Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

riusik
28. apr 2008

no, pekne pekne, nikto si tu nenajde chvilku casu, aby sa podelil so svojimi radostami ci starostami? a zvysil pocet prispevkov??? 😉
asi to znamena, ze vsetko je vsade ok, ze ste vsetci stale vonku, a to je dobre 😵 ved aj my...
tak vam prajem pekne slnecne dnicky, papa

anielik
28. apr 2008

Ahojte tak my kempujeme doma v byte :(

Matko mi v celu sobotu pomahal vonku a asi ho prefuklo a tak sme chori a trapime sa so soplikami a suchym kaslom...noc bola strasna...ani nebudem pisat, cakala som kedy niektori sused zavola socialkku...vysavali sme sopliky vysavacom....

vsetkym vam zelame pekny dnicek a uzivajte si slniecka 😉

eliska7
autor
28. apr 2008

anielik,skore zdravičko,všetkym ahoooooj,cez vikend ako inač v zahrade,večer sparatavať a tak.Ceckovani=hrozneeeee,cez vikend sa valila navšteva za navštevou a sarina utecha mamine didi-keby ste počuli ako pyta:maminka didi,papať mličko 😀 až mi je doplaču-takto ja nikdy neodstavim.Noc dve posledne lepšie nevrieska,ale od tej 4 vysi na didach až kym nevstaneme 😠 inač tak normalne každych 30min 😀 V stredu mame krst dankov,tak ked tu neukažem sa mam vybavovania-prepačte mi,zajtra sa aj krstna dovali,budem sa musieť venovať 😖 myslim na vas stale.
Evi teškam sa že spite cez den,my sme skusili aby spala dvakrat za den(v nedelu),sama tak chcela ale revala aj ked šla spať,aj ked vstala až do pol10 večer,ked som zase dostala hystericky zachvat,muž držal malu lebo by som jej asi fakt niečo spravila 😢 takže sa musim dopovať liekami na ukludnenie,čiže lepšie ked spi hoci len 30min cez den a večer je o 19 tvrda ako taketo plakania cely den 😖 aspon videl aj on sam,lebo idu my všetci nanervy.najprv ma terorizuju že dokedy chcem kojiť?a potom tym že čo chcem robiť v lete ked tak skoro musim isť domov(18)lebo mame ritual-papať,kupať,masaž,kojenie s hudbou.Tak som im povedala,že hovno(prepačte)čo ju mam zabiť aby spala podla ich predstav,ja som vdačna aj tych par min čo spi a oni ma takto znervoznuju,vy ma určite chapete 😢 ved ja chcem len jej dobre,no tak budem čumeť do telky,čo ine mam spraviť 😅 možno časom sa sama posunie,alebo masaže zaberu a potom bude lepšie-vidiš anielik niesi sama kto sa vylieva,mne sa vždy ulavi 😉

tonicka
28. apr 2008

ahojte kočky. tak my noci teraz troska horsie plakavacie ale objavila som dalsie stolicky 😝 tak asi preto. Didovanie klasika, asi tak ako eliska 😀 Ja uz vsetkym s vaznou tvarou hovorim ze do 18 r. takze to este 16 a pol roka nemusia riesit 😀 😀

eliska7
autor
28. apr 2008

toni-zlata,aj ja to iste,tych ludi nič fakt nezaujima.ešte kojite?taku by som im vrazila 😀 a čo mame robiť,ked sa nedaju odstaviť 😕 ved nato sme matky,no nie?tak peknu noc 😔

tonicka
28. apr 2008

aj vam eli, hlavne po 4 nech je rýchlo rano 😀

eliska7
autor
29. apr 2008

ahojte,no veru od 4 hore na didach a od pol6 beha po byte,teraz zaspala o 10 čo bola uskučana ako svet,kamaratka mi ju zobrala,aby som mohla aspon umyť dlažky a hlavne aby nevysela na didach,mama navarila,tak može navšteva dojsť 😉 pekny den všetkym,tu je krasne 🙂

tretulka
29. apr 2008

ahojte, ja som sice drobca odstavila a toco dokazuje od vikendu ma nici 😔 , vecr krasne vypije flasku mlieka, zaspinka v postielke a okolo 2hej sa zobudi /uz sa stalo ze aj o polnoci/ a vrieska ako besny, ale priserne, ked ho chcem dat lezat tak jaci ze nie, ked ho vezmem k sebe a chcem ho utisit tak ma odstrkuje a vykrikuje mama nono, nie, nie...no ako vysinuty...tuto noc som normalne vysla z izby, vravimmuzovi idem von lebo mu ublizim...a este som si predstavila tu trhlu susedu pod nami, co mi povedala, ze moje dieta reve kazdy veer hodiny 😠 a jej zazracne deti neplakali tak ako ten nas....no fakt neviem co mam s nim robit...nic ho neboli, jest nechce, pit nechce, len reve, reve a reve...vcera som na wc revala aj ja...celkovo som nejaka rozhadzana...muz ho potom nejako utisil, trvalo to asi pol hodku, prisla som do spalne, maly na mojej posteli, vyrevany, sadla som si k nemu tak sa ku mne ulil, mama, mama, tu, nech si lahnem, ked osm si lahla, tak sa vrtel, nevedel si najst miesto, nakoniec som ho dala do postielky a tam zaspal...rano o 6 tej bol hore a hned pytal mnam...isla som mu spravit mlieko, tak mrnkal, no ako u sibnutych...potom ze som nervozna 😔 ...ja fakt neviem, co robim zle, ved sa mu venujem, von chodime, vybeha sa a aj tak nespi...cez den je usmievave sniecko vesele a v noci ako pavian 😖 ...teraz spi, zaspal o 11,35, tak som zvedava ako vstane...prajem pekny dnik a kludne deticky 😉

alenik
29. apr 2008

ahojte,TRETULKA?to iste robievala moja mala.Kazducku noc od 5 mesiaca.Prestala sai pred 2 mes.,ale posledne 3 noci sa to vratilo.Neviem,v com je problem.Sice nevrieska az tak strasne,ale aj tak dost.Povie,ze chce pisat,dam ju na WC,ona normalne spi(ma zavrete oci),drzi ma okolo krku,vycika sa a uz je do rana klud.Zachvaty placu mava od pol noci,do tej tretej.Nie v kuse,ale stale sa to objavuje v tomto case.Asi sa jej nieco sniva,lebo place a ked sa k nej doplazim,lahne si a spinka.Stale nas kontroluje,ci sme v izbe.Ocko,deee si?Mamka,tu je.Ked sa jej ozveme,uz je spokojna.Cez den spi 20 min.Vonku travi denne 8 hodin.Doobedu so mnou,poobede s muzom a podvecer ju este babka dorazi,ked dojde z prace.No vlastne,vsetci sme dorazeni,len mala nie.Vecer ide s revom domov,lebo ona :netke domov,otava vonku...Dnes od rana len fnukala a fnukala.Chcela som jej supnut po plienke,ale akosi som pozabudla,ze ju nema,tak ma riadne ruka zastipala 😅 .Posasko vyzeralo byt pekne,ale mam pocit,ze sa schyluje na dazd,uvidime.Prajem vam pekny dnik.ELISKA?dufam,ze Sarka nevyzenie navstevu predcasne prec 😉

eliska7
autor
29. apr 2008

ahojte,no navštevu nevyhnala,celkom fain ich prijala, trošku mrnkala,musela som na pol hod odisť z obzvačky.Tetu si oblubila-vola ju anička 🙂 aj sa snou išla prejsť po zahradkach.dnes spala doobeda od 10 do pol12 s dvoma cecovaniami,no poobede bola prisaham každzch 20min prisata a tahala o dušu,zase jej vylieza treti roh zo stoličkz,musela som jej dať aj ibalgin,mala yvzšenu teplotu a ukazovala že jej idu zubkz 😢 takže dnes didi velmi zle.už spi od 18.50,rano bude zase hore od 4 😖 Ešte chcem dodatočne pofukať tušim evkinej malej spalenu ručičku 😢 už jeto lepšie?peknz večer všetkym,držte nam palce na yajtra aby to sarka vydržala večer od 17-18 pri babke a v kostole 😅 abz som mohla bzť pri malom ved to je jeho velka udalosť,tak sa teší 🙂 už dostal predčasne dar-laptom,ma to dokopy aj na krst a primanie v maji.A ešte ho pochvalim,vzhrali prve miesto v zdravotnickej suťaži,on bol kapitan,odporučili ho na červenz kríž,bude na akciach poskztovať verejne prvu pomoc a aj do školy ydravotnickej,vraj je velmi dobry-po mamičke 🙂 🙂

alenik
29. apr 2008

super eli,mozes byt hrda na Danyho.O chvilu budes aj na Sarku.Sice to uz aj si,nie? 😉

tonicka
29. apr 2008

eliska budem na teba mysliek, ked vstaneme aj my o 4 😀

alenik
30. apr 2008

Nikto nic?my spinkame,ja varim.Boli sme dnes na prechadzke a stretli sme ocka,tak nas pozval na obed do restiky.Malej doniesli zeleninovu polievku a ona ju len ochutnala a vravi:neni dobra,doma papam mamkinu povoku 😀 V noci vystrajala,ako besna.Skoda rozpravat,vsetky nase deti su v tomto obdobi asi take,ze?Som smutko,lebo sme dnes stretli nasho kamarata Filipka abol na vysetrenie a brali mu krv,lebo maju podozrenie na cukrovku.Ma 2,5 roka a posledny tyzden nic neje(absolutne),len pije kvanta vody,je stale unaveny,malatny,bledy,kruhy pod ockami... ☹ dufam,ze sa to nepotvrdi.Minule som vam zabudla napisat,ako sme boli v sobotu pri konikoch.Ja som sa bala a mala ich hladkala o dusu.nakoniec muz vravi,ze ju dame na ponika a nech sa trosku povozi.samozrejme,ze nikto ju nemohol drzat(ja sama!).Len hlavka jej skakala zo strany na stranu a stale kricala:konik,hijooo,hojooo?Isli sme sa popucit od smiechu.Dali sme ju z konika dole a ona spustila taky rev,ze vsetky kone,ktore boli v stajniach,zacali erdzat.Prechadzali sme cez velku jazdiaren a tam prave jezdila osetrovatelka na velkom konovi.Ten sa splasil a skoro na mna vyskocil.Vobec nereagoval na prikazy.Bala som sa jek slak.Mimochodom bola to kobylka,ktora sa vola Alenka a je odomna o 2 roky mladsia 😀

eliska7
autor
30. apr 2008

ahojte,alenik mala musela byť podarena 😉 my sme boli doobeda v meste,v cukrarni,sarka po prvy raz čo chodi,vyhukovala kojač kojáááč,lebo čašnička bola pomala 😀 tak sa jej pačilo,teraz haja,všetci jedia a potom ked vstane najeme sa my dve a pak ideme do kostola,inač otras čas,pod mrakom a zima,vždy ked nachystam malej suknu,či šaty ostane škaredo 😠 no vyriešila som to tak že ma gate,šaty ako tuniku a hotovo 😀 pekny den všetkym 🙂

evka39
30. apr 2008

ahojte,aj u nás je škaredo 😝 alenik,jeeeeeej,to muselo byt pekné na koníkoch.Moja malá sa vytiešala aspon s prastarkého kozičiek velkých,ja som sa ich tiež bála a ona ju nahánala po dvore až mi lepilo,že na nu vyskočí,,Hm,žena z dediny...eli,dobre si to vyriešila s tým oblečkom malá bude čačaná,tak nech to mladému mužovi dobre dopadne a samo aj vám všetkým...Uži si to maminka... 😉 Emík spí,už týžden spáva,aj ked uspávanie trvá hodinu aj viac ale som v pohode nieje to s velkým krikom ak si aj poplače,tak len chvílku a nie velmi...No ale večer mám problém ju o desiatej dostat do postele...Za všetko je nejaká dan...Počujte,dávno nepísala petova 😒 Kde si?????????,Tak pekný dník všetkým

eliska7
autor
1. máj 2008

ahojte,dopadlo to dobre,bolo to stokrat krajšie ako ked saru krstili.mama bola z malou ya sklom,dosť sa jedovala,potom ju doniesol muž ku mne do lavice-a ona na cely kostol-didííííí,musela som utakať von a pred zvonicou som čupela a davala jej didi 😀 i,ked sa ukludnila tak som šla na konci dovnutra,rozdala deťom cukriky-to sa jej pačilo 🙂 počasko vyšlo poprchať začalo až ked sme došli domov o pol 7,teraz skušam novu pračku,ked stara odišla,bože neda sa to ani porovnať-1200otačok na žmzkanie,ešte aj program žehlenia-juj či mam radosť konečne nebudem mať starosti y velkym žehlenim 😉 peknyden všetkym a pište nemam čo čitať 😕 evi,ved tojeto bud maš pokoj večer,alebo cez den 😖 mne teda je lepšie ked večer spi najneskor do 20.30ako včera,aby som mala trošku aj pre seba-ticha

ankam
1. máj 2008

ahojte 😀 dnes prsi tak mam aj na vas cas 😀 ale zato mala Viki len vonku chce ist,dovecera asi s nou nevydrzim

tonicka
1. máj 2008

ahojte. Ja som vcera pisala 3 krat prispevok...ale nepridalomi ho, tak som to vzdalka. Takze vskratke. Noci mame celkom fajn, ale vecer jej dam trosku nurofenu... idu nam zuby, 2 stolicky jej uz vysli, idu dalsie...coho neklamnym znakom je, ze cez den vkuse didinkujeme a papa len hrusky a suche rozky 😀 A dalej som sa od pondelka stratenou kamaratkinou maminou...ale dnes sme ju chvalabohu nasli 🙂

eliska7
autor
2. máj 2008

ahojte baby,kde ste?????? 😕 ved takto ten tisici prispevok nenapišeme ani do vanoc 😀 no neviem si predstaviť,ked bude uplne teplo tu snad nikto nepride ani za tyžden 😅
no k veci aby som neodbočovala od temy.od utorka sme s didovanim velmi zle,stale plače,ale didi pyta-aj vonku,doslovne kaž.20min si pyta,ked jej nedam dnes až zašla od revu-či jej idu zase stoličky čičo netušim,ale jeto hruza,teta čo tu bola povedala žeto ešte nezažila take yavisle dieťa,kexiky čo som jej včera večer piekla na nervovy system,možem zožrať asi sama 😀 ako yavidim tretulke-dufam že už ste uplne odstaveny 😉 či ešte plačka?

tonicka
2. máj 2008

ahoj eli, ja sa tu poflakujem...my sme cez den tiez strasny zavislaci...si malavydieti pred tristvrtehodinou tu scenu vonku 😀 😀 myslim,ze by si si myslela,ze mam tvoje dieta 😀 😀

tonicka
2. máj 2008

a tie keksiky posli ku mne, mne sa zidu 😀 😀 😝

tretulka
2. máj 2008

ahojte...eli my sme nadobro odstaveny, aj ked maly este zvykne pytat mnam a zbozne hladi na prsnik 😎 , ale poviem, ze mam bo a je pokoj...to asi len skusa, ci si to nahodou nerozmyslim 😀 ...uz aj noci su ok, vcera isiel spat neskoro, boli sme na navsteve, zaspal o 21.00 a okolo 23.00 si pomrnkal, sadol si, dala som ho lezkat, napil sa vodicky a s flaskou v puse zaspal, o 5tej sa pytal ku nam a spal este do 6,15 🙂 ...ale potom uz vyrazne ziadal mnam, mnam, este si nezvykol na o, ze musi chvilku pockat, kym sa mlieko pripravi...ale vecer je podareny, uvidi flasu a taky nateseny povie mnam, mnam a ked dopije flasu tak skonstatuje, ze neni 😀 a to som si myslela, ze sa moje dieta nikdy nebude "tesit" na flasu 😎

evka39
2. máj 2008

ahojte v skratke,nám ide asi posledná stolička,čiže máme doma čerta ale teraz mi to nejak až tak nevadí lebo ................Emík má v nedelu dva rôčky,tak som taká,,,fňuk,precitlivená,žeby som ju spapala od lásky...končím,lebo mi zhorí koláč v rúre,,..Jaj,ešte pekný dník vám..Eli,Toni len klud a pevné nervy 😉

alenik
2. máj 2008

ahojte kocky,naozaj,ked je pekne pocasko,casu je pramaaalo...stale len vonku...Eli,musite to zvladnut 😉 Evka,aj ja som taka.ked si predstavim,ze len nedavno som chodila s brusinom a teraz uz mame doma taku velku slecnu...tiez sa mi chce fnuknut..trosku 😅 .My budeme mat o 3 mes.narodky.Vsimla som si v pase,ze aj Riuskin Tomy uz ma 2 rocky.Riusik tu uz dlhsie nebola,tak malemu srdecne gratulujem 😉 .Pekny dnik

evka39
2. máj 2008

Ano,riušik malý mal dva ak sa nemýlim na 1.mája..Dodatočne všetko najlepšie Tomáškovi....posielame pusinku cmuk

ankam
2. máj 2008

cavte kocice.prave sme dosli dovnutra.ideme sa sprchovat a hajaaaaaaaaaaat.
didujeme o106.ci je den ci je noc. 😖
a to som myslela ze vonku zabudne.........ked sme vonku tak nechce ist dnu papat,tak ako aj dnes som za nou behala z lyzickou aby aspon nieco normalne zjedla.
inac si stale vydobije svoje dindy..... 😉
alenik co kupite malej???????????

evka39
2. máj 2008

Ani,my sme Emke kúpili kuchynku aj s obchodíkom a už sme jej to dali aj ked narodky má v nedelu/neviem,či som už o tej kuchynke nepísala ak ano ,tak pardon/Má ju v kuchyni a varí spolu so mno.teda ona "pece kojácik 😀 Ani,tak odstavenie v nedohladne,čo???ty asi musíš teda čakat do jesene,ked sa ochladí 😀 a celé leto predidujete 😀 Náš ocík išiel so svokrou do metra tak sme samé a pozerám na hodinky,že by sme mali íst už do vane...tak ,zajtra sa ozvem asi len večer,ked slečna odpadne od únavy do postele...pekný víkend

alenik
2. máj 2008

ahojte kocky,mala prave zaspinkala,tak som dosla kuk.Ankam,neboj sa,odstavite....len neviem,kedy 😀 .Vobec neviem,co Kamči kupime.uz ma doma vsetko mozne(aj nemozne).Apropo,mohli by ste mi kocky moje poradit,co by bolo vhodne,pre taku 2-rocnu babulku... 😕

tonicka
2. máj 2008

my tiez uz spime 😵 ja som dnes do nej natlacila zemiaciky 😀 a diduuuuuuuuu 😀

alenik
2. máj 2008

no toni,viem si predstavit s akou chutou Kajka papala zemiaciky a tu cicu si jej fakt musela nanutit 😀