Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

eliska7
autor
2. dec 2008

ale nie,ja chapem čo chceš povedať,no prekonať vlastný strach je niekedy tažšie,vieš ie zachvaty nie su z afektu,ale len zo spanku a len vnoci podobne epi,ked držíš dieťa v naruči a nevieš či sa preberie zo zachvatu,tak spraviš aj nemožne aby bolo dobre.Moj syn kojeni nikdy nebol a mal toto iste,a spavať začal až v troch rokoch sam od seba,hoci nočne mory"maval do 5 rokov.Momentalne som si spomenula na radu jednej maminy davať prso kde je menej alebo žiadne mlieko-tak som to večer skusila,povedala daj druhy tam je ,ale ja som si lahla na druhu stranu a dala zase ten istý-neni ani tam povedala do šlaka,otčila cucla čajlen raz dala som jej ruku a po 15 min vklude zaspala-a ototo mi presne ide,dosiahnuť svoje,ale nie za cenu detskeho revu,tak že to budem skušať takto

radka.m.
2. dec 2008

eliško-přeji ti,aby se ti to povedlo,tak jak chceš a aby to vyhovovalo tobě i sárce a samozřejmě více toho zdravíčka.

eliska7
autor
3. dec 2008

no takže od včera od 14 sme bez didi,večer dostala ked išla spať len ten kde nieje skoro vobec mlieko,ako som pisala prekabatenie mi vyšlo,hoc celu noc sa budila a stale pytala didi-ale neplakala!len zaskučala daj mi didinky-ja naspäť:ved si videla nieje mlečko tak ticho a spi,ked chceš dam ti čaj-odpovedala nechcem otočila a spala a takto do rana vkuse,pri 16 raze som už prestala ratať,rano na moje prekvapenie bez revu,ked si pytala,tak som jej len povedala že už nieje ved videla,poskučala si trochu a potom si cele doobedie hovorila,že išlo na vandrovku ako vajce,aj na obed zaspala bez jedineho zaplakania 🙂 .Najviac sa tešil danko,že mi može sťahovať prsia,rehotal sa že som ako nindža korytnačka 😀 .uvidime čo prinesie dalšia noc,možno dostanem na vianoce najkrajši darček.... 😉

tonicka
3. dec 2008

super eli, tesim 🙂 a nedaj sa nindza korytnacka 🙂 😀

radka.m.
3. dec 2008

eliško-držím palečky!!! 😉 😉 😉

ankam
3. dec 2008

eli super-ani jezisko nemusi chodit??? 😀

eliska7
autor
3. dec 2008

jaj dakujem že namna myslite 😀 ,teraz je s našimi,začinaju sa ozývať trhania v prsiach,muž utekal kupiť široke elasťaky,lebo plienky su malo 😖 ,sara je zatial v celkovej pohode,ked vstala pýtala,ale rychlo som jej ukazala čo pečiem medovniky a bol klud,zase len povedala ,že mliečko išlo na vandrovku ako vajičko,dala som jej kakao no len cucla.inač muž sa velmi divil,ked som mu o 13 zavolala čo je vo veci,ked odchadzal do služby,ešte vysela na cecku 😀 .
Zrejme som potrebovala aby ma niekto poburil:radka ,sisstin a nobave 😀 ,ja som vaha vahava a možno som na tušim osmy raz našla sposob aky my vyhovuje,aby sarka nerevala 😉

eliska7
autor
4. dec 2008

no tak sme už 46 hod bez didiniek,začinaju sakra bolieť,dokedy to musim mať stiahnute?strašne ma odiera ten elasťak 😠 a ledva dycham.Sara v pohode,akurat strašne dlho zaspava,večer až o 22,neplače,len celu noc skuči a mravči ako mačky,rano som už normalne vybuchla ,obidvaja vyzeramesme ako vždy po flame 😀 nam je jasne ,že to jej skučanie nema suvis s kojenim,ale to už doriešim inde,myslim že didinky mame za vodou,je spokojna že su uviazane a len povie išli na vandrovku,ked ma vidi holu,vtedy povie ale tak potmehucky:daj mi troška didinky 😵 ,poviem že bolia lebo neni mliečko a ok.asi konečne dospela a by pochopila,ešte pred dvoma tyždnami reagovala hystericky na odpoved že nieje mliečko 😉

radka.m.
4. dec 2008

eliško-zkus pít šalvějový čaj,ten pomáhá na zastavení laktace

ankam
4. dec 2008

eli ja som mala stiahnute dovtedy kym celkom nepresla bolest.cca 4-5dn.asi uz na treti den som si stiahla takym gumovym pasom co je na brucho-bolo mi to pohodlnejsie ako obvez,lebo som si to aj sama dala.
drzim palce.nieje ti smutno?lebo mne bolo vseliako 😒

evka39
4. dec 2008

eli,teším sa len už TERAZ VYDRŽ...nepovol..mliečko išlo na vandrovku,to je milé..
A ešte niečo, si skvelá maminka 😉

eliska7
autor
4. dec 2008

jaj baby diky,teraz vas moc potrbujem,dnes mam depkuuuuuuuu,sara ked poobede sa zobudila revala 40min koli didinkam.-ale vydžala som,navrieskala nanu chuda moje ale až potom prestala,navečer znova,aby som jej ukazala že neni ona vyskuša,tak som jej dala ten prazdny-chvalabohu nič jej nešlo,tak povedala že nech skovam 😝 teraz beha,radšej nechce spať.Pravdaže je mi smutno,strašne zvlaštny pocit,davam si homeo,ale vyskušam aj čaj,diky moc,ale bolia riadne

tonicka
4. dec 2008

fukam eli, verim ale, ze ste na dobrej ceste 😵 😵 😵

mata78
5. dec 2008

Eli neskusala si dat sarku spat už do detskej izby. mozno ked bude sama v posteli v inej izbe bude sa citiť ako veľka a prestane to plakanie. nasa kristinka ako zacala spat sama v izbe tak ovela lepsie spinka.

Evka vydrž to. ja viem presne o com hovoríš. ja som si zacala robiť doktorat este pred narodením kristinky. ked sa mala narodila bolo veľa takých čo ju chceli voziť a baviť a nakoniec sa nenašiel ani jeden. tak som si dala odklad o rok a nakoniec som to vzdala, lebo sa narodila leuska. tak velmi to lutujem, ale nemam sancu to urbiť pri dvoch detoch a hlavne ked lea je večer stale na prsniku. ja len dufam, že ked deti trosku podrastu tak si to urobim. ale to je asi moj sen. a nemám ani skolu a svokru doma a som na nervi a nenormalne unavená. lea sa v noci budi na krmenie každu 1 hod 10 min. tak si to zratajte kolkokrat krmim. bradavky ma bolia a mlieka mam tak že cez den musim odsavat. dnes v noci som už bola tak v koncoch že začínam uvažovať nad flasov.

tonicka
5. dec 2008

mati, otazne je ci ti bude pit s flase, karolik nechcela moje mlieko z flasky... ale drzim palec, akokolvek sa rozhodnes, bude to spravne...najdolezitejsie je aby ste boli vsetci spokojni 🙂
Inak hlasim ze sme bez plienok okrem spania.. uz od pondelka 🙂 Sama sa pyta 🙂

eliska7
autor
5. dec 2008

toni gratulujeme 🙂 maťka mne sara moje vpohode pila s flašky kým bola malinka,ale neskor ani za svet,takže každe je ine,ak uvažuješ nad odsavanim ,tak klobuk dole,ja by som to už nikdy nerobila 😖 a myslim že sisi tiež pri prvej užila.
sara ma svoju postel,no detsku ma tak urobenu,že pol izby je našej,pol jej-večer si krasne sama pripravý hračky povie si že ide sama spinkať,mame jej zhasnuť a zavreť dvere,ale ked nastane noc zmeni sa na nepoznanie(,tak ako hovori muž ma -jedno telo dve osobnosti),inač to nešlo a danko ma samostatnu,pri pokuse aby išla do inej izby bezvysledkov,ked mam každych 5 min behať do inej izby,tak to zrejme nema vyznam a ked nepridem pride ona 😖 ,nechcem aby to zas vyznelo ako vyhovorky,ale ked ma poruchy spanku,nepomožu žiadne rady,to už poznam len sa stažujem tak sa mi ulavi,v stredu ideme na neorologiu uvidim čo povie dr.ona chuda spať chce,len stale ju niečo mata,rozprava zo sna,plače a tak,momentalne stači ked poviem spinkaj,tu som je noc,tak sa upokoji,ale stale sa to zhoršuje miesto zlepšuje 😖 .A didinky?myslim,že už nemam mlieko,ale radšej som uviazana preistotu,ked sa odbalim-to ju draždi vyskušať či už nenabehlo mliečko 😉 ,takže zrejme budem dlho chodiť zabalena až po uši,aby som nedraždila draka,hoci dnes od 4 bola hore a do 9 len didinky pytala,stale som jej musela vyhrnať,že su fakt uviazane,tak si vzdychla a o chvilu zas,až kým sa neprebrala(my hovorime s amoku 😀 )
s mužom mame strach ,aby to neskončilo ako ked tých 18 noci prerevala,že sme skončili na masažach aby sa jej mysel ukludnila 😖 ,len tento raz to je ine,lebo mliečko už niet

ankam
5. dec 2008

toni to si aj nejak ucila ci sama od seba?super 😉 lebo my zatial nic

eliska7
autor
5. dec 2008

ankam,ved ma času dosť,ked pride čas aj sama dojde,že neche plienku 😉

ankam
5. dec 2008

eli tak sa ti to podarilo s tym kojenim 😉

eliska7
autor
5. dec 2008

no dnes zaspala trocha skor,už si zvyka,odviazala som si prsia,ale zase citim take štipanie,trhanie,už čakam na mikulaša aby ich stiahol 😀 mal spať v robote,ale že mikulaš musi byť 😀

nobave
5. dec 2008

Eliška 7 gratulujem, myslím že si na dobrej ceste - už som tu písala - sestra kojila svoju štvrtú dcéru do jej 4 rokov - a doteraz je to dieťa, ktoré jej dáva najviac zabrať, videla som ako to prebiehalo u nej - proste si s ňou nevedela poradiť.... som rada, že ty si sa na to odhodlala už teraz 😝
Ja kojím už len ráno a večer - a Filip mi zaspáva sám aj cez deň v postieľke aj večer - vtedy zaspí oveľa skôr ako cez deň asi je to tou tmou - dnes rekord do 5 minút a to sme ešte začiatkom minulého týždňa uspávali pol hodinu a viac na prse, ležiac na mne a na rukách 🙂
Som taká rada - už sa aj muž presťahoval naspäť do spálne a normálne spíme celú noc...
Máme totálny režim s jedením, spaním, hraním - čo ako vidím malému vyhovuje 😎

tonicka
5. dec 2008

ankam, neucila. V piatok chvilu behaa bez plienky na holo a vsetko mi tu okakala, som kefkou musela umyvat take puzzle co mame na zemi... 😅 v sobotu tu boli dvojicky a oni sice mali plienku, ale pytali sa na nocnik, z 10 pokusov raz cikali, ale vzdy sa im podarilo len do auticka, takze karolik cika len do auticka. V nedeli tiez behala na holo a zrazu si sadla a vycikala sa a od pondelka hlasi "kaka " a ide cikat aj kakat na nocnik.Dokonca vo stvrtok som dala von plienku a do vtedy jacala kaka az kym sme necikali do travicky 🙂 .podla mna ma kazde dieta svoj cas.Ved karolik sa mi pytala od 11 do 14 mesiacov a potom uz nie 😀 ale ja som ju nenutila a ani od mna nepocula, ze cikanie do plienky je zle.. 😉

eli tesim, neboj, bude dobre 🙂

radka.m.
6. dec 2008

eliško-tak myslím,že to nejhorší máš ty i sárka za sebou,nakonec to asi proběhlo líp,než jsi čekala,vid?tak vidíš,jaký jste holky šikovný,držím vám oběma palečky 🙂 🙂 🙂

tonicka
6. dec 2008

tusim som tu zostala sama kojaca zaba.......ste sa vyhrazali, ze budete kojit so mnou do 13 😀 😀
ale odpustam vaaam 😀 😀

eliska7
autor
6. dec 2008

jaj baby,SARINOčKA PRESPALA CELU NOC 😅 😅 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 len zamrnkala a spala od 21-6.20 rana,potom to bolo krute,začala strašne plakať,nevie si zvyknuť,že už didinky nedostane,nevedela som ju nijako odputať,len sa tulkala,tak som snou išla o 8 krmiť von vtačiky,bože aj pre mna jeto take ťažke ☹ nechce ani našim isť,len so mnou,stale ju stiskam,bozkavam,len aby vedela že ju lubkam aj bez didi-kedy sa ich vzda nadobro?stale nosim ten pas lebo akonahle sa odviažem chce skusiť a nasilu mi chyta prsia,to je boj,tak radšej sa dusim 😖
Novabe tešim sa stebou,ja som to vždy tak chcela rano,večer,no nam to nešlo,prajem dlheee krasne kojenie.
tonička ,veru asi budeme musieť neskor založiť nejaku novu temu a tam sa stretavať,napr.život odstavených deti od kojenia,čo myslite?možno sa knam aj alenik vrati? 😉
poradte ak viete,ako ju odputať,alebo lahšie usoať bez didi,aj teraz zaspala až o 13.45,aj to nasilu,nechcela isť do postele lebo vie že nedostane 😖

ankam
6. dec 2008

toni tak to nam musis odpustit 😀 sice sme ta sklamali,ale.....
eli super-len sa nedaj-uz teraz nie.Ja som si tiez poplakala-bolo to tazke 😖

radka.m.
6. dec 2008

eliško-já myslím,že prostě to bude sárka ještě nějakou dobu zkoušet,prostě potřebuje určitý čas.tak to vydrž,nastane čas,kdy ji to určitě přejde.

ankam
7. dec 2008

radka to je tvoje foto?vyzeras mlado na to ze mas tolko deti uz v takom veku 😉

zuzana222
7. dec 2008

ahojte dievcata, ja som vas z casu na cas citala, ze ako sa vam dari ,lebo ja som bola na tom napodobne,tak vam napisem nase ukoncenie ceckovania sa 😀 mame psika co ma steniatka a zapalil sa fenke cecok a v skratke prisla onho. na to obviazane, natierame to a tak. a hned som sa toho chytila, ze Donka ma bobo na didinke a mama ma tiez. Nekojime sa uz 4 den, ani nijak nevyvadza, povie ze Dona bobo aj mama bobo. Ja som vlastne v soku ze to takto fajn skoncilo a tesim sa jak male decko. teraz sa tu chcem este docitat, ze kolko maju byt prsia stiahnute a ci je to potrebne vzdy stiahnut , ja ich nemam nejak nabombovane, len jedno citim. mam stale podprdu a nic nevyteka a pod. je to nutne stahovat ? alebo je to tak lepsie ?

radka.m.
7. dec 2008

ankam-ano,to je skutečně moje foto,já si až tak mladá nepřipadám,jsem ročník 70.zuzana-prsa nemusíš stahovat,pokud máš tlak v prsou,tak si je trochu odstříkej,ale jenom do úlevy.když jsem odstavovala,tak jsem měla hooodně mléka,dokonce tolik,že dostával nejen malý,ale i náš pes a taky jsem prsa jenom odstříkávala do úlevy.trvalo to něco málo přes týden.ale ještě ted,když si je zmáčknu,tak mléko trochu teče.prý to může být klidně 2roky po odstavení.