Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

eliska7
autor
28. nov 2008

no holky už od stredy zaspavme bez didiniek 🙂 🙂 prvy den revala pol hodinu,nakričala som nanu,večer len 15 min,včera zaspavala 40min naobed a večer tiež pol hodinu,ale už tak nerevala,teraz nerevala vobec len vyvadzala,musela som jej capnuť a po pol hod zaspala,prvu noc som kojila dva razy a od 4 vela až do 8,dnes celu noc vrieskala,aj som ju nechala,striedavo nakričala,ale didi až rano dostala,aby si uvedomila,že jej dam ,ale nie pre dudlovanie,tak uvidim čo bude dalej.
Mati no fakt len popriať pevne nervy,snad sa to po roku otoči,ono vieš ked deti citia že matka je nervozna,prejavi sa to aj na nich 😒

ankam
28. nov 2008

eli-tesim sa-robite pokroky 😉

evka39
28. nov 2008

ahojte baby,ja viem,že vás zanedbávam v poslednom čase ale potrebujem sa strašne vykecať...mám pocit že už vybuchnem a aspon bude pokoj....Dieťa, domácnosť, do toho škola a stále viac povinností v nej popritom mi nikto s Emkou nepomáha ach ako sa všetci hlásili ako budú pomáhať....čiže učím sa len ked malá zaspí,a to mám čo robit aby som nezaspala s nou taká som unavená...Do toho svokra na PN navariť poupratovat....a už je mesiac a pol doma,čiže mi už ide aj pekne na nervy ..do toho sa narodilo to krsniatko,čiže ich prvé dieť tu býva od rána do druhej tretej kým po nu kmotor nepríde.Viete si predstavit ten brajgel po dvoch detoch. Emka ako naschvál neposlúchne ani za svet práve naopak napriek mi robí a ked mi rupnú nervy a zvýšim hlas,tak manželík vykotený na gauči pred telkou mi začne vyčítať ako sa to k nej správam a že sa ma už bojí a som nervozna a na nej si to vybýjam a t ď....Momentálne sa cítim asi ako tá najhoršia mama na svete...a muž???ked potrebujem aby mi pomohol a podporil ma tak ma ešte zdrbe čo robím....A ja mám pocit,že čím viac robím,tým je horšie a už mám toho plné zuby...Mne nikto nepomôže len ja som taká sprostá a nechám sa využíva´t a ešte aj zle dopadnem nakoniec..Aspon Emík mi pred spaním stále hovorila ako ma lúbi a že už bude dobrá...Doľakala sa,lebo som revala ako sprostá a ona chúďa nechápala,čo mi je....No,trošku mi je lepšie ďakujem že mám kde napísať...
držím vám palčeky....

ankam
28. nov 2008

evka aj my tebe drzime....... 😉

tonicka
28. nov 2008

evi, fukam...ja som mala dnes stastie, ze ma nik nepocul.. 😅

eliska7
autor
29. nov 2008

evi-drž sa citime s tebou 😀 aj ja by som asi zošalela dve deti rovnako stare 😅 a kopec starosti k tomu 😖
baby tá alenik asi zmyzla zo zemskeho povrchu 😕
Toni,dnes po strašnej noci prechadzam na fazzu,že jej budem pchať celý den cecky,aby sa ich prejedla a dala vnoci pokoj,lebo strašne revala ,nič nezaberalo,každých 10min po zaspatí plakala,len didinky,troška maminka daj mi didinky,rano sme vyzerali s mužom ako po flame,doobeda bola s malým u našich tak aspon troška bolo kludu,ked išla spať strašný plač,tak som

eliska7
autor
29. nov 2008

utekala som lebo začala plakať po 30 min,čaute

ankam
29. nov 2008

toni aj tebe povolia nervy obcas?????
my uz tyzden spime naobed a zachvaty zmizli-takze to mala preto ze nespala naobed si myslim.Uz je uplne normalna a zlata-alebo zeby rozum dostala? 😀

eliska7
autor
29. nov 2008

možne je všetko ankam 😀 aj my konečne spime ale na didinkach,ale chvalabohu stichla 😖

tonicka
30. nov 2008

ankam, uz je to velmi malo, ale povolia 😅 mna vytaca ked jaci bez priciny a ked robi naschval a naschval a naschval...ale to musim byt veeeeeeelmi unavena 🙄

eliska7
autor
1. dec 2008

jaj baby ja neodstavim nikdy,sare som dnes privrela prst do zarubne dveri,strašne to prasklo,ten plač mi ešte zvoni v ušiach,utekali sme na chirurgiu,ma pohmoždeni članok ukazovaka,rozseknutý prst tesne nad nechtom a tím aj posunutý nech,strašne,ma dlahu na dva týždne a jedine čo ju cely den ukludnilo su didinky(bože v plnej čakarni ludi 😅 )teraz je troška kludnejšia dopujem ju brufen sirupom,uvidime tu noc 😢 😢

ankam
1. dec 2008

eli to nemyslis vazne.........ani si nejdem predstavovat ako musela plakat a ako sa citi.chudinka malinka-az mi beha mraz po chrbte
taky malilinky palcek-ach jaaj.myslim na vas a fukam

nobave
1. dec 2008

Dievčence - všetkým ktoré majú problém s detičkami v tom, že nevedia odvyknúť detičky od nočného kŕmenia (presne takáto kapitola je v uvedenej knihe) že sú často hore, veľmi problematicky zaspávajú len kojením, nechcú spať v postieľke a pod. odporúčam knihu
K a ž d é d i e ť a s a v i e n a u č i ť s p a ť
dám link - je stiahnutá na internete http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf#
Začiatkom minulého týždňa som už bola zúfalá mala som všetky horeuvedené problémy - kojila som cez noc 3 - 6 krát - zase po roku mi začalo mokvať prso čo mi ho tak dohrýzol, malý spal so mnou na manželskej posteli - muž v obývačke, uspávali sme cez pol hodinu - ja kojením, prípadne som si ho dávala na seba, keď som vytiahla prso - reval ako siréna - muž na rukách - no katastrofa - už som si povedala že musím niečo robiť a to aj soplil a kašlal
Túto knihu som si stiahla vo štvrtok a f u n g u j e t o !! 🙂 🙂
Je tam p r e s n ý p o s t u p - totálne som ho dodržiavala a už mám výsledok - malý včera prespal celú noc bez jediného zobudenia , zaspáva sám v postieľke - včera večer aj dnes to trvalo do 10 minút !!!!
Začala som okamžite vo štvrtok večer a tie prvé tri dni boli uplakané až strach - cez deň v piatok som ho vôbec neuspala ale večer zaspal skoro okamžite už v prvú noc bol hore iba 2 x a to všetko bez k o j e n i a !!!! Už to nám s mužom ukázalo že ideme správnym smerom
Trvalo nám to iba 4 dni!!!!!! Konečne večne v noci "necekujem a neprsím" Iba ráno a večer... 😉
Skutočne vrelo odporúčam - spíme s mužom normálne spolu v spálni a malý v postieľke bez neustáleho kojenia !!!!! 😎 😎
Myslím, že ani úplné odnaučenie nebude problém - v januári nastupujem do práce a strašne som sa toho obávala, ale v pohode tie dve kojenia zvládam - aj prso sa mi zahojilo takže super, prečo som to len nečítala skôr 😅
A ešte jedna kniha podobného charakteru pre "nezvládnuteľné" deti je tam "Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá"

tonicka
1. dec 2008

nobave tesim, ze si sa na to odhodlala a ze ti to funguje... ja to nechcem robit takymto sposobom, nieco som si zobrala z tej knizky, ale uspavanie placom, a ved si zvykne, to nezvladam 😉 nam funguje postupne, ja som spokojna a mala tiez, samozrejme chce to tiez moje rozhodnutie, ale karolik to citi a berie na vedomie, takze sa kojime cca 4x za 24 hodin, okrem stvrtka, kde mame jedno kojenie pridane pred anglictinou a ona vie ze na hodine pytat nema...totiz ked ma strach tak sa chce prisat..

eli, ani neviem co napisat 😔 mam pocit ze ste prekliaty 🤐 uz neviem, skusim porozmyslat co s tým 😝

nobave
1. dec 2008

Eli teraz som si prečítala tvoj posledný príspevok nedá mi nepovzbudiť ťa ....
Tento rok si môj starší pri šmýkaní na šmýkalke áno dobre čítate ! dochrámal palec tak že mal štvornásobnú trieštivú fraktúru palca, ja som bola doma s malým - Boris bol s kamarátmi vonku a ešte šťastie že oproti zatepľovali barák - robotníci pribehli na jeho krik a museli mu ten palec doslova vysekať....
Lekár na pohotovosti sa zhrozil, že ako sa mu to mohlo stať že to má na kašu!!!
Nemohli mu to zoperovať hneď - čakali sme 3 týždne kým sa zahoja rany aby sa do kosti nedostala infekcia a potom mu ho zoperovali ...
prognóza bola že už nezohne nikdy palec, trvalé následky - že bude mať minimálny úchop - našťastie sa to stalo na ľavej ruke - preplakala som potoky .... malý je zažratý hokejista - viete ako to chodí - čokoľvek by som dala za to aby bol v poriadku
a po rehabilitáciách mu lekárka napísala že funkčnosť má späť na 80% - boli sme šťastní ako ....
On vôbec necíti nejaké obmedzenie...
Takže hlavu hore po noci príde znovu slnko 😉
a vážne Eli odporučím aby išla k babe, čo ju môže odkliať - kamoške to že vraj pomohlo 😵

evka39
1. dec 2008

Eli,fú fú fú sarinke ☹

bimky
2. dec 2008

Ahojte!
Prosím vás, malej ešte dávam moje mlieko. No už včera som ju krotila, lebo ona je schopná byť na prse furt a podarilo sa mi, že som jej dala 3krát. Dnes si ešte nepýtala a ja som jej nenúkala. No čo urobiť s mliečkom? Odstriekať? kedy, keď budem cítiť plné prsia? Alebo?

tonicka
2. dec 2008

bimky,ja neodstriekavam,len ak by si citila plne 😉 ono si to po 2-3 dnoch telo zreguluje same a bude sa menej tvorit...mozno aj skor 🙂 keby ta nahodou vecer boleli,pripadne ocerveneli a flaky by si mala, daj na noc do plienky postrhany zemiak a priloz 😵

eliska7
autor
2. dec 2008

dik za utechu,dnes ma už totalne čierny prst,a stale plačka,muž sa na mna hneva,vraj som mala davať pozor 😢 ,tak ja sa hnevam na neho ved schvalne som to nespravila,ako može byť taky hnusny,ved všetku bolesť si odserem z malou aj tak ja ☹
nobave,tešim sa že to u teba funguje,ale ja natoto nemam zaludok,nemame ani postielku(čo všetko komplikuje!)a tvoj ma rok,u mladšich deti ide všetko lahšie.No poradim to kamoške,ktora začala mať problem so 6mesačným babom,ona je dosť tvrda vydrží ho nechať plakať,tak snad jej to vide 😉
bimky pokial už nebude vobec pytať sťahuj si,lebo to zle dopadne ak maš vela mliečka a zemiak je super!

radka.m.
2. dec 2008

ahoj holky,tak když tady píšete o odstavování dětí,tak jsem odstavovala 4děti,každé jinak staré a můžu upřímně říct,že snadněji se odstavují starší děti,protože pokud je matka důsledná,tak když se řekne dvouletému děcku,že nedá,tak to dítě ví,co to znamená.třeba roční dítě nec hápe proč nedostane.samozřejmě,že dvouleté dítě se bude vztekat,ale to už je na důslednosti matky a na výchově.eliško-holky ti tady nabízeli rady,protože si pokaždé stěžuješ,jak je už tvoje situace neúnosná,jak jsi vyčerpaná,jak vlastně tím,že nedovedeš odstavit sárku trpí celá vaše rodina.mně se z této diskuze zdá,že ty ji ani odstavit nechceš,že chyba je především v tobě,myslím,že jsi to možná i napsala,že vlastně nevíš,jestli chceš odstavit.pokaždé,když ti někdo tady chtěl poradit,tak jsi si našla nějakou výmluvu,no a to,že nemáte ani postýlku,aby malá šla spát k babičce,to je ta nejsměšnější výmluva.mám 4 děti,ale kdyby jen jedno mělo trpět tím,že malého nechci odstavit,tak to bych si sakra rozmyslela,a že u vás danko trpí,to ty víš moc dobře.ten tvůj příběh už byl nazván jako hororovým na jiných diskuzích,já sama z mýho pohledu bych to tak daleko zajít nedopustila a myslím,že aby trpěli ostatní sourozenci,jako trpí u vás danko,to by se teda nelíbilo ani manželovi a babičkám.měla by jsi zvážit opravdu rady holek,protože opravdu tady jsi jako odstrašující příklad a trpíte tím všichni.

eliska7
autor
2. dec 2008

no teda dakujem za nazor,ale neviem či som to tak napisala ,že danko trpi koli kojeniu,pretože on jediný sa nato vobec nezobudi 😖 ,aj ked sa ho spytam či ju nepočul,povie že len velmi malokedy,väčšinou nad ranom,ked aj on vstava.jedine čim trpije že sa mu nevenujem ako ked bol sam,nemožem sa snim hrať,ičiť aj dve hodiny-to je teda fakt.Je pravda,že neviem sama čo chcem,ale nech mi teda každý prepači,aj na inych temach že som odstrašuju ci pripad-proste nedokažem ju nechať revať,ani oložiť k babke ako vrece zemiakov,len aby som sa vyspala....Velmi sa všetkým ospravedlnujem za moje nazory a tebe sklanam klobuk dole-4 deti asi by som sa obesila 😉 vyzeraš tak mlado,deti su asi tvoje hoby 🙂

sisstin
2. dec 2008

eliska: ja vás čtu hodně dlouho 😉 nemáš se za co omlouvat, ale opravdu holky o tobě mluví v různých diskuzích 😉 že tohle teda asi opravdu ne-e 😉 Šarce jsou přes dva roky...a opravdu není normální, aby takhle velké dítě bylo kojené celou noc a podobně 😉 většinou tyhle lidi maj jedno kojčo jako ritual před spanim....ale tohle už je teda opravdu moc 😉mám pocit, že jí nevysvětlíš, že už je velká a podobně..na ni prostě budeš muset tvrdě..a kojení utnout raz dva..i za cenu slz a podobně..jinak se z tohohle bludného kruhu opravdu nedostaneš..a mě by i napadlo jít do nějaké pedagogicko-psychologické poradny...protože to je hlavně psychický problém 😉

radka.m.
2. dec 2008

elisko-taky jsi tady psala,že vzbudila danka,že šel do školy nevyspalý a že bude muset jít spát k babičce.

sisstin
2. dec 2008

eli: taky jsem tuším četla, že s Dankom jsou trošku problémy..já si myslim, že to určitě vnímá, že má Sarka strašně moc pozornosti..on je už jakoby "velkej"...ale myslim, že tim určo trpí..i když to třeba nedává najevo..a proto pak děla blbosti, aby na sebe upozornil ve stylu"Já jsem tady taky"...neber si to ve zlém, fakt se ti holky snaží poradit 😉

eliska7
autor
2. dec 2008

ja to neberem v zlom,ale to som pisala len raz ,že išiel radšej spať babke,ale ok už nu nebudem o sebe pisať,lebo zachvilu ma tu zožerete 😀

sisstin
2. dec 2008

eli: no..fakt mi přijde, že ty radu nehledáš..ty jen hledáš útěchu u ostatních, že takhle je to normální..a tak to má být 😉 no nic..přeju hodně štěstí 😉

radka.m.
2. dec 2008

eli-nikdo tě tady nechce sežrat,od toho jsou diskuze,aby si každý mohl vyjádřit svůj názor,jinak souhlasím se siss-jaký si to uděláš,takový to máš.i když na úkor celé rodiny. 😢

eliska7
autor
2. dec 2008

ok,nechajme to tak,jasne že mam vinu ja ,že ju nedokažem odstaviť,možno keby mali vaše deti tie choroby čo sara,by ste ma inač chapali,chcela by som vidieť matku ktora necha revať svoje decko dlhšie ako 20min ked vie že može dostať ztoho zachvat-pochopiť ma možu take ako Mata,ona vie očom hovorim a tieto temy su tu nato,že ked nam je najhoršie,mame depky,tak sa tu vyžalujeme,ale to neznamena že sme zle matky a tyrame celu rodinu,cele poobedie som sa nad tým zamyšlala,možno len blbo pišem ,ale nemam pocit,že je natom niečo zle ked malý spi u babky,ved zo skoly pride domov,aspon!sa rozpravame,nauči sa naje pobali,aj desiatu a čo treba a tam ide spať,minuly vikend tam bol cely,lebo sa chcel vyspať rano do 10,čo asi nieje možne ani pri jednom malom dietati.ked ja ho zanedbavam(že sa nehrame karty,ruletu,to bolo fakt davno)aspon muž ho bere von na rybačky,korčule a take chlapske veci 😉 A čo sa tyka mojej herečky,mama ju zobere aj na cely den(len teraz lebo je PN,inač pracuje na smeny)no na noc ju nechce ,lebo maju s dedom strach s tých zachvatou a ja by som ju od strachu aj tak nedala-bludný kruh,zktoreho nechcem vystupiť.Ja chcem odstaviť,ale keby prišla sama že už nechce,ako jednej znamej mala:sama od seba povedala,že nech skova a bolo 😕 a toje mladšia o tri mesiace.takže sa ešte raz ospravedlnujem ked posobim tak zle,ale tak to citim,viem čo zabere na saru_leukoplast,len nemam srdce nechať ju revať 😖 tak mi treba
inač dnes sa celkom dari bez didi,akurat ked išla spať a medzi spanim,nepyta a ja sa tešim,vo chvilkach slabosti som jej natlačila dudel s medom 😀 a ukludnila sa .teraz sa pekne hra. 🙂

sisstin
2. dec 2008

eliska: to není o tom, že jsi špatná matka nebo někoho týráš 😉 a s tim synem, nemyslela jsem jakési spaní u babičky..ale dříve jsem četla- ted mě oprav, jestli to tak není, že bývá docela vzteklý..a občas má problémy 😉 tak já si prostě myslim, že je to kvůli tomu, že Sarka má veškerou pozornost a on se cítí odstrčenej 😉 a někteří kluci se prostě stydí přijít za mámou..a říct, co je trápí 😉 já se spíš divim, že jsi ještě nevyhledala nějakou odbornou pomoc, ti by ti určitě poradili lépe.. 😉

radka.m.
2. dec 2008

eliško-taky si myslím,že nejsi rozhodně špatná máma,ale taky si myslím,že u vás je to opravdu už extrém a že by to fakt chtělo nějakou odbornou pomoc.naše děti chodí spát k babičce proto,že je třeba chtějí vidět a ne proto,že se chtějí vyspat a to máme doma ročního špunta.samozřejmě,že v šestinedělí jsem se nevyspala já ani manžel,ale přece jenom sárka je už velká,už není mimino,aby se kvůli ní bráška musel chodit vyspat někam jinam.radši bych využila příležitosti,když bude na víkend u babičky a sárce bych ty prsa nedala.sama píšeš,že na ní platí náplast.ona má záchvaty,jak jsi psala,ale můj názor je,že čím bude starší,tím se ty záchvaty můžou stupnovat jenom proto,že nebude po jejím,to by ti řekl nejspíš každý psycholog.a s tím,že sárka bývá nemocná,to nemá nic společnýho.možná už jsi se tady na mk dočetla,že nejstarší dcera se léčí od roku 2001 v praze na onkologii.a v žádném případě ji neupřednostnuju před ostatníma sourozencema a neustupuju když to na mně zkouší-to je cesta do pekel,protože děti tohle vždy vycítí a využijí toho.a ne jednou!což očividně dělá sárka.tohle nemám ze své hlavy,ale na takových odděleních,jako je onkologie funguje psycholog a ten s každýma rodičema celou věc rozebírá.a na tohle jsme byli upozorněni hned ze začátku.to,že když je malá nemocná a ty jí uklidnuješ prsama,ona cítí a dobře ví,že pro tebe to je to nejpohodlnější a že příště,když si zamane,tak bude zase po jejím.opravdu jsme ti chtěli jen poradit-pomoc,ale myslím,že lepší bude asi odborná rada,možná,že od odborníka se zase ta rada příjmá úplně jinak,než od holek na netu.