Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
21. apr 2008

eli super 🙂

eliska7
autor
21. apr 2008

ankam no v najhoršom pripade to bude dajaka viroza 😒 neboj predjdete to,teraz je toho všade vela.bru nocku všetkym.jaj evi to špičkovanie deti zvyknu takto chodiť,ked to aj povieš dr.pošle ťa na ortopediu a tam ti povedia že pridte sa ukazať orok 😀 počkaj ked ju to neprejde tak potom chod 😉 naša sarka sa postavi na špičky a ešte si povie baletka 🙂 😔

tonicka
21. apr 2008

dobru noc kocky bez prestavok a dudlovania 🙂

loren
22. apr 2008

ahojte no dnes idem s kamoskami von vecer do dakej 22 hod tak som zvedava ci mi mama nebude volat skor ze sara reve a chce k uspatiu prso 😉
kamoska co ma rovnako dieta ako ja uz tiez odstavila ☹ a mi stale na didiku
no zasa som jej skusala nedat no nehroziiiiii by ma ustvala revom 😉

riusik
22. apr 2008

ahojte, nestiham vam pisat, ale citam, citam 🙂 napisem viac neskor, ale teraz narychlo - tomas sa dnes dozadoval mlieka - po dvoch mesiacoch mi ukazoval na prsia a hovori, ze mama daj mnam! a ja mu na to, ze mu nerozumiem - tak posunkovou recou a potom mi aj chytil prso a daval do ust... 😀 takze tak k teme odstavovanie 😵 ale neplakal ani nic, jednoducho som mu povedala co uz tisickrat a nechal tak...

pekny den vam vsetkym!

tretulka
22. apr 2008

riusik - myslim, ze podobne prejavy mozem cakat aj u nasho maleho, dnes rano mi vytahoval tricko a vysvetloval mi ze mnam, mnam, neni, neni, bo...atin bo.... mliecko nie je, maminka ma bo aj Martinko ma bo - odretu rucicku 🙂 , taky bol podareny...nastastie mu tiez staci miliontykrat zopakovat, ze uz mnam od maminky nie je a hotovo...rano si dokonca pytal mlieko do flase s placom, to som si myslela, ze take nieco sa nestane tak skoro a ked ho vidim ako o dusu taha ten smrdlavy nutrilon z flase 😀 , tak sa nestacim cudovat, uz mu ani tak velmi neprisladzam a chuti mu 😉

eliska7
autor
22. apr 2008

ahojte,tretulka zlaty 🙂 čo ma robiť zvykne si aj na horšie 😀 my sme dnes doobeda bez dindi až ked išla spať o 12 a teraz bola hore tak znova,dnes sme boli na tom očkovaní prenavar,jáj ako plakala,chudatko,ale kupila som jej zmrzlinku do ruky tak sa ukludnila 😉 ona zbožnuje zmrzky-ako mamina 😀 vyzera pekne tak dnes pojdeme na ihrisko medzi deti,lebo už sa aj sama pyta,chybaju jej detičky,ked som stale snou sama. 😖

alenik
22. apr 2008

ahojky kocendy,dnes mame krasny dnik,ze?My sme boli od rana s malou v praci ,potom sme prisli domov,spapala polievku a uz spinka.Ma teraz obdobie,ze cez obed spi,tak sa vytesujem.Zdedila po mne lasku ku kniham a stale len cita.Zistila som,ze na nu plati,ked ide spinkat,ze ju dam do postielky,ja si lahnem tiez a kludne si citam svoju knihu a ona svoju.Vidi,ze som pri nej a do pol hodky zaspi.Aj ja si aspon trochu precitam,lebo inac nemam cas.Spava 40 min.,ale lepsie,ako nic,zobudi sa v pohodke a vecer tiez bez problemov zaspi,ale chce mat tmu 🙂 .Som rada,ze sa uz takto znormalizovala a dufam,ze nam to vydrzi 😉 .TRETULKA,ja,ked som malu prestala kojit,nikdy mi nevytiekla ani kvapka mlieka,ziadne nalievanie prsnikov ani nic...Kojila som ku koncu uz len raz denne,takze sa mi to tak prirodzene zredukovalo.Maly sa ti urcite nauci sam zaspavat,len bud trpezliva.Moja mala stale zaspavala sama,nakojila som ju,ulozila do postielky,pusa,zhasla som svetlo,ona mi zamavala a od urciteho dna,nezaspi sama ani za svet...nevadi.ELISKA,odpadnes,co ti teraz napisem...stretla som dnes jednu znamu.Syncek ma 3,5 roka a ona ho stale koji a aj chce pokracovat.Teraz mal brusnu chripku a nic nepapal,len sa kojil...Takym stylom,ze ona sedi na stolicke a on sa k nej postavi a pije.Mne sa to zda divne uz...Isli sme na trojkolke a ten maly piskal do travy.Samozrejme,ze Kami chcela tiez,tak sme tam cikali a kecali.Dobre,ze je teplo.Prvy krat sme takto...verejne 😀 Moja mala este zmrzku nejedla.Raz som jej dsala ochutnat a nechcela,ze zima..,sarka uz normlne papa? 😕

tonicka
22. apr 2008

no co, ankam, ste oki, ci virozka?
my stale rovnako cez den, akurat noci sa zlepsili 😵 max 3x za noc aj s rannym mlieckom. my ideme ockovat asi vo stvrtok...a tiez bude plakat...ona place u dr. aj bez pichania 😒

evka39
22. apr 2008

Ahojte,moje dieta zase nespí 🙄 🙄 ja už to asi vzdávam.Dnes je ako čert už aj dostala.Strašne ma bije najnovšie,ked jej niečo nedovolím.teraz sa zakakala a ani zasvet sa mi nechce dat prebalit serkana jedna.Ocko nám bol konečne po piesok do piskoviska tak sa ideme hrat ovšem,ak ju prebalím ☹ zase mi ušla,padám

tretulka
22. apr 2008

ahojte, baby mne maly spi od 11tej 😎 , som v nemom uzase

tonicka
22. apr 2008

ahoj tretulka, mne od stvrt na 2 😀 ale uz mala 2x didu,ale aj ja som si pospala,ale vrtanie ma budi, ale karolinku nie 😅

tretulka
22. apr 2008

tonicka 😀 , v nasom baraku sa preraba takmer v kuse, uz sme si zvykli na ten ramus 😝 , maly vstal chvilu potom ako som napisala prispevok 😎 , chceli sme ist von, ale sa privalila burka, teraz sme vysli pred barak a zas prsalo, tak sme sa vratili, maly znacne protestoval...musim mu kupit gumaky a prsiplast 🙂 ...
ozaj, dali ste niektora ockovat dieta proti pneumokokom? ako to deticky znasaju? ja som pocula, ze vraj to ockovanie velmi boli, ze deticky velmi placu ☹ , chystame sa 6.5. ockovat, tak preto vyzvedam

ankam
22. apr 2008

cavte baby.dnes sme nevzvrackali,ale hnackujeme tak sme navstivili lek.Vraj to je nejaka viroza,ale dla nam len taky sirup nutrolin B-vyzivovy doplnok.mame dietovat obidve(kedze sa kojime)a len banany jej mam davat.
najprv myslela ci nema anginu-alebo myslela ze ci nieje odvodnena-cez telefon,ale ked ju uvidela tak nic z toho-nastastie
no ale vonku mame prehanky a aj v plienke 😀 ani plienka nestaci,lebo mame vsetko hned na obleceni.........ako voda
vonku je taka burka ze sa az bojim,len nech nevypnu elektrinu

ankam
22. apr 2008

a este ja si myslim ci to nema zo zubkov,lebo uz asi tyzden ma v kuse lyzicku v puse.aj na prechadzku chodime z lyzickou,tak neviem,alebo ma zalubu ze dava babikam papat???a ja len hladam po dome lyzicky aby som mala kavu zamiesat 😀
prave studuje knihu o matke a dietati 😀

evka39
22. apr 2008

ahojte,tak mi sme od druhej do osmej boli von.... 😉 😉 U nás bolo krásne žiadna búrka.Pieskovisko super len aj ja som mala piesok aj v gaťkách 😀 Emka má zase nejaké očká zapálené ale aj piesok sa jej tam dostal a pri kúpaní aj pena,tak neviem.dala som jej teraz mastičku ked zaspinkala,tak uvidím zajtra,či tiež nenavštívime dr.a vy ako???Vidím,že aspon vám deti spinkajú,to aj za moju Eminku ☹

evka39
22. apr 2008

ak chcete vidiet naše pieskovisko tak kuk do albumu,dala som tam nové foto 😉

tonicka
22. apr 2008

ahojte kočky, uz spinkame. Inak dnes som sla s malou o 5 von a vsetky susedy mi oznamili ze bude prsat, tak som povedala ze do pol 8 by nemuselo...a oni vydesene na mna, ze to chcete byt vonku s malou az do pol 8 😲 tak neviem, ci som neni ja ok, alebo oni 😀 co vy na to?

evka39
22. apr 2008

toni,ved som písala,že sme boli od druhej do osmej vonku..Že pozdravujem tetušky.Jasné,že sme my vadné hádam nie oni 😀

eliska7
autor
22. apr 2008

ahojte,len na skok,momentalne mam hroznu depku,najradšej by som chcela skapať,musela som si dať tabletku,lebo by som ju zabila,po prvy raz som ju nacapala na zadok ☹ ,chcela isť spať ako vždy o 19,tak som teda šla,po 40min didovania mi došli nervy,tak dostala,škriabala sa na mna nevedela som ani dychať,hystericky vrieskala,ked som sa len otočila,nakoniec som sa po dlhej dobe rozrevala,tak sa zlakla čičo a začala ma lutovať.mama bo a začala mi oka fukať,tak sme sedeli pri telke do 21,potom že hajať,tak po 15 min didi zaspala a aja nevladzem ani sa mi nechce dychať,žehlenie som opäť zbalila do skrine,rano mame stať o 5 aby zaspala skor,pretože ideme tej maserke,už teraz šipim že pojdeme tak akurat do r...a to ma ešte seklo v pravej strane a aby mi nrbolo luto že ma bolia zuby na lavo,tak sa mi odlomilo pol stoličky na pravo-mali by ste chuť žiť?ja vobec-prepačte moje nalady,ale snad sa mi ulavi ked to aspon napišem,ani muž neni doma(v robote)hrozne.
alenik zmrzku olizuje už od 9 mes,lebo ja milujem nanuky a zmrzku,mato po mne,no to ona tak za naprštok 😉 hlavna je oplatka a čo mamina poobtiera na kornutok.tretulka 3 hod spal?ja už len zavidim,tolko ani vnoci nespi,nieto ešte cez den 😢 a to očkovanie fakt teda bolelo,ale nič jej zatial neni,boli sme vonku a nič,vpohode.tonička už mame objednany gaučik pre sarku,tak ked dojde odfotim,a vonku?každa mama vie čo jej dite potrebuje,ved ked je teplo,prečo nie,zachvilu budeme vonku aj do 21 🙂 a my zo 7 poschodia pojdeme o 21 ešte len na nočnu prechadzku,lebo už teraz ked pali sa neda spať v byte.V lete sme mali 30 v izbe 😝 evi ešte kuk pieskovisko a idem volať mužovi nech ma polutuje 😖 😔

evka39
22. apr 2008

Eli ty moje chúďatkomalé...Ja to poznám tie depky..Aj mna dnes Emka vytočila asi 10krát až sa mi to už nechce riešit je hrozná posledné tri dni....A vobec cez den nespí...Ach deti,deti....Trochu porelaxuj a plač ti len pomôže aspon mne vždy pomôže...tak dobrú ocku..Tretulka aj my ideme v máji na to očkovanie proti pneumokokom. 😉

eliska7
autor
22. apr 2008

evi diky,fotky super 😉 evi ty už budeš platiť vakcinu,ved v maji ma dva? 😖

evka39
22. apr 2008

nie Eli,s dr.som sa dohodla,že jej to vyberie teraz aby sme neplatili a pichne jej to v máji ked aj zotavý po atb.sma dr.mi to navrhla tak som rada.Doplácam len tých 90,-sk

tonicka
23. apr 2008

dobre ranko. Eli fukam. 😉 Ja som to vcera asi zakrikla didali sme celu noc, kazdých 5 minut si pýtala...a plakala a druhu samozrejme mackala ☹ tak ma bolia, ze sa ich ani chytit nemozem...ale stale se na tom lepsie ako kedysi 😀

eliska7
autor
23. apr 2008

ahojte,no toni teda ani u vas to neni ružove 😖 potom včerajšom hysaku, ale mam pocit že len trikrat didovala vnoci,zato ja som celu noc bola hore čo som mala aj mam hroznu migrenu až mi je na odpadnutie 😝 teraz zaspala,idem sa vychystať maserke,danušo ide snami ,aby mi pomohlo,zabavy ju ked je najhošie 😵 z hrozou som zistila že po vpichu ma mala 2*2cm opuch červene a tvrde 😠 musim jej dať octanovy obklad,ked neprejde volať dr. 😖 Inač som jej dnes premerala nožku a ma 13.5 cm dlhu,takže možem kupiť sandalky24 a čo ma doma 6 topanok všetky su jej presne ,takže možem isť kupiť rychlo aj tenisky 😅 skoro o 1cm jej narastla noha za 1.5 mes 😅 hrozne 😀

tonicka
23. apr 2008

snad to bola vynimka 😉 no, my ideme zajtra a ja uz mam prichystany chladiaci vankusik... 😉

tretulka
23. apr 2008

ahojte babulky, dietatko spi od 12tej, ja som dovarila a uz sa tlacim 😝 a pritom Vas citam, nasa noc bola celkom ok, pre polnocou akurat ked sme vosli do spalne, ze ideme konecne spat aj my sa maly prebral a pytal si pit, nastastie hned zaspal, este stale mam tay ctrach ked sa v noci zobudi, ze bude robit cirkus, hadam ma to coskoro prejde 😔 , okolo 4tej sa posadil a zas len mama, mama, isla som ho vziat k nam do postele a bol cely precikany, az na matrac vsetko mokre, neviem co stvaral, lebo plienka bola skoro sucha, asi sa mu nejako posunula, pomrnkal si a este pocas obliekania zaspal, tak som ho supla do postielky...rano uz o 5,30 si pytal mnam tuto - a ukazoval si na usta 🙂 , dnes 1x vypil flasu uplne, neostala ani kvapka mlieka

eli - poznam tie stavy a to Martin nebol az taky zavislak ako Tvoja Sarka, len sa vyrozpravaj/vypis a aj si poplac, ulavi sa Ti...tiez som kupila malemu sandalky, dufam, ze z nich do leta nevyrastie 😀

tonicka - au 😔 ...

evka39
23. apr 2008

Emka zase nespí už štvrtý den za sebou asi to vzdávam.Ale je stokrát lepšia ako včera no ale ešte nieje večer...zajtra ideme pravdepodobne k dr.s tými očkami a aj na nožke sa jej niečo vyhodilo také exemovité tak dúfam,že to nebude ten atop.exem,lebo ma porazí...Jej sarke fúkame nožičku aj Karolinke... 😨 my sme spali v noci fajn,je to super ako sme odstavili....keby ešte sama spávala ale to ž chcem asi vela naraz,že???tak pekný dník u nás je dnes zamračené asi bude aj pršat tak pa

tonicka
23. apr 2008

evi, karolinke az zajtra, dnes fukaj moje didiky 😀 ale dakujem 🙂

ankam
23. apr 2008

baby poradte mi co mam robit aby sa nam nestalo nieco horsie z toho hnackovania.
dnes 2krat zatial nas tak prehnalo,ale ked nechce mi ani papkat,tak ako do nej mam napchat banan?silou mocou zjedla polku ale vonku na dvore.bojim sa aby horsie nebolo.Ist zase k lekarke?pockam co bude zajtra rano.
Ale uz nevrackame aspon