Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

mata78
17. nov 2008

ako kedy. niekedy prespí aj celý den a inokedy nespí skoro vobec.

fifinna
17. nov 2008

mata a ako casto ti papa mala cez den ? A ked niekedy cez den nespi, tak aj tak v noci rovnako stale papa ? Ked ti prejde cez den na rovnaky rezim, ze bude spat uz len tri krat, to by malo byt uz kazdu chvilku, tak bude v noci viac unavena, vdedy ju skus zacat odnaucovat od toho aby spala s cici. Bude viac unavena a potreba spanku bude silnejsia ako bojovat o cici. Ked to presvihnes, tak dopadnes ako my 😝 . Skus zacat tym, ze ju pred spanim nakojis a znova jej das az za dve hodiny, mozno sa prebere a nebude chciet spat, ale po tych dvoch hodinach sa unavi a zaspi. Je to narocne, ja som s malym na zaciatku byvala skoro kazdu noc hore, ale len ten jeden interval. Ostatne intervali bol uz taky unaveny, ze nebojoval o cici v ustach. Potom neskôr som to vzdala a cele som si to pokazila. 😒

eliska7
autor
18. nov 2008

ankam diky za podporu 😀 ja si myslim že sme fakt vyskušali všetky sposoby,už len jden radikalne odtsavenie celkom a naraz,ale to až po tom vyšetreni,iked ma take sople že mam tušaka že to budeme musieť zrušiť 😠 ani antibiotika nezabrali,steka jej to dole,cez nos už nejde nič von sú take huste 😖 ,no a ja ?skončila som s takou migrenou,že som celý pondelok prevracala,prekakala,triaška hroza strach,nakoniec som musela na pohotovosť,napchali mi inekcie a je dnes mi neni onič lepšie,totiž sara z nedeli na pondelok excelovala:zaspala o 20.15 ,o 21 hore,dala som cici,zaspala a ked som odišla z postele za 5min bola v kuchyni-hore do 00.15,potom sme si lahli,lebo sme boli ko,no ona pomne skakala ešte hodinu,potom zaspala na hod,zase didi takto do 3.15 do rana ťahala á 3émin cecky potom vrieskala do 5,potom na didi spala do 7.30,mali sme cely den navštevu až do 16 proste hruza,dnes saru odniesol muž mame aby som mohla ležať ale je mi ešte horšie mam hlavu ako vo zveraku ☹
Matka skus robiť ako piše fifi,lebo to aj stebou sekne a čo potom maš dve male deeti a zrejme pomoc minimalnu,ked si snimi stale sama.aj som za že ju treba cez den budiť,normalne na drzovku tvrdy režim,vermi kamoška to dokazala a madnes pokoj,skus vydržať ten detsky plač a daj jej len ked ma narok-cez den može aj každu hodinu,ale vnoci najprv každe dve,potom tri až omedzite uplne.ona by už mala mať režim 😖 lahko mudrujeme ked sme same robili a robime chyby,ale mať tento rozum asi by som to robila na začiatku inak 😉

tonicka
19. nov 2008

caute. kocky ja som v soku. Moje dieta si dnes pytalo len 2x mlieko rano a pred spanim a teraz si sice spomenula ale kolacik vyhral 😕 😀 tak som zvedava co bude v noci, lebo teda moc mliecnych vyrobkov dnes nezjedla 😅

kili
19. nov 2008

ahoj tonička 🙂
sa mi zdalo, že si bola tehotná 😕 , tak som sa teraz podivila. Ono je taký bum tých druhotehuliek, že už mám z toho mišmaš

tonicka
19. nov 2008

ahoj killi, este stale kojim karolinku 🙂

mata78
20. nov 2008

ahojte. ja som v koncoch. moje deturence mi prerastaju cez hlavu. normalne som sa už dnes sama seba pytala či mi to bolo treba. neviem čo je kristinke , ale od včera je nezvladnuteľná ( aspon ja ju nezvladam ) a lea dnes spala cez den cca 2 hod. zaspala rano o 8.00 a o 10 iž bola hore. a od vtedy ťaháme. zaspala asi pred 10 min a už ju zase pocujem ako mrnči. no už reve . takže ide sa kojiť.

ankam
21. nov 2008

ja si vravim ze dalsie dieta az vtedy ak si poriadne oddychnem-t.j. asi taky vekovy rozdiel ako Eliska 😀 😀 😀

tonicka
21. nov 2008

ankam, no ja mam idealnu predstavu, ze ked bude mat karolik 3 roky aj stvrt tak zarabame, ale co a viem 😀 😀

eliska7
autor
21. nov 2008

ahojky,no veru ankam,ešte sťastie ,že sa nam nohy šmykli až po 11 rokoch,lebo inač by už bolo v spravach ako matka zabila dve deti 😀 😀 😅 čo robi sara,už je na nevudržanie ako piše maťka....baby tak sa stretnuť vyrevať ,opiť spolu 😀 😀 aby sme chvilu zabudli natie naše psychozavislačky 🙄 škoda,že je to nerealizovatelne ☹

mata78
21. nov 2008

to by bolo super, ale kým je lea taká maličká asi u mna nehrozí že by som vypadla z domu.

ankam
22. nov 2008

baby no ja uz mozem vypadnut z domu a akosi vsetky kamosky su fuuuuuuuuuuuc 😀 Eli niekedy si myslim ci ju aj ja "nezabijem" 😀 😀 😀 toto co ona robi je hrozne
pre hociake hovno zacne taaaaaaaaaaak zjapat a ricat a revat-ze s nou nemozme s manzelom poradit.uz som ju aj po zadku buchla a nic........ona furt reve.a neviem ako to riesit aby tak nericala pre kazdu hlupost co nieje po nej.
Vy to take nemate?neviem ci su aj ine deti take alebo uz ju fakt nevieme zvladat a nam prerasta cez hlavu este je len zasrana 😠 😕

eliska7
autor
23. nov 2008

jaj ,veru aj dnes revala cely den aj noc ako debilná,sme hotový,teraz beha na motorke po byte a to revala že chce spať,vyťahala cecky a začala pomne skakať,mam take nervy,cela sa trasem,ešte ktomu zase ma hysaky ked sa na bars čo pozre,momentalne ani dedka nechce,len okolo neho prejde,nebodaj by povedal čoje moja zlata a už by omodrala 😠 uplne jej šibe,robi take ťahy ako Moonk(neviem to napisať,ale ztoho serialu)vrieskala ako debil,lebo v kupelni jej rak na kupanie vysel dole hlavou,za dve minuty,aj hviezdička bola nakrivo-vyrovnaj vyrovnaj a revala ako nezmyselna 😕 😅 😠 ☹ 😒

ankam
25. nov 2008

ahojte kocky-mame kopec snehu tak sme sa boli posankovat a tak sa to malej zapacilo-ze som ju nemohla dostat dovnutra...........dufam ze aj vy si uzivate prvy sniezik 😉

katka76
25. nov 2008

ahojte maminy, tak ja sa chvalim, ako sme sa v oktobri kojili uz len 1x v noci, interval nocneho vstavania sa predlzoval, az sme sa uplne odstavili, takze sme vyse tyzdna bez kojenia
ankam, stavy zurivosti poznam, v nedelu ju chcel mm odviest na cajlu (blazninec v PK), ze nech ju vysetria, ci mozno nema nejaky nador, co jej tlaci na mozog, ze tak ziape....
to chlap, cely den v robote, nevie, co je to, ked dietatu sa nieco nepaci a snazi sa to vykompenzovat vreskom

nobave
25. nov 2008

Eliska 7 - nemáš niekoho u koho by mohla byť malá dlhší čas? Kamoška odstavila tak že dala malého na týždeň k mame. No niekto má proste šťastie .... mne by ho nezobrala mama ani svokra ani náhodou 😎 Minule som bola u svokry a išla som do obchodu ale zabudla som sa tak na cca 2 hodiny a prišla som malý v totálnom reve a svokra hneď na mňa vybehla aká som nezodpovedná.... a to som si tak v duchu hovorila, že nech si s ním užije, že je zlatý...
Ja som sa snažila postupne odstavovať cez deň kojím 1 x pri zaspávaní a večer a v noci tak do 3 krát. Minulý týždeň to išlo celkom fajn bol hore viac krát iba raz. Ale včera dostal sople, kýchal a občas zakašlal a zaspal na didi o 19.30 bol hore o 20.00 do 23.00 potom bol 4 krát hore cez noc a posledný krát som už nemohla kojiť lebo hryzie ako divý len som ho nejak učičíkala spal do 7.30 potom ja koza som ho prikrila a hneď sa na to zobudil... a dnes je v kuse na rukách a reve a reve a reve...
No už aby sa oženil a išiel z domu.... 😀

ankam
25. nov 2008

katka76-takze niesme sami???ved to je hroza-ale co ked inac sa jej neda ani vysvetlit-len rici a musi byt nakoniec po jej ked chcem aby bola ticho.........a potom ze je rozmaznana 😀
nobave-len ci bi Eliske niekto aj zostal zo Sarkou 😀 myslim ze asi jej rodicia nie-uz asi aj skusali
mne tiez povedala svokra-lebo tu mam najblizsie-ze ju bavit nebude.Max.sme ju raz nechali lebo sme museli ist obaja k zubarovi-ale bola v pohode aj mala aj svokra 😀 mala chce k nej chodit-ale ja moc nemusiiiiiiiiim 😝

ankam
25. nov 2008

katka a super ze ste to zvladli 😉
nobave ty este pokoj-ste malicki 😉

evka39
26. nov 2008

Ahojte bambulky,dáááááááávno som tu nebola ospravedlnujem sa ale v škole je už husto samé seminárky robím a ta...Tak som sa nasmiala a to som len dve strany do zadu čítala..Eli ,ty si proste hviezda..a Sárka asi viem po kom je taká podarená 😀
Juj baby,do rána som sa stala dvojnásobnou krstnou mamou...Švagrinke sa narodila malá Vaneska ...už sa teším čo ide byt ked príde domov tam ju už čaká 2,5ročná sandra...To nadvezujem na chúďatko matku......Držím palčeky aby detičky poslúchali a tolko necickali....majte sa krásne pa p pa

ankam
26. nov 2008

evka pekne od teba ze si sa ukazala.Drzim palce so skolou a Emka ako???
Gratulujem ku krstnej 😉
Eli a Tonicka neviete co je s Alenik?ani fotiek ani jej ☹

tonicka
26. nov 2008

Ahoj evka, tak nech sa ti dari a aj svagrinke
ankam, vcera som na nu myslela, ale vobec netusim co je snou 😕
my sme na tom celkom dobre...len mliecne veci akosi nechce..tak jej teraz robim kakauko 🙄 ale nekoji sa tolko v noci striedavo oblacno bud raz alebo vobec a tak
😉 celkom mi to vyhovuje 🙂

ankam
26. nov 2008

jaj baby ale my zaciname popijat mliecko.........tak sa vytesujem-jogurty a mlieko a bude to ok 😀

tonicka
26. nov 2008

supeeer 🙂

eliska7
autor
26. nov 2008

e baby,no vysledky z magnetickej rezonancie su dobre,takže hlavu ma v poriadku 🙂 ,cesta bola strašne ven den akurat začalo snežiť(utorok)chceli sme isť cez hory,lenže už od levic bolo všetko nepriechodne,museli sme isť smerom na nitru a na dialnicu.Cesta z levic do nitry bola ako v horore-30km rychlostou,same šmyky,proste des až dialnica bola super,vyrazali sme o pol druhej vnoci,sara spala v aute len dve hodiny a potom až na oddeleni o 11,mali sme dvaja čo robiť,zabavať ju aby nepytala didi.neuspavali ju do celkovej narkozy,tam to robia lokalne-do zadku dostala hadičkou taký gel na spanie dvakrat po sebe-lenže sarke chuda moje to len stres spravilo,ako jej dvihli nohy,hned začala kričať šušurku nie!(spomenula si na gynekologiu,takže ma ztoho traumu dodnes ☹ )aj ju napichli preistotu a dostala jednu infuzku,neskor vložim foto,cestou naspať vobec nespala,celu ma doskakala,len skučala,bez ceckou nebola ticho,došli sme domov o pol osmej večer,takže sme nespali boli od pondelka rana hore až do utorka večera,uplne ko a sara revala do 21.30 kým zaspala,fuj mame dosť na desať rokov.teraz ešte najst nejaku neurologičku a volať do nitry na gyndu a snad bude trocha klud.inač dnes som jej nedala od rana didinky,nechala som ju plakať,aj na obed zaspala len na 50 min,ale nebolo žiadne dodidinkovanie,zaujala som ju snehom,večer som ju zase nechala revať(už plakala menej a zaspala bez didi-uvidime čo bude vnoci,ale cecky mam plné a vobec sa neviem rozhodnuť či chcem vobec odstaviť uplne-jato asi nikdy nedokažem 🙄
veru kde je alenik???vyhlasujeme patranie 😅 odkedy sa vydala kašle na nas 😢
novabe-ja nemam srdce ju dať na noc,nieto na týžden preč a ani to neuznavam-ani psychologovia neodporučaju davať deti do 3 rokov preč od obidvoch rodičov(ked tak len od jedneho)a zavisle deti vobec 😖 takže musim bojovať inač 😀
evi aspon si užiješ babätka 😉

ankam
27. nov 2008

eli preco ta magneticka-musim sa spytat-lebo nejak nepametam 😅

ankam
27. nov 2008

mas dost problemov a este aj to ceckovanie.... 😉

eliska7
autor
27. nov 2008

koli nočnym zachvatom,podobným epi.v utorok ideme na gyndu,ja to neprežijem,nechcem totu rozpisovať,ale ked mate čas prečitajte si temu:zrastene pysky..... ☹

ankam
27. nov 2008

aaaaaaaha
ach eli ☹

mata78
27. nov 2008

Eli to je super, že ta magneticka dopadla dobre. my asi budeme musiet ist tiež, lebo posledné dni kristinka ma zase tie svoje zachvaty. robí to dokonca aj počas dna. som z toho zufala. velmi sa o nu bojim.
no predstavte si, že lea posledné dve noci sa budí každu hodinu. som z toho uplne hotova, unavená som tak, že to ani neviem k čomu prirovnat. spala by som aj postojačky. cim je staršia tým je horšia. najhoršie je, že nam opravuju vytahy a ja sa nemám ako dostat s detmi von. tak si asi viete predstavit ako asi lea vyvádza, pretože doma mi nevie zaspat. kedy to skonci?

tonicka
27. nov 2008

eli, aspon ze tak...
I ked zase je otazka, ze z coho ma teda tie zachvaty 🙄
matka, ja viem ze je to tazke... ja som to mala pri karolinke... a nastastie som nemala 2 dieta.. preto chcem aj pockat az bude karolik v skolke 🙂 a az potom zarabat dalsie... Daj pozor aby lea nebola chronicky unavena... potom nebude vediet spat ani cez den ani vnoci 😒 inak skus ju zavinut do plienky, nam to velmi pomohlo a aspon pol noci spala a az potom bola hore kazdu hodku alebo nonstop na dide. Hodim ti to aj do IP. 😉
eli a z tou gyndou, je to strasne...ja to teraz stale malej kontrolujem...