Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

eliska7
autor
6. apr 2008

držim palčeky 😉

petova
6. apr 2008

Eli, malá je riadne tvrdý oriešok.Má veľa rozumu a asi aj vycíti, že sa poddáš, keď so už 4x vzdala, možno vie, že ťa zlomí a preto má tak úžasnú výdrž. Ťažko povedať. Ale ak máš pocit, že nereve pre cecky v noci, no tak jej nedaj a skús vydržať a nevzdať sa. Sme tu na to, aby sme ťa podporili, nech sa rozhodneš akokoľvek 🙂
Možno, keď bude staršia, tak si to všetko nechá vysvetliť, alebo sama prestane chcieť, lebo si povie, že je už veľká. 😉 . Neviem, si predstaviť, že by bol môj drobec taký prísavník, asi by som sa zblbla 😵
My sa kojíme 3x denne a ako začne byť teplejšie, chcem vynechať obedné a budú 2 kojenia denne, čo je fajn. Len nehc si ešte zvykne na UM, aby to neskôr, keď budem chcieť prestať, nebol pre neho šok. UM má rád už teraz, len keby vypil viac ako deci, to by bolo super.
Ako som mu začala dávať Ibalgin na noc, tak spí dobre bez mrnčania, takže ďasná sa asi ukľudnia.
Kukám Ellán, Jányová je síce z nášho sídliska ale držím palce tej druhej, tá Jányová mi ide na nervy s tými neustálymi pripomienkami. 😖

eliska7
autor
6. apr 2008

no asi počkam kym sa uplne otepli a uvidime ako zareaguje 😖 ,idem haji,nech je kludna noc pre vštkych 😔

alenik
6. apr 2008

ahojky,Eliska,ja si tiez myslim,ze tvoja Saruška je riadny tvrdohlavcek.Teba obdivujem,ze to zvladas,lebo ja by som to asi nedokazala 😅 .Podla mna bude lepsie,ked este trosku pockas a ked si budes ista,ze uz ju nechces kojit,seknes s tym,ale uplne.Ziadne take,ze 2 krat denne,lebo to bude trvat asi do puberty 😀 .Nechcem,aby to vyznelo blbo,ale normalne ta lutujem.my sme cez den umrncani,vecer sme zaspavali hodinu a pol,ale da sa to vydrzat.Ohladom toho bicy,my sme mali od 8 mes. take auticko s ruckou odrazadlo,ale minule sme kupili aj tu trojkolku.Je super,ma taku rucku,ako na kociari,zakze sa mi to dobre tlaci a je tam aj taska na malickosti.Stale to vyuzivame,ci uz do obchodu,na prechadzke,ked uz je mala unavko,tak si hopka...musim odfotit.Prajem vam dobru nocku 😔

petova
6. apr 2008

Dobrú noc a ráno do ružova vyspaté deti.

evka39
7. apr 2008

ach babule,u nás je tak strašné počasko tma ako v rohu dážd a vietor,kedže nemám doma auto,tak k tej zubárke neviem ako pojdem asi to budem musiet odložit ak sa nepolrpší a k tomu som sa zobudila so strašnou bolestou hlavy kašlom a soplami,mám pocit,že skapem...a noc bola hrozná,zase sa stále prehadzovala a len ruku na nej položenú ☹ a vy ako ste na tom aspon trošku lepšie??? 😉

bystricanka
7. apr 2008

ahojte....
my sme spali zas dosť zle. Malý sa budil každé 2 hod. Dala som mu čaj a potom do postieľky. Začal v nej plakať, tak som ho dala ku mne do postele a čakala kým nezaspí. Potom som ho do postieľky preniesla...no a tak stále dookola 😒
...aj tu je na prt počasie. Dnes sa von asi nepôjde ☹
..evi...tak asi zúbky budú musieť počkať do zajtra. Už hlásia pekne. 😉

evka39
7. apr 2008

Tak muž nakoniec prišiel z roboty domov,tak sme išli na aute k zub. apodržte sa Emke ten zúbok zablombovala...Že aby nehnil a aby jej ho nemuseli operačne tahat .A musím Eminku pochválit tak krásne sa držala ,aj vŕtat si dala musím ju POCHVÁLIŤ.... 🙂 Dostal farbičky tak kreslíme...Hned mám krajší den aj napriek počasiu...

bystricanka
7. apr 2008

éééjha? Blombovať mliečny zub? To som ešte nepočula...ale však zubári vedia čo robia. 😉 Super, že sa malá držala. Aspon nebude mať strach zo zubárov 🙂 🙂

riusik
7. apr 2008

fuuuha, evi, na jednej strane ti aj zavidim ako sa pekne eminka drzala 😉 pochybujem, ze tomas by tak drzal... ale si spominam, ze synovcovi, ktory uz ma teraz 15, tak ked mal dva roky zubar tahal nerv... 😖 a vtedy som sa velmi cudovala, teraz sa uz necudujem nicomu 😉
inak, pocasicko za vsetky drobne, naozaj ☹

evka39
7. apr 2008

ja som tiež z toho trochu mimo ale dúfam,že vie čo robí..teraz si ma trošku zneistila moja myslíš,že mliečne sa neblombujú???JA neviem ☹ A kde ste všetky ceculky???

riusik
7. apr 2008

evi, neboj sa, podla mna je fajn, ze zastavila ten kaz, ved by mohol prejst na dalsie zubky...

a tiez sa cudujem, ze kde vsetky ste, ved vonku je taaak skaredo 😖

ja som uplne mimo, lebo tomasko sa skoro cele dopoludnie hra sam 🙂 asi 20 min sme si kreslili a potom dalsiu pol hodinku sme sa hrali s legom a potom sa sam postavil a zacal sa hrat sam. je sice pravda, ze mame neskutocny bordel vsade, ale co uz... prave vyhadzuje suflik v kuchyni 😅

bystricanka
7. apr 2008

ahojte..díte búva.
evi..neviem práveže či sa mliečne blombujú. Ale asi hej, ked vám to spravili. A riusik má pravdu. Aspoň sa nenakazia zdravé zúbky a nebude ju nič bolieť 😉

bystricanka
7. apr 2008

riu...to je super keď sa malý už takto sám chytil hrať sa. Aspon si môžeš oddýchnuť alebo niečo porobiť 😉 A bordel pri malom dietati bude vždy 🙂

riusik
7. apr 2008

bystri, ano, ja viem 😵 ale v poslednej dobe mame hrozne mamickovske obdobie 😒 a to je katastrofa... tak preto som bola taka prekvapena, milo prekvapena...

evka39
7. apr 2008

Baby moje dieta spí od 12:30.Chápete,lebo ja nie 😕

riusik
7. apr 2008

evi, veda take blombovanie nie je sranda, to cloveka unavi 🙂
ale chapem, ja to poznam 😀 vcera dokonca zaspal neskor, lebo sme boli na vylete a spal od druhej do tristvrte na sest....... uzivaj si to, evka!!!

eliska7
autor
7. apr 2008

ahojte,utekam na skok,noc desiva,revalaaa,skučala takmer vobec som nespala aj som nakričala naňu.na obed ako tak len s dvoma ceckovaniami 😒 teraz ju zobrala mama,nech upracem,lebo stale sme boli na zahrade,dnes je uragan,prší tak idem makať.Evinka,doktor konal spravne,pretože ak by nezablomboval mohli by sa napadnuť kazom ešte nevydene trvale zubky 😉 už som ti pisala dankovi takro od 1 roka,blombovali,trhali a čojaviem ešte čo.tešim sa že ti tak krasne vydržala,riusik,no len uprimne zavidieť že malinky sa sam hra 😉 na všetky moc myslim Bystri,ankam,alenik,lora a všeeeetky večer dojdem ak pojde internet vtomto čase 😠

tonicka
7. apr 2008

tu som, my sme boli v brezne plavat. Inak aj my mame asi kaz, no uvidime, mne hlavne mala usta u dr. urcite neotvori 😒 ale sak co uz. Inak ja to nechapem, sladke jeme malo, a zubky si stale umyvame aj niekolko krat za den 😒

ankam
7. apr 2008

ahojte a este mi napiste ako si vase deticky umyvaju zubky???Lebo mne sa akosi nedari otvorit pusinku.....a zubky ani neviem kolko mame,lebo neotvori vobec,takze ani kaz by som nenasla 😀
a este ja mam vyborneho,ale drastickeho zubara-injekciu neda,len ak taha zub..........tak s malou k nemu urcite nepojdem 😀
prsi jak v riti

evka39
7. apr 2008

ani ja pozeram ked ju šteklím a rehoce sa na plnú pusu a ten kaz už bil do očí...ale máme ešte jeden ☹ taký maličký tiež stolička tak máme príst ked na to bude emka pripravena a spraví aj ten..toni ja to tiež nechápem ale čo už stalo sa..Dr,povedala,že tieto zúbky sú velmi citlive a može to byt aj dedičné..Pýtala som sa či jej nemôže chýbat nejaký vitamín napr.vápnik a ona že to nemusí byt z toho...No už to nejdem riešit,že prečo celý víkend som nad tým rozmýšlala len dúfam,že ostatné sa nebudú kazit.anik aj tu prší jak v riti 😀 😀 ináč naša zub.bola zlatá dala sa jej pohrat s tým zrkadielkom,čo zuby pozerá a vrtačkou jej najskor pri rúčke vŕtala,že len vodička ide a ideme zúbok umývat,bola velmi milá a citlivá takže vela záleží od zubára.ankam ak maš sado maso zub,tak malá sa ti ani neposadí nieto ešte pusu otvort 😀

bystricanka
7. apr 2008

ahojte baby..dieťatko mi už búva. Ktovie dokedy 😒
ankam...ja malému umývam zúbky kefkou a pastou. On sa na to strašne teší. ešte aj kefku si sám prinesie. Takže ja nemám zatiaľ problém otvoriť mu pusu. A ked doumývam jemu, tak si musím ja, lebo by sa mu nerátalo.

...eli...kedy sa ty už konečne celú noc vyspíš? Možno až vtedy ked si malú mama zoberie.. 😉

tonicka...jáááj závidím ti. Ani nie to plávanie, keďže ja neviem 😅 , ale to že si v Brezne. Však to je len kúsok do BB ku mojej maminke 😖 A na horehronie chodím dosť často. Smer Brezno, Polomka, Červ.skala...

bystricanka
7. apr 2008

loren..ako sa máte? Malá už dúfam aj zdravunká je. Napíš, lebo sme zvedavé... 😕

evi....to je najhoršie, že nevieš ako sa pokazil zúbok. Ako teraz chrániť? Nedať sladké,alebo čo? ☹

eliska7
autor
7. apr 2008

ahojte,no konečne zaspala dnes až o 20.15 😅 ,poupratovala som,mam dobru susedku,došla mi pomocť a vyhadzovali sme veci zo skrin,vyhodila som tri 60l vrecia 😀 muž by ma zabil keby bol doma,ale načo odkladať,male stare,no nie?na zahradu mam aj tak ešte 4 nadstavce 😀 a či schudnem ktovie,tak som všetko vyhodila 😉 ,teraz idem vyleštiť vytrinu,tak pridem ešte tak o 22,ok?bude tu potom ešte niekto?Bysti aj tu fuka ako tajfun,normalne mi ide vyvaliť okna na izbe kde je balkon,tam mame ešte tu drevenu stenu,tak sa bojim 😠 pre malu som išla o pol siedmej a prve čo bolo:didíííí,takže za cele poobedie len raz 🙂 a teraz ked spala zase obidva vyťahala 😅 všimla som si že ked zaspava tak jej posledne dni nestači jeden cecok,ale musi oba,inak reve 😕 žeby malo mlieka?blbosť,nie,len je pažrava 😀

loren
7. apr 2008

ahoj este ma sople ale kasel prestal len neviem co uz na tie sople kedze nasivin moze uzivat tri dni a vincentka jej sople nevilieci

riusik
7. apr 2008

ahojte...tak, pred chvilou som napisala prispevok a vypadol mi net 😠
tak znova. aj my sa pridavame k detom, co si radi (aspon zatial) umyvaju zubky. ja som zacala asi v tretom mesiaci tou akoze kefkou na prst a neskor sme presli na normalnu detsku curaprox a elmex zubnu pastu. ma to rad, resp. to berie ako samozrejmost... niekedy vymysla, ale to skor, ze kto mu bude - ci ja alebo tatn a vzdy si nakoniec akoze este sam...

eliska, ja si myslim, ze to pride tak zrazu, zi dna na den.... a ty sa aj tak nevyspis, lebo to bude taaaak velkyyyy sok 😅 jooj, tak by som ti dopriala uz kludnu nvocku ☹

inak, k nasim nociam - tomas spi celu noc, ale ja musim byt min. od polnoci v izbe tiez. tuto noc som isla na toaletu a este som neho mrkla a naozaj spal, tvrdo spal a ako som vysla, tak som uz pocula mrncanie... hrozneee mamickovske obdobie prezivame 😠

riusik
7. apr 2008

eli, suhlasim s tym vyhadzovanim stareho a maleho... ja to robim takisto 😉

bystricanka
7. apr 2008

aj ja vyhadzujem veci...ale manželove 😀 😀 Svoje si nechám, keby náhodou. Možno ich niekomu podarujem. No a detské vecičky si tiež nechávam. Buď bude pre niekoho z famílie, alebo pre vnuka 😵 😵 😀

loren
7. apr 2008

bystri ty uz druhe neplanujes 😉

bystricanka
7. apr 2008

ja plánujem...muž by mal štvrté 😵 🤐 Tak nechce. Ale zase nechcel ani tretie, ale šmyklo sa mu 😀 😀