Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

jesssie
21. aug 2008

tonicka
dik za povzbudivé slová 🙂 ...zatiaľ mi to takto vyhovuje, aj keď už teraz na nej vidím že je malá závisláčka na kojení, ale fakt to zatiaľ pre ňu veľmi rada spravím 😵
Len sa desím toho, čo bude, lebo kámoška mi spomínala, že keď malého odstavila v 8-mich mesiacoch, tak prežívali 2 týždne s ním hororové stavy čo kopal, hrýzol, vrešťal, vraj to bolo strašné 😅 .
Chcela by som to raz ukončiť tak aby pri tom nemusela zažiť strašné stresy. Ale ono asi čím bude staršia tým to bude ťažšie 😒

tonicka
21. aug 2008

jessie, nemyslim ... pozri do temy kojenie starsieho dietatka a nepochopenie okolia. Ono sa hovori ze do roka je to lahsie, ale ja mmam kamosky co sa im deti odstavili v 15 mesiacoch same a tiez aj v 2 a ppol roku a poznam take co az v 3 rokoch. Ono,podla mna ked je na to dieta pripravene same znizuje pocet koje.Samozrejme,pokial terorizuje maminu,tak treba urcit pravidla...ked ma zacala zuzlat,a ja som sa naozaj uz nastvala a povedala som si sama pre seba, ze staci...dieta zazracne prestalo... a tak je to vzdy..pokial som pevne rozhodnuta,ze ziadne hodinove kojenie nebude(teraz je to uz samozrejme), tak sa vobec tak casto nebudila,resp. stacilo pssst. Samoska,ze ked mala pri zuboch vysoku teplotu,tak som kojila,kedy si zaziadala 😉
A v tej teme kockyy popisuju,ze je to lahsie,cim je starsia.
Bilushka, karolik s nami spava od 7 mesiacov v posteli, mala nocne mory,tak sa inak nedalo,ale nam to nevadi..takto sa nalepi obcas aj na manzela a ja spim takmer celu noc 😵 😵 Obcas ma tie stavy,ale je to omnoho lepsie 🙂

jesssie
21. aug 2008

tonicka
tak to máš super, že Karolínka spolupracuje 😉 tak sa držte a vďaka za tvoj názor 😵

eliska7
autor
22. aug 2008

ahojte všetky 🙂 ,my sme viac na zahrade-tam zavarame od rana di večera-super 😀 tam jeto ako relax,lečo v kotli,hned opekačka,sarke saa tam moc pači-akurat didinkujeme ako dive-dedo sa dnes divil žečo ju to zas pochytilo,ked už sme vobec cez den nececkovali-ja fakt neviem čo snou robiť,dokonca sa začala opať budiť cez obedny spanok a musi dostať didi,lebo inač taky hysak dostane že sa ztoho počurava 😅 😅 všemožne jej vysvetlujem ako ju lubim,stiskam,ale tie didinky vždy musia byť,ked poviem že slnko ešte svieti,tak sa obzera po oblohe že kde a pritom kuka uplne iným smerom zamerne akože je už večer atreba dať didi 😀 😀 toto deco je exkluziv 😀 ešte sa aj strtam s kamoškou čo kiji 2 mes syna,ked on tak aj sarka 😀 (á2 hod)-bože pišem a skoro mi zhoreli štrudle 😅 no takže takto a tie bolesti čo mam ani nehovorim,nedokažem zas ani dlho chodiť,hned to rozboli-hlavne pravý bok-ved to poznate snad všetky ☹ 😔

tonicka
25. aug 2008

eli, tak ta "potesim".Karolik uz 4 noc hysterci, furt sa budi, prso kaz dych 10 minut... 😅

ankam
25. aug 2008

Tonicka a aj my,takze si mozme podat ruky.Ja uz nevladzem a nadranom sa uz ani neviem ulozit v posteli-vsetko ma boli. 😒 😒

tonicka
25. aug 2008

ona to ma od vtedy, co som si chcela povyrazit z babami, tak som ju uspala a sla von a ani nie 20 minut a tatik volal ze dieta sa zobudilo a nevie ju ukludnit... pred tym mi to nerobila...takze asi zuby...cez den stale ukazuje do pusinky, takze asi hej 😅 🙄

ankam
26. aug 2008

ale Tonicka uz sa nevyhovarajme na tie zuby.Jednoducho deticky chcu didinky 😀 😀 😀 😀 😀

mata78
26. aug 2008

Ahojte dievčatá.

tak sa Vam už hlasim ako dvojnásobná mamička. 19.08 sa nam narodila Lea Mária. A musím sa pochváliť, že teraz kojim. takže ak to bude pokračovať ako teraz tak sa tu možno budem o niekolko mesiacov vyplakávať aj ja, lebo už teraz je lea celú noc na prsníku. 😀 😀 😀

ttina
26. aug 2008

ahojte
mati tak blahozelam a prajem veeeela zdravicka🙂

ahoj bilu tak sme sa tu stretli 😒 ....

ja som sa rozhodla skor zo zdravot. dovodov, na gynde my lekar povedal ze mam nejake zle vysledky...tak by vraj pomohli antibiotika ☹ ..tak sme zacali od vcera poobedia, vobec som jej didku nedala...vecer zaspala s placom ☹ ..potom sa zobudila s pusinkou otvorenou... 😢 jooooj tak mi jej bolo luto 🤐 ..a ked nedostala didku tak samozrejme plac...az po neviem ktory xkrat nakoniec chytila flasu a vypila trocha caju...

zatial som zacala so sunarom, ale nechce ho ani do pusinky ☹ ...dnes nedostala ani raz didku ale bola hrozne uplakana, zamrncana..skratka ako vymenena ☹ ...

tak som zvedava co nas caka o par hodin ☹

evka39
26. aug 2008

mati,srdečne blahoželáme a prajeme vala zdravíčka a radosti...a maminke hlavne VELA MLIEKA 😀 😀 😀

eliska7
autor
26. aug 2008

jej mti gratulujem-vela mlička 😀 Tina ved kojiť možeš aj pri antib. 😒 skoda ešte je malička-ale skor sa odnauči,daj vedieť či ešte kojiš 😉
no už sme dozavarali-sarke som musela včera na obed po 20min spanku dať didi lebo pýtala,ale ked som vybrala tak rev-hoci na nich spala,tak som dostala hzsak-zalepila a razne povedala rano ano,a potom až večer didinky bolia a dosť,možeš revať aj dovečera,až potom dostaneš!!!!!revala-prestala.dnes bola kamoška s babom-aj ona chce didinkovať-zabudni,ved ma bolia mam ich zalepiť???toho sa desi,tak stichla-maminka večer da didinky sarke,slniečko nebude svietiť pojdeme hajať a sarka bude didinkovať 😀 -podarena bola.prišiel večer,napapala,okupala dala didi a teraz spi od 21-----lenže ked sa zobudi potom je do rana na ceckoch a ja neeeeeeviem čo mam robiť----take mam bolesti jak svet,jaj Toni,ankam čo budeme robiť znašimi zavislačkami 😢 😅

ttina
27. aug 2008

elisa...da sa kojit aj pri antibiot, ale nie pri vsetkych, mam nejake opakovane zapaly a bojim sa aby to neskor nebolo nieco vazne....tak zatial som ju k didke neprilozila, ale mam dost mlieka tvoria sa mi take hrce...co s tym?

bilushka
27. aug 2008

Ttinuska, sme sa mohli aj v inej teme stretnut 😒
Ja som mala predvcerom zapal-prso cervene, horuca hrca v nom-vysledok vikendu, kedy som si povedala, ze ho nebudem kojit aspon cez den, len v noci...a vidis, mlieko sa mi nahromadilo a hned som z toho mala zapal a horucku...
Mne sa to uz ale opakuje cele kojenie tieto zapaly, osvedcilo sa mi jedine odstriekavanie, aby sa mi tam mlieko nehromadilo plus vinove zabaly 😖

A mas take antibiotika, pri ktorych nemozes kojit, hej?
Aspon mas motivaciu, ze si ju neprilozis ani za nic 😅

Inak ani odsavacka nevytiahne dobre vsetko mlieko, na internete ked som si citala clanky na tuto tematiku, tak tam baby pisali, ze aj manzel "tahal", lebo to sa ti vlastne nahromadi mlieko na jednom mieste a najlepsie je, ked ti to odsaje babatko 😉

eliska7
autor
27. aug 2008

veru zapal je hrozny,davajte bacha,ja som to vždy obišla(klop)ale davala som si tiež vinove,kapustove a nastruhany zemiak,kyslu smotanu zabaly-všetky pomohli,aj od bolesti a na tie zapalene hrčky-ale zaklad poriadne odsať preč.mne to vždy išlo ťažko,mačkala som si didi ako citrony aby som to vytlačila a masirovala smerom od podpazušia von k bradavke 😉 no a tie homeopatika 30 ch rierenie pomahaju k odstaveniu.my sme dnes bojovali aby vonku neboli didinky-zvíťazila som,no doma na obedne spanie nie 😢 nechala som ju chuderu plakať,deprv som jej musela dať a potom sa budila plačom á 10min a spala len 4omin 😖 teraz buvka vyčerpana,boli sme na ihrisku za detmi,zajtra ideme po prvy raz obe!!!same na vlak a na termalne kupko-držte palce nech to zvladneme-ja sa bojim asi viac ako mala 😀
Tonička,tebe mala zubami netlači bradavky?ja už neviem ako ju priložiť aby som nemala cely chrup otlačeny hned za bradavkou-dosť to boli 😖 porad 🙄

ttina
28. aug 2008

biluska, zapal mam ale "dole" od kedy som otehotnela sa nedal poriadne vyliecit, a stale sa mi vracia☹...lekar mi povedal ked sa rozhodnem prestat kojit tak ich mam brat...este som priznam sa nezacala, ak by nahodou len sme nevydrzali...ale bojim sa aby som neskor nemala nejake vazne problemy so sebou, tak zatial sme este od pondelka rana nedidkali....a verim ze uz nebudeme, aj ked noci su tazke a aj zaspavanie.... ☹

bilu a maly ako?..este zaspava pri didi?

normalne mam pocit, ze aj mala mi to vycita, vcera prvy krat ked som prisla od kadernicky ani ku mne nechcela ist☹(((....

a zatial zapla na didach nemam ale mlieko sa hromadi ...akurat si ho odsavam...ale iba s tou smiesnou rucnou odsavackou alebo rukami...do kedy sa asi mlieko moze tvorit?

eliska, aj vam drzim prsteky aby ste to nejak zvladli obe 😔 ..

ale nastal este jeden problem mala odmieta UM...skoro 2dni mlieko nepila, neviem co robit?

tonicka
28. aug 2008

ttina, skus actimel... trebars s poharika alebo so slamkou 😉

tonicka
28. aug 2008

mata, vsetko najsamlepsie 😵 😵
ankam...myslim ze u nas to je naozaj hlavne o zuboch...vysiel dalsi... ked nam nesli zubky tak sme didkali 3 -4 x za 24 hodin, a tak to aj cez den na mne visi.. co uz nezvykla 😉 sak uz len nejakych 5 ci kolko a uvidiiiime 😀 😀

ttina
29. aug 2008

tonicka...myslis actimel..namiesto mlieka?...stale sme na tom rovnako ako nahle ochutna ze vo flasi je mlieko - sunar, tak sa nenapije ani kavapku ☹ ..jaaaj som zufala

tonicka
29. aug 2008

ano, myslim actimel namiesto mlieka 😀 totiz vacsina kojenych deti odmieta UM a kamoske to poradila krstna jej syna, ktorej vsetky deti pili len actimel po odstaveni...tusim ma 4... a zabralo to a pekne ho piju... najprv len ochutnaval a potom si zacal sam aj pytat 😉

tonicka
29. aug 2008

eli, neviem , mne tlacila ked mala asi rok aj 2 mesiace a teraz len ked jej idu zuby alebo sa boji ze odidem a ona este poriadne nespi tak zacvakne zuby.. i ked je pravda, ze horne mam obtlacene na bradavke vzdy 😀 takze mozno ich mam uz necitlive 😀

ankam
30. aug 2008

ahojky
Toni ked sme vydrzali doteraz tak este potiahneme zoopar rockov,ze? 😀 😀 😀 a Eliska s nami

Aj mojej malej dam obcas vypit aktimel-hlavne ked pije tatik tak musi aj ona........
🙂
V noci by sa jej asi pridali dalsie 2didinky-lebo vypije obe a este ako sa hneva ked jej vezmem a pritom uz ani netaha vobec 😠
Toni a Eliska-mate plienky?

tonicka
31. aug 2008

ankam, mame 😀 onak chodila na nocnik v 11 mesiacoch az do 14 mesiacov a potom nechcela... az teraz obcasnicky a furt vykrikuje, ze kaka, aj na cikanie 😀 ked je teplo, doma chodi bez plienky...vonku len 2 ci 3x sme boli bez. A vy ankam?
AAAle ved vydrzime, karolik ma teraz kontrolne obdobie, furt v noci vykrikuje mama a tato 😕 🙄 a ked nahodou spim, alebo nepocujem, tak zacne jacat 😅 😅

ankam
31. aug 2008

ahojky
aj my mame plienku-nejako sa ju nesnazim ucit.povie mi ze kakala a aj pisala,ale len ked too jej vyhovuje

Toni my mame asi "nocne mory".Zobudi sa tak mrncavo s placom a vsetko co zazije alebo sa nauci cez den tak v noci vykrikuje zo sna a pritom mrnci.A ja ked vstanem tak ani neviem jak sa volam.Uz ani nepyta mnam mnam,len ja jej dam aby bola ticho..........Inokedy len sa prebudila a pytala mnam mnam-ale teraz len vykrikuje-lienka,piesok,cukriky a somariny..........

evka39
31. aug 2008

ani,neboj od plienky sa odučí sama...U Emky to vyzeralo beznádejne s nočníkom ani zachodom sa nekamošila a raz si zmyslela,že ide keket do záchodu a od vtedy sa jej to zapáčilo mala niečo viac ako dva roky a teraz sme úplne bez ani na noc nemáva... 😉 maja malá dnes v noci plakalaaaaaaaaaa a len sa mrvila akým som ja pochopila....ona chcela cikat a straaaaaašne sa jej chcelo spinkat taká bola podarená na záchode ako ja ked musím v tom najlepšom spánku 😀 😀 ona ináč celú noc vydrží bez cikania len sem tam sa pritrafí..ale aj Emka ked má velmi rušný den tak noc je hrozná.... ☹

tonicka
1. sep 2008

ankam, my sme mali desivu noc dnes ☹ stale kricala mama, mama uplne zufalo..potom aj mnam, ale vzdy zaspala skor ako som prso vytiahla a to som bola rychla, ale celu noc to bolo, uz som zufala 🙄 asi sa jej snivalo,ze som odisla a ze jej nechcem dat mliecko ☹ ja som jej teraz dva dni po sebe hovorila, ze za chvilku uz mliecko v didinke nebude a ze budeme pit s poharika...a ze ju velmi lubim aj ked nebudem mat mliecko a ze to papaju babatka a podobne...tusim pochopila 😅 Jaj a este sme boli s detickami vcera a nevenovali sme sa len jej ale aj tym detom, a kamko ich bral na ruky 😝 , tak asi aj to 🤐

katka76
1. sep 2008

ahoj dievcata, tak ako som minule pisala, ze terezka sa tak sama postupne odstavuje, v tom odstavovani stale pokracujeme a par noci sme prespali!!!!! o vyzname slov "prespat noc" som do jej 13 mesiacov nic netusila, ale jedneho rana, tak dobre dolamana, nevyspata a neschopna postavit sa na nohy som povedala dost a sli sme pomali na UM - teda 1.nocne kojenie 23.00 a potom okolo 3.00 opat MM. a ono sa to tak nejako same dostalo do normalu, ze sem-tam pocuckame, ale uz sama nema potrebu stale mi natahovat tricko

tonicka
1. sep 2008

katka, super tesim sa s tebou...aspon nejake pozitivne spravy 😵 😵

eliska7
autor
2. sep 2008

ahojte,čitam len letmo sme moc chorý ☹ vracanie,hnačky horučky hnisava angina-cele dni a noci je prisata na didinkach,toje jedina strava ktoru prijima 😅 ,takže vo štvrtok sme mali didi zalepene a v piatok vnoci začalo rodeo-snad nebesa nechcu aby som ju odstavila,to nemysli boh važne,že mam kojiť hadam do 15?????? 😅 dva dni som ležala ako prasnica a mala prisata,pospavala dva dni vkuse,desať min hore a odznova,proste des des dnes je to malilinko lepšie,ale už som total Ko od piatka,ešte aj muž ochorel aj mama,ja mam zase problemy so žaludkom ačrevami(od stresov)takže užasný život 😖 a to som sa tešila vo štvrtok na termali jak nam bolo so sarkou samím dobre,vlačik bol užasný zažitok aj pre mna-sama žena nema šancu kočikom cestovať,ešteže existuju dobry ludia.takže takto .no toni my sme bez plienok davno,a teraz ako ochorela v spanku jej odišla uplne vodova stolica-cela postel okakana ona ležala vtom až vlasky-zobudila som na až na smrad a to som driemkala len 10min 😅 -tak si vypytala plienku,a odvtedy ju radšej davam,lebo mame ovracane,precikane a prekakane všetky postele 😢 .pá

ankam
2. sep 2008

Jaj eliska tak to ani nesranduj.Z coho ste sa takto pochoreli???Nie nahodou z kupka?
Prajem vam skore uzdravenie a poviem ti pravdu-nezavidim vam.........musi to byt velmi tazkeUz aby to bolo za vami

Toni super
ja ked jej vravim ze mliecko uz nebude atd.....tak akoby hrach na stenu hadzal 😀 Ale asi jej to budem vkuse omielat 2dni a mozno sa na nu nieco aj nalepi,hi

Evka ja si tiez myslim ze sa oduci sama-tak dufam---------ale ja chcem aj od kojenia aj od plienky,to uz je moc ,co?