Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

mata78
3. apr 2009

vidim, že ani vy nestihate. my sme zase chore. leuška ma už 4 deň teploty cez 39,5. ani si to neviete predstaviť ako fungujeme v nocj. muž odsava soploky kristinke. ja robim leuške zabali a kojim no hotova parada. a padame od unavy. 😀 😀 😀 😀 😀

tonicka
3. apr 2009

joooj, my sa flakame po vonku cele dni a vcera doslova , sme boli 8 hodin v ZOO 😅 😅

mata78
4. apr 2009

toni, čo ste tam robili 8 hodin? ja ked som tam bola minulé leto, tak sme to mali hotové ani nie za hodinku a pol hotove

eliska7
autor
7. apr 2009

ahojte,prepačte že sa neozivam nejde nam pc-asi mame virus trojský kon 😠 teraz zahadne ide už 20min,tak len abz ste vedeli že sme ok,uživame si slniečka-dufam že ste aj vz ok a prajeme peknu velku noc, 🙂

mata78
8. apr 2009

eli aj my sme ho mali.
baby som už na prasky. lea ma obojstranny zápal stredného ucha. po viac ako týždni jej konečne ustupili teploty. ale este berieme anitibiotiká. už od nedele. boli sme na pohotovosti. tak ma tam doktorka naštvala. " mamička sopliky treba odsavať . !" dokelu a čo jej mam odsavať ked nič jej nejde? chapete. jednala so mnou ako by som sa o deti ani poriadne nestarala. ked som jej povedala, že odsavam, ale nič nemá, tak mi povedala a toto je čo? chapete. dieta 30 min vkuse reve, neplače , ale vyslovene reve tak jasné že sa jej urobia sopliky. povedala som jej nech ona tak dlho place ako malá, že ci sa nahodou aj jej neurobia sople. a to ste mali vidieť. dosla som k zaveru, že som vystudovala zlu skolu. mala som iist na medinu. neviem ako vy, ale ja led pridem k lekarke to je jedno ku akej mam stale pocit, že ju obtazujeme.

myslite, že som urobila zle ked som bola včera s leou vonku? teploty už od nedele nemala a na slniečko som nesla. ale vonku bolo teplejšie ako u nas v byte. viete musela som ist, lebo kristinku som už nedokazala doma zvladnuť a lea sa potrebovala vyspat, lebo čo ochorela sme boli iba doma a ona v byte nevie spat.

eliska7
autor
14. apr 2009

zlatko,niekedy urobime lepšie ked ideme z detmi von ako držať ich nezmyselne v bytoch-ved určite si ju primerane obliekla a ked nema teploty jeto ok 😉 z ATB sa nema chodiť na slnko-a skutočne v poslednej dobe su hadam všetci lekari rovnakí-nie oni sutu prenas,ale my sme tu nato aby im len prachy išli 😖 .Ja som to zažila ked somnou jednali ako znejakou štetkou z ulice,hrozný pocit a romom sa dobreže neklanaju-česť vynimkam. 🙄

vlasa
15. apr 2009

ahojte maminky,nemozte mi prosim niektora poradit,ako odstavit dvojrocnu zavislacku,je tu toho strasne veeeeeeeeeeeeeela,nemam cas vsetko citat.dcera zufalo place a prosi,akoby islo o zivot,ked jej nechcem dat,mna to neobtazuje,zvykla som si,akurat mi vadi,ze je na mne zavisla,nikto ju nemoze varovat,bez didi nezaspi,malo papa,lebo vie,ze didi vzdy dostane.homeopatika ani obviazane prso nepomohlo,neviem,co mam este skusit,ani dohovaranie nepomohlo,odist nemam odvahu,v noci som to skusala,ale strasne plakala a mne to neda.kazdy lekar hovori inak ako skoncit,ale nieje to take jednoduche....eliska,ako sa ti to prosim podarilo,tusim ste tiez bojovali,nie?dakujem za rady....

eliska7
autor
15. apr 2009

vlasa,nam pomohlo ked sarka pochopila že mliečko neni-mala som vyhodu v lavom som mavala malo mlieka a tak som jej ponukala len ten(samože prekabatenim akože toje druhý)-a kedže vedela že tam neni mliečko povedala že nechce 😖 ,ešte predtým sa bala ked som si ich zalepila-to sa osvedčilo,no ale ochorela a ja som jej dala-kedy revala tak by sa len zhoršoval stav a didinky ju ukludnili 😖 čiže zaver-jedine naraz odstaviť a basta,lebo inač bude len skusať tvoje nervy 😉

vlasa
15. apr 2009

dik eliska,ja tiez od zaciatku kojim len z praveho,ale o lavom nechce ani pocut,ked jej ho ponukam,iba sa mi smeje.no musim sa poriadne nastartovat a zatat,aby pochopila,ze to myslim vazne.ale poviem pravdu,bude mi to veeeeeeeeelmi chybat,je to uzasny pocit a to maznanie.... 😀 akurat sa bojim,ze ten plac mi bude srdce trhat a nevydrzim to 😨

fifinna
15. apr 2009

vlasa, ja som maleho akurat odstavila prave teraz. No , ale ako vidim, tak ty mas malu poriadnu zavislacku. Ja som maleho odstavovala postupne. Najskôr som znizila denne kojenia, snazila som sa maleho viac zabavit, aby nemyslel na kojenie. Teraz mate vyhodu, je pekne, tak skuste byt co najcastejsie vonku. Uplne ho odrovnalo to, ze som si na prsnik dala klobucik na kojenie a povedala som mu , ze mam bo a ponukla som mu ho. Vôbec ho nechcel, nahanala som ho po celom byte. Bola to sranda 😀 . No , asi pred dvoma mesiacmi som ho naucila zaspavat bez prsnika v ustach , povedala som mu, ze uz je velky chlapec a ze velky chlapci nespavaju s prsnikom v ustach a ze mu poviem rozpravku a on suhlasil. No a potom to uz islo lahko. Tvoja mala je strasne tvrdohlava a aby si to zvladla odstavit ju, musis byt tvrdohlavejsia. Deti vycitia aj najmensie zavahanie a vyuziju to. Takze si povedz dost a nedaj, nech robi co chce. No samozrejme je lepsie spravit to po dobrom. Je uz urcite rozumnejsia ako môj maly, tak to musi ist. Inak, mne to kojenie tiez velmi chyba, hned by som mu dala prsnik do ust, uz ani nepyta, ale musim odolavat sama sebe, aby som mu nedala. 😝

mata78
15. apr 2009

ahojte dievčata. aj vam sa hned lepšie žije ked je tak vonku krasne? ja sa vytešujem ako malé dieta. celé dni sme vonku. lea konečne prestala s atb.ale prsnik stale musi mat

vlasa
15. apr 2009

fifina a mlieko sa ti uz prestalo tvorit?ja som skusila nekojit den a noc a od bolesti sa to nedalo vydrzat,mala som ten prsnik taky isty,ako ked sa mi po porode naliali,to bolo horsie ako porod ☹ ledva som cakala az si ho mala vypyta,aby sa mi ulavilo.potom dostala hnacky a dokina mi zakazala odstavit ju,vtedy mi to velmi pomohlo,aby nebola dehydrovana,nato je kojenie uzasne 😅 neviem,ci mam este pockat,alebo kedy bude ten spravny cas,velmi sa toho bojim 😢

fifinna
16. apr 2009

vlasa, ked si skusim potiahnut bradavku, tak sa mi mlieko este ukaze, urcite mam, ale neviem kolko a ani kedy sa strati uplne. Prsniky ma nebolia a nemam ich vôbec napäte. To asi , ze som odstavovala postupne a dlho. Na tie hnacky je kojenie dobre, dieta prima dobrovolne tekutinu, ale co z toho, ked mal môj maly hnacku a hned ako som ho nakojila sa pokakal. Mlieko ho este viac prehnalo, ale samozrejme som bola rada, ze som ho mohla vtedy nakojit. Teraz sa bojim, ze co ak dostane brusnu chripku a nedostanem donho vodu, ale uz som tyzden nekojila, tak uz urcite nezacnem. Ty mas malu stasiu, tak sup do toho, ak je uz zdrava. Ber to tak, ze ju nebudes kojit do nekonecna a raz aj tak budes musiet prestat. Len chot na to postupne, odstav jedno kojenie a vyckaj tak aspon tri dni. Potom druhe kojenie odstav a pockaj par dni a tak pokracuj az do uplneho odstavenia. Ked chces odstavit jednorazovo, tak to ti bude musiet pomôct gynekolog.

botis
16. apr 2009

ahojte baby, moja mala vcera prvykrat odmietla odo mna mliecko a dnes je to uz druhy den, co si ani necucla. neviem, co ju to napadlo lebo predtym jedla pravzne odomna a s chutou, teraz ked jej idem dat tak sa len odtahuje a place. dva dni nekojim a moje prsniky su ako kamene, neviem co mam robit, sialene to boli :( viete mi poradit co s tym? diky

mata78
16. apr 2009

qahoj botis. a nie si nahodou tehotna.? mne tak kristinka začala odmietat ked som otehotnela. celé dva mesace som si lamala hlavu co jej je a potom som zistila že som tehotna

eliska7
autor
16. apr 2009

botis ak bolia prsia-čo najskor vytlač všetko mlieko a ked maly nechce silno stiahni,lebo ked sa budu nalievať a nebudu sa vyprazdnovať hrozí ti zapal . fifina moja mala napriek tomu že od 2.decem nekojim stale pyta didinky,vkuse mi musi bradavku chytať-hlavne ked ide spať a ked vstane , zrejme ztoho zavislačenia vyrastie hadam do 18 😀 jej to proste stale chyba 😖

botis
16. apr 2009

ahoj mata, eliska
bola som dnes na gynde a tam sa ma tiez pytala, ci nejsom tehotna, tak som si spravila test a nejsom...
som cela obviazana uz druhy den a skoro nic nepijem, stale sa mi vsak robi mlieko a hrozne to boli. snazim sa aj odstriekat ale moc to nejde. doktorka mi povedala, ze bud to este skusim, alebo si mam dat tabletku proti tvorbe mlieka... a teraz neviem co mam robit, ci to vzdat a uz nebudem kojit, alebo to skusat a neviem kolko sa trapit... asi este pockam co zajtra a ked odmietne budem t musiet zastavit ☹

eliska7
autor
17. apr 2009

botis nerob si vyčitky,kojila kolko si mohla,je lepšie ked sa dieťa odstavi samo!!!!,potrebne dostala takže jeto normalne,su deti ktore niesu zavislaci 😉 proste potrbuje normalnu stravu,snaž sa jej davať ine mliečne vyrobky,popripade skus niektore umele mliečko pre deti v jej veku a uvidiš,pokial skutočne nechce bude rozumnejšie dať si tu tabletku na zastevenie tvorby,ono tlak a bolesti v prsiach ustupia postupne,mlieko sa same vstrebe-neskušaj to vytlačať,stale sťahuj dokial už pocitiš ulavu a mäkke prsia-ja som sa viazala 7 dni,držím palce,daj vedieť ako pokračujete

ankam
17. apr 2009

botis asi sa ti mala odstavi sama-ako nasej kamoske Alenikovi 😉
Nic si z toho nerob-pojdes na jogurtiky a mliecne vyrobky

eliska ako??sarka este pyta?
mati cav

tonicka
17. apr 2009

botis a nedostala si menzes? vtedy mliecko niekedy zmeni chut a deticky ho nechcu 😉 netrap sa, ked to nevies ovplyvnit. Inak napisala si ze pila prevazne od teba, aj si dokrmovala, ci ako? lebo aj to moze byt, sestre sa takto odstavili obidvala synovia, ze obcas dokrmila, potom dostala menzes a bolo po kojeni 😅
Ta moja sa neodstavi asi nikdy 🙂

eliska7
autor
17. apr 2009

toni 😀 ,mojej nevadilo nič,ani menzes ani lieky,stale bažila rovnako-aj teraz zaspala z bradavkou v ruke 🙄 -veru ankam keby som jej dala,určite by ťahala-alebo aspon dudlovala 😖

karamelinka
17. apr 2009

fiha no som tu k vam nakukla...pomaly rozmyslam ze asi ako to bude vyzerat ked zacnem maleho odstavovat mam v plane odstavit v lete ked bude mat rok no dnes mi to tak prislo pri vecernom uspavani ze ako ho vlastne budem vecer uspavat a co v noci ked sa casto budi no musi to byt zabava...och to bude drina 😖

mata78
17. apr 2009

ahojte. no kym som sa dostala k pc tak som sa asi 30x musela vratit k leuske dat jej prsnik. takto ju uspavam už od 20.00 hod. dufam, že už bude spať. posledné dni je stale pricucnuta. prisavka jedna 😀 😀 😀 už zacinam pochybovať či sa to vobec niekedy zlepši, ani by ste neverili ako je na mne zavisla. nemožem ju ani chvilu nechat samu , lebo v momente reve. dokonca ani s mužom. je to hrozne vyčerpavajuce. eli, toni, alenik , ankam ako sa mate?

ankam
18. apr 2009

ahoj mati
my sa mavame teraz asi takto ze sme nachladene aj ja aj mala.Takze nic moc.Malej je uz lepsie,len ja nejako....este sa to u mna drzi a nic sa mi nechce,ked mam varit tak ma ide ........

alenik
18. apr 2009

Ahojte kocky...tak vas tu citam a zacinam sa bat,co ma bude cakat pri druhom babu...bola som na ultrazvuju a bude to chlapec,takze to predychavam,lebo je to nieco nove,xixi...inak pohodka...ako sa mi mate vsetky???

Ankam,tak sa rychlo uzdravte,ved treba ist na svadbu 😉

botis
18. apr 2009

ahojte, diky, ze ste mi odpisali
uz mam tie tabletky na zastavenie laktacie ale este som si ich nedala a asi si ich ani nedam, su dost silne, hormonalne...uz mi to pomali ustupuje, som zvedava kolko to bude trvat...a to som sa bala, ze bude aj ona zavislacka:D vyriesila to razne, za mna🙂
mala sa neprisala uz stvrty den, takze koncim :( uz mi to dost chyba, ale co mam robit, ona sa tak rozhodla...
a kramy nemam, to jej ani nikdy nevadilo, skratka sa rozhodla z hodiny na hodinu...asi bude po mne :D
tak drzim vam palce, nech sa dari 🙂

eliska7
autor
20. apr 2009

ahojte,ja som zo sari zase na nervy,uplne jej preskakuje s tych ceckov,ked nemože mať bradavku v ruke nevie zaspať-začala si okusovať nechty a kožičky 😢 neviem si snou rady 😖 využije kaťdu chvilu aby mi mohla chytať cecky(trička na ramienka)nepomaha nič,stači ked ju zoberem na ruky už šmatra 🙄

alenik
20. apr 2009

Eli,tak to ti teda nezavidim...mas to fakt s tou Sarkou tazke.
Moja Kami mi tiez stale chyta cici a hocikedy chce akoze mliecko...ale je to v pohode...no Sarka je asi zavisla na tebe,alebo co.Ako to budes riesit?Podla mna to same neprejde...

eliska7
autor
21. apr 2009

netušim,ked sme vonku hraje sa všetko ok,ale ked ideme spať tak už hlada,ked sa lutuje hlada,ked je s mamou tak ruku pcha jej za vystrih,jedine čo nam ostava zabavať ju do nemoty aby nemala čas myslieť že ma potrbu niečo žmoliť,nikdy by ma nenapadlo že jej to bude tak chybať 😖
a inač kedy vložiš fotky 😀 ved aj bruško ti už narastlo 😉

tonicka
27. apr 2009

Ahojte. My sa mame dobre, len v poslednej dobe sa nevie pri zaspavani odcucnut, uz spi, ale furt ma ozuzlava, niekedy aj hodinu... ale aspon potom spi do rana 😝 😅
Veru alenik, nejake foto nam tu niekto sluboval 😀
jaj a minuly týžden som sa dozila 1x zaspania bez didinky, ale az o tristvrte na 12.. si vypytala macka a vankusik a zaspala 😕