Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

zuzana222
7. dec 2008

radka dakujem za info

eliska7
autor
8. dec 2008

ahojte,no moc ste tu nepopisali 😀 už nepišem litánie,čo? 😀 😀 no ale poviem vam ,že zajtra večer bude 7 den a saru to stale drži,pravidelne sa okolo 2 vnoci zobudi a dorana je snad 10krat hore,vždy len poskuči-didinky mamina a tak dookola,je ešte viac namna naviazana,každý chce pomocť ju zobrať,no chce len mna.
V celku je zlepšenie,lebo do tej 2 spi vkuse 🙂 ,zaspavanie trva pol hodinu a cez den sa vie pekne zahrať aj sama,čo nas všetkych strašne teší,chce to u nej asi viac času ako piše radka kým sa uplne vzda didiniek 😖 ,od včera si už nesťahujem prsia,ale začalo ma vnich trocha ako to nazvať štipať 😖 ,snad to prejde,mlieko som odvtedy vobec neskušala vytlačať a ani radšej nebudem 😀 nahodou by zbadala a bol by koniec sveta.
ked ste všetky?????mne teda chybate 😅 😅 😅 😅 😅 už sa vam sem nechce čo??? 😉 veru už mame len spomienky 😵

radka.m.
8. dec 2008

eliško-už tu není taková zábava,když nemůžeme číst ty horrory 😀 😀 😀 jinak mléko prý může po kapkách být i dva roky po odstavení,tak to raději nezkoušej,nebo si sárka vzpomene ve 4letech 😀 😀 😀 a určitě to bude chtít více času,ale jednou se dočkáš určitě,kdy si sárka ani nevzpomene.tak to nejhorší máte určitě už za sebou.nezkoušela jsi jí v noci dát čaj,nebo um?ale ona se už oblbnout nenechá,vid?

tonicka
8. dec 2008

ja som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ja mam este aj mlieko, nie len spomienky 😀 😀

eliska7
autor
8. dec 2008

toni zlatá a ty dokedy planuješ kojiť??radka dudušku si da len cez den,ked ma velku krizu,ale vnoci ani za svet,ani čaj nechce,nič,neplače ale tak to nazyvam,že skuči,vieš ten zvuk je taky neznesitelný 😅

radka.m.
8. dec 2008

eli,já jsem fakt blbá,ale co to je duduška?

eliska7
autor
8. dec 2008

cumlik,alebo ako tomu hovorite po vašom.ja mama muža moravaka a ked ide k jeho rodine,rozumiem im tak každe tretie slovo,oni ešte aj tým narečim hovoria-polskym či ake to je

radka.m.
8. dec 2008

jo,aha,tak to bych tipovala všechno,ale tohle ne. 😀 u nás se tomu říká dudlík.tak on přijde čas,kdy zapomene.myslím na vás.

eliska7
autor
8. dec 2008

skus mi poradiť ako odputať jej mysel aj teraz ked vstane,už sa desim dopredu aby nezačala plakať 😒

radka.m.
8. dec 2008

eli-zkoušela jsi jí třeba koupit dobrotu,kterou má nejraději,teda kromě didinek 😀 a připravit jí to,než se vzbudí?

mata78
8. dec 2008

jaj baby som v koncoch. dnes v noci bola lea od 20.00 hod do 00.59 stale prisata na prsniku. a potom kazde 2 hod. všetko ma boli. ani si neviete predstavit ako som unavená. dnes si svokra vzala kristinku k nim domov a bude tam az do zajtra vecera. pani lea už zase jaci. neviem ako je to možne, že ked rano mi zaspi vonku v kociari a po hodine sa vratime domov tak mi spi este aj 2 - 3 hod, ale doma nezaspi.

radka.m.
8. dec 2008

mata-je blbost,aby takhle malé dítě bylo závislé na prsách.nemáš špatný spouštěcí reflex?a malá přibývá na váze?

tonicka
8. dec 2008

eli, dokedy nam to bude vyhovovat obom... teraz je to uz v poriadku 3 az 4 x za 24 hodin je ok. Niekedy len 2x. 😵 Predpokladam, ze kym vydu aj 5 potom si myslim, ze sa odstavi postupne sama.

Mati, kamoska malej "priviazala" cumlik k puse a pomohlo, od vtedy to je lepsie.. Ja som pri karolik cmulanie bradavky vydrzala, ae keby som mala mat este jedno, tak to asi nezvladnem...Ale karolik vracala, len co som jej dudel dala do pusy a tobolo dieta, ktore negrckalo. Drzim palce.

eliska7
autor
9. dec 2008

Mata aj mne prešlo myslou,že či nema nejake zaživacie problemy,vtedy sa zvyknu deti prisavať vkuse-matka si mysli,že je hladne,ale ono sa len potrebuje ukludniť,nevie to inač dať najavo,u nas to tak bolo,ale sara aj vela grckala,vracala,takže viacej naznakou bolo,len ja som to nevedela,až tie kojace poradkyne mito vysvetlili.
No od pol noci skučala do rana potom hodinu pred spanim a došla som na vynalez-dam si patentovať 😀 prečo nechcu deti cimlik(dudlik)?lebo je studeny,treba vymysleť taky čo ma stalu teplotu ako bradavka a prst!!!skučala-tak som jej dala do ust maliček a povedala na dudlikuj-a zaspala do minuty,dudlovala ako didik a bolo 😀 len dufam,že tak nebude chceť spať celu noc 😀 😀 😝 som samí humor,hlavne že mam migrenu ako svet,no ale musim sa nejako vzpružiť 😉 .Radka diky,skusim ju prekvapiť,ked vstane maškrtou 🙂 toni,veru ked len tak malo kojite to je ok,jak ti zavidim(v dobrom)

mata78
9. dec 2008

no tak leuska patri k tým detom co z cumlika zvrackaju. ale prsteky jej chutia naramne. celý den jej ich vytahujem z pusinky.

eliska7
autor
9. dec 2008

prekvapko zabralo,dostala hrozno a čakalo ju malovanie na okno,pomalovali sme snehuliačika,stromček a domček,vločky tak sa jej ratalo 😉

eliska7
autor
9. dec 2008

zachvilu mame 2000 prispevok 🙂 kto ho napiše-asi ja sama 😀

tonicka
9. dec 2008

jaaaaaaaaaaaaaaaa,jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,jaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂
aj ja sa chystam malovat, len neviem ako to dopadne 😀

radka.m.
10. dec 2008

eli-tak to jsem moc ráda,že to zabralo,jste holky šikovné. 🙂

tonicka
10. dec 2008

aj ja sa tesim eli 🙂

tonicka
10. dec 2008

aaaaaaa, tusim sa mi naozaj podaril ten 2000 prispevok, tak nam zelam, aby sme sa stretali nadalej, bud tu, alebo v inej milej teme 😵 😵

eliska7
autor
11. dec 2008

tak sme prešli 2000 ,ale nejako to slabne 😖 nikto nema čas per vianocami.my behame po lekaroch neurologička,alergo,zubne,ženske,chirurgia,obvodne a tak.sara na preventivke,ked si dala dr.rukavice chytila hysak-musela si ich dať dole 😀 pozreť si dala,ale ked jej fukla na zuby-zbohom 😀 ma stale tie dierky po zuboch,chvalabohu sa nezväčšuju,tak len sledovať,mne budu hned po novom roku ťahať zuby 😖 ,sarkou ponovom roku ideme na ten gynek.zakrok,takže nič moc nezačneme,ešte aj na krčne koli nosnej mandle 😖
U neurologičky sme objednaný zase na eeg mozgu a povedala mi,že vobec to neni normalne ako mala sprava,treba to sledovať,lebo medzi 2-3 rokom sa objavuju kadejake choroby,netreba nič podceniť
inač noci hrozne nadalej,žiadna zmena,dnes tolko vyvadzala,že nakoniec chuda zaspala rano o 6 a my snou,zobudili sme sa o 8.10 a na 9 sme boli objednaný na zubne,to boli fofry 😀 ,včera cez den vobec nespala 😅 a zaspala až o pol deviatej aj to po kriku 😖 no neviem neviem,ruky mi pcha stale za vystrih(a nosim až ku krku),aj mame včera šmatrala,ked tam bola poobede 😀 (že už davno ju nikto tak neobchytkal 😀 )už to trva nejako dlho,druha napiše dva tri dni a bol pokoj,len u nas to bude na dlhe lakte 🙄
radka,ked si toklo kojila,može ma ešte trhať v prsnikoch?pritom nemam vobec mlieko ani ked trocha potlačim bradavku nič nejde 😖

radka.m.
11. dec 2008

ahoj eliško-tak taky před těmi vánocemi nějak nestíhám,už aby byly ty svátky za námi.jinak u tý sárky to bude určitě trvat delší dobu,než zapomene,každé dítě je jiné a vy jste byli fakt výstavní závisláci. 😀 😀 😀 jinak mě mléko při stisku pořád ještě teče a škube mně v prsech hlavně ráno,to mám takový ten pocit,že se mi ještě pořád nalévají.tak si myslím,že ty tvá prsa mají ještě nárok na to,aby tě pnuly,ale myslím,že to jsou ještě ty mléčné žlázy a strach už nemusíš mít třeba kvůli zánětu,když píšeš,že už ti mléko neteče.neptala jsi se té neuroložky ohledně toho spaní?

eliska7
autor
11. dec 2008

radka diky,u mna to trhanie najviac citim,ked varim pečem a som nad tým teplom 😖 ,dnes aspon pekne zaspala,bez vyvadzania,lebo na obed zas spala len 40min aj s cestou 😖 .k tej neurol.chodime koli zachvatom a spaniu,to ma spolu suvis,vravela,že jej mam dať čas ked momentalne odstavujeme,že u nej to bude dlhšie trvať ,v januari uvidi ako dopadne eeg a potom sa rozhodne či da lieky alebo nie,zatial nechce nič davať,lebo doposial malo všetko opačny učinok(ešte viac nervozity a nespanku)a hlavne že ked vidi aka je mudra a chytra nechce ju teraz tlmiť ked sa vyvija-čo ma pravdu,takže musim vydržať a dalej sa tu len u vas ukludnuvať 😉 no ale zase taky extrem,dnes si začala sama sebe olyzovať bradavky 😅 tak povedz čo ešte ktomu dodať 🙄

tonicka
13. dec 2008

halo, halo, kde ste vssetky?

ankam
14. dec 2008

eli drzim palce,myslim na vas
toni haloooooooooo 😉

eliska7
autor
14. dec 2008

jej vidim,že ani vy nestihate 🙄 ja som uplne KO sarka prestala cez den spať a čo robi večer a vnoci ani neopisujem,včera som ju skoro zahlušila,na desiaty den mala strašný "absťak"tak plakala ,len didinky didinky,ukladala sa mi do lona a trhala vystih,chodila som doma v rolaku aby nemala kam ruky pchať,teraz nosim trička až ku krku aby ju to nedraždilo 🙄 ...a ževraj ked prestanem kojiť bude spavať lepšie...... 🙄 evi na teba som hlavne myslela,ked behala po byte ako duracelky a nie nie spať-ako tvoja mala 😖 som totalne vyšťavena potomto vikende 🙄 citim sa ako ten smajlik 😀
radka a ty si prestala maleho prečo kojiť?či dlhšie si nechcela,tak som myslela nateba 🙂
tonička zavidim ti daš didinky a je ticho 😀

tonicka
14. dec 2008

eli,tuto noc by si mi nezavidela... vcera cez den nespala a mala plno zazitkov, lebo tu bola kamoska a robili sme jeej detsku... a v nici som spala len od pol 11 do 12, potom sme sa prechadzali, didkali a spala len na mne a chcela aby som sedela, a vzdy ked som konecne zadriemala tak strasne plakala a zniva dookola az do 7, potom spla kludne do pol8 😅

mata78
14. dec 2008

ahojte. ako tak citam tak si zachvilu nebudem mat s kým pisat a stazovat sa ohladom kojenia. vy ste už skoro všetky odstavili. super.
eli ako to maslela ta doktorka s tym spanim? aj kristinka v noci zle spava.

eliska7
autor
15. dec 2008

matka ked dieťa ma vnoci dlhodobo "zle sny,kriči,plače zo sna,bludi po byte,je dezorientovane,hadže sa,cestuje po posteli-proste neklud a všetko s tým vola sa to odborne parasomnia,čiže poruchy spanku.eeg jej budu robiť opakovane,či sa nepreukaže epilepsia,koli tym zachvatom,alebo je to len suvis s nočnymi poruchami,takže tak.inač dnes je od rana u mamy,aby nepytala didinky,chuda je mi jej tak luto,ale ked chce isť musim to využiť,lebo ak dostane amok,zas tam nepojde aj dva tyždne 🙄 večer si aj dudlik vypytala,tak ho hryzla od nervov 😖