajne 🙂

ankam
15. jún 2008

no ved prave ze ma videla........... 😒 tonicka aj vy v aute didinkujete?to je pre nas samozrejmost.a nechce asi koli tomu aj v sedacke sediet.Co mam urobit aby sedela??poradte

dajdarax
15. jún 2008

ahooojtee všetky 😎 konečne sa ozývam....posledné dni som čítala "babské rady na ekzém u detí"...keďže malá sa mi vysypala...ale už je oki...pomaly jej mizne...a ja som tuuu 😉
ankam-takže octík zabral? 😅 ...naša je teraz zlatunka..ide spinkam s kopou plyšákov...usmeje s na mńa...maminka cicík...mňam...mňam....a ja jej akože vystrčím... 🙂 ....a ona sa rozosmeje,ale už nechce...no a už ani nemá čo...do rána mi mliečko zmizlo...a to sa necicíkujeme mesiac 😎
mńa naštvali včera susedovci....uložím malú spať o pol jednej na obed a po polhodine mi díte plače 😲 baby...nad nami vysávali...buchali do radiatora...dobrú hodinu 😠 empatia neopúšžaj susedov 😉
ja neberem tiež žiadnu antikonc.,brala som ju asi tri roky pred malou...a pribrala som z nej,hoci ma doktor presviedčal ,že nie z toho 😉 ...keby prišlo bude tu...

evka-aj moje kamošky sú všetko v tom....my sa len s manželínom smejeme 😎 ja mám dakedy takú chvíľku,že aj....ale mám dobrú robotu,tak hádam ešte rok počkáme,aksa nepritrafí skôr 😀
ejjjj...rozpísala som sa..........................pozdravujem všetky 🙂

tonicka
15. jún 2008

ankam, my mame v aute bufet a teraz sme vymysleli a dobre to funguje, ze prednu sedacku sme sklopili a dali prec opierku a pekne vidi dopredu 😀 skuste to ... 🙂

evka39
15. jún 2008

ahojte,moje dieta bolo dnes NEZNESITELNÉ...to bola jedna hrôza..každých desat min.hyster.záchvatový rev samozrejme,že nespala cez den a tak sa situacia k večeru zhoršovala k tomu má sople zaparenú riťku/popritom nenosí plienky už 5dní/ čiže je to pravdepodobne zo zuba,ktorý jej ide už mesiac a ešte je len polovica vonku...k tomu dnes celý den pršalo,čiže ani von sa nedalo ísť...Ešte že prišla moja mama,no tá nechápala,aká je zlá,reku uži si ju aj takúto aby si vedela,čo doma mám....pred osmou som ju išla dat spat už ma ani nevidela,také mala opuchnuté oči a taký rev spustila,že ona nechce buvat,že som myslela,že ju prerazím...tak,krásny den za nami,teším sa na zajtra...pred spaním som jej ináč švacla aj brifen ak ju ten zub bolí lebo aj v noci zle spí alebo je to tým hrozným počasím,alebo neviem čím len nech už sa to zlepší...
jaj,hned mi lepšie ostalo ako som sa vypísala 😉 toni,malá sa teda prekonala skús to využit a pokús sa zotrvat v tomto možno je ten správny čas obmedzit to...držím palce
ani,asi ta malá prekukla musíš asi skúsit inú"dobrotu" 😀
ktorá máte skúsenosti s tou SEDALIOU,sem s nimi.....