Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

alenik
8. apr 2008

ahojte kocky,Eliska,co sa stalo Sarke?Pamatam,ked bola moja sestra mala,tiez sa jej vyhadzali na tvari biele flaky a mala to z kupliska.Mama s nou bola tiez na koznom a uz sa jej to nezopakovalo.Ja zase s mliekom no problem.Od kedy nekojim,ani kvapka mi nevysla von.Urcite sa to upravi aj vam 😉 Dnes v noci som sa velmi potesila,lebo som zistila(aspon dufam,teda),ze dieta vyrastie a tym padom aj pochopi,co od neho chceme.Na noc este malej davam plienku(nastastie).Dnes v noci sa zobudila a kricala,ze pokakana!Nikdy v noci nekaka a teraz toto(pred spanim mi vravela,ze chce kakat,ale neverila som,lebo takto zvykne oddialovat spanie).Naozaj bola.Prebalila som ju,polozila spet do postielky,prikryla som ju a vravim,idem vyhodit plienku,lebo sa tu zadusime.Povedala som jej,ze vsetci este spinkame a ted aj ona musi.Povedala dobre a bez slova zaspala(do 7.30.Milion krat pred tym som to takto skusala a bez revu a spania medzi nami na posteli sa to nezaobislo.Ani na WC som v noci nemohla ist?ale to aj vy 😀 .Dufam,ze bude uz OK 😉 .U nas je kraaasne,boli sme vonku,tak dam do albumu nieco new 🙂

magg
8. apr 2008

bystricanka kup si v lekarni ricinus ch 30, prestane sa ti tvorit mliecko, je to bez predpisu, homeopatikum

eliska7
autor
8. apr 2008

už sme hore,tak rychlo evi 😢 alenik 🙂 a ostatne 😵

riusik
8. apr 2008

ahojte, my sme boli dlho vonku, maly sa vyblaznil. prisli sme domov, zjedol polievku, lahol a do piatich minut mrtvy... uzasne 😵
eli, snad to nebude nic vazne, tie sarkine flaky...
evka, ako tak citam, co pises - niekedy ako keby si o mojom pisala 😵 niekedy je taky dobrucky a niekedy by som ho najradsej isla vratit 😠 len neviem kam 😀
alenik, aj nam sa to stalo asi dvakrat, ze v noci nalozil do plienky. asi vela papala 😉

alenik
8. apr 2008

riusik,aj ja tak vravim,ze by som malu niekedy vratila,ale spet uz nevojde 😀 .Evi,kup si laptop a budes s nami komunikovat aj zo sanatoria.Mala spinka.Uvidim,s akou naladou sa zobudi,lebo obcas vstane ako certica.

bystricanka
8. apr 2008

ahojte...
my sme boli von. Zatiaľ je malý zlatý, ale ešte nie je večer. Tak sa to môže behom polhodinky rapídne zmeniť 😀

magg...díky 🙂

evka39
8. apr 2008

aleník vy máte teda krásny trojkolčičku to ten náš šrotík može íst do kelu...Bože tá vrieska,,padám

riusik
8. apr 2008

alenik aj ja som po nej pozerala, ale nakoniec sme dostali inu 🙂 niekedy prihodim foto. teraz makam na anglictine ☹ nie velmi sa mi chce....

eliska7
autor
8. apr 2008

alenik,pekna,natom zachode to mate pomocnu stoličku,jeto dobr,

tonicka
8. apr 2008

eliska, vies co ma napadlo...u nas sa zlepsil spanok aspon co sa týka toho cecovania, ked ju ulozim obcas cez den 2x hoci aj len na pol hodku. Mam pocit, ze potom v noci nemusi tolko "spracovavat a znovu prezivat den".A este, ked viac ceckuje cez den, tak v noci mame 1 x kojenie a potom az okolo 6. 😉 Uvidim, ci je to dočasne alebo je to takto pre nu lepsie 🙂

ankam
8. apr 2008

cavte baby.eliska co sa to stalo sarinke???daj vediet ako ste dopadli na koznom.a pobavila si ma 😀 😀 😀
toni ja keby som dala spat malu 2krat tak vecer si to mozem hodit do polnoci 😀 😀 😀

ankam
8. apr 2008

evi daj vediet ci si na tom lieceni 😀

ankam
8. apr 2008

ja nase oblecenie stare davam romom,ked ide nejaky okolo tak ho stopnem 😀 a malej veci odkladam(mozno ked bude druhe)ale neviem ci to ma vyznam,no niektore mi je fakt luto vyhodit.Take flakate vyhadzujem.a tie nove,pockam kto bude mat v rodine dalsie babo a nech berie co sa mu zapaci...........

bystricanka
8. apr 2008

ahojte dieťa mi už spí... 😀

alenik...aj my chceme takú trojkolku....ale viac chceme to super pieskovisko 😵 😀

bystricanka
8. apr 2008

kde ste? Uspávate a kojíte?

loren...ako malá?

eli...koľko krát ste dnes cickali? 😵 Dúfam, že dala malá mamine dnes trošku pokoj 😉

evka39
8. apr 2008

ankam,vela nechýbalo.Emka mala zase nervový záchvat,ale poriadny.Bola tu švagriná tak normálne nechápala a obdivovala ma,že som jej nenacapala po ritke...Ja sa snažím tak ako ste my radili.Nevšímat si,alebo silné objatie,ale ked ju objímem,prestane ale začne sa strašne maznat a to nemám rada.Nechcem aby bola rozmaznaná..Baby,toto ma tak psych.vyčerpáva...Ja malej oblečenie odkladam, že pre druhé,ale takýmto činom bude druhé jedine vtedy,ked bude Ema na dôchodku 😀

bystricanka
8. apr 2008

evi..a to prečo mala ten záchvat? NIečo sa jej nepodarilo alebo si jej niečo nedala?
Bože ja neviem ako ja budem zvládať Matúškové záchvaty. Ja mu asi dám na riť a bude klud. Aj keď viem, že týmto sa nič nevyrieši, ale ja občas stratím nervy. Hlavne vtedy keď mám krámy. Vtedy ma nik nemôže rozčúliť, lebo mám chuť niekoho prizabiť 😠

evka39
8. apr 2008

bystri,pre úplné maličkosti,niečo sa jej nepodarí,alebo jej niečo nedám v tej sekunde ako o to požiada,sesternica jej zoberie hračku...zobrala som ju na ruky z vonku kde už pršalo,tak to nešla prežit 😖 Tiež sa čudujem,že som jej nešupla ale ja už som bola mimo.Normálne mi bolo na grcku

eliska7
autor
8. apr 2008

čauky,sarke sa tie biele flaky začali zničoho nič robiť,najprv jeden ,potom druhy,už to ma na obidvoch ličkach,zajtra budem mudrejšia.Dnes sme ceckovali poobede len raz? 😅 normalne sa pytam sama seba 😕 tak dobre 😀 Toni ono normalne mava za deň niekolko "agonii,že chce spať aj prevraca oči na dide,ale nezaspi,proste jej stači to didkanie a potom je ako nabita energiou 😕 aj dnes o 17 ju takto chytilo,aj zrenice mala rozširene a nič 😖

bystricanka
8. apr 2008

eli..raz poobede? Fúha, tak malá sa dnes prekonala 😉

evi...tak to fakt ma zlosť pre úplne maličkosti. Ale hádam ju to prejde. Možno len teraz má také blbé obdobie. Zajtra bude možno dobre 😉

bystricanka
8. apr 2008

baby..idem od vás. Ide mi seriál.
Papa. Pekne sa všetky do ružova vyspinkajte. 😉

tonicka
8. apr 2008

eli, ja ju niekedy trosku pohojdam, leno teraz musi byt na rukach v objati, inak nezaspi a za cca 20 min spi, i ked asi 3 X chce odist a tvari sa vyspato..
evi sandalky su super, zvykla si na ne a stale na ne ukazuje 😉
inak caute vsetky babulky, dne som vas tusim ani nepozdravila 😅 🙂

loren
8. apr 2008

ahoj tak sara dnes isla spat az o druhej ma slak triafal a az teraz zasa zaspala som zvedava dokedy sople ma ale uz sa to hadam lepsi bystri a co pozeras

evka39
8. apr 2008

emka zaspala pred osmov,na to všetko,čo dnes bolo v pohode...loren aj nás tie soplíky nie a nie opustit...už ich má týžden aj dva dni ...ja som emke davala nasivin celý týžden,tak dúfam,že jej velmi nevysušilo sliznicu...už som ich vysadila a dávam len vincentku no a odsávame s krikom a na silu...akú máš odsávačku??my na vysávač_na nezaplatenie

alenik
8. apr 2008

ahojte,ordinacia uz skoncila a panelak kukam jednym ockom.Mala sa preorientovala na vecerne kakanie.Dnes som ju ulozila spinkat a po 15 min.,ze chce kakat.Musela som si k nej sadnut na zem a este aj psa zavolala.Ked bolo po vsetkom,povedala:nooo faaaajneeee,podme haji.Skoro som odpadla.Dala som ju do postielky a o 10 minut tvrdo spala.Asi nam svita na lepsie casy.Dnes sme boli aj poobede vonku a pocmarali sme kriedami cely chodnik.Tak sa vytesovala 🙂 .Ked je vonku pekne,tak aj program pre decka sa da lepsi vymysliet 😉 .Eli,ohladom toho WC,to som z netu objednala take schodiky a mala chce len tam.Nocnik sme uz dali do pivnice.A ta trojkolka,to sme kupili asi pred mesiacom v Poprade v Draciku.mali na nu akciu a pacila sa mi,ze je taka trosku ina.Stala tolko,ako vsetky ostatne a ma aj vankusik na opierke,dole taky,kvazi nakupny kosicek,aj tu tasku.Ma take pogumovane kolieska,takze ked ideme,nepocut nas o 3 ulice dalej.Aj ja vam prajem dobru nocku vsetkym.

pipi1211
8. apr 2008

ahojte mamulky toto som napisala do vasej minulej temy ahojte mamulky potrebujem radu... malu by som chcela odstavit lebo ma strasne bolia bradavky a ked sa mam priznat tak mi uz dost vadi ze mi zaspavala na didke a aj v noci sa vela krat budila niekedy aj 6krat za noc lebo chcela didu. dnes sa mi konecne podarilo uspat malu s flaskou no a tak sa chcem spytat co robit ked sa mi naleju prsia no a bola som prizvana sem tak prosim o rady 😀

petova
8. apr 2008

Ahojte, ja až teraz. My sme mali fajn noc, síce trochu mrnkal, ale keď som povedala užnie šššššt ale ŠT! tak zaspal a kojili sme až o pol šiestej. Celý deň bol dobručký, na plavoške si to užil, aj u babky poobede bol pohodičkový. Evi, ale neboj, dcéra ma trápila tak ako teba tá tvoja. Vraví sa, že druhé je vždy iné ako to prvé, tak asi moje druhé dieťa je ako med. 😀
Bystri, ty sa tešíš, že keď bude väčšie, že ťa bude rozumieť a bude to lepšie. No, nechcem byť kaziteľ radosti, ale keď je väčšie, tak má viac rozumu a bude si presadzovať to svoje a ty sa budeš handrkovať aj 10 min o jednom. ☹ Aspoň u nás to tak je, dcéra len vyjednáva a mudruje, niekedy to ide, veď má na to právo, ale niekedy ma ide poraziť, že to proste neprejde bez protirečení a pokoj, môžme ísť ďalej. 😝 Je kus pravdy na tom, že malé deti, malé starosti, veľké deti, veľké starosti. Čo povieš Eliska? A keď niečo zakážem, napr. celé poobedie sedieť pri PC, tak to ešte oduje ústa a kráča ako primadona. Dakedy ma z nej ide fakt trafiť, čo bude v puberte 😅
Nechcem sa na ňu sťažovať, ináč je super aj pomoc pri malom neoceniteľná, no inokedy naopak.
Pipi, keď sa ti nalejú prsia, tak si odstrkni len toľko mlieka, aby zmäkli a pocítila si úľavu, viac nie. A sú homeopatiká, Ricinus communis na zastavenie tvorby mlieka, s rovnakým názvom názvom sú aj na podporu kojenia, tak to treba povedať v lekárni.
Som unavená, idem spať, dobrú noc. 😔

bystricanka
9. apr 2008

dobré rámko...
môjmu dieťaťu v noci drbkalo. Tak sme každú hodinu a pol čajíkovali. O 3h som už mala nervy tak som skríkla"spi" a spal až 3 a pol hodiny 😀

petova...tak super, že si ma takto "ukľudnila".A ja som sa tešila, že keď bude malý väčší, tak budem mať pokoj. Nuž čo....nejako to zvládneme aj s ofučanými perami 😵

loren...ordináciu kukám 😕

evka39
9. apr 2008

naša noc???? ☹ 😒 😠 😢 a ráno som vsrala 🙄 🙄 🙄 Ale Emík v pohode,len ten jašel prešiel na mna a drhla som celú noc ako tuberák..A ked som chcela íst spat do detskej tak "mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"ani vyčúrat,tak sme sa trápili celú noc...Chudák muž,nič sa nevyspal...Ráno som mala aj teplotu len by som ležala,no či sa to dá pri malej???Bože,mám ale blbé obdobie,len sa tu stažujem ,čoooooooooo?Tak pekný dník moje 😉

bystricanka
9. apr 2008

evi...tak to teda preskočilo na teba? ☹ ☹ Tak rýchlo niečo na kašel a na teplotu. 😉
evi...len sa nám posťažuj. Však komu inému sa budeš? A my sme tu na to 😵...že baby?