Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

eliska7
autor
15. júl 2008

a inač v ceckoch mi riadne trha 😅 to je take hnusne až to boli 😖

loren
16. júl 2008

ahojte no tak noc neuspesna nakoniec som jej dala MM a spala spokojne az do rana
ked tak vezmem mensie zlo je pre mna dat jej ako ju nosit po byte v noci urevanu
cez den jej moje mlieko nedam a v noci ano tak uvidim ci aj budem mat lebo vela tam toho asi nieje

eliska7
autor
16. júl 2008

loren ja cez den vobec nekojim,ale divila by sisa kolko vnoci taha,len tak preglga 😀 my už treti den sme cez den bez didi a večer odlepim a ide spať na didinke,no a vnoci ako kedy,dnes teda dosť tahala 😖 vela krat 😉 konečne slnko vykuka,tak uvidim čisa mo zadari odisť tej kamoške,nechce bezomna ani na kror,ani k babke 😅 tak sa obavam či vobec odidem 😖

zgurkaa
16. júl 2008

Ahojte. U nas to vyzera tak, ze sme to oducanie celkom zvladli. 😵 Kojime sa len raz....a to rano 6.30 ked vstane. Cez den a vecer vobec nepyta, co je cudne aj mne, kedze este pred tyzdnom bola schopna pit mliecko aj 5-8 krat. Drzim vsetkym palceky...nech vam to vyjde 😉

eliska7
autor
16. júl 2008

zgurka no super,vidiš každe dieťa ine,hlavne že ste to zvladli bez problemov,len tak dalej.chytam od maleho chorobu,tak ma boli hrdlo ani prehltnuť neviem,cele telo ako dolamana,dufam len že nedostanem 40 ako on,lebo zahyneme bez ocka 😖 no bola som dnes po prvy raz sama bez deti!!!autom!!!u kamošiek-ježiši to bolo skvele,od 14.35-18.30som bola v siedmom nebi 😉 babänko nadherne,jedno aj druhe,to už rok bude mať.ked som došla domov sara začala jačať a skončila ked zaspala na didach o pol osmej 😖 takže som hned vytriezvela s opojenia,ale určite sito zopakujem 😉

evka39
16. júl 2008

eli,super,že si si oddýchla ☹ moja emka tento týžden zase nespáva,ja som už ako blbá,fakt sa v nej nevyznám.

tonicka
16. júl 2008

zguri, tesim velmi... nejako sa mame rýchlo... didinkujeme tak 5x za 24 hodin, dnes len 3xked ratam od DNESNEJ POL NOCI 😀

loren
16. júl 2008

no baby ale mne sa uz vobec nenalievaju prsia
ono to seklo ako ma prvy krat zahryzla akoby si telo moje povedalo tak toto nie a nic nebude 😉
a skusila som jej dat cez den tak raz potiahla a zahryzla vzapeti tak cez den nehrozy aby som jej dala uvidime co dnes v noci bude
este ako uspavate deti bez cici lebo sara bud nespi cez den alebo ju musim na rukach nadhadzovat a hojdat vzapeti a to je drina tak 20 min saskovat

monkula
16. júl 2008

loren,zaspávame na cecíku... 😔
A dojčíme ako Tonička, 3x denne+ celú noc...

tonicka
16. júl 2008

loren na ceciku...a momentalne online 😀 😀 mne sa zda ze karolik nsa sama odstavuje, ale takymto tempom to vidim na 2 a pol roka 😀

monkula
16. júl 2008

toni, aj my online.. momentálne nadelila do plienyk a zaliezla pod PC

tonicka
16. júl 2008

my sme sa uspavali tak som mohla kuknut 😀

monkula
16. júl 2008

moja už docecíkovala a spí....

zgurkaa
17. júl 2008

Eliska, super ze si si aspon trocha oddychla. 😵
Nasa zaspava sama v postielke s dudlom. Ked sme v inom prostredi, tiez na rukach, pripadne vo vaku, alebo na cicku. 😢

kika76
17. júl 2008

ahojte, pridavam sa k vam....... nasa Ninka mala prave predvcerom 13 mesiacov. Prave tento tyzden som sa dozvedela, ze cakam druhe babatko 🙂 . Lekar mi povedal, ze musim prestat kojit, lebo ze oxytocin, ktory sa pri kojeni vylucuje, sposobuje stahy maternice a mohol by sposobit potrat. Ale volala som aj mojej poradkyni v dojceni a ta mi povedala, ze podla najnovsich zisteni je ta davka oxytocinu pri kojeni taka mala, ze to plodu uskodit nemoze. Ale aj tak som sa rozhodla, ze postupne Ninku odstavim. Lebo predsa len, ked sa narodi druhe babo, nech je uz odvyknuta, aby manzel potom nemal problemy, ked ja budem v porodnici atd. Tak sme vcera zazili dost tazky vecer, lebo som jej nedala prsnik / ona pri prsniku zaspava /, velmi plakala asi pol hodinu a nakoniec od unavy zaspinkala. V noci predtym pila mliecko tak dvakrat a teraz som jej miesto toho dala o tristvrte na dve cajik a po malinkom pomrnkavani zaspala. Rano o siestej som ju nakojila a spinkala este do osmej. No a rano si vobec nepytala, co som sa teda tiez dost divila. Teraz o jedenastej zaspala a musela som ju nakojit, lebo som mala pravy prsnik uz riadne preplneny. Ale som odhodlana, ze vecer zacneme znovu a skusim ju uspat bez prsnika. Takze vlastne vraj to ma byt tak, ze jeden tyzden sa vynechava jedna az dve davky MM a dalsi tyzden dalsia davka a tak. Ale mozno to stihneme aj rychlejsie. Aj vy ste to stihli, nie? A navyse, vobec jej nechuti SUNAR ani ziadne ine umele mlieka, asi je z tych deti, co tie umele mlieka nemusia..... 😒 . Tak neviem, ci nam tie jogurty a syry pokryju tu potrebnu davku 500ml mlieka denne ☹ Ale ved uvidime, nejako uz bude. 🙂 . Tak vas vsetky zdravime a drzime aj vam palce 🙂 😉

eliska7
autor
17. júl 2008

jaj ako sa rozrastame 😉 sara cez den zaspava len v kočiku,a to musi byť uplne ko,po novom plzšaky zobere a hojdam ju v bugine,ale aspon spi hodinu,niekedy 1.5 a ked je na zahrade tam spala už viac raz aj 2hod 😉 ked bola cez den na didi od unavy zaspala aj o 10.30,ale po 20 min bola hore,zase didi a takto dookola 😖 takže radšej ju povozim a spi lepšie.večer mi to nevyhovovalo,lebo zaspala bez didi až ked odpadavala,aj o 22,čo neuznavam,a len v kočiku,nemala som žiaden klud ani večer,ked cez den neviem prinej nič porobiť aspon bečer nech možem čoto spraviť 😉 zatial teda zaspava na didi,jeto troška lepšie-tak 5krat je hore a rano od tej 5 až kym nevstaneme,no u nej sa striedaju zle dni viacej akotieto lepšie ☹ dnes bola od 6 hore unavena,nevedela zaspať,len didinky pytala,ale vydržala som a zaspala v kočiku o 11.30 s 3 plyšakmi 😉 poobede ideme pozreť s kamoškou a deckami,dalšiu kolegynu,malu som jej nevidela dva roky,tak sa tešime,len sa obavam ako sa tri deti zahraju 😒 kika a nechceš tandemove kojenie?ja by som to asi volila keby som bola v tvojej koži-asi som fakt blba,ja snad mam miesto mozgu,už len cecky 😀

pipi1211
18. júl 2008

ahojte baby tak dnes sa nam podarila prva noc bez prska.... davali sme cajik a potom sme museli pouzit aj kocik 😠 ale tak hlavne ze nie prsko 😀 😀 😀 😀 chcem sa spytat ked mam naliate prsia co teraz? trosku som si vytlacila prstami ale i tak je plne a boli 😒

cathrin
18. júl 2008

ahojte,
kika, ja som tu tiež trochu dávnejšie písala, že malú chcem odnaučiť od nočného kojenia postupne, presne ako si uviedla aj ty. Nebola som však úspešná, malá podľa mňa nechápala, že prečo jej raz v noci prso dám a raz nie. Tak som sa minulý týždeň v utorok rozhodla ukončiť to nočné kojenie rázne - nie postupne a zároveň som stopla aj uspávanie pri prsníku večer aj cez deň. Prvá noc bola dosť "perná", ale dalo sa to vydržať - čakala som väčší cirkus, druhá noc bola už o niečo lepšia, a cez tretiu noc sa mi zobudila iba okolo jednej (na chvíľku, som ju pohľadkala a spala ďalej) a potom až o piatej (to ju už nakojím, niekedy spí ďalej, niekedy vstávame). Pred 2 dňami mi dokonca prespala celú noc - už som si myslela, že sa toho ani nedočkám 😉 A k uspávaniu: predtým, keď som ju uspávala pri kojení, tak presne ako píše aj eliska, budila sa mi po 30 min. (hlavne cez deň), teraz cez deň spí aj 2 hodiny. A hlavne som prestala sledovať hodiny a malú dávam spať až keď vidím, že je unavená, zapnem jej uspávanky, zoberiem ju na ruky urobíme "okružnú jazdu" okolo izby a dám ju do postele a do minutky spí 😵
Keďže som predtým za 24 hodín kojila malú cca 9krát a teraz už len max. 3x, tak som mala nejaké 3 dni problémy s riadne naliatymi prsiami, riešila som to tak, že som si len ručne trochu odsala mlieko, kým sa vytratili hrčky a po tých 3 dňoch sa mi upravila aj "produkcia" mlieka, takže teraz s tým už problém nemám. Skôr sa mi zdá, že mlieko stratím úplne. Malá má tiež problém s UM, úplne mi ho odmieta a už som vyskúšala aj nutrilon, francúzske mlieko, bebu a nič. Snažím sa jej potrebnú dávku mlieka zabezpečovať rannou a večernou mliečnou kašou, na desiatu zje jogurt a plus ešte 3 x kojím, tak snáď jej to takto stačí....

pipi1211
18. júl 2008

no ja mam ten isty problem ze mala mi zaspavala bud iba na dide alebo v kociku a neviem ako poriesit to aby zaspala sama popripade s flaskou 😒

cathrin
18. júl 2008

pipi,nám fakt pri tom uspávaní pomohlo to, že som ju neišla uspávať vtedy, ako by som ju podľa "režimu" mala, ale keď už bola úplne zmorená (čiže niekedy aj 5-6 hodín po predchádzajúcom prebudení, večer je ten interval ešte niekedy aj dlhší). Zo začiatku by to mohlo pomôcť k tomu, že si dieťa zvykne zaspávať bez prsa a nebude si už viac pýtať. Jaj a ešte nesmiem zabudnúť na tie uspávanky (čanaky -podhradská), tie nám pomohli asi najviac. Ale jasné, každé dieťa je indi vindi a to, čo zaberie u jedného u druhého nemusí vôbec. A je mi jasné, že čím staršie dieťa, tým sa ho dá ťažšie oklamať

pipi1211
18. júl 2008

no ved prave pri druhom uz budem mudrejsia 😀 😀 😀 😀 no nic uvidime este par noci ako to bude pokracovat bez prska a ked nepomoze potom budem riesit dalej 🙂 boze ja mam teraz tak naliate prsia 😒 vytlacam si mlieko tak kazde dve hodky no uvidime kedy to prestane no aj tak si asi dnes pojdem kupit nieco do lekarne proti tvorbe mlieka 🙂

eliska7
autor
18. júl 2008

čaute,pipi ale tie lieky na zastavenie laktacie je vhodne použiť len ak chceš uplne odstaviť 😉 ked som asi tri dni nekojila kupila som si ich ,davala dva dni a potom som sa zas prelievala aby sa tvorilo-som debilna neskutočne,ale to preto že vlastne fakt neviem čo chcem. 😅 ked sa velmi nalievaju,skus si vytlačiť a hned stiahnuť elasťakom-toje najlepšie 😉 😉 včera bolo tak super u tej kamošky,deti sa napodiv všetkym krasne hrali,budu fotky tak vložim 🙂 teraz poobede ideme dalšej 😉

eliska7
autor
18. júl 2008

inač dnes otras noc,vkuse pytala didinky a tak sme spali až do pol8,nechcela pustiť,až potom pustila a bola bez revu 😠 cez den mala krizu,ale nedala som povedala som čo si šiši šak su zalepene 😉

pipi1211
18. júl 2008

no ja by som najradsej uz uplne odstavila lebo kojim len v noci a tato noc bola bez kojenia 🙂 ved pockam este den a uvidim co a ako 🙂

evka39
18. júl 2008

baby ja trošku odbočím len sa chcem pochváliť,že ma zobrali na tú školu,dnes mi prišla domov odpoveď 😉

zgurkaa
18. júl 2008

Evka super. Gratulujem. A na jaku, nie som velmi v obraze.

loren
19. júl 2008

ahojte tak ja cez den nekokim vobec uz ale vcera som jej musela dat pri konecnom zaspavani vecer lebo len revala a revala
no napisala som tu ze sa mi prestalo tvorit mlieko ale vcera sa mi jedno prso naplnilo tak napoly po asi 6 dnoch nechapacka
saru zacalo strasne zapekat s UM kedze doteraz ho mala raz za den a teraz furt

pipi1211
19. júl 2008

dobre ranko tak moje prsia su uz na tom ovela lepsie 🙂 su sice plnsie ale uz nebolia a nie su napate 😀 😀 😀 😀 mala v noci horko tazko zaspala som ju uspavala asi hodinu a pol ale v noci sice bola hore tri krat no vzdy sa pekne napila cajiku a potom som ju ulozila spet do postielky pohladkala a spala dalej 😀 😀 😀 😀

evka39
19. júl 2008

Ahojte,moje dietatko je pri starkých už od rána a ja už neviem ,čo so sebou...všetko som si porobila a teraz mi je už hrozne smutno,už len tak čakám,kedy mi ju dovezú,volala som už trikrát 😀 dnes má naše krsňa dva roky dali sme jej upiecť tortu lienku u jednej známej a upiekla takú nádhernú,že len tak hýkame aj moj muž je unesený z nej a to je čo povedať...pridám foto,tak sa vytešujem.Prajem vám pekný den majte sa 😉

ankam
19. júl 2008

Ahojte Evka gratulujem k tej skole-torta nadherna

Baby ako vas citam tak len vam zavidim ako ste odhodlane s tym kojenim prestat-ja to nedokazem