Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

mata78
10. okt 2008

ja som to napisala dost nezrizumiteľne. ak si na materskej s prvym dieťatom a narodi sa ti druhé musia ti pozastaviť rodičovský prispevok, lebo budeš poberať matersku zo zamestnania. a po polroku ides opäť na rodičovský. neda sa poberať materská aj rodicovský.

ankam
10. okt 2008

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaha.ale aj tak v tom niesom moc doma,hihi 😀
Prave rozmyslam ze si spominala ze nie si na dovolenke.Vies co ma napadlo???
Ze to by v pohode mohlo byt aj nase zamestnanie-Zienka v domacnosti-Aspon by to bolo lepsie platene ako materska-hoci aj min.mzda uz to je viac,hi 😀 nemam pravdu?
Ja by som sa aj ako taka zienka uzivila.Lebo mam tolko prace okolo domacnosti a doetata a okolo mangela ze si pomaly ani neoddychnem.................bleeeeeeeee

ankam
10. okt 2008

a este mi teraz spadla,na cele ma bozulu-akoby som nemala uz za cely den dost a este pride mangel vecer a ma sprdne ze kde som bola.Ta pri nej som sedela 🤐 😨

evka39
10. okt 2008

Ahojte,ja nestíham ani ....nič..Svokru mám v nemocke stále a vybavujem za nu kadečo...Ale to je fuk
zajtra idem prvý krát do školy 😝 😝 8hodín..A moj poklad ide byt s ocikom...To ide byt sranda..Dúfam,že ich oboch nájdem celých a bez nejakej ujmy 😀 😀 Emík je strašne maminková,ta sa ide narevčať..juuuuj.ale aj mne je smutno už teraz,,verte alebo nie,ale takto dlho sme bez seba ešte neboli...ak nerátam týžden v nemocnici ked mala mesiac.... 😖 Držte palčeky...hlavne mužovi 😀 😀 😀

eliska7
autor
10. okt 2008

evi držim palce,naša slečna bola vnoci zase hore,skuči,idemi nanervy 😠 už mam toho plné zuby,teraz chcela spať,pravdaže len cecky a zas vyvadza-teda sa hra-stopro tak do desiatej 😠 Bystri čauuuu zaneprazdnená 😉

tonicka
10. okt 2008

eli, a vysvetlenie nepomaha? u nas dost funguje,ked ja sa rozhodnem,ze dost, tak ona to sama pochopi bez toho aby som nieco konkretne robila. 😵

ankam
12. okt 2008

no co dievcence???neozyvate sa nic
Boli sme dnes na sipky a videli sme srnky-tak som ostala ako vyhukana-viac som sa tesila ako VIKI.
A cestou z lesa sme sa zastavili na ranci.Uz tu byvam 5rokov a este som na nom nebola a poviem vam-plno konov,oviec,a vseliakych zvieratok domacich ako v ZOO.Tak sme mali na co pozerat a skoro som sa aj na konovi vozila, 😀 😀 😀 Ani som nevedela ze take nieco je u nas v dedinke.Stale som myslela ze co tam nejaky ranc,aleeeeeeeeeeeeeee som bola prekvapkana 😀 uz tam pojdeme castejsie
Krasne teplo dnes mame
Evka napis ako v skole
a co didinkacky??? 😀

eliska7
autor
12. okt 2008

čauky,no super,nový nazov-didinkačky 😀 aspon mne sa hodi 😉 ,veru toni sarke už nepomaha ani vysvetlovať,aj cez den sama povie:slniečko svieti,didinky až večer a o chvilu ma hysák,lebo ona sa potrebuje ukludniť 😅 to by si musela vidieť čo robí a ako to hovorí 😖 ,dnes vnoci my ešte aj muž nadal,ked som nanu nakričala,že ked to neviem zvladať mam ju dať do ustavu.....tak ma nasral ,vživote som mu ešte tak nenadala ako dnes vnoci-došlaka aj s ceckami 😠 ked ju nenecham revať,tak je celu noc prisatá-a ked ju necham troška revať(asi 10min)už som hysterka a nezvladam dieťa 😠 poslala som ho spať do pivnice 😀 že už nebudem brať ohlad či robi či nie!aj ja mam už všetkého dosť 😠 .
No počasko mame pekné,včera som bola s maminou,ma vychadzky len dve hod poobede,tak sme obehli markety,dnes sme boli na zahrade,bolo super,no a cecovali sme len 5raz do večera 😒 ja ked odstavim fakt sa ztoho asi zblaznim 😅 najviac ma štve,že v decembri bude zas pracovný večeierok a ja radšej ani nejdem akoby som mala o 20 utekať ako chudera,lebo madam nezaspi bez ceckov-ved by som bola všetkým na smiech,baby čo maju malé babätka chodia na večierky do rana a ja som aj minulý rok musela utekať o pol deviatej 😠
bože ja sa stale len sťažujem 😝

evka39
13. okt 2008

Eli,kludne sa stažuj,ved na to sme tu hlavne aby ti to pomohlo..No,mužíčka pozdravujem ,tí chlapi vedia ale občas povzbudiť,že???????????? 😠
no,v škole bolo fajn a moje dve lásky sa mali domka tiež fajn tak som bola šťastná...Ocik si chválil,že im bolo dobre spolu..A ked som sa vrátila domov tak ma už čakala na okne a taaaaaaaaaaaaaaaak ma vystískala a vybozkávala,skoro som ju spapakala od lásky...
Ani,tak ranč,vy ste nejaká supiš dedinka 😀 😀 my tu máme akurát tak družstvo 😀 😀 😀 A malá ako,už nepýta????
Toni ako často sa vy teraz kojíte???majte sa kočky...

alenik
13. okt 2008

Ahojte kocky 🙂 .Evka,super,ze sa ti skola zacala dobre a ze aj mala s ocinom to dobre zvladaju.Ja si neviem predstavit,ze by som sla do skoly(pri mojom muzovi,ktory nema ziadnu pracovnu dobu).Ja sa tiez len stazujem,ale co uz.Z malej som uz hotova,cez den nespi vobec,okolo 6 je uz otrasna,neda sa s nou vydrzat.Davam ju lahnut okolo 19:30,ale v noci sa opat zacala casto budit.Citim spankovy deficit a podobne ako Eliska aj ja reagujem krikom...tiez mam pocit,ze obcas nic nezvladam.Kamoska ma o 4 mesiace mladsieho chlapceka od nasej Kamči a este aj 3 mesacne dvojicky.maly ide s nou vzdy na prechadzku,drzi sa kocika a moja je ako diva Bara...Cela dni len lietame po vonku,zbierame listie a potom ho doma susime a malujeme(ako v skole,otlacime na vykres).Uz som skor spominala,ze chcem dat malu do skolky.Asi 2 tyzdne ma kazde rano prosi,aby som ju dala do skolky,ze chce ist k detickam,ucit sa a hrat.
Eliska,uplne ta chapem,aj ja by som uz chcela niekam vypadnut a odreagovat sa.No tak skoro to asi nebude...Asi by ma porazilo,keby som mala taku zavislacku ako je mala Sarinka.Drzim palce 🙂

tonicka
13. okt 2008

Eli chapem, uvazujem co by na nu platilo, nejake vyjednavacky...mozno "uplacanie"? nie som velmi za to, ale niekedy to inac nejde...
Evi, cez den asi 5x a v noci 1x, niekedy aj vobec. Ale ked je unavko cez den tak by aj dookola didkala
😀

ankam
13. okt 2008

aojte Eliska asi skus vytiahnut tu horcicu-co ty na to??aspon skuuuuuuuuuuuus ved aj ja som len skusila a pozri... 😀

eliska7
autor
14. okt 2008

jaj dnes je muž v robote,danko tvrdí že ju nepočuje,tak dnes ju necham trocha revať,aby si fakt nemyslela že pýpne a ja budem donekonečna tasiť! 😠 dnes som to celkom cez den zvladla,dostala ked išla naobed spať,ked sa zobudila a potom až ked išla spať,takže supiš,iked stale som musela odpudzovať myšlienky na didinky,aj nakričať razne:Nie a hotovo až večer!-stichla.no na ihrisku sa smiali,ked pýtala,lebo sa potrebuje ukludniť 😀 ona je fakt ako si sama povie filmová herečka-ešte aj povie-skučím 😅 .ako piše tonička,musim ju nejako prekabatiť,horčica je u nas už nezaživná,jedine leukoplast zaberá,ale ztoho ma hysak odkedy sme boli v nemocke-takže tak to už nechcem riešiť 😖

tonicka
15. okt 2008

u nas funguje napr. ked sa oblecies, pustime krtka s capicou... to ked jaci a nechce sa obliest po kupani 😅 , viem ze u kamosky fungovali cokiny a lizatka od vily do topanocky, ked si pojde dieta lazkat na obedny spanok.. tak nieco taketo 😅

nobave
15. okt 2008

K Eliske 7 - tak som sa už dávno nezasmiala ako keĎ som čítala tvoje posledné príspevky... 😀. Ešte aj dnes keď som si ich prečítala som sa prehýbala od smiechu. I keď si viem predstaviť aká si občas zúfalá... Môj má síce iba 11 mesiacov ale pri tom ako sa javí teraz si viem živo predstaviť čo ma čaká ak s tým neseknem.
Baby obdivujem Vás že ste toľko vydržali - ja už mám toho dosť....
Mám ako živý príklad sestru, ktorá kojila najmladšiu 4 roky a nevedela sa jej zbaviť
A dnešná super správa bol hore iba 1 x za noc HURAAAAAAA to sa nestalo už asi 3 - 4 mesiace

eliska7
autor
15. okt 2008

nobave,ježííš 4 roky???a ako ju odstavila 😅 a inač ja sama neviem či plakať,alebo sa smiať 😀

ankam
15. okt 2008

panabeka 4roky???Eli neviem neviem ale uz nemas daleko 😀 😀
ja sa vytesujem ze spinkame celuuuuuuuu noc odkedy nekojime-super,len nam to prospieva,hihi

ankam
15. okt 2008

nooooooooo a taksa citim akoby viacej volna 😉

mata78
16. okt 2008

ahojte.
eli ty si zufalá zosarky, že je veľa na prsníku, ale na našu leu nemá. posledné dve noci to bola hotova pohroma. od 18.00 do 04. hod rannej som ju kojila cca každých 30 min. ona moj prsnik použiva ako cumlik. a ten mormálny nechce. a ked konecne ona spinka tak je hore kristinka. baby som zufalá. som stale podraždená a nervozna. na kristinku iba kričím. a aj na muža mam nervy. stale ma nechava s detmi samu, pretože má vždy niečo dôležité. a ked nemože on tak mi tu nasackuje svokru. des. pretože ja ju nemusím.

čo robite, aby ste boli kludné? pretože ja som už sama zo seba zufala. je mi luto, ako sa spravam ku kristinke, ale mne fakt vyteču nervy ked sa mi vonku posadí na zema a nepočuva.

ankam
16. okt 2008

Mati ja ta chapem.presne ked mam nerva tak kricim aj na malu a potom to lutujem.Nop ty mas dve deticky-tak ti nervy vytecu skor.Ja ta fakt obdivujem.Aj koli tomu este nechcem dalsie babo-lebo mam teraz z Viki dost roboty.....a nervy obcas v kibli.A stale ked som nervozna si predstavim ze ake by to bolo keby este nahodou ze mam dalsie dietatko.Ja obdivujem z mojim manzelom vsetky mamicky,co maju takto za sebou deti.Mozno je to aj takto lepsie.Mas dve a potom uz pokoj,hi.Viki teda nieje zlaaaaaaaaa len obcas jej ujde 😀 😀 😀 Chce velmi vela pozornosti a stale nas oboch pri sebe.

Mati u nas je ejdna taka mamina co uz ma 5deti takto za sebou----------poviem ti klobuk dole pred nou.a este so vsetkymi aj do kostla chodi kazdy den-ja nechodim s Viki co je jedny a ona s 5detmi.Ved len kym ich vychysta........ 😝

A kristinka sa ti este budi v noci?

magda22
16. okt 2008

ahojte,
neviete nahodou niekto, ze cim to je, ze vacsina deti, ked ich mamka prestane kojit, potom prespi celu noc?
(ked sa predtym zvyklo budit aj styrikrat za noc)

ankam
16. okt 2008

Magdi to je asi zazrak......aj ja sa z toho teraz vytesujem ze spime celu noc konecne

ankam
16. okt 2008

to sa uz asi budili len zo zvyku.A ked uz mliecko nieje,tak sa nemaju preco budit

magda22
16. okt 2008

asi...
ankam a ked si prestala kojit, ktoru noc po tom odstaveni prespal celu?
lebo moj sa stale casto budi, ma strasne citlivy spanok, zobudi sa na kazdy zvuk, mate tiez niekto taky problem?

ankam
16. okt 2008

magdi my sme prespali myslim ze uz 2noc co sme prestali kojit.Prvu sa este budila ale druhu uz spala celuuuuuuuu.Neratam to ze nieco vykrikne zo sna,ale to spinka,len mrmle 😀
s tym ti neporadim.Ale aj ja sa napr.zobudim na kazde suchnutie

eliska7
autor
16. okt 2008

jaj chuda mata,musiš tie nervy z hlboka predychavať,lebo inač zcokneš ako ja 😀,ja som preto nechcela nikdy dve deti za sebou,lebo obdivujem všetky čo to takto zvladaju-jeto strašne vyčerpavajuce,a ked nepomože muž je to na zblaznenie,skus ho nejako obšťastniť aby pochopil,že musi brať staršiu,nech si trocha oddychneš,alebo aspon občas kočikať,proste jeto tažke sama vieš čo nane ho platí.oni chlapi si niekedy myslia ,že pomoc od matky,svokry je užastná-akurat tak pre nich,lebo maju od nas žien pokoj.ale čo my,vyšťavene ženy,čo musia ešte počuvať,tie stare furie?????kto kedy bude lutovať-chapať???mojko drž sa určite budu aj svetlejšie dni-ja stale čakam a neprichadzaju 😀 😀 .napriek tomu že ma sara dva je stale ako pišeš prisata nonstop-inač nespi 😠 ,ale včera a predvčerom ked sa zobudila,nedala som jej didi,razne povedala,že je noc a tma a vtedy sa spi-to ste mali vidieť,ako trafena začala jačať a buchať hlavou zlava doprava 😅 ,ja som len ticho čakala,ešte raz zhukla-no a stichla,potom ešte asi 4 razy a dala som jej až rano o pol piatej.dnes dostala didi o 1.3é,potom asi tak dve hod kaž.2émin,až kým som zhukla,dala čaj(ato vrieskala že čaj do didinkovej flaše a tak podobne-nedala som pi,čo je!)no a zas bol dve hod pokoj,takže teraz takto ,dnes je muž zas vnoci v robote,tak ju necham viac plakať,proste omedzujem ju,aby si začala zvykať,že už je načase prestať ma týrať 😀 a cez den dostane len ked ide spať,no a ked sa zobudi,potom až večer.magda niektore deti ani ked odstaviš nespia,szna som nekojila a tiež sa budil,kaž.20min na čaj,mlieko do flaše 😖 no a na zasmiatie?včera som vyliala 1.5l sladkeho čaju po celej linke,dlažbe,natieklo do šuflikov,skriniek-desssss,kým som to umyla sara mi vrieskala za chrbtom,všetko mi padalo z ruk,no a dnes?vyliala som pohar z čajom,aj rozbila na tisic kuskov,ledva som to poumyvala,vysypala som hip čaj-skoro ma jeblo,no a samozrejme blbé pripomienky muža mi len pomohli k mojej večnej depresii,aspon že bol doobedný sex 😉

ankam
16. okt 2008

eli sa usmievam ked ta citam,.... 🙂
chlapi su chlapi aj ten moj by bol asi najradsej,keby som cely den nebola s malou doma 😀 ale taku radost mu neurobim.Co mam chodit po domoch???? 😀
esteze si mala ten sex.ja nejak nemusim 😝 😝 😝
moja oblubena nadavka je ze do (pindy)no a mala si to stale opakuje,alebo ze Jezis maria a do piny---------minule to pred svokrou a ona na mna ze co to hovori???a ja ze co ja viem? 😀 😕

tonicka
16. okt 2008

ankam 😀

tonicka
16. okt 2008

eli, super, ja by som mozno este viac pritvrdila... ja som davala o pol 1 a potom az o pol 5... tak treba ju spacifikovat 😀 😀

nobave
16. okt 2008

ahojte
no ja som mala prvého syna také šidlo - od kedy začal chodiť bol ako raketa, raz si ho zobrali von 2 moje kamošky - a povedali mi po 15 minútach, že normálne nevedia ako ho zvládnuť - 😀 a dával mi tak zabrať - napr. nechcel jedávať, spávať a tak že som si povedala druhé dieťa ani náhodou a až teraz som sa nechala prehovoriť lebo mi každý vravel že keď prvý je živý tak druhý bude opak - a musím si poklopať zatiaľ sa to tak ukazuje - až na to kojenie 😝
moja sestra má 4 dcéry 17, 15, 13 a 5 ročnú - no a to, keď som zažívala - to každú dlho kojila a ako som spomínala najmladšiu 4 roky - katastrofa - som si povedala tiež deti za sebou ani náhodou, ona je strašný kľuďas - ja hneď vypením ale ona to zvládala obdivuhodne ale - teraz sú v puberte a minule mi povedala že je to katastrofa mať teenegerky doma - neposlúchajú, papulujú, nepomáhajú, majú ju len za sprostú, dovoľujú si na ňu, chcú len prachy na handry, robia účty na mobiloch a tak... - takže čo ich nebila keď boli malé - teraz facky len tak lietajú... 🙄 takže si niekedy myslím že moje problémy s odstavovaním sú oproti tomu také maličké...
a že sa to 100% potvrdzuje malé deti malé starosti - veľké deti veľké starosti 😵