Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
2. júl 2008

no co evi, podarilo sa svokre?
😀

riusik
2. júl 2008

ahojte... no evi, aj mna by zaujimalo ako to svokra zvladla 😉 mozno budeme vsetky prekvapene...
moje dieta je tiez nejake cele domotkane z toho pocasia - vcera popoludni nespal vobec, dnes rano do pol jedenastej a vobec mu nevadilo, ze som ho o osmej zobudila, vypytal si kakaoko (ako sa to pise???) a spal dalej 😅 samozrejme som nemala v plane ho dat poobede spat, ale on sam si to vyziadal, tak sme o tretej zalahli, ale sa iba blaznil a robil mi zle, tak vravim pod ideme vstavat a on rezolutne odmietol, odisla som z izby, ze ved aj tak pride za mnou. uhmmm, ani neviem kedy presne, ale o stvrtej som isla do izby, lebo bolo nejak ticho a on spal a spi stale, hoci som ho o piatej budila, povedal, ze "maminka, nino vstavat, tu" a ukazal na postel. takze asi tak. tipujem, ze dnes skor ako o polnoci nezaspi. pride kamaratka, tak asi pojdeme na nejaku zurku 😀 samozrejme aj s malym............xixi

evka39
2. júl 2008

no,jasné,že ju neuspala pekne ju potrápila,myslím Emka svokru 😀 😀 aspon vie aké to je,lebo ona si to tak ľahko predstavuje,však ide sa spat a hotovo no houby,emka ju vyviedla z omylu 😀
samo,nezaspala ani mne ale ja som ju nenútila len sme si išli lažkať a teraz večer mami nie buvat nie pinkat...a ked zalahla,za 10min KO...a terz len tak odfukuje.len v noci začala nejak vymýšlať,že chce cikat a vodičku piť,jaj,uvidíme čo bude dnes tak dobrú nocku moje 😉 🙄

eliska7
autor
4. júl 2008

ahojte,my sme spali dva dni na zahrade aj kamoškou,same dve s deťmi,troška sme sa bali,ale super,až nato že sara revala celu noc a ja som začala ranajky ibalginom 😠 ,cez den ked sme vonku je uplne bez didi,no a ked je taky den ako dnes vietor,dažd a sme v byte huka ako šialena,len didinky,dnes celu noc vrieskala mamička mamička-znova sme tam kde pred tými masažami a to len za tie poondiate cecky-bože aóna je tak naviazana,že hruza.teraz som ani neprotestovala ked išla spať dala si didi a za 5 min spala 😖 poobede ide k mame ak tam vydrží,lebo doobeda sa len domov pýtala 😒 Evi aj moja mama je moc mudra.tak ma nasrala,včera mi zavelila že sara ide na cely den a noc k nim a hotovo,ona ju nauči spať 😅 tak som jej nadala do de...že čo si mysli,ked tam nechce byť ani cez den ,žeči si mysli že budem vnoci utekať,alebo z nej bude ešte väčši psycho ked ju necha vrieskať-najlepši bol moj otec:čo ju hceš na 24 hod ked niesi schopna ju hodinu varovať bez nervov 😀 takže tak ,ked je pekne sme vonku a vtedy je ako anjelik 🙂 bola som zase pozreť malinke babo,jaj neviem sa vynadivať 😉
Riusik no kedy maly zaspal?oplnoci 😀 aleje zabava s tými deťmi 😉

katka76
4. júl 2008

caute maminy, pridavam sa do klubu odstavujucich mamiciek. zacala som tak pozvolna minuly stvrtok, lebo to nocne x-te kojenie mi uz zacalo vadit. herecka rano vypila UM, tak som hned nakupila do zasoby, vypila aj vecer a potom som 3 dni pila len ja. rano jej este dam prsko, niekedy aj poobede, ale ked sa v noci prebrala na kojenie, povedala som jej, ze maminka nema a dieta zazrakom neprotestovalo a zaspalo len s cumlikom. normos som nechapala, tak uvidime, ako dnes.....

riusik
4. júl 2008

ahojte....joj, eliska, ja ze uz ste "za vodou" ☹ mas, pravdu, s tymi detmi je zabava...
a inak, ano nechybalo vela do polnoci... ale co uz. na druhy den vstal o osmej na mlieko a uz som mu nedovolila spat i ked chcel, potom pekne o jednej zaspal poobede, asi pre istotu 😀 takze sa nam to ako-tak upravilo. ale teraz este nespi, tahal ma do postele, ale vymysla tam... som odisla a on sa tam sam sebe stazuje, ze mama papa a tak... idem za nim, aby nemal pocit, ze som odisla navzdy. ale je sranda, ze nepride z izby sam, asi sa ma boji 😕
katka, tesim sa s tebou, u nas to nebolo take jednoduche, ale zasa ani take zlozite ako napr. u elisky... ale bolo to o inom, kedze cucal este v 21 mesiacoch. iba jedna rada - nerob ziadne vynimky, ak si raz povedala, ze nie je v noci, tak nie je v noci...

tonicka
4. júl 2008

ahojte, tusim sme sa tu fakt dobre stretli...moja mama mi rady nedava, vie moj nazor 😀 svokra tiez nie,ona ma len obcas super napad 😠 😀 , napr preco chcem ulozit dieta o pol 10,ked ona sa s nim chce este hrat a podobne 😀 Eli, drzkaj sa...napadlo ma,ze ci sa Sarinke neda vysvetlit, ze ked takto hysterci, budes mat bobo na didinkach a nie je mliecko a ujo doktor vtedy zakazal dat mliecko...alebo nieco na ten sposob(asi si to uz ale skusala) 😅 katka, super...snad sa odstavite v klude a veru ako pise riusik, skus neustupit 😉
nam idu dalsie zuby, takze moje rozhodnutie, ze kojim kym vsetky nevydu, plati 😀 dufam ze vydu rychlo 😀 😀 😝

eliska7
autor
4. júl 2008

ved toni aj sarke sa tlačia ta 19-20 raz zaleze,raz ju celu citiť vonku,možno aj preto je taka,aj dnes hrozný den na obed zaspala na didi,obudila sa po 35min s takým revom že až,tak zase didi,potom som ju nechala plakať,tak striedavo plakala a driemkala,nakoniec som jej dala didi a tak sme spali hodinu 😖 po 3 týž zase dalšia kriza a to preto že sme boli doma 😠 ona snad neznaša byť zavreta.okrem toho ma aj tie zaludočne potiaže ,musim sa objednať na gastro,ma zase hlienovu stolicu s primesou krvi a hrozne prdka-porušili sme dietu,na rady lekarov sme skusili zaviesť aspon syry,jogurty-užasny efekt 😠 moje chudatko len trpi.už rozumie tomu že didinky až večer,ked ideme hajať,a cez den vysvetlujem že doktor kazal zalepiť,občas ešte aj zalepim,no dnes nebola na to vhodna chvila,proste potrebovala maminku-po novom plače mamička mamička-staršnepočuvať 😢 hrozne trpi-citovo.aj mudra babka ju po dvoch hod doniesla so strašným plačom a to ju chcela na 24hod 😀 ,no itak mudrovala,že ona by to zvladla-skoro som ju poslala do p.....takže momentalne to riešime rozpravanim a len čo sa vyčasi tahed von a bude ok 😉 rada by som vedela či existuje ešte nejaka čo už 4 raz zlyhala v odstavovani 😅 snad raz prestanem 🙄

eliska7
autor
5. júl 2008

no večer sme sa pekne porozpravali,dostala didinky,s tým že bude spinkať celu noc-vydržala od 20.20-do 3 🙂 potom striedavo raz lavy-pravy do 6 rana potom som ju nechala plakať,že je rano a svetlo a didi oddychuju,muž ju ukludnil hrou,vypýtala si mlečko do flašky,stiahla 120ml,teraz o 10 že ona chce do flašky mlečko a do kaťara(kočik)tak som zaqrobila 15Oml vypila a aj zaspala 😅 tak som zvedava čo zas poobede vymysli,ale je moc rozumna,hovorila si kým som zarobila mlečko,že didinky až večer večer 😀 pekny den či vikend všetkým,ale už tu chodime taaak poriedko 😢 nejako sa rozpadame,asi bude treba zase nova tema:len tak .... 😖

tanja61
5. júl 2008

baby ako casto ste kojili pocas dna ked ste odstavovali?ja uz nemam vela mlieka ale predsa co je dobre nato aby sa viac netvorilo/ja som pocula ze salviovy caj hmm?

tonicka
5. júl 2008

ale nie, zase sa sem zacne chodit, neboj 😉 A par nas tu stale je. Myslim na teba a drzkajte sa 🙂

katka76
5. júl 2008

ahoj zienky, tak referujem vcerajsiu noc: o 20.00 sme sa ukladali , samo, ze si cucla, o 22.30 som jej spravila UM a dieta spalo az do 3.00 - zazrak jak svina - no potom pytala prsko, len tak mrnkala "mam da" a trhala mi triko. tak som jej vysvetlovala, ze az rano, ze maminka nema, chvilu pomrnkala a zaspala na 45 min, potom sa posadila a situacia sa opakovala. tak som si ju dala k sebe a tvrdila, ze este maminka nema - mlieko mi pritom kvapkalo na brucho, tak ma objimala a skusala nanovo. vydrzali sme tak do 4.30 a potom som jej teda dala - ved 6 hodin bez jedla je u nej max rekord - a prelozila ju do postielky. no a spinkali sme takmer do 8.30
som zvedava, ze co dnes

bystricanka
6. júl 2008

ahojte baby..
a ahoj Katka....vitaj medzi nami 😉 Aj ked sa som už odstavila, ale rada sem chodím, lebo sa už dlhšie z babami poznáme. 🙂

tanja...ja som posledný mesiac kojila len ráno a večer a občas v noci. Mlieko sa mi pomaly prestalo tvoriť. Ale ešte aj teraz by som si trošku vytlačila, keby som chcela. A to už skoro 4 mesiace nekojím 🙂

eli...ale načo nová téma? Však ja sem občas nakuknem, len teraz je leto a všetky maminy sú z detičkami von. A večer o 21h zaľahnem unavená ako kôn. 😀
eli...a džkím ti palce pri odstavovaní. Zdá sa, že vám by bolo najlepšie, keby bolo vždy pekne a nemuseli ste kvasiť domka. Aspon Sárka nepýta didu 🙂

ankam
6. júl 2008

Cavtebabenky
tak uz mame polku cesty za nami z Chorbatska-bolo super az na tu cestu Nonstop Dinda.Uz som rozhodnuta ze pojdem na to.Uvidim este ako sa bude spravat doma.Alebo aspon raz na den ju musim naucit.
Zajtra uz by sme mali byt konecne doma tak sa vam budem venovat
Ale inac bolo super aj pocasko nam vyslo
Prvy den som mala hysaky,lebo Ako som sa okupala v mori tak Viki chcela hned mnam mnam a boli slaneCo ma nenapadlo.Tak bol cely den rev a vobec nechcela,nespala.A mne bolo ju samozrejme luto az som nadavala ze nas nikam netrebalo.
Potom uz chcela az velmi tak som zase nadavala.Stale toto iste.Ked nechce,placem a ked chce,nadavam

Ako ste na tom Tonicka a Eliska??KOjite este?

zatial paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

tonicka
6. júl 2008

ankam...jasneeee 😀 😀 😀 i ked dnes malicko ale podla toho ci nam idu zubky, ci nie 😉

evka39
6. júl 2008

Ahojte lásočky moje,na začiatok jedno prekvapko,Emka už 10min.spí 😕 😕 😕 takto skoro nešla spat ani ako mimino 😀 ale dnes sme boli na kováčovej na kupku jajaj to bolo supiš,taká bola zlatá,vybláznila sa až až a my s mužom len polihujeme taký sme unavení..
nemám ani kedy písat.lebo mije dieťa by len von behalo nejdem ju dostať dnu ináč,už dva týždne cez den nespíme ☹ ale čo už aspon je dobrá,už vidrží celý den a večer aspon ide skor spat ale je to dost celý den sa starat a neodýchnut si ani na pol hodinku...
tak sa mi majte krásne a pozdravujem detičky 😉

ankam
6. júl 2008

tak super toni lebo som myslela ze uz tu budem jedina co budem kojit
ale ako vidim aj Eliska to este nevzdala tak sa aj tak troska utesujem ze niesom sama........"na praskoch"hi 😀 😀 😀
asi ju dam niekam fakt na prazdniny,ale to by som asi zdivela zase bez nej

Evi tak ty si teda ani cez den neoddychnes....hmmmmm
asi si myslim ze ked prestanem s kojenim tak ani mne mala nebude spat cez den,lebo nebude vediet zaspat 😒

tonicka
6. júl 2008

ankam, ja ju budem uspavat v aute 😀
evi aj my sme presne tak zaspali, lebo dnes tatik robil časoveho managera a zabudol, ze dieta musi naobed spat 😀

evka39
7. júl 2008

ach jaj,"vydrží" s mäkkým "i",to je už na zamyslenie 😒 ospravedlnujem sa 😉 ale,hlavne,že píšem .dnes Emka vstala už o pol siedmej/čo je u nás skoro/ a volám ju do postele lažkať si,no ani poču´t... 🙄 no.ale idem sa pokúsiť o zázrak a dať ju spať....za skúšku nič nedám no nie???dnes je zase nejak škaredo u nás 😠 tak pekný den

evka39
7. júl 2008

od dnes už naozaj verím na zázraky,Emka zaspinkala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

riusik
7. júl 2008

ahojte...s tym spanim, myslim anka pisala, ze si mysli, ze mala nebude poobede spat, ked odstavi - tak prave mne tomas zacal lepsie spavat po odstaveni. a podstatne dlhsie. je to indivindi, ale chcem podporit 😉 ja som sa viac obavala "odstavenie dudla". on ho teda zacal pouzivat az v deviatich mesiacoch na moje naliehanie kvoli tomu, ze vsetko pchal do ust a pouzival ho iba na spanie. a potom som sa bala....klasika 😀 ale urobila som to sokovou terapiou - vzala dudel, vyhodila von oknom (akoze), ukazala malemu psa, ktory prave siel okolo, ze ten ho zjedol a povedala, ze v obchode nam uz nepredaju. a hotovo. par dni pred spanim rozpraval celu story aj so psom, ale neplakal... takze, zazraky sa naozaj deju, evka. pri nasich deturencoch kazdy den. mozno si ich niekedy nevsimneme, ale oni sa deju... nestava sa vam napriklad, ze vase dieta z nicoho nic pride a pobozka vas? objime? pohladka? no a nie je to taky maly zazrak???
pekny dnik vam vsetkym... u nas prave prsi. ale mne to nevadi, ja mam rada aj taketo pocasie. horsie to bude, ked maly vstane. prinajhorsom dame gumaky a vyrazime... 😵

riusik
7. júl 2008

na margo gumakov - minule ma stretla byvala kolegyna, ako si vykracujeme s krpcom a maly na nohach gumaky - bolo po dazdi a on miluje mlaky... a ona cela vyjavena, ze jej deti teda gumaky nemali - v bratislave? no naco? takze ano, ak budete vidiet mamicku a spokojne bratislavske dieta v oranzovych alebo cervenych gumakoch, mozno sme to my 😀

tonicka
7. júl 2008

aj my mame gumáky 😀 😀

riusik
7. júl 2008

😵 😵 toni, ved jasne, kto by nemal??? a ma to vyhodu, ked sme v gumakoch vonku, tak mu dovolim po kaluziach chodit a ked ich nema a vidime nejaku, tak uz sam vravi "nie, nie, do mlaky, nemam umaky, obide" 😉

inak, dnes mi dietatko spalo do pol siestej. takze zasa zaspal az pred pol jedenastou......................

tonicka
8. júl 2008

riusik, tak to my by sme sli spat tak o pol 1, nie 11 keby spala do pol 6 😀
dnes bola priserna noc,ani sa nejdem stazovat 🙄 😀

bystricanka
8. júl 2008

toni...však vidím, že tak skoro hore.
Aj my spíme zle. Malý sa budí každé 2 hodiny, a nemám ani páru prečo. Vždy dám čajík a niekedy zaspí a niekedy sa úplne preberie ☹

eliska7
autor
8. júl 2008

ahojte konečne mam čo čitať 😉 všade to je vesele ako čitkam,ja nenavidim zle počasko,sarka len doslava reve cele dni,sme už zrelý na psycho 😅 znova na obed didi a cely den reve za didi,dnes som ju nechala hod revať aby pochopila že čo poviem plati,dostala flašu mlieka a zaspala-vyrevana 😖 boli sme včera u zubarky,tolko plakala až a pritom jej len fukla na zuby a dala biele vložky.skoro som jej sanku zlomila čosom otvarala usta.zohnali sme sojove a rýžove jogurty,koli tomu brušku,chuti jej to su fakt dobre,len namaju probio kultury,takže znova musime kupiť proboitika a jesť tabletky 😒

riusik
8. júl 2008

eli, vlozky do zubov? malej?my sme neboli este u zubara, ja uz som chcela davno, ale moj zubar vravi, ze pokial netreba, naco. ja zasa stale argumentujem, ze nech to tam spozna, ze ked ho uz bude nieco boliet, tak to bude o to horsie. tak uz asi tak cvicne pojdeme...
my mame celkom dobre pocasie, u vas je skaredo? chudatka moje dve ☹ s tym vyplakanim to je zle. ja som tiez za to dat dietatu najavo, ze odtial potial, ale ked oni niekedy dokazu taaaaaaaaak dlho plakat ☹

evka39
8. júl 2008

ja som zase s nervami na pokraji.Dnes je Emka priam neznesitelná,len reve a mrnčí a len zle robí,napr.si pýta džús ale nie na pitie ale aby ho mohla povylievat všade a pritom provokačne pozerá na mna a všetko len to,čo nesmie.Samo,že včerajší spánok cez den bol výnimka moj muž to dobre povedal,že má zase na mesiac pokoj,a čo je na nervy už 5krát sa dnes počúrala,už jej pomaly nemám čo obliecť a poprito tri týždne bola suchá už ani na noc nemá plienku a dne s príliš vela na mna za jedno predpoludnie aj ruka mi ušla a tak som jej nacapala,teraz ma to samo mrzí ale snažím sa nedať to najavo,nech vie...
ja toto materstvo niekedy asi nezvládam a ešte zazeračné pohlady mojej svokry a vraždila by som 😠 😠
aj vy máte niekedy pocit,že všetko,čo robíte je ZLE?????lebo ja dosť často.aspon sa mám kde vypísať...eli,nielen u vás je psycho ja normálne niekedy uvažujem,že brnknem kamoške,čo vyštudovala psychológiu,nech ma skludní....bože už zase niekde niečo vystrája.....
a gumáky,to je naša najčastejšia obuv,lebo moja gazdinká chováva sliepočky a prasiatko a havka ved viete,dedina 😅

eliska7
autor
8. júl 2008

eviii,normalne sa trasem že sa kludu nedočkam dokonca materskej,ved tie naše deturence su snad rovnake,stale len vystrajaju,aj sara najradšej rozlieva 😠 ,dnes ked som chcela umyť riady,nechala som ju lýzičkovať malinovku,všeeetko bolo od toho,ešte kukne na mna a povie:ano troška 😀 a vylelejeeee,alebo jej dam handru a utiera všetko,všetko je mokre a ked to zaschne užasne to vyzerá 😠 predvčerom suchym mydlom čo čmajzla ponatierala cele nabytky,ešte dnes som šuchala to zažrate mydlo dole 😀 .na obed som jej po hodinovom spanku aj tak dala cešcok,aby ešte driemala a nie hukala,teraz som ju dala na chvilu našim,som zvedava dokedy to mama vydrží 😀 neznaša ked reve 😀 takže evulik drž sa myslim na teba aj na ostatne,ako sa jedujeme 😉 cez vikend ma byť pekne-stopercentne pojdeme na kupko-nech aj ja relaxujem,každe rano huči na kupalopalokolisko 😀