Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

riusik
29. máj 2008

ahojte, pravidelne vas citam a niekedy sa musim usmievat - niekedy ako keby ste pisali o mojom krpcovi 😅

boooze, tak dlho som nepisala, myslim ze som ani nepodakovala za priania k nasim dvom rockom. tak dakujem! a samozrejme sa aj ja pridavam ku gratulaciam k vasim sviatkom a k sviatkom vasich najmilsich deticiek 😵

ako pisete, aj my sme stale vonku. a ako pisete, hlavne ty evka 😉 aj my mame obdobia, kedy tomas mrnci a myslim, ze ani on sam nevie preco 😠 mame za sebou nejake uspechy - najma co sa tyka pytania sa na nocnik a zaspavania. nocnik funguje, ked sme doma, von a na spanie mu davam plienku a i ked sa mi paci ten eliskin sposob, ze nocnik na kocik, neviem si to predstavit u nas, kedze casto chodime na bicykli, tomas v sedacke alebo na peso... zaspavanie - ked mame po svojom ritualiku umyvania, natierania, obliekania, lahneme do postele, porozpravame rozpravku, o zvieratkach a vzdy tematicky zameranu na cinnosti, ktore sme cez den robili,s chvalou za to dobre a pokusom vysvetlit to zle, co tomas skusal 😉 a odchod z izby. je sice pravda, ze niekedy este pride, ale hlavne je, ze neplace a ze zaspi sam. teda s medvedom v objati 😀 a este jeden uspech, neviem ako ste na tom s cumlami vy, ale tomas mal cumel od 8 mesiacov a iba na zaspavanie, tak som s tym v sobotu skoncila - cosi ma hneval, tak som sa potrebovala "vyzurit" a nic ine mi nenapadlo ako chytit cumlik a vyhodit ho von oknom 😕 no a potom ma cakalo vysvetlovanie, co sa vlastne stalo, ale zvladli sme to bez placu 😵 😵
no a stale viac a viac rozprava. casto mu vravievam, ze je sikulka, ked urobi, co mu poviem, a zacal si tak vraviet sam. a najlepsie je, ked sa ho niekto spyta ako sa vola, tak povie: "tom sikalka" 😀 a, samozreme, ja som "mama sikalka" a peto je "tatik sikalka" a ked mu poviem, ze nie, ze sa volame inak, tak sa so mnou hada 😅

eliska, mas to tazke. myslim na teba a prajem posun k lepsiemu. napadlo mi, v suvislosti s tymi masazami, moja jedna velmi dobra kamaratka chodi k jednej pani tiez s nejakymi zdravotnymi problemami a vravela mi, ze ona "lieci" vsetko. ak by si chcela skusit, napis, dam ti kontakt.

evi, ako som pisala, velmi mi tvoje prispevky pripominaju moje "spoluzitie" s tomasom.... ale asi je to normalne, mozno my sme precitlivene troska, nie si nahodou aj ty byk? ja takisto mavam vycitky, ak mu capnem po zadku alebo nanho skriknem... normalne ma potom peto musi ukludnovat a vraviet, ze naozaj som dobra matka... 😅

bystri, co sa tyka spanku, nicoho sa neboj. este pride obdobie, kedy bude spavat styri hodiny denne. to ked zacne raz denne. ono, ak by bol nespavy typ, tak to by bol od narodenia. az tak zasadne sa detiska nemenia...

alenik, ako kamilka a mliecko? prislo vam vobec?

tak vam prajem pekne dnicky a kludne nvocky, eli, toni,...

riusik
29. máj 2008

sa ospravedlnujem za tak dlhy prispevok, ale tak som to citila......

tonicka
30. máj 2008

ahoj riusik, taky pokoj som z teba citila, ked to citam...tesim sa ze sa mas v podstate dobre 😀 ja tiez bojujem so sebou a karolik, zacala robit naschvaly ako napr. vyleje pohar a pozera pritom na mna, ked je poviem ze ma cikat do nocnika, tak sa zdvihne a naschval sa vycika na zem, ked je znovu poviem ze ma cikat do nocnika, tak sa zase vycika na zem, s uskrnom 😠 a podobne 😀 tak vtedy ju zbalim a ficim rýchlo von aspon na chvilku 😀 a este sa pochvalim,ze som sa bola vyvencit v stredu vecer od 21:45 do 23:45 😀 aj maly drink som si dala 😀

riusik
30. máj 2008

toni, zavidim 😉 to vencenie, samozrejme.... aj ja planujem. ale v procese planovania som uz rok 😅
a inak ano, mam sa dobre, mam zdraveho tomaska a muzika, ved co ze nie vzdy ma posluchaju? 😵 😵
a, toni, kde vlastne v ba byvas?

eliska7
autor
30. máj 2008

baby mala som hroznu naladu a depku,lebo sara spala zase len 30 min a ja nič nestiham,ani vy....,ale ked som si vas prečitala,taaaaaaak my ostalo dobre na duši,nie som samaaaaa s problemami 😀 riu zatial nebudem skušať inych musime vydržať tie masaže dlhšie možno sa dostaví vysledok 😖 vidim že aj vy mate šikulky a šikulkov 🙂 -ja by som aj na bicy zavesila,ked mala chce von bicy,tak uviažem šerbel aj tam-take sme atraktivne 😉 Toni tak už si fit,ked drinkuješ 😀 jaj veru všetkým by sa zišlo take vyhodenie s kopytka,že evi,ankam,alenik 😉

cathrin
30. máj 2008

ahojte 😉
trochu sa vám sem votriem 😎 chcem sa vás opýtať, či ste niektorá z vás neskúšala postupne ukončiť nočné kojenie - t.j.....že prvý týždeň vynechať kojenie napr. o 22:00, (vrieskajúce dieťa utíšiť a následne uspať bez kojenia), ďalší týždeň vynechať ďalšie kojenie -napr. o polnoci a takto postupovať, až kým v noci nebude potrebovať papať ....vyzerá to síce jednoducho, ale určite to bude riadne namáhavé a momentálne mi to pripadá ako scifi, že by som v noci nemusela kojiť (u nás je to niekedy každú hodinu, niekedy každé 2 hodiny a keď sa "pošťastí" tak aj častejšie..Tak s tým chcem už skoncovať lebo takto sa nedá existovať.....tak ak niektorá maminka túto metódu skúšala, tak budem rada, keď mi napíšete vaše postrehy, rady, povzbudenia 😉 na túto metódu idem od budúceho pondelka...

bystricanka
30. máj 2008

ahoj cathrinka...
no tak v tomto ti neporadím. Ja som tiež v noci kojila aj každé 2 hodiny.Kojila som ho 1 rok. Ale teraz sa ešte stále v noci budí aj každé 2 hodky a dávam čajík. Ja by som zase rada ten čajík ani nedala, len ho nechcem nechať plakať.Chudáci susedia 😒
inak kukám že si z NR.Kde presne tam bývaš?

cathrin
30. máj 2008

ahoj bystricanka z Nitry 😉
no tomuto som sa chcela vyhnúť aj ja...lebo mi radili nahradiť mlieko v noci čajíkom, ale to si podľa mňa zas zvykne na čaj a môžem potom odúčať zas od neho (síce ona čaj ani nepije, iba vodu a aj to z hrnčeka s náustkom alebo z pohára - čiže v noci by jej to "didu" nenahradilo......
bývam na klokočine a ty?

bystricanka
30. máj 2008

ja som si musela zvoliť či dám čaj alebo budem musieť robiť mliečko. Môj sa odstavil sám zo dna na den a bol zvyknutý v noci vstávať, tak preto som sa rozhodla pre čaj. A nemám ani šajnu ako ho odučím od čajíku. 😒
aj ja bývam na klokočine... 😉

cathrin
30. máj 2008

fiiiiiiiha, tak to sa možno aj stretávame 😉

bystricanka
30. máj 2008

no je to možné....kde presne bývaš? Ja na Partizánskej

bystricanka
31. máj 2008

riu...
no si zlatá,že si sa ukázala. dobre to s malým zvládaš. Dúfam, že aj môj ked bude vo veku tvojho syna už bude chápať také veci akože sám zaspinkať a všetko ostatné... 😉

to s tým spaním..no uvidíme. Ja neviem prečo ale vždy to pripisujem tým zúbkom. Aspon mám dovod naňho nekričať a nezúriť, lebo keby to tie zúbky neboli,tak by som bola zúrivá.A ked už bude mať všetky zubky, tak isto si zase nájdem iný dôvod, len aby som bola pri nom kľudná.Aj ked niekedy sa to fakt nedá zvládnuť, ale snažím sa.

ankam
1. jún 2008

cavte babenky-veru aj mne by sa zislo vyhodnie z kopytka-aj by som mala s kym ist ale mne by nemal kto byt s malou a manzel by sa isto neobetoval 😀 😀 a zase iste by mi chybalo dindanie kebyze idem vecer 😀 😀 😀 ja uz som si tak zvykla na nocne kojenie ze mi to vobec nevadi 😀

aj vy mate tak horucko????my sme sa zabudli vcera natriet tak sme mierne opalene 😉

mata78
1. jún 2008

ahojte.

trosku som si našla čas tak som si čítala par posledných príspevkov ( tie o nočnom pití čaju). trochu som sa zarazila,( čudovala som sa sama sebe) lebo ja dam malej večer v posteli pred spaním čaj a potom jej ho este dávam kým idem spat ja. v poslednom čase jej ho dava manžel, lebo ja spím niekedy skor ako kristínka. malá sa ani v noci nezobudí, ale vždy si z neho odpije. asi by som to mala prestať robiť ked sa nebudí, ale zase na druhej strane sa tak snažím do nej dostať nejaké tekutiny, lebo mám pocit, že cez deň pije malo. (cca 3 dcl).
eli máš môj obdiv, lebo ja na tvojom mieste by som to už davno vzdala a malej by som dala prsník vždy ked by chcela. asi by som ju kojila dalej. priznam sa, že už teraz uvažujem o tom, že ked všetko dobre dopadne a ja budem mať dosť mlieka a maličké budem normálne kojiť ( žiadne odsavanie) , tak sa pokusim aspon odsať mlieko pre kristínku na večer. to iba uvažujem, ale realita možno bude uplne iná.
a s tými depkami sme na tom rovnako. aj po kristinke naziapem, dam po zadku. niekedy mám pocit, že materstvo a domacnosť vôbec nezvládam. a je to o to smutnejšie, že mam sťatnice z psychologie. moj manžel mi to nikdy nezabudne pripomenuť . takže hore hlavu. 😀 🙂 😅

tonicka
2. jún 2008

ankam sak ja tiez v noci kojim,len ked zaspi, tak sa teraz zvykne zobudit tak za 2 a pol az 3 hodky a medzi tym jej staci psssst 😀 Inak sa musime pochvalit karolik pytala mliecko az o 5 o 3 sice plackala, ale tatik si ju pritisol na ruku a ona zaspala 😀

bystricanka
3. jún 2008

ahojte baby...
no ako sa máte?
Eli masáže aspon trošku pomáhajú?

my v noci klasika...vstáva dosť často. A teraz sa k tomu pridali aj horúčavy, tak je nervozny a slabo spinká. Kedže bývame na 8 posch. tak je tu ako v pekle. Už nech sme v domčeku.Tam je fajný chládoček 🙂

tonicka
3. jún 2008

bytri, my tiez uvazujeme nad domcekom... 😉

riusik
3. jún 2008

my domcek mame, ale v ziline ☹ jooooj, tak by som ho teraz "preniesla" sem...

tonicka
3. jún 2008

riusik, my mame ponuku v sladkovicove

riusik
3. jún 2008

tonicka, no to nie je tak daleko. a poznate to tam troska?

my sme boli na predlzeny vikend v ziline, tak sa mi odtial nechcelo. a este sme sa cestou zastavili u mojich rodicov na dedine pri piestanoch, a to sa mi uz vobec nechcelo ist do ba. hoci ju mam rada, ale ta pohodka u nasich na teraske... jojooooj

eliska7
autor
3. jún 2008

aaaaaaahojte všetkýýýýý 🙂 🙂 🙂 🙂 tak dlho som tu nebola,ale fakt sa nezastavim pri sarke,teraz chodi spavať pravidelne o 20.20 😉 a to spi cez den len 30 min 😢 takže nič nestiham,som total vyčerpana.čo nove?v piatok mala hrozný uraz -spadla mi zo šmykalky a ošuchla si celý nos a pod nosom-vyzera hrozne,bolo to niečo strašne,ako sa šmykla dole už na konci sa jej zadreli päty a letela nosom do zeme-usta mala plne zemi a piesku,hned zašla od plaču,nevedela som jej vyčistiť usta,myslela som že mi zomrie,aj hlavku ma modru,plakala pol hod a ž danko musel prisť ju utišiť,cela opuchla aj ručku si buchla 😢 su aj fotky,len nevieme na Viste zmänšovať 😖 tak nemam ako vložiť 😠 . Poviem vam,že ked som v nedelu stala prve čo som povedala mužovi:vieš čo sa mi snivalo?o samej kalnej,ale moc kalnej špinavej vode,mam strach,vieš že moje sny neklamu.... 😅 vten den mala sarka aj 5raz stavy zadivania sa ,až take že som jej musela tlesknuť pred očkami aby začala reagovať 😒 V tu nedelu sme išli na termalne kupko do Podhajskej-ako darček k MdD,bolo super,všetci sme si užili a padlo mi to dobre.šťastný z výletu sme mali skvelu naladu,ked nastal zlom a naša sarinka dostala po 5 mesiacoch opäť zachvat(podobne epi)všetko sa zrazu zrutilo ako domček z karat.....teraz čakame čo bude dalej,je velmi plačliva a samo vkuse!!! na didinkach-možem sa rozlučiť z nejakým drastickým odstavovanim,momentalne nemožem nič len sa jej podvoliť,nemožem ju vystavovať žiadnym psych.stresom.jedine kedy zabuda na didi ,ked sme v parku na preliezkach,takže aspon od tej 14-20 je bez didi-čo je velky uspech,ale su chvile ked ceckujeme aj na ihrisku 😖 inač je moc zlata,usta jej idu v kuse,ešte aj zo sna vykrikuje:korunky,korunky daj 😀 asi sa jej sniva že ideme na nanuky 😅
danielko nevyhral celoslov.kolo,ale dostali kopec oceneni a tričko že može poskytovať prvu pomoc 😉

riusik
4. jún 2008

jajaj, eli, tak stale bojujete ako o zivot 😕 ako dnes?

my celkom pohodka, nic zvlastne sa neudialo, akurat tomas straaaasne vyvadzal, ked ho isiel dat ocko spat, chcel iba mamickuuuuu. ani neviem, ci ma to ma tesit alebo naopal 😕

dajdarax
4. jún 2008

ahojte babenky 🙂 😀 😅 ospravedlńujem sa,ale tiež mi nejak čas rýchlo ubieha...eliška,fakt to máš ťažké..
nám sa malá pred dvomi týždńami po roku vyhádzala atopickým ekzémikom....tak všade zháńam kozie mlieko,vraj to pomáha...ale má zlú chuť...tak neviem čo z toho bude...
včera sme jej nafúkali bazén na balkón...to bolo radosti.. 😎
majkajte sa krásne,eli držkaj sa 😅

evka39
4. jún 2008

Ahojte,eli,mrzí ma to so Sarinkou a prajem nech je to len a len lepšie vo všetkom,myslím na teba a si veelmi statočná a dobrá maminka .až mám blbý pocit,že ja sa tu sťažujem nad takými sprostostičkami ako napr.že mi dieťa nechce spať....ja sa teraz vytešujem z toho nášho pkroku s cikaním a kakaním do záchodu.Myslela som ,že sa to nikdy nenaučí a zrazu sama od seba a je to zo dna na den lepšie 😀 ako sa teraz vieme teši´t aj z obyčajného hovienka 😀 😀 tak sa majte krásne ,,

marcela11
5. jún 2008

Ahojte vospolok, dlho som Vám nepisala nemam čas na taketo zdlhave čitanie... Vlastne pišem hlavne cathrin, chcela by som pomoct..., Ked mal Samko asi okolo roka budil sa kazdych 10 - 20min... Sestra mi neustale vravela, ze ma knihu v ktorej sa radi necht dieta plakat proste mu nedat prso. Dlho sme sa na to odhodlavali, a urobili sme to hovorim asi ked mal rok. Proste som si povedala, že mu skor ako o 6hodin nedám. Prvy krat plakal hodinu - nebolo to vobec strašne. Potom už skoro vobec neplakal. A vlastne si zvykol, že plačom nedostane... Sestra to urobila ked Jazmin mala 6mesiacov tak isto plakala iba prvy krat hodinu...
Teraz ma moj Sami 1rok aj 7m, pred 3tyzdnami som ho uplne odstavila... Citala som všetko mozne na nete oko odtavit, skušala som obmedzit. Unás to nebolo dobre obmedzovat reval hned som mu nedala ale aj tak som mu musela dat o neakych10- 30min. Poto išli zubky a bola som tam kde na začiatku. Tak som s tym zo dna na den sekla... Malemu v noci davam iba vodu - mlieko aj tak vsetko odmieta. Niekedy si vezme aj sam a spi dalej. Spi medzi nami.
Ešete ma naštvala švagrina jej maly 2mesačny spi lepšie ako moj 1,7mes. Prečo je to take nespravodlivé?

mata78
5. jún 2008

ahojte.

eliska to s malou mi je ľuto. s tým zapozeraním to mame doma to isté. su dni ked to kristinka neurobí ani raz a zase su dni ked to robí veľmi často. už aj počas hry. ale vraj su to zubky. to mi povedala lekárka, ale mne sa to akosi nepozdáva. ale vyšetrenia nič neukázalli.

ked tak čitam aké mate problémy s odstavením som na jednej strane rada, že som si celý ten čas mlieko odsavala. neviem si predstaviť, že by som mala takéto problémy. všetkým držím palce, aby ste to uspešne zvládli.

evka39
5. jún 2008

Ahojte aj ja teda poradím catrin s mojou skúsenosťou..kojenie v noci u nás aj 10krát a ked som odstavovala,tak som jej neponúkala nič na pitie ani vodu ani čaj,však v noci sa má spinkat a teraz som tomu rada aj ked ma trápilo,či robím dobre či Emka nie je smädná ale teraz spí celú noc a vobec nepotrebuje pit ..aj plienka je suchá až do rána,čiže podla mna je to len o tom ,na čo si dieťa v noci zvykne a na to sa budí ako na prsník,tak na flašu a pod...ja teda odporúčam,neučiť ju na ďalšiu neresť/alebo ako to nazvať/ ak ti ide o to ,aby ste sa v noci vyspali 😀 to je moj názor....a maca neboj,švagrinej sa to može zmeniť,moja malá od narodenia spávala celú noc s max.jedným zobudením a od 6mes.ked jej iškli zuby sa zo spania strala jedna katasttrofa,od vtedy spáva s nami v posteli ale to mi teraz už vobec nevadí,hlavne že spí... 😀

riusik
5. jún 2008

evka, aj nas tomas spava s nami v posteli a vobec nam to nevadi, presne ako pises, hlavne ze spi 😅 on spaval sam a krasne aj sam zaspaval, ale odkedy sme sa odstavili, tak sa to zmenilo. jednoducho ma potrebuje mat pri sebe 😵 a davam ti za pravdu to s tym neponukanim cajika a vody... i ked nam sa uz stalo, ze pil v noci a to si vyslovene pytal "vodu", ale to viem uz odhadnut, ked cez den malo pije, viem, ze sa nadranom zobudi smadny, napije sa a spi dalej. deti si vedia vypytat, co chcu

cathrin
5. jún 2008

evka, ďakujem 😉 presne to isté si myslím aj ja o nahradzovaní nočného kojenia čajíkom alebo vodou 😉
a keď si malú odstavovala, tak si ju v noci, keď plakala, zobrala na ruky a tak ju uspávala alebo si ju nechala v postielke - posteli?

inak ja by som tiež nemala problém s tým, že by spávala s nami v posteli, len u nás to vždy dopadlo tak, že ma chcela dudlovať non-stop.....a takto keď spí v postielke, tak sa aspoň ako tak vyspím.....

marcela11
5. jún 2008

ano aj ja som si to myslela, že mu nedam ani vodu. Na to odstavovanie som sa odhodlavala pol roka. Medzitym som si aj kadečo na nete čitala a 2prispevky od doktoriek radili aby mama isla spat do druhej izby a tati podal maximalne vodu. Od kedy som ho odstavila ma skoro suche plienky, vobec nechce pit tak som vdačna za kazdy hlt vody.
A pokial viem vraj netreba brat na ruky... 🙂