Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

petova
14. apr 2008

Ahojte, tak mi sme si už zvykli bez obed. kojenia, iba trocha pomrnčí v postieľke, ale je unavený, tak zaspí rýchlo. Je super, že sa dá veľa chodiť von a nie doma sedieť. Eli, snáď sa ti malá trocha upokojí, keď tie zuby dajú pokoj. 😕 Evi, už ti je lepšie, či stále teplotuješ?
Aj môj muž občas navarí, najmä guláš, kapustnicu, pečienku vie super, omeletu, pizzu. Noooo, celkom dosť toho zvládne. Len by sa mohol realizovať častejšie. 😉
Čakám, že malý vstane, chcem ísť von, ale nejak sa mu dobre spí, zvyčajne je už hore. Mámaspoň dlhšie veget. 🙂

bystricanka
14. apr 2008

petova...však tebe všetko muž uvarí. No ako sa máš fajnovo. Ale aj tak ti nezávidím. Ja mám tiež kuchárika doma 😉
takže kojíš už len ráno , večer a v noci? Tak to je úspech 😉

evka39
14. apr 2008

ahojte moje,tak už teplota ustupuje aj kašel ALE....do rána som dostala také krámy s bolestami ako šlak a k tomu mám aj hnačku 😝 😠 ...jaj,ale mi je super,najviac ma štve,že Emke sa po dvoch dnoch kludu zase pustili sople a aj teplotku má zvýšenú.už ma toto nabaví.Baby,pri akej teplote dávate detom liek na znáženie.vraj do 38 sa nemá nič dávat,som zvedavá na váš názor a skúsenosti....Neskor si vás aj prečítam,prerpáčte,že velmi nereagujem na to,čo píšete,ale .....................neskor sa k tomu dostanem.Keby ste videli aký máme bordel všade.Od stredy sme namali ani postele popravené...tak vam prajem pekný dník

eliska7
autor
14. apr 2008

evi kludne jej daj,bude aj kludnejšia 😉 nazory rozne,ale načo trpeť. 🙂

bystricanka
14. apr 2008

evi...jasné daj jej niečo. Aj ja dávam. A mne pediatrička vravela, že ked sa zvýši na 38, tak šupnúť paralen alebo nurofen a basta. 😉

eliska7
autor
14. apr 2008

no cesta autobusom bola supiš,ku koncu po 35min pytala didi 😀 no slubila som jej čoko,ak bude dobra 😖 vydržala.U maserky najprv sa nechala masirovať,potom sa jedovala,kopala nožkou,ale len chvilu,tak prešla z chodidiel na ruky,potom hlavu,chrbat,bruško,srdce,šiju.cely čas sedela sarka na mne,pytala sa všeličo o malej,choroby a tak a na žaludok sa pytala,lebo tie body neboli ok,tak som jej všetko vyrozpravala od refluxu,zachvaty,srdiečko,alergia,spanok,kojenie,pytala sa na tehotenstvo,či som nemala stresy a tak.masirovala ju cely čas ružovym olejom,hrala ukludnujuca hudba,ku koncu sa mala uplne poddala,len ležkala na mne blažene kukala mi do očí-vedela som že to bola dobra volba 🙂 Dala mi olej domov,každy večer ju musim masirovaťukazala mi ako,cez ruky a nohy von z tela,nakonci tyždna jej mam zavolať ako sa ma a na buduci tyžden musime prisť zase a musi aj mna odblokovať,lebo vraj sme velmi prepojene a ja mam vela stresu čo prenašam na ňu.Takže tak,teraz len čakať.

eliska7
autor
14. apr 2008

evi hovori sa že do 38 sa ma telo samo vysporiadať,no ale poviem ti naposledy ked mala sarka 7 dni taketo teploty stale okolo 37.7,tak som jej davala rano a večer brufen sirup a stejne nakoniec musela dostať antibiotika 😖 pokial neplače,neskuči a nema taku zvyšenu teplotu viac ako dva dni skus nedať nech sa robia protilatky-ked je mrzuta tak daj,zrejme ju aj niečo bolka,len nevie to povedať ešte.A na bordel sa vy....obdivujem vas ako to zvladate všetci chory 😢 verim že sa čoskoro uzdravite 😉 😔

bystricanka
15. apr 2008

ahojte...
eli no to je dobre, že masáž malá zvládla v pohode. Ešte sa ty dáš a budeš nová mamina. Kľudná a vysmiata 🙂

moje dieťa teraz spí, tak sa idem vybúriť trošku pri PC a potom niečo krpcovi uvarím, bo mi aj uši obje. 🙂

poupe
15. apr 2008

Ahojte,je tu nektera ktera uz uplne odstavila,jak dlouho jste mely mliko a plny prsa?Diky

eliska7
autor
15. apr 2008

ahojte,no od 19.30 spala do 23.30 s jednym ceckovanim-a to som jej nemusela dať,len ja som blba hned som tasila 😀 ,a asi dvakrat mrnkla,ale spala dalej,vobec som nepočula ako dycha,taka som bola ztioho nervozna že som nemohla spať.potom sa budila normalne bez revu,nadindala a hajala,žiadne vykriky hrozy 🙂 No uvidime čo bude dalej,dnes je uplne normalna,sama sa hrajuškala,sme hotovy,verite v zazraky?my asi ano. 🙂

anielik
15. apr 2008

Ahojte babulky,

ja by som potrebovala poradit, musim skoncit s MM a UM my Matko vobec nechce. Cez den sa vobec nekojime len vecerne papanie (2ha vecera) a niekedy rano ked stane pred 6 tou. Inak uz papame vsetko. To vecerne kojenie by som skor povedala je uspanie sa na prsniku 3x potiane a spinka, a niekedy sa riadne napapa povrti a zaspinka.
Ked zbada flasu s mliekom tak si ide krk zlomit ako nechce. Ale on ani neoblizne...takze neviem ci mu to nechuti alebo co.

Neporadite mi niekto ako na mojho "Nespratnika 🙂))" Dakujem

riusik
15. apr 2008

ahojte,
eli, to je supeeeer, tesim sa s tebou 😵 😵 a ano, zacinam verit v zazraky aj ja...

poupe, maly je odstaveny asi mesiac a pol a ak sltacim, tak mlieko este ide... ale nemam pocit plnych prs, mne sa to nejak same postupne vytracalo... ale viem, ze na znizovanie tvorby mlieka su nejake homeopatika. urcite ti tu poradia nejake maminky, co s tym maju skusenosti alebo priamo v lekarni

anielik, velmi dobre viem, co je to odmietanie umeleho mlieka. vyskusali sme takmer vsetky druhy, neuspesne. maly flasu nikdy nepoznal, takze pokusy s flasou boli uplne neuspesne. skusala som to mlieko do neho dostat roznymi sposobmi - akoze som ho dala do misky, nahadzala ovsene vlocky a ine somariny a davala lyzicou ako polievku a pod., vsetko trvalo tak dva-tri dni a potom odmietal. nakoniec sme nasli mlieko, ktore vypije, len som ho nevidela v nasich obchodoch. je to uz hotove v stvrtlitrovych flasiach od fy hipp alebo v pollitrovych od milupy. kupujeme ho v rakusku a to normalne pije z hrnceka, resp. slamkou ako vsetky tekutiny... u nas som videla taky iba sunar, ale ten je od dvoch rokov (my mame o chvilu dva roky, tak skusim aj to...)

tonicka
15. apr 2008

ahoj. dieta mi dnes vynahradilo včerajšiu noc 🙂 zaspala pred pol 9 a spala do stvrt na 9 s prestavkou o tristvrte na 2 a o tristvrte na 6 😵 😵 😵

tonicka
15. apr 2008

eliska, velmi sa tesim 🙂 veeelku radost ste mi urobili, ze ste pekne hajkali 🙂 😵 😵 😵 pusu vsetkým zučastneným 😵

susik77
15. apr 2008

Ahojte, mne to vyslo super-chcela som skoncit s kojenim do konca 8.mesiaca.Mala mala 8 mesiacov pred tyzdnom a odstavila sa prakticky sama. Kojila som posl. mesiac tri x denne. Doobeda, ked bola podrazdena-na uspanie, pred spanim, a nadranom. Najprv odmietala to doobedn. kojenie, potom pred spanim-raz si cucla a potom pozorovala akvarko 😎 .A nadranom som mala uz tak malo mlieka, ze som jej radsej davala nutrilon. Ja som fakt rada, ze som uz skoncila, myslim, ze mala a ni ja sme neboli z kojenia moc stastne 😒

eliska7
autor
15. apr 2008

susik77ano bud rada vtom veku to ide samo 😉 dieťa si lahšie zvykne na flašu,ved potrebne dostala 🙂 na obed spala sice len 1.15 ale vkuse 🙂 zobudila sa nadindala a bez revuuu 🙂

alenik
15. apr 2008

ahojky,Eli,citam,citam a strasne sa tesim spolu s tebou,ze ta maserka pomohla.Dufam,ze Sarusik uz bude v pohodke a tym padom aj vy vsetci doma 🙂 .Muz ma trosku odbremenil od malej,tak sa tesim...U nas je deprimujuce pocasko,takze ani von,ani nic. ☹ RIUSIK,videla si taky Sunar v tekutej forme?Tusi aj ja vyskusam,lebo ste ma minule vystrasili s tym mliekom.Keby to malej chutilo,radsej by som jej to davala.Nikde som nevidela,takze musim pohladat.

ankam
15. apr 2008

eliska superacky sa tesim s vami 😉 este keby existovala taka maserka co dieta oduci od prsniiiiiika,tak to by bolo super 😀 😀 😀 isla by som za nou aj do prahy 😀
evka ako ste na tom?

ankam
15. apr 2008

kocky ja svoje dieta nemozem akosi udrzat vo vnutri,len stoji pri dverach a chce na dvor.dnes sme isli s velkym placom dovnutra ked zacalo prsat....ach jaaaaaj uz nech je bez dazda a bez dindy,hi

ankam
15. apr 2008

baby ale fakt,ako prestaneme s tym dudlanim???uz by aj bolo treba ci nie?nechame to len tak na nahodu???
ked na to nemyslim tak som v pohode,ale ked zacnem nad tym rozmyslat hned som nervoznejsia 😖

anielik
15. apr 2008

AHOJte,

tak dnes som nasla jeden clanok a uplne ma upokojil, matko dnes na vyskusanie dostane cajik na veceru a po nejakom case skusime prejst na mliecko... Mliecnych vyrobkov spapa ajajajjj

Riusik, kamoska nejake take kupuje a ma 9mecasnu dceru...opytam sa jej a napisem ti 😉

co si o tom myslite?

http://66.102.9.104/search?q=cache:GbJYONAdFK0J...

Zaujímal by ma Váš názor na môj problém.Máme 15 mesačnú dcérku,ktorú som 13 mesiacov kojila.Chcela som prejsť na mlieko Nutrilon, avšak dcérka mlieko odmietla.Po týždni som skúsila Hamilon, avšak bezúspešne.Naša lekárka mi poradila,že mesiac jej nemám ponúkať žiadne mlieko a potom mám zostať pri jednej značke.Vybrala som si Nutrilon ,ale nechce mlieko v žiadnej podobe.Ako náhradu jej na desiatu a olovrant ponukam jogurty alebo tvaroh...avšak mám obavu z nízkeho príjmu vápnika.Pitný režim dodržiavam ,ale len vo forme detských čajov.Niekedy v noci vypije aj 250 ml nesladeného čaju.Na večeru spapá mliečnu kašu Hami.
Takže neviem si dať rady s príjmom mlieka.
V prvom rade Vám gartulujem k tomu, že ste dojčili svoje dieťatko 13
mesiacov. Dostalo pre svoj vývoj to njacennejšie, čo ste mu mohli dať.
Ak by sme chceli byt exaktní, tak dieťatko po 1 roku by malo dostať asi 500
ml mlieka denne Ak spočítame hodnotu bielkovín a vápnika v 500 ml mlieka a
porovnáme množstvá v jogurte a tvarohu Vami podávaného, tak určite Vaše
dieťatko nemá nedostatok.
Ak by sme použili rady niektorých odborníkov, Tí zase hovoria, že materské
mliečko je pre detičky a kravské mliečko pre teliatka, potom Vaše dieťatko
sa riadi týmito radami a papá len upravené kravské mlieko. Nevidela by som
problém vo Vašom prípade, pokiaľ papáte mliečne výrobky a dokonca aj večer
kašu.

tonicka
15. apr 2008

eliska to je uzasne. U nas nesla flasa vobec, ani v mesiaci ani v troch a neskor ani nevravim a to som jej davala moje mlieko 😅

alenik
15. apr 2008

moja mala tiez spapa vela mliecnych vyrobkov.jogurty,tvaroh,ma rada aj jogurtove mlieko...pije vsak len kravske mlieko,lebo ine nechce ani citit...ANIELIK,ten clanok sa mi paci.Aj preto,ze ja som malu kojila do 15 mes.,co by malo byt este plus.Fakt neviem.Skusila by som este to,co pisala RIUSIK a uvidim.Ked nebude chciet ani to,tak podla mna je stale lepsie hoci aj to kravske,ako ziadne.EVICKA moja,ako je to s vami?Mala dnes bola s ockom preberat nove kamiony,tak som dala do albumu.kuk

eliska7
autor
15. apr 2008

čauky my už spime od 18.55 🙂 po kupeli a super masaži-juj či sa jej to pači.len ta didi,dlho zaspavala lebo mi chcela krutiť bradavku a nedovolila som jej,nakoniec som musela dovoliť,lebo už spala,len jej chybal ten dotyk aby som mohla odisť 😖 -čo budem s tymto robiť netušim na odstavenie asi maserka neexistuje 😠 všetkym dakujem že sa somnou tešite 🙂 uvidime čo dnes.Alenik aj ja si myslim že lepšie kravske ako žiadne,hoci ozaj len v krajnom pripade,ver tomu že ak mi teraz povedia na alergologii,že nema alergiu na mlieko,tak to začnem skušať,lebo sojove vypije tak deci za tyždeň 😅 a len sa vylieva.Ankam. naša herečka musela byť v daždi vonku,lebo inač ručala od jedu-že by začalo obdobie vzoru?odstrelim sa . 😒 a rukami šuchala mlačky 😉 😀 jaj kupila som si dnes vlnu a idem hadam po 10 rokoch štrikovať malej svetrik.Došiel nam komplet z nextu,a potrebuje niečo navrch,zvolila som maslovu farbu a farebne gombičky 🙂 -už som dvakrat parala 😀 ked bude isto odfotim 🙂 Evi žijete?Tonička vieš načo ma naša sarka flašky?aby sa oblievala 😀 každu flašu ktoru vidi chce,tak len kupujem-mama zbierku značiek 😀 .Včera v lidli,reku čo je tak ticho,pozrem na nu a dva deci povypluvala z flaše na seba,vieš tak vypušťala z ust 😅 ,tak som ju v aute vyzliekla do pančušiek a dala len sveter 😀 a zabalila do deky-inokedy nosim všetko dvakrat pre istotu ,no a včera nič 😠

ankam
15. apr 2008

alenik moja kamoska dava chlapcovi od 4mes.obycajne kravske-ale priamo od kravy nie z obchodu a nic mu to nerobi,
tak podla mna ste v pohode aj vy.predsa to krabickove je upravovane,tak sa bat
nemusis.
kukla som fotecky-paraaaaada take kamiony
ja ked dam malej flasu-tak ju da mne ze ja mam z nej pit-ona chce uz z velkej normalnej flase,alebo pohar alebo hrncek,ale ak tam je mlieko tak nie...........

eliska7
autor
15. apr 2008

alenik,super foto 😉 to si bol kupiť 😕

tonicka
15. apr 2008

eliska, my uz mame obdobie vzdoru 😒 a stým krutenim bradavky ti rozumiem, karolik sa zobudila dnes z poobedneho spanku len preto, ze som jej ju uz nedovolila chytat 🙄

eliska7
autor
15. apr 2008

ježíííš čo s tym spravime,ked ležim na cecku,tak jej to nevadi,lenže to ma ešte viac všetko boli 😢

evka39
15. apr 2008

ahojte kočky,tak narýchlo,lebo Emka mi už nedá ani vydýchnut...teraz otravuje ocinka na vc 😀 mne je už dobre aj mužovi,doberám antib... a dokašlievam,len som ešte taká slabá ale v pohode..dnes som ale bola s Emkou zase u dr.lebo už tretá týžden má tie soplíky a kašlík a k tomu sa jej v noci vždy zvýši teplota...tak jej dala antib,lebo to už vraj dlho trvá,tak to preliečime.. ☹ eli,teším sa s vami,neverila by som ,že to tak pomože...len tak dalej..Ankam nezúfaj,tiež som si nevedela predstavit,že Emka niekedy bude bez cici a podarilo sa a naozaj bola na mne stále pricapená..Alenik,pekné foto....

tonicka
15. apr 2008

eli, neviem... evka, a zobrala jej krv?lebo len tak dat atb?