Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

ankam
13. sep 2008

Eli az mi beha mraz po chrbte a do placu mi je ked to citam 😢
Chuda sarinka a viem si predstavit co si prezivala v nemocnici.Ver tomu-ja som bola mesiac
A z coho sa tie crievka upchaju?nerozumiem tomu(priznaky su ze zvracia?)to je strasne
Nieje to nieco ako slepak?Ja ked som ho mala tak som tiez zvracala
Chudinka malinka budem na vas mysliet aby ste sa skoro uzdravili a dufam ze sa vam to uz nikdy nezopakuje

A najhlavnejsie je ze ste uz doma nie v nemocnici.Doma ide vsetko lahsie...........

Eli s tym kojenim je to asi fakt nejak pocarovane 😅

evka39
13. sep 2008

Eli, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Až mi slzičky vybehli..veelmi ma to mrzí,ale už je za tým dúfam,že sa Sárik rýchlo dolieči...muselo to byt strašné,ani si to radšej nejdem predstavovat....Myslíme na vás a sárinke posielame božtek....

alenik
13. sep 2008

Ahojte kocky,Eliska ani ja nemam slov...Sarička mala zlata 😵 😵 😵 .Ale ten ohen v tele nezaprie,hned narobila doma poriadok.V tejto situacii fakt mozes len bohu dakovat,ze kojis...viem,vlastne ani si neviem predstavit,co prezivate,lebo fakt musi byt pre mamu hrozne,ked ma chore dieta.Dufam,ze sa coskoro Sarka vylieci.
Vsetky sa mi drzte 😉

eliska7
autor
13. sep 2008

ahojte,no dnes to bolo lepšie,boli sme na zahrade a tam je jej dobre,najhoršie je že tu dietu musime prisne dodržiavať a mojej mame to musim neustale vysvetlovať ide mito na nervy,ona je hrozna 😒 ankam z čoho to vzniklo?no najprv ten silny zapal,kde sa jej velmi zaplinili čreva a preto tá stolica nemala ako odisť,vlastne tie plyny držali stolicu 😖 liekmi a infuzkou jej povolili a potom až odišlo zvyšok stolicehnačkovej-teraz je zas zapečena 😖 keby jej lekari dali hned infuzku tak by to možno za dva dni prešlo 😠 chvalabohu že sme sa vyhli operacii,desila ma predstava že jej rozrežu to malinke bruško 😅 dnes sa už aj smiala a spinkala cez obed dve hodiny vkuse 😵 alenik ty sa tušim teraz vydavaš,že?tak nech všetko ok dopadne 🙂 všetkým vam dakujem za stalu podporu 🙂

mata78
14. sep 2008

Eliska prajem Vam aby už bolo dobré. dokiaľ človek nemá vĺastné deti asi nikdy nepochopí čo prežíva matka ak má choré dieťa. kristínka bola v nemocnici v januari a ja som mala pocit, že to neprežijem takže ťa viem pochopiť.

chcela som sa opýtať. Lea Mária je niekedy aj 3 hodiny prisatá na prsníku ( su medzi krmením počas tých 3 hod cca 30 min. intervaly) može byť tak hladná? bojim sa že jej nestačí moje mlieko a je slabé.

ankam
14. sep 2008

ahojky
Mati slabe mliecko neexistuje.Bud je,alebo nieje a ak je tak je vsetko dobre a chutnucke pre tvoje babenko.Je mozne ze ho mas menej,ale cim castejsie si ju prikladas,tym viacej mliecka sa ti bude tvorit.
Ked bola Viki mala,ja som to nejak nesledovala-tie intervaly.Jednoducho ked zaplakala tak som jej stale dala a hotovo.A bolo dobre 😉 a urcite som kojila aj kazdu hodinku a pozri kde sme to dotiahli 😀

ankam
14. sep 2008

kocky uz sa vybavujete na zimku???
My sme dnes kuili Bundicku na zimku aj puncochace.......a uz len topanocky-ale to az neskor.Ake su lepsie na zips take vyssie???aby som jej dobre obula.Lebo min,.rok mala len take lepiacky,ale to mi nevadilo lebo este nechodila,tak neviem ake by jej teraz boli dobre
A zistila som ze overal je jej dobry este z min.roku takze super-naspon nieco nemusime kupovat nove 🙂

tonicka
14. sep 2008

mati, to je v pohode, karolik ked nespala tak pila s 10 minutovymi prestavkami 😀 mavala take obdobia, vtedy sa mi mliecko viac dotvorilo 🙂
Eli, držim palčeky.. ja tiez dakujem za to ze kojim... ked nam isli ocaky a mala 39 teplotua bola namne pricucko a bola taka kludna a bez zivota..az do placu... to muselo byt strasne v tom aute 😔
alenik, aka bola svadboska?
ankam a vy ako, este sa kojite? nestihla som citat dozadu 😅

alenik
14. sep 2008

Ahojte kocky.Som smutna,lebo mala je nachladena.Ako som uz spominala,este nebola chora a tezar sopli a sopli.Teploty ziadne,no uvidime,ako to dopadne.
TONI,svadboska bude az o 2 tyzdne 😉 .
Ankam,podla mna lepsie su take vyssie topky a uplne supiš su v predu na snurky a zboku zips 😵 ,lahko sa obuvaju a samozrejme,ked uz tuto zimu budete bezkat po snehu,treba aj nejake tie snehulky na nozicky.
Ja uz tiez malu chystam na jesen-zimu,prave dnes som odlozila vsetky letne veci 😝 .Nam uz nieje nic dobre,co sme nosili vlani 😠 .
To co pisala Ankam,ohladom mliecka,fakt slabe neexistuje(akurat v hlavach nasich babiciek)...

fibus
14. sep 2008

ahojte mamuse, len nedavno som objavila tuto temu, a rada by som vas poprosila o rady, viem mate tu rozbehnute rozne debaty a precitala som len par zaciatocnych stranok teda asi len 3, . ☹

tak ja sa uz 3 mesiace snazim odstavit maleho, ale uz od narodenia ma neviem asi averziu k gumenemu cumlu, umelemu mliecku , jenoducho nevieviem don ho dostat um, ak ho dam do poharika so sosakom s ktoreho od 6 mesiacov pije caj tak nic ochutna a nic nechce, pusti rev, skusala som rozne cumle na flasky rozne antikolikove flasky aj obycajne s teska a nic. je jednoducho zavislak na cicke ☹ ☹ ☹ , tak je to aj s vecernym zaspavanim potrebuje cicku, niekedy staci ze len prinom lezim a zaspi, a este tak nadranom cica, . pocas dna teraz cica asi 3x, ale vydrzi aj cely den bez, no vecer to musi dohnat, 🙂
tak by som vas rada poprosila ako nato, co vylepsit, uz sme zapojili aj tatika do veerneho uspavanie ale ten plac som zatial nezvladla ja ☹

ankam
15. sep 2008

Toni nie uz sme tyzden a 1den bez kojenia a aj bez plakania za didinkami.Podla mna uz bola aj mala pripravena na to odstavenie,ked to prijala bez jedineho placu-lebo keby plakala,tak ju neodstavim-na to by som nemala srdce

A uz aj prsia sa mi vratili do povodneho tvaru a nebolia,takze super-aj ked este mliecko by vitieklo urcite-no radsej nestlacam 😀

ankam
16. sep 2008

baby kde ste?vonku prsi a vas niet-my sa ideme zblaznit doma 😠

eliska7
autor
16. sep 2008

ahojte,aj ja sa pridavam k nazoru že slabe mlieko neexistuje!!jednoducho su deti ktore maju silny saci reflex a potrebuju byť často prisate 😉 ked ma človek jedno dite je mu jedno že je stale na didinke,ale pri dvoch to je ine kaféé,musiš aj niečo porobiť venovať sa staršej,ale neboj matka zvladneš,jednoducho nemysli nato ako často pýta,maj ju na didi a pritom sa hraj so staršou-brto ako zabavu-ono sa to potom upravi.moja naj.kamoška preživala to iste,vdaka mojej podpore 😀 vydržala,koji dalej a už bez sunaru a prestala už konečne riešiť že mu nedovoli dudlovať a tak-stotožnila sa stým,teraz bude mať malý tri mesiačky a ja sa tešim snou že koji a to cez den kaž dve hod(tak sa naučil) a vnoci skoro celu prespi 🙂 takže vydržžžžžž sme stebou 😉 ja momentalne nič neriešim ked chce dam-lebo plače potrebujem sa UKLUDNIt 😀 no nedali by ste jej 😵 mala slabši zachvat-preto tak zle spala posledne noci,dnes spala troška lepšie 😖 takže tak,papať papa,lento pitie musim stale sledovať.aj my už chystame veci na zimu,ved sa riadne ochladilo,jaj ešte že si alenik spomenula snehule,mam uplne nove odložene po dankovi 😀 bordove,ale take moderne a tie jej budu určite teraz dobre,kožuštek a kombinezu ma z min.roka,len nejaku vetrovku a gate prešivane,no a topanky s kožušinou.Fibus,ono to je ťažke s kojenými detmi,väčšinou nechcu žiadne ine mlieko,tak davaj viac mlieč.vyrobkov,a trpezlivosť trpezlivosť 😉 skušať donemoty,ked moc plače asi nieje ešte pripraveny na odstavku,pozor na psychicke poškodenie-može mať pocit akoby si ho už nechcela(vid moj pripad)tak skus ešte počkať ked neaš nejake važne dovody na odstavku 😉

radka.m.
16. sep 2008

fibus,po roce už děti UM nemusí,pokud ho samy nevyžadují.množství mlíčka by mělo být 150-200ml,stačí jim mléčné výrobky,aby byla strava dostatečně vyvážená.pokud sní prcek jogurt,tak mu to bohatě stačí.150ml jogurtu se počítá jako 250ml mlíčka.

ankam
17. sep 2008

radka.m. to som teda nevedela o tom ze ked zje jogurt 150ml tak sa to rata ako 250ml mlieka
To ma teda potesilo-lebo mala nechce mlieko ziadne tak jej ani nenutim,ale zato 2-3jogurty denne zje 🙂

Eli dobre si to napisala,ak dietatko nieje este pripravene na odstavenie,tak aj ja si myslim ze ma to urcite nejaky vplyv aj na psychiku-------Takze POZOR

ankam
17. sep 2008

Ozaj Eli a ako Sarinka?dufam ze uz je OK.Myslime na vas

Alenik saty mas?pekne?

eliska7
autor
17. sep 2008

čaute,no aj ja chcem vedieť ake šaty maš alenik 😉 už sa tešim na fotky,teraz som kukla ta kamilka ma take kučerky 🙂 aj sarke sa jemne spodky vlnia,musela som jej akurat trolinka ofinku strihnuť lebo nechce sponky a išlo jej to do očiek.ankam bože tri jogurty?vobec jej nenuť mlieko,ked ešte aj nejake syry je tak to je vpohode 😉 sarka je relativne ok,akurat dodržuje dietu,konečne som dnes pri nej troška žehlila,upratala a tak ,takže sa to lepši,už sa dokaže aj sama zahrať sice maličko,ale aj to stači 🙂 momentalne,keby takto bolo stale bola by som nesmierne šťastna,iked didinky neopusti tak skoro,vnoci sa namna vyškriabe a vleže sa prisaje,ked sa nechcem otočiť nabok 🙄 a tak spinka celu noc s didinkou v ustach,no a cez den ?tak ž raz 😅

tonicka
17. sep 2008

Ahojteeee.Poslusne hlasim,ze sa tu dlhsie neukazem,dnes v noci odchadzame na dovolenku do turecka smajlik - 35 😀

ankam
17. sep 2008

toni fakt???Tak sa uz tesim na vase zazitky a na fotecky.nebojis sa s karolinkou??predsa ta exotika a tak.....
Eli vazne fakt 3 a aj viacej by chcela,ale to uz jej niekedy aj po druhom zarazim,lebo ved ju potom prehana 😀 😀 ked sa len postavi ku chladnicke a place ze chce jogurtik tak co mam s nou robit?a kedze nechce mlieko tak to som rada 🙂

eliska7
autor
17. sep 2008

toni,fiha?užite sito,daj vedieť ako mala zvladla lietadlo a zmenu prostredia 😉 nadherne slniečko želame 🙂

tonicka
17. sep 2008

ankam, nebojim, pre mna exotika je skor tunisko a egypt 😀 , skor sa bojim toho lietadla 😅 uvidime 😀 a cestou spat, teplotneho rozdielu 🙂

riusik
17. sep 2008

toni, zavidim...my sme boli v taliansku a odkedy sme sa vratili stale pocuvame "tomasko k moru clap clap tomasko hrat piesok tomasko ide kupit pizzu..." 🙂 som pevne rozhodnuta ist v zime a to znamena, ze do uvahy pripada prave vami spominan exotika egypt...ale vsetci ma odhovaraju ☹ a turecko je v pohode a lietadlo urcite zvladne, neboj 😉 bude to pre nu uplne nieco nove, bude sa tesit. len si to pekne uzite!!! 😵

ankam
17. sep 2008

co som sa sekla? 😀 😀 😀
riusik aj my odkedy sme prsli z dovolenky tak mala len cely cas kamienky a more atd a bazen..... 😉

evka39
17. sep 2008

Jeeeeeeeeeej,Toni aj ja chcem ísť...Ale radšej pešo ako lietadlom 😀
Ankam,už ste úplne odstavené??? 😉
riušik,Tomáško spáva cez den???Naša Emka už nadobro denný spánok zamietla a ja som to vzdala...ach a tie jej argumenty počúvať...takú má už papulku nás predá všetkých ... 😀 😀

riusik
17. sep 2008

ankam, svojim sposobom aj turecko je exotika, jasne ze si sa nesekla 😉 ale v porovnani s egyptom a tunisom je to udajne v pohodke, pisem udajne, lebo sama neviem posudit...
evka, tomasko pospi rad, ale musim s nim zaspavat, staci, ak som pri nom. ale aspon si aj ja odpociniem, sice potom nic nestiham, ale nie je nad spokojne dieta, vsak??? no a o vyrecnosti netreba asi ani pisat. sice nie vsetko rozprava cisto, ale veeeelmi rad a veeeeeelmi rad si vymysla - napr. dnes prisiel tatinko z prace a pyta sa ho aky mal den a vyzeralo to takto: tom: "tomasko plakal", tato: "preco?" tom: "isiel som spat a mama odisla prec" tato: "naozaj?" tom:"ano, odisla prec a ja som straaasne plakal"... a to som sa od neho ani nepohla.... 😵

ankam
18. sep 2008

Ano evka uz sme nadobro odstavene 11 dni bez kojenia si myslim ze uz nastalo nie??? 😀 😀 😀 Ved uz aj prsia sa mi vratili do povodneho tvaru ako predtym,tak uz asi by som jej ani nemala co dat 😀 😀

Evka ani mi odkedy sme odstavili nespime cez obed.............a ani si uz z toho nic nerobim.Vcera akurad spala okolo 15.zaspala na hodku ale inac nechce o spani ani pocut 😠

Riusik Nasa Viki zacne len tak z nicoho nic plakat a ked sa jej spyta tatik ze co place,tak ona na to :maminka bila,alebo kricala na mna..... 😀 a samozrejme ze to nieje pravda a este aj ukaze ze po zadku som ju zbila 😀 Takze taki vymyslanci su nase male deticky-kto by to o nich povedal 😉
A este mi aj rozkaze ze mamina chod pracovat 😀 😀 😀

riusik
18. sep 2008

🙂 ano, poznam, klasicka odpoved na tatinkocu otazku, ked pride z prace, ze co sme robkali je mamimka ma bila....
a v noci ako spite? kludne? sami v postielke? alebo sa zvyknu vase deturence aj prebudit? my totiz spime vsetci traja spolu a vacsinou tomas niekolkokrat kontroluje, ci som tam. sice sa neprebudi, ale rukou skusa, ci som neodisla. no, kam by som tak asi sla, vsak??? 😕
anka: jasne, ze ste odstavene nastalo, ale priprav sa aj na take, ze mama daj mliecko a pod. tomas este teraz, po pol roku, dokaze pytat, ale sa pritom tak rozkosne usmieva a potom to okomentuje, ze mama uz nema mliesko, tomasko vsetko vypil... 😀

ankam
18. sep 2008

riusik my spime od narodenia malej na posteli.V postielke vobec nespala-sluzila nam na hracky,ale uz sme ju odlozili....
A teraz uz spime asi rok tak ze ja s malou na posteli a ocino v obyvacke,lebo skoro rano vstava do prace(a aj mala uz spi tak ze sa vseliako pretaca tak to by nam postel nestacila pre 3osoby 😀 )ale chystame sa kupit valendu a dame ju k posteli a vyspime sa uz konecne vsetci traja v posteli v spalni 😀 😀 😀
A odkedy som odstavila malu tak spime v kuse celu noc a ani sa neprebudi vobec na caj a na nic.Obcas nejaky vykrik zo sna,ale to len nieco zakrici a spi dalej.........Takze konecne mozem povedat ze sa vyspim super
Aj ked sa zobudim obcas a kontrolujem ju ci je prikryta 😉

eliska7
autor
18. sep 2008

ankam,spi celu noc???normalne zavidim,ja som si včera večer tresla lexaurin na nervy o pol osmej chcela isť spať vytahala oba cecky,čaj ruku a aj tak zliezla z postele o hodinu to iste,dala som jej po riti,zase nič,o hodinu zase ritual,odišla som so spalne reku spi ona prešmykla vedla mna k dankovi-len som začula,danko polutuj ma 😅 ,ked som skrikla,tak sa spytala:mami čo ti je?? čo kričiš 😅 a tak zaspala až o 22.30 😠 fakt neviem čo jej bolo a to večne nočne cecovanie 😢 vobec nevie bez didi spať 🙄 pritom doobeda dnes bola super,umyla som si velke okno pri nej čo je životny uspech,dlažku riadne a všeličo,a o 12 zaspala 🙂

ankam
18. sep 2008

eli sama sa tomu cudujem-odkedy nekojim spime celu noc 😉