Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

mirustek1
30. aug 2009

lemge-ja som mala tiez problem,lebo nevedela a nechcela flasu chytit,ale zvykla si,teraz pije UM len z nej.

eliska7
autor
4. sep 2009

ahojte bože mata už ma rok?ved sa teraz narodila 😉 neskutočne leti čas,drž sa neboj odstaviš aj vnoci,len musiš ty chceť a byť tvrda!

gabiso
5. sep 2009

lemge,daj jej aj UM do toho pohárika vypiť pred spaním a potom už len dať spať...

katun
5. sep 2009

lemge ja som riesila ten isty problem, maly vedel pit cajik z flasky so sosacikom, inak bol kojeny. asi dva tyzdne mu davam UM v noci pred spanim a do tej flasky so sosacikom. ine mi odmietal - nevedel z nich pit, iba zuzlal cumel. no a kedze som teraz chora a na antibiotikach, tak uz tri dni je bez nocneho kojenia a pravdepodobne sme sa tak odstavili. prsia nastastie naliate nemam, je mi aj smutno, neviem ci znova zacat kojit ked vyzdraviem, alebo uz ozaj skoncit. snivalo sa mi, ze kojim 😖 bude mi to chybat, ale zase potrebujem sa dat dokopy zdravotne. myslim ze maly zvladol ten prechod na UM - bebu ukazkovo.

mata78
6. sep 2009

hej eli, už ma rok. zatial sa este nechystam v noci odstaviť. už je sarka v skolke? ako to zvladate? kristinka prve dva dni pohodička. plakala ked som pre nu na obed prisla, že nechce ist domov, ale v piatok rano revala ako tur.
ako sa inac baby mate?

chumac
9. sep 2009

Mamičky,chcem sa spýtať, či po ostavení sa vám detičky prestali budiť, alebo má niektorá skúsenosť takú, že ani po odstavení sa to nezlepšilo.
Mne sa malý budí každú hodinu, ale v noci ho kojím len raz.Niekedy zaberie dudlík, alebo vodička. No už som z toho hotová. Predtým sa mi budil menej, len raz na to kojenie o druhej a potom o piatej ráno. Ale teraz sa to zhoršilo, Stavia sa v postieľke, lezie, niekedy aj plače. Potom trochu pocucká zaspí a za chvíľu je hore zasa.
Ďakujem za názory.

eliska7
autor
9. sep 2009

chumac u nas sa stav so spankom po odstaveni zlepšil o 100% 😉 občas sa teraz budi na kakao,ale bolo a dufam bude spusta noci čo prespi 🙂 .
mata v skolke sa jej pači,ale strašne zle preživa odlučanie odomna,od pondelka chodime s plačom do skolky,nevie tam spať hrozne obdobie,ma strašne kruhy pod očami,a len narieka aj vnoci:jaa chcem svoju mamu 😢

tonicka
11. sep 2009

chumac, u nas to dlho trvao, ale zlepsilo sa to tiez. Karolinka je dieta ktore sa velmi dlho budilo kazdu tristvrtehodinu a "kontrolovala", aj dodnes sa tak 3 zobudi,ale pokracuje, ale niekedy ma prestavku tak na 2 hodiny 😅
Eli, ja uvazujem, ze dam karolik skor do skolky, som chcela az od januara, ale bojim sa ze budeme mat to co ty. Ale aj som dohodnuta, ze tam prve dni budem s nou. Ale so zlymi nocami ratam, ona vzdy vsetko spracuvava v spanku 😖

alenik
20. sep 2009

Caute kocky...dufam,ze sa na mna este pamatate...len vas chcem pozdravit.Uz sme doma styria,takze casu je mizerne malo 😀

tonicka
20. sep 2009

jeeej, alenik , gratulujeme 😵 😵 😵

mata78
8. okt 2009

ahojte dievčatá.
Eli, Toni radte ako odstavit. Myslím, že na nasu Leusku nemá ani Eli Tvoja Sarka. Spi iba s prsnikom v puse. a ked nie, tak je kazdych cca 20 min hore. No uznajte to je na prasky.

tonicka
8. okt 2009

Mati, uznavam 😉 ostav ju v noci sposobom ze nedas kazdy druhy raz co sa zobudi prvunoc, druhu daj az kazdy 3krat a tretiu noc az "rano", to je cas kedy si ochotna dat prso, ja som bola o 5, potom o 6 hodine... nam to fungovalo, ale tie tri noci boli zle...hlavne musis byt na 100% rozhodnuta, ze ides na to. Takto som to spravila ja a pomedzi to pšššššt, niekedy aj skoro celu noc 😖

My mame dnes strasnu didinkovu krizu, kojime sa kazdých 7 dni, ale nikdy nie vecer, musi pytat len cez den, ale dnes riadne plakala 😅 az sa mi prsia naliali a ked zaspi musim odstriekat 😕 🙄 😀

mata78
15. okt 2009

Asi to tak skusim, ale azpo vianociach. Nie som zase až tak velmi rozhodnuta prestat tak by : som to asi ani teraz nedokazala .
Toni ty budes malu este ako dlho kojit? jáááj ty cakas na mna kým prestanem. dakujem . aspon jedna ma pocka. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ked už eliska prestala a ostatne baby sa akosi neozývaju. Ako sa inac mate?

tonicka
15. okt 2009

presne tak mati, sak som ti to slubila 😀 😀

tonicka
15. okt 2009

no, snazime sa zaskolkovat a ja pomaly rozmyslam nad pracou... uz trosku makam ale nie kazdy den 😉

mata78
18. okt 2009

A druha materska sa neplanuje?

tonicka
18. okt 2009

planuje, uvidime ako to pojde 😉

watergeenie
19. okt 2009

Ahojte dievcata, chcela by som sa opytat, ako dlho trva odstavenie babatka? Mozno je to blba otazka, ale chceli by sme druhe babo, tak ked maly bude mat 3 rocky (teraz ma 16 mesiacov) a nechcem, aby to bolo na neho vsetko naraz, on je dost citlivy a taky mamkos a cicinkos, tak nechcem, aby mal pocit, ze mu druhe babatko ukradlo cicinku. Preto by som chcela vediet, kedy zacat riesit odstavovanie.

tonicka
19. okt 2009

watergeenie to zavisi od babatka a od teba, kojit mozes vacsinou do polky tehu... ale priblizne by som to odhadla aspon na tie 3 mesiace, ak chces postupne plus aspon 3 mesiace na ukludnenie 😉 ak chces mat istotu. ale su deticky, ktore proste odstavis jedneho dna a hotovo, ale aj take ako moja karolinka, ze teraz sa kojime raz za tyzden, ked ma strasny abstak 😉 , ale ona bola nonstop na prse 🙂

felixko
20. okt 2009

mata78 aj ja sa snažím prestať kojiť, znížili sme frekvenciu kojení cez deň na 1-2 razy, potom večer pred spánkom, no a samozrejme v noci si vypýta 1 až 2 krát, niekedy je to viac, keď idú zúbky. ale je to porovnateľne lepšie ako predtým, lebo malá si mliečko pýtala aj každých 10 min., hoci bola najedená, prišla za mnou a chcela ham-ham a ťahala mi tričko. takto jej mliečko neponúkam, ak si aj vypýta, snažím sa odpútať jej pozornosť a ona zabudne. jedine ak je veľmi podráždená, unavená, vtedy ju nakojím. pije trošku aj mlieko z flaše, ale zatiaľ tomu veľmi nedá

watergeenie
20. okt 2009

diky tonicka 🙂 , aspon mam nejaku predstavu, nas maly asi nebude z tych deti, ktore sa odstavia zo dna na den, tiez je stale na ciciku, obcas sa mi ho podari nejako zabavit, ale niekedy sa uz neda, furt len "tiiiitiiii" a "tiiitiii" tak co uz, tak mu dam 🙂 pomalicky sa budem snazit mu to zredukovat.

tonicka
20. okt 2009

najprv zacni nocou, on si sice cez den prida, ale len chvilku 😉 a potom mozes aj den redukovat. Teda takto to funguje nam 🙂

felixko
21. okt 2009

watergeenie keď začne malý pýtať papať, skús zaujať rýchlo jeho pozornosť niečím iným, aby zabudol a nepripomínať mu situácie, keď papával. napr. ja sa nemôžem pred malou prezliekať, lebo hneď by pýtala ham ham

eliska7
autor
5. nov 2009

ahojte,alenik gratulujem k synčekovi,veru čas tak leti,ved matina lea ma už vyše roka a spominam ako sme sa bavili,ked bola tehu 😀 -čo sa týka odstavenia ja stale tvrdim naraz a basta!-u nas to išlo len tak,no podržte sa v decembri je rok čo nekojim a sara stale chyta didinky a ked si mam knej lahnuť ma len jeden zamer-dostať sa do vystrihu a zmolit bradavky 😀

tonicka
5. nov 2009

eli u nas nie, teraz uz nepytala 2 týždne a to ma videa aj nahu a aj detičky sa kojiť 😉

eliska7
autor
6. nov 2009

sťastna to žena 🙂 tak nech vam to vydrží,moja zavislačka bude krutiť ešte v 20tke 😀

katkaaalex
6. nov 2009

Ahojte baby, mam rocneho Alexa, stale sa kojime - je to strasny zavyslak a problem mam v tom, ze musim ist na par do nemocnice. PD mi poradila kojit a nechat odstavenie na tatina, vraj to maly skor prijme ako ked mu nebudem ja chciet dat, ze to tazko pochopi a s tatinom mu to pojde lahsie a aj rychlejsie no ja stale vaham, neviem co spravit. Dnes som kupila mliecko a dala mu do flasky ale cucol len raz a odhodil, hm ine som ani necakala...
Ak mate nejaky napad, poradte mi, budem velmi rada. Dakujem 🙂

watergeenie
11. nov 2009

Jeeej Felixko, u nas je to tiez tak, ze sa nemozem pre nim vyzliect, lebo to ma hned usmev okolo celej hlavy a pyta sa - "titi ????". 😉 Jasne, ze sa ho snazim niecim zabavit, alebo mu daj cajik, niekedy sa to da, ale niekedy si tvrdo trva na svojom. Tak bojujeme dalej, aj v noci je to dost zle, uz mam take podkovy pod ocami z nevyspatia, ze som pomaly ochotna znovu skusit vyplakavaciu metodu.....

Katkaalex, tiez som pocula o maminkach, ktore museli ist do nemocnice a deticky sa odstavili sami pri tatinkovi, jednoducho nebola cicinka, tak si museli cucnut flasku, ine im neostavalo. Neviem, ako je to u vas, ale u nas, ked je maly so mnou, tak s jednom kuse pyta cici a ked je s babkou alebo s tatkom, tak ho to ani nenapadne. Takze si myslim, ze to bude v pohode. Drzim palce 🙂

felixko
15. nov 2009

ahojte,
my sme už 4noci bez mliečka, a dni tie už ani nerátam. malá postupne zabudla na denné kojenia, prijala flašku po dlhých peripetiách, zachutilo jej UM, teraz sa dokonca na sunarik teší a tiež si odvykla od nočných kojení. jednoducho som vyčkala, kým si sama prestane pýtať aj v noci. teraz sa mi síce sem tam zobudí, ale dá si trošku čajíku a spinká ďalej. takže radím aj ostatným maminkám, trpezlivosť a nerobiť to nárazovo, zo dňa na deň, ale postupne, keď to bude trvať aj mesiac, postupne vynechávať jednotlivé kojenia, až bábo zabudne. je to lepšie aj pre maminku, lebo postupne klesá produkcia mliečka.

evka39
2. feb 2010

Ahojte babenky, hlásim po straaaaaaaašne dlhom čase..neviem, či si ma ešte pamätáte, ale ako vidím, tak ani vy už veľmi neprispievate..Chcela som vás len pozdraviť....Máme sa dobre..Emka je už krásna škôlkárka, z maminy unavená študentka, ale mám čo som chcela..no a v lete si to ešte trošku spestríme príchodom ďalšieho bábenka 😉 Potom sem budem znovu chodiť po rady...